Gönderen Konu: Cila önerileri Uygulama şekilleri  (Okunma sayısı 7456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Cila önerileri Uygulama şekilleri
« : Şubat 11, 2007, 06:37:11 »
Merhaba,

Bu başlık altında cila kullanıyorsanız hangi marka olduğunu ve nasıl uyguladığınızı (ayda bir 6 ayda bir) nereden temin ettiğinizi paylaşırsanız memnun olurum

teşekkürler

Toyota Club Türkiye

« : Şubat 11, 2007, 06:37:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2007, 20:14:20 »
ve bir de cila mı pasta-cila birlikte mi diye bizi aydınlatırsanız memnun olurum
Auris'11 A/T
Passat B8'15 TSI

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2007, 02:06:22 »
pronto toz savar ıle (parke cılası) arabam ılk gunku gıbı. . . . .

tavsıye ederım bır de henkel ın pasta cılaları guzel oluyo genelde....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2007, 08:04:09 »
Yazın 444 marka cila kullandım hani şu reklamlarda bolca tanıtılanlardan hem kolay uygulanıyor hemde sonuçları çok iyi tavsiye ederim.
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 02, 2007, 00:26:35 »
Ben turtle Waxın teflon katkılı cilasını kullanıorum sende bir.Arda Turtle WaX ıslak cilayı atıyorum. Bide aracımı yıkarken daima Sonaxın Ciallı şampuanıyla yıkıyorum.
2000 ZZE112 Toyota Corolla 1.6 Terra Special A/C

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.orenormanurunleri.com
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2007, 10:31:59 »
Bende ÇBS POLİSH Teflonlu oto cilası var,onu kullanmayı düşünüyorum..arabam koyu renk ve sedefli  olduğu için teflonlu olması daha iyi olur sanırım..Gece mavisi diğer arabamda çok iyi sonuç veriyordu.Bu cilalı şampuanların etkisi nasıl bilen varmı?işe yarıyormu yani ; kir tutmaması,suyun kayması vb.
Bi Resim Koyamadım :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99270
  • Model Yılı: '97
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2007, 00:21:47 »
sana marka olarak pek yardımcı olamayacagım ama bir alman malı pasta ile cila var ben onları kullanıyorum pasta herzaman yapmak zararlı haberin olsun pasta senede 1 defa cilayıda ne zaman kafana eserse ama genelde 1 ayda birde cila yapıyorum 94 model aracımı komple boyattıgımı söylüyorlar cok güzel parlıyor

pasta atma olayıda söle aracınızı güzel bir sekilde yıkarsınız kapı icleri fitiller vs her yer pırıl pırıl olacak

sonraki asama kurulama cok güzel bir sekilde uygulayacagınız yerleri kurulayacaksınız

ve pastanın sekline göre degisir ama normal kaportacıların kullandıgını kullanıyorsanız pasta yı pasta polisan makinasıyla dairesel hareketler yaparak kaportaya yedireceksiniz zaten parkı anlarsınız

sonraki asama ise pastayı yaptıktan sonra komple arac pamukla silinir tozlar giderilir ve arac bir daha yıkanır kurulanır ve cila yı uygulamaya gecebiliriz

cilayıda pamukla güzelce sürünüz birazcık kuruduktan sonra tekrar temiz bir pamukla siliniz

aracınız ilk günkü gibi pırıl pırıl  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Cila önerileri Uygulama şekilleri
« Yanıtla #7 : Mayıs 26, 2010, 23:02:01 »
polish ve wax ikisi birbirinden farklı. polish denilen cilaların içinde bir miktar aşındırıcı var sanırım. Boyanın üzerindeki mat tabakayı gidermek için. wax ise tamamen boya üzerinde bir koruma kalkanı oluşturuyor diye biliyorum.
eğer boyanız yeni ve canlı duruyorsa o zaman wax kullanmak yeterli olur.
Wax olarak en çok megulars ın ürünleri öneriliyor. Ancak pahalı. Orta halli bir wax ise 20-30 lira arasında. Bir çok marka var. Aslında hepsini denemeden hiçkimse şu daha iyidir diyemez sanırım. Geçen bir fuar da royal marka bir ürün görmüştüm. Belçika malı. meriç isimli bir firma getiriyor. Orda bu ürünle ilgili bir gösteri vardı.  ürünü boya üzerine uyguladıktan sonra dayanıklılığını ölçmek için kaporta üzerine benzin döküp yakıyorlardı. Sonuçta boya üzerinde birşey yanmasına rağmen boyaya zarar gelmiyordu.  Bu benim çok ilgimi çekmişti. Tanıtan kişi bunun boya koruma maddesi olduğunu söylemişti. Fiyatı da 20 tl gibi bişeydi.
Ben bugün aracımı sonax ın hardwax ürünü  ile cilaladım. Uygulaması kolay bir ürün. Önce aracı yıkayıp, güderi ile toz hav kalmayacak şekilde kuruladım. Sonra bir miktar pamuk ile cilayı dairesel hareketlerle ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürdüm. Biraz bekledikten sonra cila kurumaya ve araç üzerinde beyazlık oluşturmaya başlıyor. Tam bu durumdayken mikrofiber bezle cilayı temizledim. Aslında bu tür işleri çok sevdiğim söylenemez. Bu nedenle 6 ayda bir megulars ın ürünleriyle boya koruma yaptırmak istiyorum. Oto kuaförlerinde sordum 50 tl ye yaparız dediler. Ellerindeki ürünleri gördüm. Megulars'ın profesyonel ürünlerini kullanıyorlar.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi