Gönderen Konu: 2002 corolla hb lerdeki yağ yakma sorunu...  (Okunma sayısı 1039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
2002 corolla hb lerdeki yağ yakma sorunu...
« : Nisan 08, 2010, 00:49:56 »
Arkadaşlar geçen gün benzin alırken pompacı yağına suyuna bakalım abi dedi bak dedim çubuğu bi çekti abi hiç yağ kalmamış çubuk ıslanmıyo bile ne yapmışsın sen buna iyi yatak sarmamışsın dedi hakkaten indim baktım hiç yağ kalmamış motorda ve ben o durumda en aşağı 500 km şehiriçi yapmışımdır.neyse orda yağ değişimi yapmadıkları için bir miktar yağ eklettim 100 bin bakımına sokacam zaten diye epeyde canım sıkıldı ama arabayı yeni aldım ne bu sorun mu çıkarıyo motor mu gitmiş kartel mi delik vs derken bugün bir ustayla konuşuyodum olaydan hiç haberi yok adam arabayı gördü abi dedi bu arabalar çok güzel tıkır tıkır bin git hiç sorun çıkarmaz ama bir hatası fabrikasyon olarak yağ yakıyo 2002-2003leri dedi bende durumu anlattım hiç canın sıkılmasın fabrikasyon olarak  bunlarda bu sıkıntı var yoksa motorunda problem yok dikkat et yağına devamlı kontrol et dedi. sonra bi yere daha sordum abi o modelleri servisler geri çağırdı tamir etti o sıkıntıdan dolayı dedi. konu hakkında bilgisi olanınız var mı?şu anda ne yapmam gerekiyo? bir sorumda terra modeli benim araba sol modellerinde olan deri direksiyondan taktırmak istiyorum bugün buldum hurdacılar sitesinden bir kaç tane güzel temiz deri direksiyon yalnız hava yastığı ne olur takarken onu bilmediğim için almadım ortası boş çünkü ,direksiyonların o kısmı aktarırken sorun çıkar mı dedim adamlara garanti veremeyiz dediler bende vazgeçtim bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Toyota Club Türkiye

2002 corolla hb lerdeki yağ yakma sorunu...
« : Nisan 08, 2010, 00:49:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Betonn
  • Kan Grubu: ---
Ynt: 2002 corolla hb lerdeki yağ yakma sorunu...
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2010, 01:22:53 »
yağ yakma ile ilgili konular mekanik sohbet bölümünde fazlası ile var.araştırırsanız konuyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz..direksyon a gelince 3 aracın (farklı marka) direksyonlarını üst paketlerinki ile değiştirdik herhangi bir sorun olmadı.lamba vs.yakmadı.sizdede olacağını zannetmiyorum.
sabır suskunluk değil..işitilmeyen bir feryattır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2641 kere teşekkür etti
  • 3015 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2010, 07:46:16 »
  Evet, zamanında bu tip bir problem yaşandı ve gerek garanti kapsamında, gerek ise iyi niyet garantisi ile bu sorunları (servislere başvuranların) hallettiler hatırladığım kadarı ile.
 Direksiyonu deri de kaplatabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2010, 08:56:44 »
Direksiyonu deri de kaplatabilirsiniz.

+1
işinin ehli bi aksesuarcıya gidersen orjinali gibi dikiyor, çok güzel oluyor.
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2010, 15:46:54 »
teşekkür ederim. ankarada hangi servise götürmemi tavsiye edersiniz yağ yakma sorunu için birde ankarada tavsiye edebileceğiniz direksiyonu deri kaplayabilecek iyi bir yer var mı?

Etiketler: