Gönderen Konu: Hocaoğlu Oto Anahtar, İmmobilizer, Kumanda  (Okunma sayısı 108012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • SEVMEK SEVİLMEK YÜCELİKTİR, ya SEVMEMEK NİCELİKTİR
    • HOCAOĞLU ANAHTAR İMMOBİLİZER-KUMANDA
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Hocaoğlu Oto Anahtar, İmmobilizer, Kumanda
« Yanıtla #40 : Nisan 01, 2010, 14:26:33 »
2 yıl önce Gelibolu'nda aküsü bitip birkaç defa kabloyla aktarma yapılan bir focus aracın sonuda bir şekilde bozulduğunu ve kendi anahtarını bile tanımayarak motorun çalışmadığını biliyorum, oradaki ford servisi de yapamayıp İstanbula gitmesi gerektiğini söyledi ve araç istanbula kadar taşındı. Bir sürü masraf yani , gel de böyle bir durumda Müslim vatandaşı arama. Bu müslim konusu eskiden fıkralarda vardı , neredeyse gerçek olmuş.  Fıkranın özü şu;
...hakim , müthiş yetenkli hırsıza sorar '' söyle bakalım kasayı nasıl açtın ettin'' diye. Hırsız da '' ..hakim bey tamam suçluyuz , cezamızı ver , ama ben buraya zenaat öğretmeye gelmedim '' demiş.
Müslim teknoljinin hızlı değiştiğinin farkında olacak herhalde, nasıl olsa biz çıkana kadar teknoloji değişir bu anlattıklarımın değeri de pek kalmaz diye düşünüp fazla konuşmuş. Galiba en güvenlisi eski  direksiyon kilidini takmaya devam etmek.

Bu immobilizer , kapı açma kodları değişen kodlar ile ilgili şu şekilde bir sorun var mı daha önce bir arkadaşın  opel aracında karşılaşmıştım. Anahtar arabadan çok uzakta ve diyelim evde çocuk anahtarın üstündeki tuşlarla epeyce oynuyor belki 20-30 defa basıyor , tabii bu arada değişen kodlar v.s araç tarafından algılanmayarak kumanda-araç senkronizasyonu belli bir sayıdan sonra kayboluyor ve bunun sonunda kapılar otomatik açılmıyor , fakat mekanik olarak açılabiliyor ve motor çalışıyor. Bu durumda ben anahtarı kontağa sokup aracı çalıştırdıktan sonra , yine kumanda üzerinden kapıları kilitleyip açmıştım sorun düzelmişti , belki tesadüftü belki tekrar senkronu yakaladı, bilemiyorum.

Evet sizinki tesadüfen de olsa doğrusu olmuş.Çünkü kumanda frekansları iki düğmeye aynı anda uzun süre basılı kalırsa değişir veya bozulur.Yani kumanda kendini silebilir bir deyişle kendini emniyete alır ve çalışmaz.Kumandayı tekrar tanıştırmak gerekir.Siz bunu yapmışsınız tebrikler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 01, 2010, 14:34:06 »
hazır anahtar konusu açılmişken ; 2009 orjınal toyota alarmlı yarisimde ıkı adet anahtar var, anahtarımın bi tanesınde uzaktan açma kapatma tuşu var . aracı bu anahtardan kitlediğimde diğer anahtar ile kapıları açabılıyorum fakat alarm ötüyor ama aracı bu anahtarla çalıstıramıyorum.

yalnız kumandalı anahtar ile aracın kapılarını acıp alarmı devre dısı bırakırsam dıger anahtarla calıstırabılıyorum
eşimde araba kullandıgı ıcın problem yasıyoruz. işe giderken kumandalı anahtarı evde bırakmam gerekıyor.
allah aşkına bu 2.anahtar ne işe yarar :D :D  :D

Evet ikinci anahtarınzı o şekilde kullanamassınız.Çünkü aracınızda infirared kumanda sistemi olduğu için kumandayla jkilitlerseniz,diğer anahtarı kullanamassınız.Ancak manuel kilitleme yaparsanız ne alarmınız çalar vede aracınız o zaman çalışır.Sizin o zaman yedek kumandalı bir anahtar daha yaptırmanız gerekir.İkinci anahtar bir nevi master anahtardır.Aanahtarınız kaybolursa onu devreye sokmak içindir.
Bilginize.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 01, 2010, 14:43:50 »
Hepinize kolay gelsin.Benimde sizlere iki  sorum olacaktı.
2007 model, avensis 1,6 elegant aracımın anahtarları kapı kilidini açmıyor,anahtarı kapı kilidine taktığım da kesinlikle oynamıyor.Ancak kumandadan kapıyı açıp kapatabiliyorum.kilit bozuk olabilirmi?
Aracımın donanım özelliklerin de elektrikli bagaj kapağı yazıyor, ayrıca kumandanın üzerinde üç düğme bulunuyor, bir düğmenin üzerinde bagajı açık araba resmi var, bu düğmeye basınca kapılar açılmıyor sadece bagaj kapağının kilidi açılıyor, bagajı elle kaldırıyorum.Sormak istediğim elektrikli bagaj kapağı sadece kumandanın üzerindeki bagaj düğmesindenmi ibaret yada o düğmeye basınca bagaj,elekrikli bir motor vasıtası ile kendisi açılıyor elle bi müdahaleye gerek kalmıyor da benim elektrik motorumu çalışmıyor.
teşekkür ederim...

