Gönderen Konu: 1,6 Avensis çok Mu Ağır Kalıyor?(kullananlardan Yorum Lütfen)  (Okunma sayısı 21456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
arkadaşlar yeni corolla çıktı, kendimde test ettim, çok beğendim.

yalnız aracı detaylı inceleyince ciddi birkaç eksik buldum. en önemlisi çekiş kontrol sisteminin elegance düz vitesli modellerde isteğe bağlı bile sunulmaması, çok rahatsız etti. ayrıca süspansiyon sistemi de arkada burulma kirisi seklinde.

esp olsaydı belki burulma kirisini önemsemezdim ama esp'nin yoklugunda can sıkıyor. özellikle yeni honda civic'in süper süspansiyon sisteminin gerisinde. ayrıca zenon varda sadece otomatikler icin opsiyonel sunuluyor.

simdi en iyi corolla modeli, yeni kasada 44 milyarın üstünde, avesis'in elegant modeli 47-48 milyar civarında. bu şartlar altında avensis 1,6 sıfır daha mantıklı gibi duruyor.

ama onda da 1300 kg 110bglik motor var. tork rakamı fena degil ama 0-100 km hızlanması epey yavaş 12 sn.

bilmiyorum arabayı test eden kullanan var mı? 1,6 avensis çok mu hantal. 1. 2. vites oranları nasıl araba tıkanıyor mu hemen. yorumlarınızı bekliyorum, tesekkurler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
1,6 Avensis çok Mu Ağır Kalıyor?(kullananlardan Yorum Lütfen)
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2007, 21:20:29 »
arkadaşım söylediklerin mantıklı ama avansisi kulanmak gibi fırsatım olmadı ama aşağıdaki linke tıklarsan test sürüşü ve değerlendirmesi var biraz olsun sana yol gösterir herhalde.  

http://arabam.milliyet.com.tr/testArsiv.aspx?rowid=472
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • carfreaksblog.blogspot.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2007, 22:49:32 »
Alıntı yapılan: Nejat Brohi
arkadaşlar yeni corolla çıktı, kendimde test ettim, çok beğendim.

yalnız aracı detaylı inceleyince ciddi birkaç eksik buldum. en önemlisi çekiş kontrol sisteminin elegance düz vitesli modellerde isteğe bağlı bile sunulmaması, çok rahatsız etti. ayrıca süspansiyon sistemi de arkada burulma kirisi seklinde.

esp olsaydı belki burulma kirisini önemsemezdim ama esp'nin yoklugunda can sıkıyor. özellikle yeni honda civic'in süper süspansiyon sisteminin gerisinde. ayrıca zenon varda sadece otomatikler icin opsiyonel sunuluyor.

simdi en iyi corolla modeli, yeni kasada 44 milyarın üstünde, avesis'in elegant modeli 47-48 milyar civarında. bu şartlar altında avensis 1,6 sıfır daha mantıklı gibi duruyor.

ama onda da 1300 kg 110bglik motor var. tork rakamı fena degil ama 0-100 km hızlanması epey yavaş 12 sn.

bilmiyorum arabayı test eden kullanan var mı? 1,6 avensis çok mu hantal. 1. 2. vites oranları nasıl araba tıkanıyor mu hemen. yorumlarınızı bekliyorum, tesekkurler.
[/quote]

bence burulma kirişi olmasını bu kadar kafaya takmayın.sonuçta gerçekten çok berbat birşey olsa Toyota kullanmazdı.ayrıca aracın testlerinde yol tutuşu gayet iyi bulunmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 13:31:51 »
Avensis 1.6 ile corolla 1.6 arasında fark olacak ama bariz bir fark olmaz performans açısından ama avensis biraz daha fazla yakar...
D-4 vvt-i motor... 1AZ-FSE + T22  facelift

