Gönderen Konu: yokohama  (Okunma sayısı 11045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: yokohama
« Yanıtla #40 : Ekim 13, 2010, 00:06:17 »
Bu da bir markanin farkli ozelliklerde farkli kullanima yonelik farkli lastikler urettigine isaret ediyor.
Bir model memnun etmeyebilir, ama bir baskasi amaca ve araca uygundur.
Gule gule kullanin, Murat.

aracım 2006 corolla hb. 51000 km de bridgestone b390 lardan kurtulup yokohama ac01 aldım. şimdi uzun yola giderken uyumamak için sert bir kahve iip çıkıyorum yola. görev yaptığım okul merkeze 26 km ve 18 km si içinde 200 tane viraj var. aracımda ne kayma, ne yol tutuş vs. hiçbir soruna rastlamadım. hatta yolla bütünleştiğini hissediyorum aracımın..
Fe... :-)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ekim 13, 2010, 00:06:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • daihatsu yrv turbo 1.3 lt 140 hp
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ekim 13, 2010, 15:00:16 »
teşekkürler ahmet hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ekim 13, 2010, 20:48:31 »
Şimdi eski kasa corollanın yol tutuşu bunlardan iyimi diyorsun :)
şöyle söyleym evet benm eski kasa 97'im düz uzun yolda 1.33den daha iyi yol tutuyor savrulma yapmıyor tabi tüm 97leri kasdetmiyorum benim ki öyle. babamda da var 97 corolla 30'dan sonra traktör moduna bağlıyor. ancak bnm aracım da yok o. normalde hız kurallarına çok uyan bi insanım ama bazen çok acil işlerim de oluyor geçenlerde bi banka işlemi için iskenderundan ceyhana gittim yetişebilmek için biraz bastım araç bazen 30-60 arası ufak ufak savrulmalar yapıyor kayacak gibi oluyor alttan çok kötü bi his dediğim gibi özellikle otobanda ve düz yol virajlı değil düz otoban. bn 97 xei ile 30la gittiğim zaman yağ gibi tık yok tek sorun motor sesi. neyse şu anki değere göre eski corollam yeni corollamdan daha iyi yol tutuyor o konuda ama murat abinin dediği gibi de virajlarda su birikintisine girme de falan en ufak sarsıntı veya kayma yapmıyor her türlü denedim süper ama otoban da çok kötü lastikler sanki lastiği çok şişirmişsin de seke seke gidiyorsun dersin öyle bişe yani ne dersiniz siz bu işe ??
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
« Yanıtla #43 : Ekim 14, 2010, 12:33:56 »
şöyle söyleym evet benm eski kasa 97'im düz uzun yolda 1.33den daha iyi yol tutuyor savrulma yapmıyor tabi tüm 97leri kasdetmiyorum benim ki öyle. babamda da var 97 corolla 130'dan sonra traktör moduna bağlıyor. ancak bnm aracım da yok o. normalde hız kurallarına çok uyan bi insanım ama bazen çok acil işlerim de oluyor geçenlerde bi banka işlemi için iskenderundan ceyhana gittim yetişebilmek için biraz bastım araç bazen 130-160 arası ufak ufak savrulmalar yapıyor kayacak gibi oluyor alttan çok kötü bi his dediğim gibi özellikle otobanda ve düz yol virajlı değil düz otoban. bn 97 xei ile 160la gittiğim zaman yağ gibi tık yok tek sorun motor sesi. neyse şu anki değere göre eski corollam yeni corollamdan daha iyi yol tutuyor o konuda ama murat abinin dediği gibi de virajlarda su birikintisine girme de falan en ufak sarsıntı veya kayma yapmıyor her türlü denedim süper ama otoban da çok kötü lastikler sanki lastiği çok şişirmişsin de seke seke gidiyorsun dersin öyle bişe yani ne dersiniz siz bu işe ??
Katılmıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Ekim 14, 2010, 12:56:37 »
eren bey aracınız tam olarak kaç model ve hangi seri bilmiyorum ama benden yandaş bi abi daha çıktı aynı sorun kendinde de oluyormuş 100le giderken araç sağa sola gidiyor diyor sürekli direksiyonda ufak oynamalar yapıyorum karşıdan kamyon geldiği zaman tedirgin oluyormuş ki katılmıyorum kelimesi de bi cevap değil çünkü burda bnm aracımdan bahsediyoruz sizin değil. sizin aracınız da demek ki yok böyle bişe ne güzel keşke bende de olmasa. ama araştırıyoruz nedendir söylediğim kişi de rüzgar akımından dolayı olduğunu söylüyor kasa uygun değil rüzgar etkisine diyor ama bende ona katılmadım maalesef öyle bişe olsa tüm yeni corollalarda aynı sorun olurdu... çok acayip bi durum düşük hızlarda iyi baya yüksek hızlarda da çok iyi ancak ortalama hızlarda çok kötü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Ekim 14, 2010, 12:57:04 »
bu arada sizde mi yokohama kullanıyorsnuz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #46 : Ekim 14, 2010, 17:10:17 »
eren bey aracınız tam olarak kaç model ve hangi seri bilmiyorum ama benden yandaş bi abi daha çıktı aynı sorun kendinde de oluyormuş 100le giderken araç sağa sola gidiyor diyor sürekli direksiyonda ufak oynamalar yapıyorum karşıdan kamyon geldiği zaman tedirgin oluyormuş ki katılmıyorum kelimesi de bi cevap değil çünkü burda bnm aracımdan bahsediyoruz sizin değil. sizin aracınız da demek ki yok böyle bişe ne güzel keşke bende de olmasa. ama araştırıyoruz nedendir söylediğim kişi de rüzgar akımından dolayı olduğunu söylüyor kasa uygun değil rüzgar etkisine diyor ama bende ona katılmadım maalesef öyle bişe olsa tüm yeni corollalarda aynı sorun olurdu... çok acayip bi durum düşük hızlarda iyi baya yüksek hızlarda da çok iyi ancak ortalama hızlarda çok kötü 100-130 gibi....