Hayır emrah bey.Bahsettiğiniz tuş sadece bagaj kapağını açmak içindir.Aracınızın bagajına bir şey koyup alırken kapılarınız açılmasın ve ön bölme emniyette kalması için yapılan artı bir özelliktir.Onda bir sıkıntı yok.Kapı kilitleri ise üstadın dediği gibi kirlenmiş olabilir.WD49 dediğimiz temizleyiciyle temizlerseniz çalışabilir.
Birde şu ihtimal olabilir tabiiki aracı ikinci almışsanız !!!Aracınızın kontağı veya kapı kilidi değişmiş olabilir bunuda göz önüne alın .Kolay gelsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
« Yanıtla #43 : Nisan 02, 2010, 01:39:46 »

Evet ikinci anahtarınzı o şekilde kullanamassınız.Çünkü aracınızda infirared kumanda sistemi olduğu için kumandayla jkilitlerseniz,diğer anahtarı kullanamassınız.Ancak manuel kilitleme yaparsanız ne alarmınız çalar vede aracınız o zaman çalışır.Sizin o zaman yedek kumandalı bir anahtar daha yaptırmanız gerekir.İkinci anahtar bir nevi master anahtardır.Aanahtarınız kaybolursa onu devreye sokmak içindir.
Bilginize.

master anahtar ile manuel kilitlemede yapsam alarm devreye gırıyor. yıne master anahtarla kapıları acınca alarm ötüyor.ve araç çalısmıyor :)
peki yedek kumandalı bir anahtar bu arac için ne kadar dır. fıyatı ozel olarak mesaj atarsanız sevınırım. bir de anahtarı yaptırmam için aracın mı gelmesı gerekli.
imza yok ,parnak bassam olurmu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Nisan 07, 2010, 22:14:40 »
Süüper bir yenilik daha sunmanın sevinciyle yazıyorum bu sefer.Çünkü araç kullanıcılarının korkulu rüyası olan (46 Çip) kullanan oto anahtarlarını yepyeni bir sistemle dakikalar içinde yapıyoruz.Artık (46 Çip) korkusu sona erdi .Hayırlısı Allah'tan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Nisan 08, 2010, 08:21:04 »
Süüper bir yenilik daha sunmanın sevinciyle yazıyorum bu sefer.Çünkü araç kullanıcılarının korkulu rüyası olan (46 Çip) kullanan oto anahtarlarını yepyeni bir sistemle dakikalar içinde yapıyoruz.Artık (46 Çip) korkusu sona erdi .Hayırlısı Allah'tan.
Muhyiddin Bey sizden anahtarlar konusu dışında da paylaşımlarda bulunmanızı rica edeceğim... Üye olduğunuz günden beri bütün mesajlarınızı anahtar ve immobilizer konularına yazmışsınız. Ayrıca her mesajınızda da reklam içerikleri var.
 Üyelerimizin faydalanması için müdahale etmedim ancak olay tamamen reklam boyutuna dönüşürse mesajlarınızı silmek zorunda kalacağım...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Nisan 08, 2010, 08:39:42 »
Muhyiddin Bey sizden anahtarlar konusu dışında da paylaşımlarda bulunmanızı rica edeceğim... Üye olduğunuz günden beri bütün mesajlarınızı anahtar ve immobilizer konularına yazmışsınız. Ayrıca her mesajınızda da reklam içerikleri var.
 Üyelerimizin faydalanması için müdahale etmedim ancak olay tamamen reklam boyutuna dönüşürse mesajlarınızı silmek zorunda kalacağım...
tamam.uyarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Nisan 08, 2010, 16:20:26 »
  Muhyiddin bey, Ergün yöneticimizin uyarısını dikkate aldığınız ve yapıcı bir tavır sergilediğiniz için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Nisan 08, 2010, 19:23:34 »
  Muhyiddin bey, Ergün yöneticimizin uyarısını dikkate aldığınız ve yapıcı bir tavır sergilediğiniz için teşekkürler.
Ne demek efendim.Bende size teşekkür ederim.Biz yapıcı olmak zorundayız,yıkmak çok kolay.İnsan hatalı davranabilir ama düzeltmesinide bilmesi gerekir.Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mayıs 24, 2010, 12:02:45 »

Toyotalarda sabit anahtar tipine son verildi.Artık kumandalı olan bütün toyota anahrtarları sustalı ya çevriliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 82000
  • Model Yılı: '13
  • 63 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mayıs 25, 2010, 20:45:29 »

Benim araba toyota 2002 sol yeni kasa acaba bizim anahtarlarda bu sorun varmı?

