Gönderen Konu: bagaj havuzu ve araç için cila yaptırmak uygunmudur !  (Okunma sayısı 9878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
 !!! çbs nin belco marka cilası aracın boyası na zarar verirmi yoksa ara ara da olsa yapılması uygunmudur boyanın korunması açısından ne dersiniz değerli üyeler ayrıca bagaj havuzu denilen aparat araçlar için uygunmudur ,kullanışlı olurmu tavsiye edermisiniz ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: bagaj havuzu ve araç için cila yaptırmak uygunmudur !
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2010, 09:46:56 »
cila boyaya zarar vermez pasta özelliği yoksa eğer..cila boyanın üstünde bir katman oluşturur, boyayı da korur, arada bir yapılması gerekli bence..bagaj havuzu da aracınız için özel yapılmışsa direk oturur, güzel bir şeydir, dökülen, akan, saçılan şeyler kauçuk havuzda kalır, gerekirse çıkarır bir su tutarsınız :)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2010, 10:01:01 »
Cila ve boya koruma, aracın boyası için yararlı bir uygulamadır, doğru yapılması şartıyla.
Amatörseniz, elle uygulaması daha doğru (pamuk ve efor ile).
Makina ile uygulması daha iyi oluyor, ancak profesyonellik ister.

Bagaj havuzu çok kullanışlı bir şey, aracın için orjinalini bulursan, tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2010, 12:42:29 »
!!! çbs nin belco marka cilası aracın boyası na zarar verirmi
   Mehmet bey ÇBS'nin TEFLON cilasından kullanın.Kırmızı ağırlıklı bir kutusu var.SONAX'ın çizik gidericili cilası ile karıştırıp koca minibüsü cilaladım.Sonuç mükemmel ötesi.Bir kere boya üzerinde kir tutmuyor.Yıkarken daha rahat yıkanıyor.Ambu zamanda cila atmak pek yararlı olmayacaktır.Kapalı ve sıcak bir ortam bulmanız gerekecek.Ve uygulama sonrası araca 3 gün kadar su değmemesi gerekiyor.Aksi taktirde bütün emekleriniz boşa gidecektir...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2010, 15:19:53 »
ben aracımda bagaj havuzu kullanıyorum cok yararlı bısey işimiz geregı bagajı cok ve agır malzemelerle dolduruurz hep bundan oncekı araclarımızda hep bagajın ııcndekı plastık cokerdı bunun sayesınde öyle bır sorunla karsılasmayacagım gözukuyor vede bagajın ıcıne sıvı bısey koyarda dokulurse temızlemesı cok kolay obur turlu kumasa ıslıyır temızlenmesı mumkun olmuyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2010, 09:46:39 »
özcan bey tavsiye ettiğiniz ürünlerin kodu yada tarif konusunda detaylı bilgiler verirseniz bulma konusunda memnun olurum selamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2010, 09:48:42 »
levent bey bu cilayı elle uyguladığımızda dalga dalga olmaz dimi ,bazıları dalgalı falan oldu diye burda yazışmalarında belirtmiş fakat sormak istedim selamlar ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2010, 13:13:19 »
   Ürünlerin her hangi kodu falan yok.Sanayide boya markete gittiğinizde ÇBS'nin Teflon'lu cilasından isteyin verirler size.Kırmızı bir kapak ve kırmızı bir etikete sahip bu ürün.Bir diğeride SONAX'ın "çizik gidericili pasta" diye geçer ki bu ürün amatör kullanıcılar içindir...İçeriğindeki "sıfır pasta" boyaya zarar veremeyeceğiniz türden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ....
« Yanıtla #8 : Şubat 10, 2010, 13:23:39 »
daha geçen pazar çbs nin cilasını kullandım, sonuç mükemmel oldu. sanki aracın rengi değişti ve ışıl ışıl parlıyor. ayrıca yağmur yağdığında sular kaportada boncuk boncuk oluyor, kaporta yüzeyine dağılmıyor. (fiyat:10tl. 1/4 üde arttı.)
1998-1.3-xe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 10, 2010, 13:36:10 »
   Yasin bey soğuktamı yaptınız uygulamayı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Şubat 10, 2010, 14:02:19 »
peki neden çbs? yani ucuz da değil gördüğüm kadarıyla, bir şişesi 10 lira, 4te biri artmış, yani 5 kullanım 40 lira..çok abartı pahalı :blink: ben turtle wax kullanıyorum, yeni çıkan bir ürünü var, likit cila, 30 lira gibi bir rakama almıştım, 25 araba yazıyor üstünde ama daha fazla bile cilalar gibi gözüküyor..direkt güneş ışığı altında bile kullanılabiliyor, yüzey sıcak veya soğuk farketmiyor, siyah plastik alanlarda bile kullanılıyor, siyah kısımları çekip boyaya yaymıyor, cila kalıntısı zerre kadar bile bırakmıyor..kullanım gayet kolay ama az bir şey zahmetli gibi, ilk başta uygulama süngeriyle dağıtılıyor, sonra mikrofiber beziyle parlatılıyor..bir gün oda arkadaşımla oto yıkamacıda iki arabayı da cilaladık, çevreden alınan tepkiler abartı güzeldi..

o cila uygulamasının sonucu..iki araba da o cila ile cilalandı (ciladan tam emin değilim, belki turtle wax bile olmayabilir, arabada duruyor inince bakarım..)

