Gönderen Konu: yokohama  (Okunma sayısı 11030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0-
Ynt: yokohama
« Yanıtla #20 : Ağustos 26, 2010, 12:54:35 »
Arabanın üzerinde gelen advan460 gayet güzel bir lastik.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 26, 2010, 12:54:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ŞıpTronik
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #21 : Ağustos 28, 2010, 01:19:46 »
Corolla üzerinde yokohama geldi orjinal olarak. 1300km 'de dayanamadım, girdim bir MICHELIN bayisine, değiştirdim bütün lastikleri. Yol sesi inanılmaz farketti. yokohama güzel kaliteli olabilir ama yol sesi konusunda tam bir fecaat

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq. ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ iʞuɐs
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 28, 2010, 23:25:52 »
Corolla üzerinde yokohama geldi orjinal olarak. 1300km 'de dayanamadım, girdim bir MICHELIN bayisine, değiştirdim bütün lastikleri. Yol sesi inanılmaz farketti. yokohama güzel kaliteli olabilir ama yol sesi konusunda tam bir fecaat
katılıyorum. yokohoma güzelmiş, 5 saat 160km/h  hızla gidermiş falan gereksiz özellik. param olsa kesinlikle michelin alırım ayrıca yoltutuşu falanda yokohomadan aşağı değil.
Corolla Comford d-4d
nazar etme ne olur, kredi çek seninde olur.
http://tinyurl.com/24m2rfs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ekim 06, 2010, 19:35:52 »
Kışlık lastik almak için gittiğim toyota servisi, yokohama lastiği tercih bile etmedi bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 06, 2010, 20:18:50 »
Yokohama orjinal lastiklerden bende memnun değilim. (advan460)
tırtıklı asfalt yollarda inanılmaz fazla ses yapıyor. Corolla yalıtımı zayıf bir araba olsa bile lastiğinde bu işte suçu var. El mahkum eskiyene kadar kullanıp değiştircem artık. Michelen bu konuda iyi diyolar. Bundan sonraki lastiğim michelen yada good year olacak büyük ihtimal.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 06, 2010, 21:25:07 »
Yokohama orjinal lastiklerden bende memnun değilim. (advan460)
tırtıklı asfalt yollarda inanılmaz fazla ses yapıyor. Corolla yalıtımı zayıf bir araba olsa bile lastiğinde bu işte suçu var. El mahkum eskiyene kadar kullanıp değiştircem artık. Michelen bu konuda iyi diyolar. Bundan sonraki lastiğim michelen yada good year olacak büyük ihtimal.
Yokohamadan kurtuldum.Lastik değil mermer. >:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 10, 2010, 18:49:17 »
Iki tane daha Yokohama Avid TRZ aliyoruz. Bizim kayinvalidenin arabasinin lastikleri degisecek, arabanin uzerindeki Michelin lastikleri 45bin km.de bitmis, ona da onerdim, 4 Yokohama da o alacak. Yokohama'nin garantisi 130bin km.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ekim 10, 2010, 19:35:51 »
arkadaşlar bende toyotanın üzerinde gelen orjinal yokohama kullanıyorum ses konusunda beni hiç rahatsız etmedi bu lastik ancak yol tutuşu hiç iyi değil ya hiç memnun değilim. araba otobanda giderken 100-150 arasında ufak ufak savrulma alttan kayma yapıyor hiç güven hissi vermiyor sürücüye.. çok rahatsız ediyor yani bu lastikten dolayı mıdır araç 3000 de.. Aldığım ilk günden beri aynısını yapıyor. siz ne dersiniz ?
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Ekim 10, 2010, 19:46:07 »
arkadaşlar bende toyotanın üzerinde gelen orjinal yokohama kullanıyorum ses konusunda beni hiç rahatsız etmedi bu lastik ancak yol tutuşu hiç iyi değil ya hiç memnun değilim. araba otobanda giderken 100-150 arasında ufak ufak savrulma alttan kayma yapıyor hiç güven hissi vermiyor sürücüye.. çok rahatsız ediyor yani bu lastikten dolayı mıdır araç 3000 de.. Aldığım ilk günden beri aynısını yapıyor. siz ne dersiniz ?
