Gönderen Konu: toyota corona apex..arka sag taraftan gelen sınır bozucu ses..  (Okunma sayısı 3294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
arkadaslar merhaba...aracımın arka sag tarafından sadece cukurlarda ve stabılıze yollarda gelen bır ses var..
ama kotu gelıyor..sankı bır parca kopmus ve sallanıyor gıbı..eksoz olmadıgına emınım..sızce ne olabılır..

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • İŞTE MUTLU SON..
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Ynt: toyota corona apex..arka sag taraftan gelen sınır bozucu ses..
« Yanıtla #1 : Aralık 15, 2009, 22:40:42 »
kardeşim bendende geliyor kasisten falan geçince baktırdım takozlar eskimiş fakat takozların yeri biraz ters yani amastörün tam üstünde değil bizimkiler suya falan girince tekrar gelir dediler onlara baktır istersen

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Aralık 15, 2009, 22:49:17 »
üstad bu pazar günü sanayide bir usta baktı..ama ne bakmak..adama arka sag taraftan ses geliyor dedim..arabanın altına yattı...sag arka lastigi soktu..orda ufak 10 cm lık bır parcayı soktu..sorunlu parca bu dedı..adıda denge takozu galıba..neyse deyıstık 30tl verdım parcaya..ama ses kesılmedı..aslında benı rahatsız eden ses degıl..daha kotu bır sorun varda yarın bir gun yolda saga sola gezmesın araba...en ıyısı arabayı lift e alıp kendım bakıcam...:))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2009, 08:07:45 »
  Takozların lastiklerini kontrol etmek lazım bence. Amortisör ne durumda?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Aralık 20, 2009, 23:57:13 »
eveettt....arka sağ ve ön sol amörtisörüm patlak...ses yapan parça arkadaki amörtisör..öndekide patlakmıs..yag kacırmıs zaten...japon olan 100tl  taiwan olan 85...tabıkı japon alıcam ve 4 tane alıp hepsini deyistiricem...gecmıs olsun..ama aslanım coronama feda olsun..cevaplar ıcın cok tesekkur ederım..