Gönderen Konu: auris 1.33 start&stop geliyor mu?  (Okunma sayısı 3333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür edildi
auris 1.33 start&stop geliyor mu?
« : Mayıs 01, 2010, 23:42:17 »
Geçen gün bir bayi çalışanı bana bu aracın 1-2 ay içinde plazalarda olacağını söyledi. Bu konuda net bilgisi olan var mı acaba? 
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Toyota Club Türkiye

auris 1.33 start&stop geliyor mu?
« : Mayıs 01, 2010, 23:42:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: auris 1.33 start&stop geliyor mu?
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2010, 00:21:17 »
2 hafta önce yeni aurisi plazada test ettim. 1.6 otomatikti ve start stop vardı. yenilenen aurisin tüm modellerinde start stop standart diye biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2010, 15:43:02 »
auris 1.33 sanırım gelmiş.  plazalarda çalışan arkadaşlar araç hakkında biraz bilgi verebilir mi? fiyatı da 34 bin civarı sanırım.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2010, 00:40:09 »
şu an kampanyalı olan auris 34200 olan 1.33 benzinli...101 bg start stop modeli....
fakat ben bir yaris kullanıcısı olarak aynı motoru kullanıyorum.test etmedim ama zaten benim yarisime anca yeten bir motor...daha ağır auris için tüketii artırır diye düşünüyorum.
hatta kendi sol modelimi 31 000 e satışa çıkarttım 34000 e onu alayım diye ama sonra vazgeçtim.
zaten 31000 veren de henüz çıkmadı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Mayıs 17, 2010, 10:10:13 »
aynı motor corolla da da kullanıldı. Kullanıcılardan herhangi bir şikayet yok. Tabiki yaris teki performansı göstermesi beklenemez.  Bence de aracınızı 31 bine satabilirseniz satın derim.  tam bilmiyorum ama donanım seviyesi iyiyise aurise geçilebilir. sonuçta sınıf atlamış olursunuz.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2010, 00:22:09 »
bende önce öyle düşündüm.iç donanım farkı ise benim sol ..otomatik kilimam var çelik alaşım jant vs gibi şeyler..auriste ise comfort galba klima monolog.hava yastık sayısı aynı.
sınıf atlamak gibi gelmedi bana.aracımdan memnunum.
zaten yakışı ideal değerlere yeni yeni geliyor bence auriste şu an kinden fazla yakar..corolla da da yakış değerleri düşmez o arabayı kaldırmak için basmak gerekecek....101 beygir evet ama ben yarisle bile atak kullanamıyorum.bi de ağır kasa ile
daha zor olur..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2010, 00:33:10 »
bende önce öyle düşündüm.iç donanım farkı ise benim sol ..otomatik kilimam var çelik alaşım jant vs gibi şeyler..auriste ise comfort galba klima monolog.hava yastık sayısı aynı.
sınıf atlamak gibi gelmedi bana.aracımdan memnunum.
zaten yakışı ideal değerlere yeni yeni geliyor bence auriste şu an kinden fazla yakar..corolla da da yakış değerleri düşmez o arabayı kaldırmak için basmak gerekecek....101 beygir evet ama ben yarisle bile atak kullanamıyorum.bi de ağır kasa ile
daha zor olur..
performans olarak yada bazı donanımlarda aracınız daha iyi muhakkak. Ancak B-C sınıf  farkı C sınıfı  araçların daha geniş olması ve daha konfora yönelik bir takım ayrıntılarla gelmesidir. Mesela daha az yol-motor-rüzgar sesi, daha rahat bir süspansiyon. daha ferah bir iç hacim vs. Bunlar zaten şehir içinden daha çok şehir dışı yolculuklarda aranıyor. Yoksa şehir içinde B sınıfı araç biçilmiş kaftan.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2010, 00:53:30 »
sınıf farkınıs biliyorum saolun ama abimde de corolla var onun dediğğine göre yolu daha az hissetmiş onun araca göre..bende şaşırdım.çünkü sert süspansiyonlu bi araç ve köy yolları ara yollar delik deşik...
iç ferahlık içinse size bir şey söyleyeyim tabiki auris corolla büyük araçlar ama yarisin şöför koltuğunda da arkada da gayet rahatsınız...o yüzden sınıf farkını hissetmediğimi vurguladım:=))
31000 tl isteme sebebimde bari alan olursa bende aurise geçeyim diye idi ama bu ani verilmiş kararı düşününce vazgeçtim.ilanımıda geri çekicem.
şehir içi B lazım gerçekten:=))