Today Toyota tomorrow Lexus...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 06, 2007, 17:38:29 »
Ya bir defa şunu gözardı etmemek lazım Corollayla Avensisi aynı keseye koymak çok yanlış . Çünkü Avensis daha üst bir sınıfta yer alıoyr. Avensisin motor teknolojisi Yeni Corollaya Nispeten daha eski. Mutlaka her aracın bazı eksileri ve artıları vardır. Cotrollada ki opsiyonel olarak sunulan xenon ve vsc diğer donanıma eklenecektir mutlaka önmüzdeki aylarda. Yeni corolla daha yeni yeni yollarda görülmeye başlandı. Müşterierin tablebine yönelik olarak zamanla bu donanımlar da trdeyaygınlaşmaya başlayacaktır. diğer ülkelerin toyota sitelerine girip baktığınızda vsc gibi donanımların neredeyse tüm modellerde opsiyon veya standart olarak sunulduğunu ve tr de de olmayan bazı oposiyonlar olduğunu göreceksiniz. Eski kasa corollayı aklınıza getirirseniz 2005 te makyaj yapılınca bir çok donanım eklendi hava yastığı sayısı 2 olan modellerde 4e 4 olanlarda ise 8e çıktı. Arka yürüyen olayına gelince mühendislerin bir bildiği var ki bağımsız sistem yerine burulma kirişi koydular. Tama bağımsıza göre eksileri olabilir ama artıları da vardır. Bağımsız sistemin çalışma prensibini tam olarak bilmiyoruıma o yüzden pek bişiy söyleyemem.
2000 ZZE112 Toyota Corolla 1.6 Terra Special A/C

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • carfreaksblog.blogspot.com
« Yanıtla #5 : Mart 06, 2007, 19:57:06 »
Alıntı yapılan: Erdem Manisalı
Ya bir defa şunu gözardı etmemek lazım Corollayla Avensisi aynı keseye koymak çok yanlış . Çünkü Avensis daha üst bir sınıfta yer alıoyr. Avensisin motor teknolojisi Yeni Corollaya Nispeten daha eski. Mutlaka her aracın bazı eksileri ve artıları vardır. Cotrollada ki opsiyonel olarak sunulan xenon ve vsc diğer donanıma eklenecektir mutlaka önmüzdeki aylarda. Yeni corolla daha yeni yeni yollarda görülmeye başlandı. Müşterierin tablebine yönelik olarak zamanla bu donanımlar da trdeyaygınlaşmaya başlayacaktır. diğer ülkelerin toyota sitelerine girip baktığınızda vsc gibi donanımların neredeyse tüm modellerde opsiyon veya standart olarak sunulduğunu ve tr de de olmayan bazı oposiyonlar olduğunu göreceksiniz. Eski kasa corollayı aklınıza getirirseniz 2005 te makyaj yapılınca bir çok donanım eklendi hava yastığı sayısı 2 olan modellerde 4e 4 olanlarda ise 8e çıktı. Arka yürüyen olayına gelince mühendislerin bir bildiği var ki bağımsız sistem yerine burulma kirişi koydular. Tama bağımsıza göre eksileri olabilir ama artıları da vardır. Bağımsız sistemin çalışma prensibini tam olarak bilmiyoruıma o yüzden pek bişiy söyleyemem.
[/quote]

sanırım bağımsız süspansiyon araca daha sportif bir karakter kazandırıyor.toyota nın bunu tercih etmemesi eski teknoloji kullandığını göstermez çünkü toyota corolla yı direkt konfor üzerine oluşturmuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
Ynt: 1,6 Avensis çok Mu Ağır Kalıyor?(kullananlardan Yorum Lütfen)
« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2008, 17:40:12 »
arkadaslar 2004 avensıs kullanıorum.. guzel ve rahat araba.. eft bıraz hantal eger rallı yapıcaksanız ısıklarda herkezı aynadan gormek ısterın dıosanıs yanlıs bı araba olur.. cok hantalda deıl ama yanı cok yuksekde performans beklemeyınn..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 14, 2008, 21:38:48 »
bence gayet yeterli
Bodrum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 16, 2008, 20:58:02 »
    Avensis 1,6 yı geçen sene  test etme olanağım olmuştu.Hatta iki kere test ettim.Birinci testimde performansı gayet iyi gelmişti bana.İkinci testimi ise bir arkadaşımı TOYOTALILAŞTIRMAK için götürmüştüm o zaman yapmıştım.Bende 2005 Passat 1,6 115 hp(1390 kg extra donanımlarımla) var.Passat'ı kullandıktan sonra Avensis pekte iç açıcı gelmedi bana.Maalesef üzülerek belirtmek isterim ki araç biraz ağır geldi.Aynı motor Versodada kullanılıyordu ki Verso Avensis ten daha ağır bir araç.Göz ardı etmemek gereken diğer bir konuda Avensis servis bakım ve yedek parça fiyatları bakımından Corolladan daha pahalı ve külfetli
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2008, 15:36:50 »
bence araçtan beklediğin performansa göre değişmekte olup şu an kullandığım  2007 1.6 avensis elegant modelinden çok memnunum performans olarak şehir içi kullanımda gayet yeterli buluyorum yalnız dediğim gibi prformans kişiden kişiye değişir beklenti çok önemli eğer spor kullanım meraklısı yada seri kullanma taraftarı iseniz araç beygir gücü olarak yetersiz ani manevralarda yada araç sollamada seri değil ya aracı kendinize uydurmak için çok yakıtı göze alacaksınız yada araca uyup rahat sessiz konforlu bir sürüş geçireceksiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2008, 15:38:38 »
ayrıca sıfır yerine ikinci el tavsiye ederim fiyat bakımından

