Gönderen Konu: Ynt: toyota avensis te 600 km de valvematik arızası  (Okunma sayısı 2633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
bence bu sorunu kafana takmakta sonuna kadar haklısın arkadaşım. bende senin gibi 2009 sonunda yani aralık ayında 2010 model Auris 1.6 benzinli toyota aldım. senin yaşadığın sorunu 1250km de iken birebir aynısını yaşadım. hatta hata kodlarını da verebilirim fotoğrafını çekip arıza kabul iş emrini bile gönderebilirim. valfmatik değişti, valfmatik kumandası ve bir adet o-ring değişti. aracım şu an 6500km. de. bu arızanın peşinden uzun farlar arıza yaptı. şanzumandan 4. ve 5. viteste ses gelmeye başladı. yol bilgisayarındaki range "0" da kilitli kaldı. benzin harcaması bariz şekilde arttı. benzin göstergesi arızalandı (araç çalışmıyor iken benzin aldığım halde benzin göstergesi low fuel ikazını vermeye devam etmekte). ayrıca bunlar için servise tekrar götürdüğümde bana aracın gaz pedalı arızasının mevcut olduğunu ve modifikasyon yapılması gerektiğini ancak ayaklarına gidip bir arıza çıktığında zahmet edip beyan ettiler. yani aracım 2,5 aylık olup sıfır araca göre gereğinden fazla arıza vermiştir. toyota markasına fazla güvenmemeni aracını sürekli dinlemeni tavsiye ederim. Aynı Amerika Toyota Müdürünün açıklamasında olduğu gibi bilinçsiz bir şekilde büyüyüp kalitesinden ödün verdiler. Bu itibarını Amerikada kurtardılar ancak burda gereğini yapmamak için elinden geleni ardına koymayıp isimlerini lekelemekte devam ediyorlar. Tüm bu yazdıklarım belgeli yazılı kayıt altındadır. Bana güven.. Allah KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSİN...
"Imagination is more important than knowledge" Albert EINSTEIN.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota avensis te 600 km de valvematik arızası
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2010, 08:32:53 »
bence bu sorunu kafana takmakta sonuna kadar haklısın arkadaşım. bende senin gibi 2009 sonunda yani aralık ayında 2010 model Auris 1.6 benzinli toyota aldım. senin yaşadığın sorunu 1250km de iken birebir aynısını yaşadım. hatta hata kodlarını da verebilirim fotoğrafını çekip arıza kabul iş emrini bile gönderebilirim. valfmatik değişti, valfmatik kumandası ve bir adet o-ring değişti. aracım şu an 6500km. de. bu arızanın peşinden uzun farlar arıza yaptı. şanzumandan 4. ve 5. viteste ses gelmeye başladı. yol bilgisayarındaki range "0" da kilitli kaldı. benzin harcaması bariz şekilde arttı. benzin göstergesi arızalandı (araç çalışmıyor iken benzin aldığım halde benzin göstergesi low fuel ikazını vermeye devam etmekte). ayrıca bunlar için servise tekrar götürdüğümde bana aracın gaz pedalı arızasının mevcut olduğunu ve modifikasyon yapılması gerektiğini ancak ayaklarına gidip bir arıza çıktığında zahmet edip beyan ettiler. yani aracım 2,5 aylık olup sıfır araca göre gereğinden fazla arıza vermiştir. toyota markasına fazla güvenmemeni aracını sürekli dinlemeni tavsiye ederim. Aynı Amerika Toyota Müdürünün açıklamasında olduğu gibi bilinçsiz bir şekilde büyüyüp kalitesinden ödün verdiler. Bu itibarını Amerikada kurtardılar ancak burda gereğini yapmamak için elinden geleni ardına koymayıp isimlerini lekelemekte devam ediyorlar. Tüm bu yazdıklarım belgeli yazılı kayıt altındadır. Bana güven.. Allah KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSİN...
filiz hanım...satın gitsin..aldığınızın 3-5 bin altında satarsınız, kullandığınız zaman ve ilerde çekeceğiniz sıkıntıdan kurtulmanız kar kalır..satın gitsin..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2010, 08:56:36 »
Geçmiş olsun
Denizlerin deryaların benki taşkın delisi
Ehli gönül muhabbetin benki şaşkın delisi
Benki kelamın yolcusu benki aşkın delisi
Beni benden alan almış kula mihnet eylemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2010, 09:37:58 »

Heryere aynı mesajı yazıp durmayın Filiz hanım, burda toyotadan yetkili kişiler yokki yazınıza bakıp ay aman üzülmesin hemen halledelim desinler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2010, 10:31:22 »
mesut bey,toyotanın fahri avukatları dışında gerçek anlamda araçlarla ve arızalarıyla ilgilenen kişiler alması gereken mesajı aldı.Fahri avukatlara da bol şans diliyorum.Benim kimseye bir düşmanlığım yok.sonuç olarak toyota arıza yapıyor ve mekanik aksamda birçok sorunla karşılaşılıyor.bu rahatsızlığınınzın nedenini cidden anlamıyorum.paylaştığım arızalar ciddi arızalardır ve birçok toyota kullanıcısının bu konularda dikkat etmelerini istediğim için bunları paylaştım.Benim için insan hayatı bir markanın itibarından çok daha önemli.Ben zaten yapacaklarımı yapmış bulunmaktayım.bu bir şikayet değil paylaşımdır.beni anlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
"Imagination is more important than knowledge" Albert EINSTEIN.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 23, 2010, 10:39:28 »
mesut bey,toyotanın fahri avukatları dışında gerçek anlamda araçlarla ve arızalarıyla ilgilenen kişiler alması gereken mesajı aldı.Fahri avukatlara da bol şans diliyorum.Benim kimseye bir düşmanlığım yok.sonuç olarak toyota arıza yapıyor ve mekanik aksamda birçok sorunla karşılaşılıyor.bu rahatsızlığınınzın nedenini cidden anlamıyorum.paylaştığım arızalar ciddi arızalardır ve birçok toyota kullanıcısının bu konularda dikkat etmelerini istediğim için bunları paylaştım.Benim için insan hayatı bir markanın itibarından çok daha önemli.Ben zaten yapacaklarımı yapmış bulunmaktayım.bu bir şikayet değil paylaşımdır.beni anlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Filiz Hanım komik olmayın lütfen, ne avukatlığı ? kimse kimsenin yada Toyotanın avukatlığını yaptığı falan yok, tamam sorununuz var anlıyorum ancak zaten bununla ilgili bir konu açmışsınız , aynı mesajı birde bu konuda paylaşmanın anlamı nedir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 23, 2010, 11:44:35 »
satın gitsiiin..kurtulun  yahu..ben hiç anlamıyorum bu olayı ya, bu kadar sağa sola ağlayacağınıza satııııın...içinizden ne geçiyorsa gidin onu alın..aman da değer kaybı vs diyorsanız gidin alacağınızı da çok düşük km ikinci el alın ooooh siz de rahat edin biz de..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 23, 2010, 15:16:38 »
tek konu, arkadaşların dediği gibi yeterlidir.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler