Gönderen Konu: En İyi Pasta Cila Markası Hangisidir?  (Okunma sayısı 8987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
En İyi Pasta Cila Markası Hangisidir?
« : Nisan 11, 2010, 02:13:43 »
Merhabalar. Aracımı dört buçuk ay gibi uzun bir süreden :) sonra boş bir aralık bularak geçen gün yıkamacıya (Sonax Car Care Service) verebildim sonunda. İş güç derken ve ard arda gelen olumsuz hava koşullarından dolayı bayağı ihmal ettim :) Yıkamadan sonra belirttiğim süre boyunca araçta (renk : gümüş-metalik) ufak çaplı çizikler ve boya üzerinde yıkama (kılcal, güneş ve bol ışıkta belli oluyor, boyayı fazla miktarda mat gösteriyor) çizikleri meydana gelmiş. Kılcal çizikleri örtmek için pasta cila uygulamam gerekiyor. Turtle Wax, Sonax ve adını hatırlayamadığım bir kaç firmanın ürünlerinin iyi olduğu söyleniyor. Sizce hangisi iyi sonuç verir? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

En İyi Pasta Cila Markası Hangisidir?
« : Nisan 11, 2010, 02:13:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
Ynt: En İyi Pasta Cila Markası Hangisidir?
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2010, 21:07:13 »
würt  sabesto marka cila pastası ile 120 tl ödeyerek sanayide bakımı yaptırdım.çok güvenilir bi kişi yapan sanki kendi arabası gibi bakıyor araçlarımıza...
aracımı almaya giderken çok güzel parlıyordu yakınında harika parlak olduğunu düşündüm....
bi gece kırağı düşmemesi iyi olur dedi o yüzden üstünü kapatıp yarı kapalı garaja koydum bakalm yarın sabah nasıl olacak..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: En İyi Pasta Cila Markası Hangisidir?
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2010, 21:30:32 »
Turtle Wax çizikleri giderir ama çok iyi parlatmaz ,
antalyada bir benzinlikte parlatmak için renge özel cilalardan vardı , mesela ben kırmızı renk için olanından aldım , acayip tatlı bir şekilde parlattı , araba elma şekeri gibi duruyordu. markasını hatırlamıyorum , üzerinden 2-3 yıl geçti çok rahat.