Bende corolla yok  brava var babamda 2010 1.6 A/T corolla var uzun yolda şehir içi baya sürdüm.Yakın arkadaşımın İthal gelmiş AE101 corolla GLI  kullandım ona göre değerlendiriyorum.bizim corollada yokohama lastikler var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Ekim 14, 2010, 20:29:32 »
doğrudur acayip bi sorun ya çözmemiz lazım böyle olmayacak çünkü. bak öteki arkadaşn yorumunu da kopyalayaym aynı sorun bende de var . zaten mantıklı bi sonuç çıkmazsa gidecem toyota servisine...

-----dostum dıyelım gıdıs gelıs bı yolda yaklasık 100 km ıle gıdıosun.(aracım tam yuklu.3 kişi artı bagaj full)yol normalden bıraz daha dar.karsıdan kamyonlar falan gelıo ve ben tedırgın oluyorum cunkı dumduz gıderken bıle arac hafıf hafıf saga sola oynuo.normalde dıreksıyon sabıtken dumduz gıtmen gerekırken bunda arac hafıf hafıf sağa sola sapıyor.bende sureklı ufak dıreksıyon hareketlerıyle aracı duz yolda serıtte tutmaya calısıom.ve bı muddet sonra yormaya baslıo cunkı hıssedıosun normal ılerlemedıgını.ha sımdı bazı kımseler rot balans falan dıcekler ama ole bı sorun deıl bu.kullanan farkeder.bence bu lastık falan da deıl.bence yapısal bı sorun.aracın kasasıyla ruzgar kanallarıyla ılgılı.grandepuntoyla cok daha rahat ve hızlı guvende hıssederek kullanıyordum aynı yollarda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #48 : Aralık 12, 2010, 02:15:20 »
Lastikleri değiştirmeden fikrini almak için servise gittip,servis elemanı ısrarla yokohama AC01 i tavsiye etti,bütün araçlara bunlara takıyoruz,hiç bir şikayet almadık,herkes çok memnun  dedi.İçime sinmedi çok araştırdım, tavsiyeler sonucu son dakikada Goodyear Efficgrip aldım,hiç bir şekilde yol sesi gelmiyor,önceden yol sesinden motorun sesini duymuyordum,yol tutuşu da gayet iyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Aralık 12, 2010, 11:36:46 »
benim aracımda'da good year vardı (honda civic) ben onları verdim bristone aldım. Good year çok sert. Zaten türkiyemiz de genellikle tır ve kamyonlara takıyorlar good year'ları ama şikayetiniz yoksa sorun yok güle güle kullanın..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Aralık 19, 2010, 00:31:31 »
merhaba arkadaşlar.benim araçta da yokohama advan var. lastik sesinden bezdim vallahi. japon arabalarında yalıtım problemleri var biliyorum ama lastiğin de en az %50 sorumlu olduğunu düşünüyorum. çelik jant almayı düşünüyordum ama onun yerine şöyle bir 4 adet michelin almak daha bir sıcak geliyor şu aralar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Aralık 19, 2010, 10:20:49 »
michelin çok güzel ama çabuk parçalanıyor diyorlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 20, 2010, 11:01:08 »
michelin çok güzel ama çabuk parçalanıyor diyorlar..

Asfalttan indirmezsen, stabilize yola girmezsen, sürekli uzun yollardaysan michelin iyidir. Fakat energy modelinin ıslak zemin performansını pek beğenmiyorum  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Aralık 20, 2010, 13:02:36 »
Lastikleri değiştirmeden fikrini almak için servise gittip,servis elemanı ısrarla yokohama AC01 i tavsiye etti,bütün araçlara bunlara takıyoruz,hiç bir şikayet almadık,herkes çok memnun  dedi.İçime sinmedi çok araştırdım, tavsiyeler sonucu son dakikada Goodyear Efficgrip aldım,hiç bir şekilde yol sesi gelmiyor,önceden yol sesinden motorun sesini duymuyordum,yol tutuşu da gayet iyi.

