Gönderen Konu: araca cila atınca boya koruma da yaptırmak gerekiyormu ...  (Okunma sayısı 1762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
sıcak bir memlekette görev yaptığımdan dolayı yaz geliyor malum ve aracıma cila kullanıcam aracın boyasını koruma amacıyla  arkadaşın biri boya koruma sıvıları attır iyi olur dedi ( acaba boya koruma ve cilanın ayrı ayrı görevlerimi varki ) cila boyayı korumazmıki bana böyle tavsiyede bulundu ...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 172998
  • Model Yılı: '90
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: araca cila atınca boya koruma da yaptırmak gerekiyormu ...
« Yanıtla #1 : Mart 21, 2010, 18:55:45 »
cila arabaya parlaklık ve boyada oluşan ufak taş izlerini yok etmeye yarar boya kotuma ise boyanın üstünde durur hatta cilalılarıda vardır.bunlar hem uv ışınlarını boyaya iletmeyip süzr hemde parlaklık verir.bence cilalı boya koruma yaptır.
1990 Mercedes 300 sel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2010, 22:34:16 »
Bu boya korumanın gerçekten faydalı olup olmadığı konusunda bir teknik rapor var mı arkadaşlar? lütfen bilen birisi varsa bizimle paylaşırsa çok sevineceğim. Benim tanıdığım bazı oto boya ustaları var. onlara göre boya koruma sadece bir aldatmaca. insanların parasını almak için bir tuzak olarak görüyorlar bu işi.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2010, 23:06:48 »
Bu boya korumanın gerçekten faydalı olup olmadığı konusunda bir teknik rapor var mı arkadaşlar? lütfen bilen birisi varsa bizimle paylaşırsa çok sevineceğim. Benim tanıdığım bazı oto boya ustaları var. onlara göre boya koruma sadece bir aldatmaca. insanların parasını almak için bir tuzak olarak görüyorlar bu işi.
ustaya bakmayın.Ustalar tükürüyor hep arada :) .tavsiyem gidin Meguars marka boya korumayı yaptırın. Ben sürüyle marka denedim en güzeli ve tuzlusu meguars :D 3M,zibart falan hikaye. Araştırın iyice.Meguars marka bilindik bir ustaya yaptırın.Arabaya bindiğinizde gülerek binmek var parlak parlak,Söverek binmek var param boşa gitti diye :)
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2010, 23:27:30 »
amatör de uygulanabilir meguiars..sonuçlar muazzam!!
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2010, 09:41:38 »
meguiars ın 70 liralık bir cilası satılıyor hepsiburada sitesinde. başka sitelerdede 60 lira civarında. bu cilayı temin edip aracıma uygulama yapcam. sonuçları sizinle paylaşırım.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #6 : Mart 25, 2010, 11:06:08 »
nxt 2.0 gerçekten de üst sınıf bir cila..ama onu uygulaması önemli önce sünger pad ile bolca yayıp, az kurumasını bekledikten sonra yumuşak bir mikrofiber bez ile silmek gerekiyor, silme kısmı da iyice parlatarak oluyor..bunu almışken ultimate quick detailer ürününü de öneririm, onunla da iki cila arası, yıkama sonrasında hızlı cila atabilirsiniz ;)  cilanız boya koruyucu, hızlı cilanız da cila koruyucu bir katman oluşturcak, araç iyice hidrofobik olacak :)  (sudan korkan anlamında, hani damla damla sular üstünde kalıyor, kayıyor falan)

ben de turtle wax, ice serisini kullanıyorum, neredeyse aynı ürünler, turtle wax biraz daha amatör kullanım için o kadar..
http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-ice-likid-oto-cilasiozel-cilalama-sungerbez-094047/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm094047
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli