Gönderen Konu: Toyota carina anahtar konusunda yardımm..  (Okunma sayısı 3951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Toyota carina anahtar konusunda yardımm..
« : Aralık 19, 2009, 12:46:06 »
arkadaslar 97  carınam var.aracımı aldıgımda aldıgım kısı ana anahtarı kaybetmış ve banada yedek olan grı anahtarla arabayı verdı.bu anahtarla arabayı çalıştırıyorum fakat bagaj kapagını anahtarla açamıyorum..bende toyota servısınde bı anahtar daha bastırdım fakat ana anahtar olmadıgı ıcın sonradan bastırdıgım anahtara ımmobılzer kodlaması yapamadılar.anahtarı kontaga sokuyorum..fakat arabayı çalıştırmıyor..bu sorunu nasıl çözebiliri veya ana anahtarı toyota servısınden buldurma sansım varmı?tesekkurler
SUBARU FORESTER 2.0X OTOMATİK-Milano sıralı sistem

Toyota Club Türkiye

Toyota carina anahtar konusunda yardımm..
« : Aralık 19, 2009, 12:46:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota carina anahtar konusunda yardımm..
« Yanıtla #1 : Aralık 20, 2009, 21:16:12 »
Erol Bey;
 Üzülerek söylüyorum ki ne servislerde ne de başka bir yerde aracınızın ana(master) anahtarını bulma şansınız olmuyor. Ancak eski sahibine buldurmanız gerek.
 Servisinde söylediği gibi gri(kahya anahtarı) ile yeni anahtara immobiliser kodu yükletmeniz imkansız. Mutlaka siyah (master) anahatınız olmalı. Yada yeni bir kilit seti ve immobilizer beyni alarak ancak 2 adet siyah(master) 1 adet de gri anahtara sahip olabilirsiniz. Maliyeti de ortalama 1000-1500 TL'yi buluyor.
 Eğer ki şu an da sizde tek kalan gri anahtarı da kaybederseniz çaresiz komple kilit seti ve immobilizer beynini almanız gerekecek...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2010, 01:09:46 »
tesekkurler yrdımınız için...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2010, 14:43:39 »
Erol Bey;
 Üzülerek söylüyorum ki ne servislerde ne de başka bir yerde aracınızın ana(master) anahtarını bulma şansınız olmuyor. Ancak eski sahibine buldurmanız gerek.
 Servisinde söylediği gibi gri(kahya anahtarı) ile yeni anahtara immobiliser kodu yükletmeniz imkansız. Mutlaka siyah (master) anahatınız olmalı. Yada yeni bir kilit seti ve immobilizer beyni alarak ancak 2 adet siyah(master) 1 adet de gri anahtara sahip olabilirsiniz. Maliyeti de ortalama 1000-1500 TL'yi buluyor.
 Eğer ki şu an da sizde tek kalan gri anahtarı da kaybederseniz çaresiz komple kilit seti ve immobilizer beynini almanız gerekecek...
adapazarı yada kocaeli taraflarında bu kilit setini bulabilecegim bir yer varmı acaba?tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 07, 2010, 18:50:22 »
yetkili servislerden bulabilirsiniz. yokmu oralarda yetkili servis. birde çıkma araştırın bakalım. çok küçük bir ihtimal ama master anahtarı olan bi kilit ve immobolizer seti bulabilirssiniz belki...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...