Aracınızda yokohama advan var.Uzun yolda sert asfaltta gürültünün kıralını yapar.Kazık gibi lastiktir.Uzun ömürlüdür.Yol tutuşu iyidir.Ama derdi yani sesi çekilmez.Hissetmemiş olmanız ilginç.Bu lastiği kullandım,çok şükür kurtuldum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ekim 10, 2010, 20:01:43 »
hakan abi benim sorun da tam ters ya asfaltta ses yapabilir inanırım doğrudur girmedim asfalta pek otobanda seyahat ettim sürekli hiç rahatsız etmiyor ama yol tutuşu iyidir demişsin abi yolu hiç tutmuyor ki his yok güven yok bnm 97 corolla ince lastk olmasına rağmen çok daha iyi yol tutuyor ben çözemedim bu işi. babam da aynısını dedi bu nasıl araba yaa uçacak gibi diyor o da beğenmedi lastiklerin yol tutuşunu. aslında bende ses duydum lastiklerden ama rahatsız etmedi beni öyle diyim tabi ki sessiz lastikte wardır ama bilgim yok tek sorun bende yol tutuşu !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Ekim 10, 2010, 20:04:10 »
hakan abi benim sorun da tam ters ya asfaltta ses yapabilir inanırım doğrudur girmedim asfalta pek otobanda seyahat ettim sürekli hiç rahatsız etmiyor ama yol tutuşu iyidir demişsin abi yolu hiç tutmuyor ki his yok güven yok bnm 97 corolla ince lastk olmasına rağmen çok daha iyi yol tutuyor ben çözemedim bu işi. babam da aynısını dedi bu nasıl araba yaa uçacak gibi diyor o da beğenmedi lastiklerin yol tutuşunu. aslında bende ses duydum lastiklerden ama rahatsız etmedi beni öyle diyim tabi ki sessiz lastikte wardır ama bilgim yok tek sorun bende yol tutuşu !
Oğuz kardeş,yol tutuş meselesi birazda kullanımla ilgili.Ben fazla sert kullanmam herhalde ondan.Emin ol ses hariç iyi lastiktir.Ses ise sert asfallta oluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Ekim 10, 2010, 20:19:17 »
yok be hakan abi tam 3 tane corollamız var  2 adet 97 xei bide bu 1.33 bn eskilerle 160 la gidiyorum hiç bi türlü savrulma sarsılma yok ancak bu araçta var  yani babamda eskiden inip buna binince aynısını dedi demek istediğim tek bunu diyen ben değilim babamda ve bizim sanayide bi ustamız var  o da aynısını dedi sizin o eski kasalar daha iyi yapışıyor yere bu savrulma yapıyor ufaktan dedi ben de fazla sert kullanmam ancak 120-130 giderim bu hızlarda da dediğim gibi araba hiç hoşuma gitmedi yol konusunda başka model sokmak istemem ama çok yakın arkadaşımda 2004 vectra var yağ gibi yaa böylesini görmedim daha bnm ki yanında yol tutuş konusunda inanılmaz hafif kalıyor. lastikten başka bişe olamaz demi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Ekim 10, 2010, 20:23:05 »
yok be hakan abi tam 3 tane corollamız var  2 adet 97 xei bide bu 1.33 bn eskilerle 160 la gidiyorum hiç bi türlü savrulma sarsılma yok ancak bu araçta var  yani babamda eskiden inip buna binince aynısını dedi demek istediğim tek bunu diyen ben değilim babamda ve bizim sanayide bi ustamız var  o da aynısını dedi sizin o eski kasalar daha iyi yapışıyor yere bu savrulma yapıyor ufaktan dedi ben de fazla sert kullanmam ancak 120-130 giderim bu hızlarda da dediğim gibi araba hiç hoşuma gitmedi yol konusunda başka model sokmak istemem ama çok yakın arkadaşımda 2004 vectra var yağ gibi yaa böylesini görmedim daha bnm ki yanında yol tutuş konusunda inanılmaz hafif kalıyor. lastikten başka bişe olamaz demi ?
Oğuz Bey,biliyorsun Corollalar yumuşak arabalar,biraz da psikolojik olarak yol tutuşu kötü geliyor olmasın.(3 kişiye birden mi diyecen)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Ekim 10, 2010, 20:33:04 »
Oğuz Bey,biliyorsun Corollalar yumuşak arabalar,biraz da psikolojik olarak yol tutuşu kötü geliyor olmasın.(3 kişiye birden mi diyecen)

hakan abi kusura bakma ama dalga mı geçiyorsun ya benm babam galerici adam bnm sürmediğim araba mı var  sana 3 adet corolla var diyorum bunun psikolojikle ne alakası var bildiğin 900 kglık araç gibi dansöz gbi kıvırıyor araç yolda arkada oturan nişanlım bile hissetti bu araç niye böyle diye herkesin psikolojisi bozulmuş o zaman babamın nişanlımın benm sanayide ki ustanın. lastik dandik senin aracında sorun yok belli aman olmasın da kazasız belasız güle güle uzun yıllar bin inşallah ama ben memnun değilim lastiklerden ilk bindiğim de way be kamyon gibi araç dedim lastikler kalın kg'su 1330 yola bi çıktım hüsrana uğradım sizin yorumlarınıza bakarak ben sorunu aracımda buluyorum lastikte yada toyota da değil demek ki bnm aracım bozuk abicim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Ekim 10, 2010, 20:37:53 »
hakan abi kusura bakma ama dalga mı geçiyorsun ya benm babam galerici adam bnm sürmediğim araba mı var  sana 3 adet corolla var diyorum bunun psikolojikle ne alakası var bildiğin 900 kglık araç gibi dansöz gbi kıvırıyor araç yolda arkada oturan nişanlım bile hissetti bu araç niye böyle diye herkesin psikolojisi bozulmuş o zaman babamın nişanlımın benm sanayide ki ustanın. lastik dandik senin aracında sorun yok belli aman olmasın da kazasız belasız güle güle uzun yıllar bin inşallah ama ben memnun değilim lastiklerden ilk bindiğim de way be kamyon gibi araç dedim lastikler kalın kg'su 1330 yola bi çıktım hüsrana uğradım sizin yorumlarınıza bakarak ben sorunu aracımda buluyorum lastikte yada toyota da değil demek ki bnm aracım bozuk abicim.
