Gönderen Konu: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...  (Okunma sayısı 37294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...
« Yanıtla #20 : Nisan 15, 2010, 21:26:50 »
Bu kadar çamuruda haketmiyor turbocuklar ya :P
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 15, 2010, 22:23:40 »
hep bir sözüm vardır çok severim :)

" Otomobiller İki'ye Ayrılır;Toyota ve Diğerleri..! "

;)
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 15, 2010, 22:45:48 »
Jetta'ları bilemem ama Golf'lerdeki TSı motorların 1.4 122 hp olanı da 1.4 160 hp olanı da oldukça başarılı. Test etmenizi öneririm. Devirlenmeleri de çok çok iyi. Bunu uzun yıllardır bir Toyota kullanıcısı olarak söylüyorum. Başarılı işleri takdir etmek lazım. Küçük hacimli turbo destekli motorların gün geçtikçe daha da yaygınlaşacağı kanısındayım. Çok yakın bir zamanda Toyota'da bu tip motorlar üretecektir bence...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 15, 2010, 23:29:15 »
..." devir dönmek sanattır "...
tuttum bu lafı...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 15, 2010, 23:33:28 »
Ufak tefek oynama ile 190küsür hp ye çıkarılmış golfü test edip yorumlarınızı tekrar yapmanızı tavsiye ederim ;)
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 16, 2010, 21:27:17 »
şimdi iş ufak tefek oynamalar ile çıkan güçler ise aşırı besleme falan filan fıstık girersek wv'den bahseden olmaz burda :) o yüzden tartışmayı gereksiz görüyorum.konu devam ederse 2zzge'den başlar 2jz'den çıkar son noktayı koyarım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 16, 2010, 23:51:24 »
uğur bey tüm tsi motorlarda turbo+kompresör var. düşük devirlerde kompresör motoru beslerken, yüksek devirlerde (2000+) turbo bu görevi devralıyor.

Yanlışınız var..1.4 122 Hp lik motorlar sadece turboludur.. Daha önce üretilen 140 ve 170 Hp lik motorlarda turbo ve kompresör vardır.. Bu motorlar kaldırılarak sadece 160 Hp lik turbo ve kompresörlü motorun üretimine devam ediliyo..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 17, 2010, 00:00:35 »
Yanlışınız var..1.4 122 Hp lik motorlar sadece turboludur.. Daha önce üretilen 140 ve 170 Hp lik motorlarda turbo ve kompresör vardır.. Bu motorlar kaldırılarak sadece 160 Hp lik turbo ve kompresörlü motorun üretimine devam ediliyo..
evet kendi sitesi de öyle diyor..122hp olan sadece turbolu..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Nisan 17, 2010, 00:24:21 »
42.000'e 1.6 102 hp 8v Passat alıyo millet sonra bu araba gitmiyo diye ağlıyolar :D Passat olunca haliyle beklenti fazla oluyo.
Sıra varmış 102'lik Passatta :D
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 17, 2010, 00:29:12 »
42.000 TL. sıfır pssat için donanımını da düşündüğümüzde bana kalırsa çok iyi fiyat.. 1.6 102 hp 8v motor artık eski teknoloji olarak kalsa da sorunsuzluğu ve lpg ye uyumu ile tanınan bir motor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Nisan 17, 2010, 10:21:33 »
zamanındada millet boralar kral arabadır diye bir sürü para bayıldı ama sonrasında herkez isyan etti.lpg ile uyumlu olsa ne olacak ki motorun yapısında çok yakmak var + eski bir sistem.lpg ile en sorunsuz çalışan sorun çıkarmayan motorlar toyota ve honda'dır.başka marka için bu kadar rahat konuşanı duymadım çünkü.hangi forumu açsam önce toyota ve honda derler lpg ile sorunsuz çalışmada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Nisan 17, 2010, 10:29:13 »
gene yazmayacaktım ama 4age 165 b16b 185 beygir atmosferik güç alabilen motoru var mıdır hangi araba olursa olsun :) aynı şekilde 2zzge 1.8L 192 beygir.