bir de wax it wet aldım onu da hızlıca cila yapmam gerektiğinde kullanıyorum..bu cilanın kullanımı ciddi anlamda kolay, ancak su damlacıkları beklemeyin su değdiği zaman, sadece cilanın parlaklığını veriyor, onun dışında her şey rezalet, yumuşak bir dokunma hissi olur ya cilalı arabada, bir kayganlık olur..bu wax it wet kullanınca pütür pütür gibi oluyor, sanki tozlu gibi, ama şakur şukur parlıyor araba..arabayı yıkadıktan sonra ıslak bırakıp bu cilayı püskürterek uyguluyoruz, püskürtüp hav bırakmayan bir bez ile dağıtıp siliyoruz (kurular gibi) (ben bez olarak ya cam bezi ya da güderi kullanıyorum) uygulamayı bölge bölge yapmak çok önemli çünkü kuruyuveriyor çabucak..ıslakken parça parça arabaya sıkıp parlatılabilir..camlara gelmemesine özen göstermelisiniz, lanet şey çıkmak bilmiyor çünkü, güneş gelince de inanılmaz göz alıyor, ne güneş gözlüğü ne bir şey işe yaramıyor, silecek ömrüne de zararlıdır bence çünkü toz gibi pütür pütür bir şeyler yapışıp kalıyor cama :)

çok baktım wax it wet ile uygulama yaptıktan sonra resim çekmemişim :(
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ....
« Yanıtla #11 : Şubat 10, 2010, 15:14:18 »
   Yasin bey soğuktamı yaptınız uygulamayı?
pazar günü hava çok soğuk değildi 10derece civarı 12 gibi başladım 14 gibi de bitti gayette güzel oldu. dalgalanma iz filan kesinlikle yok. ve birçok komşudan da övgü aldım:) fiyatının pahalı olduğunu hiç düşünmemiştim. türkay kardeş'in aldığı fiyat bakımından çok hesaplı tabiki .. oto aksesuarcısı çbs tavsiye etti kalite açısından piyasadakilerin en iyisi dedi.
1998-1.3-xe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #12 : Şubat 10, 2010, 15:17:57 »
çbs hiç kullanmadım, aslında bu siteden önce duymadım bile..3 ayrı cila kullandım, öyle ahım şahım süper farklılıklar olmuyor, neredeyse hepsi aynı oluyor :) ama benim kullandıklarım içinde en güzeli bu, bayağı da zaman geçti, günlerce yağmur yağdı, arabanın üstünde bir hafta kar kaldı (hareket etmedim hiç karlar dondu buz oldu falan) şimdi hala kar yağdığında su damlacıkları arabanın üstüne kalıyor, kayarken kirler de akıp gidiyor...aslında ankaralılar olarak bir cila günü gibi bir şey yapıp farklı cilalar denesek çok güzel olacak..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 10, 2010, 15:51:38 »
   Türkay ben hiç almayayım.Aranızda kara kedi gibi olurum ve benim için iki gün ayırmanız gerekecek.Yardım ederiz el birliği ile bitiririz dersen bak bu olur.... :)
   Yasin bey siz ÇBS Belco'mu kullandınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ....
« Yanıtla #14 : Şubat 10, 2010, 16:33:20 »
şu an bakamıyorum yanlış hatırlamıyorsam çbs belko idi. kutusu beyaz, cilanın rengi açık mavi idi. çbs teflon olmadığından eminim.
1998-1.3-xe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Şubat 10, 2010, 16:37:27 »
şu an bakamıyorum yanlış hatırlamıyorsam çbs belko idi. kutusu beyaz, cilanın rengi açık mavi idi.
   Tanım kesinlikle Belco'ya uyuyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #16 : Şubat 10, 2010, 16:42:09 »
   Türkay ben hiç almayayım.Aranızda kara kedi gibi olurum ve benim için iki gün ayırmanız gerekecek.Yardım ederiz el birliği ile bitiririz dersen bak bu olur.... :)
abi dert ettiğin şeye bak hele :) ben yardım ederim yaa :) hadi en olmadı passatla gelirsin abi, cilalarken alıcı buluveririz iki dakikada :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 11, 2010, 01:19:31 »
   Bana buda uyar.Hem Temmuz ayında yaptırdığım boya korumayı tazelemiş oluruz :) Şöyleeee 7 ay geriye gidecek olursak eğer;
Çizikleri giderilen boya...

Çizik giderici pasta ile temizlenen farlar....

ve sonuç...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #18 : Şubat 11, 2010, 03:18:24 »
   Bana buda uyar.Hem Temmuz ayında yaptırdığım boya korumayı tazelemiş oluruz :) Şöyleeee 7 ay geriye gidecek olursak eğer;
Çizikleri giderilen boya...

Çizik giderici pasta ile temizlenen farlar....

ve sonuç...

abii passat yakıyorr bırde fiyatları ceplerı yakmasa hayatımda ılk defa gumus grı bır arabayı begendım cılanın etkısınden galıba :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 11, 2010, 04:57:19 »
pazar günü hava çok soğuk değildi 10derece civarı 12 gibi başladım 14 gibi de bitti gayette güzel oldu. dalgalanma iz filan kesinlikle yok. ve birçok komşudan da övgü aldım:) fiyatının pahalı olduğunu hiç düşünmemiştim. türkay kardeş'in aldığı fiyat bakımından çok hesaplı tabiki .. oto aksesuarcısı çbs tavsiye etti kalite açısından piyasadakilerin en iyisi dedi.

Oto aksesuarcıları genellikle pek bir şey bilmezler, ÇBS belko tek yerli üretim ciladır, ve cilaların en ama en adisidir, araba bir kaç gün parlıyor, ama kısa sürede eski haline dönüyor, hele suya hiç dayanamıyor, iki kere yağmurda kal cila akıp gidiyor, onca emek , onca efor boşa gidiyor

Bütn markaları denedim diyebilirim yaygın markalar içinde en kalitelisi turtle, en az 6 ay dayanıyor
öyle sudan yağmurdan falanda kolay kolay etkilenmiyor