Oğuz Bey,hayatım da kimseyle dalga geçmedim.Demek ki sizin araç ta sorun lastik sorunun da daha fazla.Dansöz gibi kıvırıyor demişsin.Babanız galerici imiş,sorunu hallettirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ekim 10, 2010, 20:59:06 »
Oğuz Bey,hayatım da kimseyle dalga geçmedim.Demek ki sizin araç ta sorun lastik sorunun da daha fazla.Dansöz gibi kıvırıyor demişsin.Babanız galerici imiş,sorunu hallettirir.

galerici araba tamiri yapmaz araba satar bu araç daha 0 araç satmak amaçlı değil binmek amaçlı şahsımıza alındı galeriye değil. sorunu söylediğim halde alakasız cevaplar alıyorum o yüzden dalgaya vurduğunuzu düşünüyorum. psikolojiye bağlı bişe olsa gider bisiklete binerdim.
 şuda var  belki de tüm corollalarda yokohamanın aynı lastik modelini kullanmıyorlardır 0 araç böyle bi sorun yapmaz demek ki lastik ebatlarında var  bi tuhaflık bunu en iyisi servisine sormak, burdan fayda yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Ekim 10, 2010, 21:02:39 »
galerici araba tamiri yapmaz araba satar bu araç daha 0 araç satmak amaçlı değil binmek amaçlı şahsımıza alındı galeriye değil. sorunu söylediğim halde alakasız cevaplar alıyorum o yüzden dalgaya vurduğunuzu düşünüyorum. psikolojiye bağlı bişe olsa gider bisiklete binerdim.
 şuda var  belki de tüm corollalarda yokohamanın aynı lastik modelini kullanmıyorlardır 0 araç böyle bi sorun yapmaz demek ki lastik ebatlarında var  bi tuhaflık bunu en iyisi servisine sormak, burdan fayda yok.
Tamir yapar demedim.İşten anladığı için sorunları kolay çözer demek istedim.Galericinin ne iş yaptığını bilecek yaştayım.Alakasız cevap aldığını zannetmiş olabilirsin.Uslubun sert.Ben sert cevap vermem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Ekim 10, 2010, 21:07:20 »
yok sert cevap verdiniz demedim bende yaşınız itibariyle saygısızlık etmek istemem cevabınız hoşuma gitmediği öyle dedim ama uzatmaya gerek yok bi ara ayar çekerim ben işe lastik mi ya da başka bişe mi olmuyor çünkü böyle insan alışınca sorun olmuyor ama farklı araçlara da bindiğim zaman tekrar bindim mi aynı soruna ulaşıyorum. inşallah sadece lastiktir ki bence de öyledir yani.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
« Yanıtla #38 : Ekim 12, 2010, 12:38:34 »
yok sert cevap verdiniz demedim bende yaşınız itibariyle saygısızlık etmek istemem cevabınız hoşuma gitmediği öyle dedim ama uzatmaya gerek yok bi ara ayar çekerim ben işe lastik mi ya da başka bişe mi olmuyor çünkü böyle insan alışınca sorun olmuyor ama farklı araçlara da bindiğim zaman tekrar bindim mi aynı soruna ulaşıyorum. inşallah sadece lastiktir ki bence de öyledir yani.

Şimdi eski kasa corollanın yol tutuşu bunlardan iyimi diyorsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • daihatsu yrv turbo 1.3 lt 140 hp
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ekim 12, 2010, 14:27:08 »
aracım 2006 corolla hb. 51000 km de bridgestone b390 lardan kurtulup yokohama ac01 aldım. şimdi uzun yola giderken uyumamak için sert bir kahve iip çıkıyorum yola. görev yaptığım okul merkeze 26 km ve 18 km si içinde 200 tane viraj var. aracımda ne kayma, ne yol tutuş vs. hiçbir soruna rastlamadım. hatta yolla bütünleştiğini hissediyorum aracımın..