Birde arabamda alarm ışığı yanıp sönüyor.Servis kağıtlarına baktığımda alarm sertleştirildi diyor acaba aracım alarmlımı? (Arabayı yeni aldım 1 ay oldu)
Yeni Toyota Corolla 2013 Premium Benzin + LPG  Manuel.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mayıs 26, 2010, 02:50:33 »
muhyiddin kayacı bey, benim derdim biraz daha başka, honda civic arabam 08 model bagaj kumandadan açılmıyor, fakat bazı arkadaşlar bagajın kumandayla açıkmasını sağlamışlar, açma veya kapama düğmelerinden birisine bir süre basılı tutunca veya iki kere üst üste basınca bagajı açıyor, bu tür bir olayı yapabilirmisiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mayıs 26, 2010, 09:18:27 »
Benim araba toyota 2002 sol yeni kasa acaba bizim anahtarlarda bu sorun varmı?

Birde arabamda alarm ışığı yanıp sönüyor.Servis kağıtlarına baktığımda alarm sertleştirildi diyor acaba aracım alarmlımı? (Arabayı yeni aldım 1 ay oldu)

Değildir muhtemelen ama bazı araçlarda korna alarmı vardır belkide böyle bir şey olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mayıs 26, 2010, 09:21:09 »
muhyiddin kayacı bey, benim derdim biraz daha başka, honda civic arabam 08 model bagaj kumandadan açılmıyor, fakat bazı arkadaşlar bagajın kumandayla açıkmasını sağlamışlar, açma veya kapama düğmelerinden birisine bir süre basılı tutunca veya iki kere üst üste basınca bagajı açıyor, bu tür bir olayı yapabilirmisiniz

Bizim konumuza girmiyor sizin sıkıntınız.Ama bir elktronikçiye yani araçlara alarm vs gibi sistemleri takan bir tere giderseniz onlar yardımcı olur sanırım.Ama bagaj için ayrı bir modül takılması gerekir diye düşünüyorum.Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 82000
  • Model Yılı: '13
  • 63 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mayıs 27, 2010, 00:21:03 »
Değildir muhtemelen ama bazı araçlarda korna alarmı vardır belkide böyle bir şey olabilir.
Teşekkürler
Mesala anahtarla bagajı açtığımda öndeki alarm sinyalı yanıp sönmesi kkesik kesik ve sürekli bir pozisyona giriyor.Uzaktan kumandasıyla tüm kapıları açıp kapattığımda nomal alarm devreye girer gibi girib ışık vermesi düzenli duruma geçiyor. Bu durumda iyisi bir servise göstermek.
Saygılar

Yeni Toyota Corolla 2013 Premium Benzin + LPG  Manuel.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mayıs 27, 2010, 00:31:07 »
Teşekkürler
Mesala anahtarla bagajı açtığımda öndeki alarm sinyalı yanıp sönmesi kkesik kesik ve sürekli bir pozisyona giriyor.Uzaktan kumandasıyla tüm kapıları açıp kapattığımda nomal alarm devreye girer gibi girib ışık vermesi düzenli duruma geçiyor. Bu durumda iyisi bir servise göstermek.
Saygılar

2002 2007 arası kasalarda o ışık alarm için değil kapıların kilitlendiğini ve imobilizerin devrede olduğunu gösteriyor aslında, benim aracımdada var ilk aldığımda servise sormuştum ama mağlesef yok dediler .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Eylül 01, 2010, 16:14:13 »
Teknoloji Yenilikleri,Onlarda Masrafları Getiriyor

Değişen dünyamızda bizlerde yeniliklere ayak uydurmaya çalışıyoruz.Oto Anahatraları konusundada her geçen gün yenilikler yapılmaya devam ediyor.
Bizlerde bu yeniliklerle bütün oto kullanıcılarına hizmet etmeye devam ediyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ŞıpTronik
« Yanıtla #57 : Eylül 01, 2010, 16:29:50 »
Toyotalarda sabit anahtar tipine son verildi.Artık kumandalı olan bütün toyota anahrtarları sustalı ya çevriliyor.

Bu haber doğru çıkmadı sanırım, yeni toyotalar yine çivi gibi anahtarlarla geliyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Eylül 01, 2010, 16:37:25 »
Bu haber doğru çıkmadı sanırım, yeni toyotalar yine çivi gibi anahtarlarla geliyor

Evet Toyota'lar çivi gibi anahtarlarla geliyor.O anahtarları biz sustalı anahtar çeviriyoruz.Biliyorsunuz üretici firmalar rekabete ayak uydurmak için bazı kısıtlamalar gidiyorlar.Mesela eskiden arablarda iki tane kumandalı anahtar verilirdi,şimdi ise bir düz birde kumandalaı veriyorlar.  Kimbilir belkide onlar haklı ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Eylül 01, 2010, 16:42:42 »
Muhyiddin Bey merhaba,
Benim 2006 corolanın anahtarını sustalıya çevirmek ne kadara mal olur? Bahçelievler bana yakın. Bilgilendiriseniz sevinirim. Benim anahtarımda 2 buton var. Teşekkürler.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...