Övdüğü lastik yokohama c drive iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Aralık 20, 2010, 22:34:53 »
Metin abi ya ben çıkma lastik aldım bridgestone 3 kere balans ayarına girdim ama araç hep 100 de tir tir titriyor çok gıcık oldum ya acaba diyorum lastiğin ilk sahibi büyük çukura giripte haşat mı etti lastiği düzelmiyor bi türlü 120 den sonra rahat bide 90 dan aşağı da rahat yağ gibi. Bide çukurlu yolda öyle sekiyor ki örneğin asfaltla yamalanmış yollar da çok sekiyor savruluyor resmen çok canımı sıktı sence lastikten midir. Artık rot balans kurtarmıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Aralık 20, 2010, 22:46:25 »
Metin abi ya ben çıkma lastik aldım bridgestone 3 kere balans ayarına girdim ama araç hep 100 de tir tir titriyor çok gıcık oldum ya acaba diyorum lastiğin ilk sahibi büyük çukura giripte haşat mı etti lastiği düzelmiyor bi türlü 120 den sonra rahat bide 90 dan aşağı da rahat yağ gibi. Bide çukurlu yolda öyle sekiyor ki örneğin asfaltla yamalanmış yollar da çok sekiyor savruluyor resmen çok canımı sıktı sence lastikten midir. Artık rot balans kurtarmıyor...

Lastiklerin geçmişi çok önemli. Lastik bakımsız kullanıldıysa veya uzun süre araç üzerinde havası tam olmayarak beklemiş lastikler veya o şekilde kullanılmış lastiklerin yanak yapısında, sırt kısmında ve çelik kuşaklarında deformeler olağandır. Ve bu deformeler için yapılabilecek hiçbirşey yoktur, hatta ekstra tehlike doğurabilir. İmkan varsa o lastikleri çıkarmanı tavsiye ederim ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Aralık 20, 2010, 22:58:37 »
İmkan var mı yok mu bilmiyorum eğer yoksa da olacak abicim yakasına yapışırım o lastikçinin bi ton para verdim kendine çıkarsın adam akıllı lastik taksın valla sinirimi bozdu. Doğru söylüyorsun abicim ya o dediklerin olmuş herhalde araç sağa da çekiyor.
 EE sen ne öneriyorsun abicim yarın gidecem yanına söylicem olanları eğer kabul ederse hangi lastiği alayım mecbur yine çıkma alacam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ŞıpTronik
« Yanıtla #57 : Aralık 21, 2010, 03:20:36 »
merhaba arkadaşlar.benim araçta da yokohama advan var. lastik sesinden bezdim vallahi. japon arabalarında yalıtım problemleri var biliyorum ama lastiğin de en az %50 sorumlu olduğunu düşünüyorum. çelik jant almayı düşünüyordum ama onun yerine şöyle bir 4 adet michelin almak daha bir sıcak geliyor şu aralar...

Benim aracımda da Yokohoma Advan gelmişti, 1000km'de Michelin bayine gidip, değiştirdim. Yol sesi önemli ölçüde kesildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #58 : Aralık 22, 2010, 23:10:16 »
Oğuz bey benzer sorun arkadaşımın başına geldi( Araç 2004 focus),lastiklerin görünüşü gayet iyiydi ,fakat içerden telleri kırmış en azından lastikçi öyle söyledi kaç defa  rot balansa girdi fayda etmedi gitti sıfır lastik aldı sorun kalmadı.Aracınızda üretim hatası gibi bir sorun yoksa lastiklerden kaynaklanıyor olabilir.Sinir bozucu bir durum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Aralık 23, 2010, 10:25:14 »
Oğuz bey benzer sorun arkadaşımın başına geldi( Araç 2004 focus),lastiklerin görünüşü gayet iyiydi ,fakat içerden telleri kırmış en azından lastikçi öyle söyledi kaç defa  rot balansa girdi fayda etmedi gitti sıfır lastik aldı sorun kalmadı.Aracınızda üretim hatası gibi bir sorun yoksa lastiklerden kaynaklanıyor olabilir.Sinir bozucu bir durum.
Turgay bey bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim... arkadaşınızda ki sorunlar da benimle bire bir aynı... Aracı ilk aldığım da üzerine 14'lük plastik kapaklı jant lastik vardı. Onda hiç öyle bi sorun yoktu yağ gibiydi. gittim 15 lik lastik aldım (çıkma) sıfır da çelik jant aldım ondan sonra başladı sorunlar.. Ama en son balansta adam titremenin de gittiğini söyledi. Daha deneme fırsatım olmadı. Denedikten sonra aynısı olursa bende dediklerinizden şüphe edecem tel kopması falan ve kesin değiştirecem başka çaresi yok. Dediğim gibi tek sorun 95 ve 110 arası aracın titremesi...