Gönderen Konu: 93 corona polen filtresi  (Okunma sayısı 5435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
93 corona polen filtresi
« : Şubat 23, 2010, 13:41:11 »
merhaba arkadaşlar.93 model corona da polen filtresi varmıdır.varsa da neresinde olduğunu bilen yada değiştiren varmıdır acaba.
muğladan herkese selam.

Toyota Club Türkiye

93 corona polen filtresi
« : Şubat 23, 2010, 13:41:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: 93 corona polen filtresi
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2010, 13:53:29 »
merhaba arkadaşlar.93 model corona da polen filtresi varmıdır.varsa da neresinde olduğunu bilen yada değiştiren varmıdır acaba.
Vardır Muharrem Bey.
 Gaz pedalını iterek sağa tarafa baktığınızda polen filtre kapağını göreceksiniz. İki parçadan oluşur filtre. Ve muhtemelen sökerken kırarsınız. O yüzden ancak değiştirmek istediğinizde açmanızı tavsiye ederim çünkü oldukça zordur o bölgedeki polen filtresine ulaşmak...
Edit : 93 Model Corona'larda polen filtresi yoktur... Kusura bakmayın arkadaşlar hafızamda yanlış kalmış. Carina'larda bahsettiğim yerde polen filtresi mevcut. Benim aklımda aynı sistem diye kalmış. Ancak ben de kontrol ettim, 93 Corona'larda polen filtresi mevcut değil...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2010, 13:54:55 »
teşekkür ederim ergün kardeşim.
muğladan herkese selam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2010, 14:51:13 »
muharrem bey bulabıldınızmı? polen fıltresını?.ben baktım gaz pedalının oraya..beyaza benzer bır parca var..ve sokulebılecek gıbı de durmuyor..eger sız yaptıysanız ben bıraz daha kurcalıyacagım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2010, 19:26:33 »
evet gaz pedalının yanında polen filtresi yeri var ve beyaz bir kapak var.o beyaz kapağın üst taraflarında iki taraflı tırnak var.onlerı elinin baş parmağı ve işaret barmağınla sıkarak açılıyor ve çok basit.benim polen filtresi yerinin içi boş takmamışlar filtreyi.içinden dünyanın pisliği çıktı.klimayı açtığımda havalandırmadan bir sürü toz toprak çıkıyordu bunun nedeni de filtrenin olmayışı.bu hafta sonu filtrenin olduğu bölümü iyice temizleyip içine hava tuttuktan sonra yerine uygun bir polen filtresi bulup takmak.yani corona larda poeln filtresi mevcut.
muğladan herkese selam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2010, 23:14:05 »
benim arabada o dediğiniz yerde hiçbirşey yok. demekki yok bizde veya varsa da başka bir yerde...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Coronaciyiz
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 233000
  • Model Yılı: '93
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2020, 15:36:25 »
Benim aractada filtre yeri boş fakat filtreyi alip takabilirisiniz carinayla ayni takmadan once o bolgeyi iyice temizleyin
🙂🙂🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🙂🙂