stock 2jz krankı 2100 2200hplerde kullanılabiliyor 80 90psi turbo basıncında methanolle drag kovalayanlar var . stock krank + 90 psi'lı bir marka gösterirseniz bana memnun olurum :)

650-700 beygirleri 2jz bu güçleri nerdeyse orijinal yakıt sistemiyle çıkarır.ayrıca standart üst kapak ile stock motor 1000 hp mümkün.tabiki 800 hp civarı kollar risk oluşturuyor ancak çoğu motora bu güçlere ulaşmadan bile gömlek çakılıyor ( örnek rb26 nissan skyline motoru )

iş devir dönmek ise 2jzye sadece yay egzantrik yapsan eğer alt taraf iyiyse 8500 dönersin komple topla 9500 10000 10500 dönersin 86x86mm motor dönmemen için bi neden yok

güçlü motor iyi motor nerdeyse belli eder kendini avustralyada 2100hp civarı veren 2jz var ama motor dynosu çokta umrumda değil  ama 90psi methanolle stock krank başka bir markanın motorunu örnek gösterirseniz memnun olurum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Nisan 17, 2010, 10:56:20 »
42.000 TL. sıfır pssat için donanımını da düşündüğümüzde bana kalırsa çok iyi fiyat.. 1.6 102 hp 8v motor artık eski teknoloji olarak kalsa da sorunsuzluğu ve lpg ye uyumu ile tanınan bir motor..
iyi para mı ? ön sis farı bile olmayan, arka yan hava yastıklarına sahip olmayan, sadece passat diye, bir de abidik gubidik abs, esp, esr, bidi bidi oyuncaklara sahip diye, sadece adı hatrına boş ağırlığı 1418 kilo olan bir araca 148nm tork ve 102hp beygire sahip bir araba almak :D 122hplik 1.4 şehir içinde 8.0 yakarken 102lik 1.6 ile fabrika verisi olarak 10.5 yakmak, hatta gitmiyor diye daha da basmak zorunda kalmak ve daha çok yakmak...42.000 verdiğiniz araçla kırmızı ışıkta 93 hatta 89-90 model bir corollanın arka stoplarını izlemek zorunda kalmak :P yazık gerçekten, günah o paraya..öbür tarafta veremezsiniz hesabını :P ha unutmadan metalik renk için 1100 lira daha vermeniz gerekiyor :D

şaka bir yana türkiyede vw ve mercedes dendiği zaman insanlar şöyle bir silkeleniyor, vaay süper araba diyor sonrası bir ton ağlama bir ton pişmanlık..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #33 : Nisan 17, 2010, 11:16:29 »
42.000 verdiğiniz araçla kırmızı ışıkta 93 hatta 89-90 model bir corollanın arka stoplarını izlemek zorunda kalmak :P yazık gerçekten, günah o paraya..öbür tarafta veremezsiniz hesabını :P
:D
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #35 : Nisan 17, 2010, 16:11:02 »
Benim yaşam felsefem o :P :D
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #36 : Nisan 17, 2010, 16:32:00 »
yiğidi öldür hakkını yeme !!!!
passat  yabana atılacak bir araç değil..
geçen gün kullandım(2010 model 102 hp)
konfor, sessizlik ,10 numara..
tamam kasa ağır ama abartılacak kadar değil..
performans yok  ama  orta yaşta bir insan için ve performans düşkünü olmayan bir insan için gayet yeterli seviyede..
zaten passat kendini kanıtlamış bir araçtır..
bu tür şeyleri söylemek bence haksızlık..

