Gönderen Konu: corona dan tuhaf ses??  (Okunma sayısı 1622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
corona dan tuhaf ses??
« : Ocak 01, 2010, 21:16:46 »
merhabalar.aranıza yeni katılanlardanım :)araçım94 corona gli(otomatik).200000 km de.aldım yaklaşık 2000 km gittim ve hiç bir sorun çıkarmadı taa ki (araçta lpg var) gazım bitip farklı bir yerden alana kadar (güvenal gaz dı tam hatırlamıyorum) her zaman shell den alınmış ve bende ordan alıyordum gazı.depoyufulledim ve bir müddet sonra araçımın arkasından bazen patlama bazen vurma sesi gelmeye başladı,sürekli değil bu ses yaklaşık 20 km de bir gibi:(ve buna ilaven yavaşladığımda sallanma oluyor(araç sarsılıyor tam terimi bilemiyorum:(( sabırla gazın bitmesini ve her zamanki gazdan almayı bekliyorum acaba buna benzer bir sıkıntı yaşayan ve ya ne olduğunu tahmin edebilecek olan var mı??bu ilk araçım ve gerçekten çok bilgim yok.sanayiye gidip gereksiz masraf çıkarmak istemiyorum:( teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

corona dan tuhaf ses??
« : Ocak 01, 2010, 21:16:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür edildi
Ynt: corona dan tuhaf ses??
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2010, 21:21:02 »
Depo'nun tamamen bitmesinin zararlı bişey olduğunu biliyorum.. Ayrıca gazı aldığınız yer önemli.. Gazın kalitesi iyi değilse sıkıntılar oluşabilir.. Konuyu daha iyi bilenler yardımcı olacaktır.
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2010, 21:27:32 »
teşekkür ederim ...benim merak ettiğim bu işte..acaba bu sıkıntılar eski gaza döndüğümde geçecekmidir yoksa bana sanayi yolu gözükecek mi :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2010, 00:09:29 »
biraz geç oluyor ama başkalarınada yardımcı olmak ümidiyle paylaşmak istedim.problem ustanın dediğine göre (tam hatırlayamıyorum ama)enjeksiyon takımındaymış(220 tl).birde buji kabloları(75 tl) değişince araçın rölantıdeki sallaması ve egzoz patlamaları düzeldi:)yakıtta normal seviyede şimdi (1litre lpg ile 9-10 km.gidiyor).teşekkürler.