Gönderen Konu: PlayStation 3 kırıldı!  (Okunma sayısı 1531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Üşenme,Erteleme,Vazgeçme!
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
PlayStation 3 kırıldı!
« : Şubat 02, 2010, 13:25:37 »
Geçtiğimiz aylarda iPhone 3G S'i kıran GeoHot lakaplı George Hotz, Sony'nin popüler oyun konsolu PlayStation 3'ü 5 hafta içerisinde kırmayı başardığını açıkladı.

Geohot, kendi blog yazısında "PS3'ün bütün sistem belleğine okuma ve yazma erişimim var. İşlemciye de girmeyi başardım. Kısacası kırılamaz denilen PlayStation 3'ü de kırdım" dedi.

PS3'ün kırılmasıyla birlikte PlayStation 3'te normalde izin verilmeyen işlemler yapılabilecek. PS3 için birçok özel yazılım geliştirilebilecek ve daha da önemlisi oyunları PS3'te oynamak için orijinal oyuna ihtiyaç duyulmayacak; zira orijinal oyunların kopyaları da bu konsol altında çalışabilecek.

Sony'nin GeoHotz'un bu açıklamasından sonra ne yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu.
"na sar et méne o'lura ca lis se nind éol urr"

Toyota Club Türkiye

PlayStation 3 kırıldı!
« : Şubat 02, 2010, 13:25:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
Ynt: PlayStation 3 kırıldı!
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2010, 18:52:43 »
kesin anlaşma yolunu deneyecektir.eğer gerçekten kırmışsa bu adam yaşadı sadece sony değil oyun firmalarıda orjinal oyun satmak için belkide anlaşma yoluna gidecek.
yabaki entel baki

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2010, 19:09:33 »
ben de yere düşme sonucu gerçekleşen bir kırılma anlamıştım başlığı görünce :) :)

bizim Hacker lar da bişeyler kırsa iyi olur faydalı olabilecek bişeyler --gerçi hacker lık ile programcılık farklı şeyler tabi-- kırıyorlar ama hesap numaralarını patlatıp dünya arananlar listesinde 1. olup daha sonra istanbul da yakalanıyorlar.......bu yeteneklerini milletleri için değil cepleri için kullanılıyorlar maalesef......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '08
  • 6 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2010, 00:18:57 »

Sony'e bi alkış benden. bu seferkinde bayaa zorladı adamları :D
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
'98 Toyota Corolla 1.6 XLi Gümüş Gri (2008-2014) (Satıldı)'05 Honda Civic LS Füme (2014-2015) (Satıldı)
'94 Mercedes Benz C180 Elegance Siyah (2015-2018) (Satıldı)
Now / '08 Megane 1.5 dCi AT Plat. Gri (2018-.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 14, 2010, 21:23:26 »
lafın özü = adam paraya para diyecek anlaşmalarla :D
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • HıZ FeLaKeT DeÐiL KaBiLiYeTTiR :) :)
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2010, 16:07:15 »
gecenlerde bı teknolojı fuarında sonynın yapımcısına sordular neden turkıyeye halendaha satıs yapmaktasınız sızın herseyınızı alt ust edıor chıp muabbetı felen dıe adamlarda dedıkı bız ılk once turkıyeye sokuoruz kı turklerın akılları bole ıslere daha yatkın oldugu ıcın eksıklerımızı bıze gosterıolar dedıler :D :D :D yane turklerede sey yapmamak lazım bızımkılerde ıse yarıor :D :D
HıZ FeLaKeT DeĞiL KaBiLiYeTTiR :) :)