donanım olarak sadece sis farı yok araçta..
yeni göstergeler ,kokpitteki ufak değişiklikler,yol bilgisayarı ekranı vs. tek kelimeyle harika...
yan ve tavan hava yastıkları  mevcuttur !!
zaten öyle bir aracı  sakin kullanmak makbuldür ..
bence marka fanatikliğinden ziyade  bu tür konulara objektif bakmak lazım..
zaten çoğu forumda okuduklarım ve gördüğüm kadarıyla markaya karşı aşırı bir fanatiklik var!!!!
tamam ,toyota'lar gerçekten sorunsuz ve seri araçlar.
şu an kullandığım 2010 corolla benim 3 senede aldığım 8. araç..
hemen hemen opelin çoğu modelini aldım,2001 astrag,2001vectra b ,2004 vectra c ,2007corsa d.,astra h 2008
vw.passat2006,golf 6 2009 (7ay kullandım sattım)
içlerinden  en konforlusu ve en sorunsuzu passat'tı..
ama hepsindede ufak tefek sorunlar yaşadım..
alman arabalarının en önemli  dezavantajı kalkışlarda çok ağır ve gaza tepkileri yavaş..
ama 4 ay önce aldığım corolla şu ana kadar kullandığım araçlardan en atak ve en sessiz olanı..
artık kendime ve aileme araç değiştirmeyeceğime söz verdim..(almak çok kolay ama satmak çok yorucu)
gerçi ben biraz titiiz olduğum için ufak tefek sorun yaşarsam (corollada)değiştirebilirim tekrar..
çünkü önceki kullandığım araçları hep ufak tefek sorunlardan dolayı değiştirdim..
fazla uzattım sanırım.. :D
saygılarımla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Nisan 17, 2010, 16:35:18 »
passat 102 araçları o zaman bizim eski 1.4 corolla tokatlar çok rahat doğru mu.
1.4 97 hp 16V VVT-İ
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #38 : Nisan 17, 2010, 16:54:25 »
0'dan kalkışlarda tokatlarsınız.Ama 100-120'ye kadar.
120'den sonra hacim farkından dolayı arayı açar, uzar gider. :D
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
« Yanıtla #39 : Nisan 17, 2010, 17:21:21 »
Arkadaşlar merhaba;
volkswagen gurubu için yazılan konularda biraz haksızlık olduğunu düşünüyorum. ilk sıfır aracım 93 model 1.6 xl.Toyota corolla ile 155.000 km yaptım memnunyetim çok üst düzeydeydi , daha sonra golf ıv 1.9.tdi kullandım.190.000 km de de onu sattım (DOD aracımı satılığa çıkardığımda aracımı almak istemedi, bu km sorunları vardır dedi değerlendrime ekspertizi yapmadı,aracının arkasında durmadı.) Şu an 2006 model 80.000 km de corolla hb d.4d var, üçünü birden değerlendirme fırsatım olduğumdan vw gurubunu uzun yolda (ist.izmir arasında kullandım genellikle)rahatı kullanım konforu muhteşem. daha önceki 93 model corollada yol konforum ,kabin gürültüsü ve yol tutuş zaafiyetleri vardı, ama vw de bu tür konularda hiç sıkıntım olmadı, konfor çok iyi ,yalıtımı,müzik sistemi, koltukların rahatı 1.9 tdi motorun gücü ve yakıt tüketimi  uzun yolda şuan ki corollam ile aynıydı ancak şehir içinde araç hantal kalıyordu, kızdırma bujileri, elektrik aksamı yüzünden arkadaşlarımın renault toroslarından çok akü takviyesi aldım:(. Eğer bu tür konuları benim gibi takıntı yapan biri iseniz hiç düşünmeden 2006 senesinde sıfır corolla dizeli test etmeden, daha önceki sorunsuzluk kavramlarından dolayı direk alrısınız.araştırmadan,pazarlık yapmadan,rengini bile seçmeden.:) ancak hb corollamda kabin içi gürültü,(b 390 ları turenza er 300 lastiklerle değiştirdim,çıtırtı pıtırtı için sürekli servise gitmek sıkıcıydı hala çözülemedi, yüksek yapısı ve yol tutuş iyileştirmek için  için tte yay alarak düzeltmeye çalıştım.ama beklentilere göre şu an yeterli seviyede.ancak hala vw golf gurubuna arada gıptayla bakmadan edemiyorum...
yeni araç alsam yine vw gurubuna bakarım,sanırım yine gidip toyota alıırım...:)
biraz uzun oldu:).sağlıacakla kalınız...
selamlar