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
performası fena değil. olumsuz yorum yapan arkadaşlarım yeni kasa opel vectrayı kullansanız avensis sanki yarış arabası gibi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
2004 model Avensis 1,6 110 bg. kullanıyorum ve gayet memnunum. Kullanım sırasında yapmış olduğum sollamalarda ve vites değişim sırasında yaptığı hızlanmalarda hiç de performans düşüklüğü hissetmedim. 2,0 yerine 1,6'yı yeterli olarak görüyorum. Kişisel görüşüm olarak bence Avensis 1 Numara...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Şubat 07, 2009, 16:28:38 »
herkese selam   arkadaşlar avensis kullancılarıı yakıtt tüketiminide yazarlarsa daha iyi olur bence bende avensis yada corolla almayı düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 09, 2009, 09:15:08 »
Serkan Bey, zaten ayrı bir başlık açmışsınız, neden buraya da mesaj yazma gereği duydunuz :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 09, 2009, 09:32:06 »
  Serkan bey, Hakkı beyin söylediğine bende katılıyorum.
 Ayrıca dil bilgisi kurallarına, en azından yazınızı bir daha gözden geçirerek dikkat ederseniz, çok daha güzel olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #16 : Şubat 09, 2009, 15:16:30 »
yeni kasa evensisin performansı fena değil ama bende daha önce 1.6 linea vardı 2005 debriyaj balatalarını yaktım bir kere
ama tamamen bnm suçum. vahap batur arkadaşımda çok haklı bu yeni opel insignia yı bir kullanın 1.6 benzinliyi de görün avensisi sanki ferrari. o kadar diyim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #17 : Şubat 22, 2009, 22:00:25 »
Merhabalar..Bende 2005 model Avensis kullanıcısıyım. Alalı henüz 20 gün oldu ve oldukça memnun kaldım. Araç yeterince sessiz ve motor performansı bence yeterli. Ani hızlanmalarda çok seri olmamasına rağmen 1.6 110 BG. lik bir araç için oldukça tatminkar. Kullandığım süre içerisinde yol bilgisayarına göre şehir dışı 6.3, şehir içi 8.5 idi ancak aldığım benzin miktarına bakarsak bu değerleden daha az yakmış. Yol bilgisayarı biraz fazla gösteriyor. Bunun dışında süspansiyon sistemi orta sertlikte ve çok rahatsız etmiyor ancak bir önceki kasaya göre biraz sert. Sonuç olarak ben oldukça memnun kaldım. Saygılarımla..
2005 TOYOTA AVENSİS 1.6 COMFORT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2009, 13:40:29 »
Avensis 2.0 2004 Triptonik vites var bende uzun yolda hiç yormaz eğer hız kurallarına uyarsanız çok da ekonomik yakıyor 1.6 avensiste otomatik olsaydı daha iyi olurdu aslında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 10, 2009, 14:18:47 »
Ben avensis'i tercih ederdim.. (ağır bile kalsa)
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac