Gönderen Konu: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!  (Okunma sayısı 116735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« Yanıtla #40 : Nisan 12, 2010, 18:07:32 »
biraz geç oldu görmem kusura bakma Ahmet hocam. benim aracın lpg işli hali ruhsatta 1292 kg yazıyor. 50 kg lpg saysak, lpg siz hali 1242 kg yazar muhtemelen.
Önemli değil. Ağırlık hemen hemen aynıymış. :) Teşekkür..

yan sanayiye 50 tl vereceğinize 150 tl ye çıkma almanız daha mantıklı bence. tabi bozuk çıkması durumunda değişim sözü alabilirseniz.
Fiyat fahiş sanki.. (600) Yakıt pompası denen şey öyle "uzay teknolojisi" tarzı bişey değil..
İnternetten araştırdınız mı? Belki yurt dışında bulunup getirilebilir.
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 12, 2010, 18:07:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 17, 2010, 21:49:40 »
Arkadaşlar konuyu açtıktan sonra epeydir uğramamıştım güzel bir sohbet olmuş. Ben hala corolla ile yolda devam ediyorum. Geçn hafta satışa çıkardım dün bir arkadaşla 27.000 tl ye anlaştım ama eşim (ruhsat onun üstünde) son anda vazgeçti ve hem beni hem de alıcı arkadaşı yarı yolda bıraktı.
Şimdi size LPG bekleyenler için bir haberim var. avensis ilanlarında izmirli bir arkadaşın 2005 model avensisini üstündeki lpg kiti ile sattığı gördüm ve hemn aradım. İzmirde bir lpg firmasının bu işi yaptığını kendisinide ilandan bulup isterse tüm garantileri verip lpg takabileceklerini söylediğini belirtti. lpg kiti takılı bir aracı da test ettikten sonra taktırdığını ve çok memnun olduğunu yakıtın 400-450 kr dan 200 kuruşa indiğini söyledi. İnanmakta zorlandım ve firmayıda aradım. Firma yetkilisi bana uzun uzun sistemi anlattı (pek anlamadım) ama kısaca evt artık bu iş ok dir taktığımız 7-8 araçta hiç bir sorun olmamış ger dönüşler yaşamamışızdır dedi. benizn olarak 400-500 kr arası harcayan avensisin lpg ile artık 190-210 kr arası yakıt tüketimi olduğu ve keşke daha önce akıl etseydikte 2 yıl önce bu işe başlasaydık dedi.
Doğrusu ben ikna oldum ve arabayı satışa çıkardım sattımda sayılır ama eşim engel oldu (lpg oayına hala güvenmediği için) Eğer engel olmasa hafta içi bir avensis alıp 23 nisan da izmir yollarına düşecektim ama maalesef olmadı. Şansını denemek isteyenler için İzmir de Delta LPG yi bir araştırın derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rampada Görüşelim (İnerken değil Çıkarken) :)
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 18, 2010, 17:40:45 »
yeni farkettim benzeer konuları farklı yerlerde yazmışım bunu için kusra bakmayın ayrıca bu izmirdeki lpg servisi hangi marka ve telefonu nedir bizmile paylaşıcakmısınız yada daha detaylı bi görüşme yaptınızmı :) ?

siva ta  bi usta bana lpg takamayacağı hiç bir araç olmadığını fsi taktığı gibi d 4 de de takabileceğğini söledi bilmiyorum bu bira beni tedirgin ediyo sona dönüşü olmayan bi yola girmeyelim :)
ToYoToYoTa ToYoToYoTa Sigara İçirmem İçinde Asla ToYoTA.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Nisan 18, 2010, 23:00:00 »
yeni farkettim benzeer konuları farklı yerlerde yazmışım bunu için kusra bakmayın ayrıca bu izmirdeki lpg servisi hangi marka ve telefonu nedir bizmile paylaşıcakmısınız yada daha detaylı bi görüşme yaptınızmı :) ?

siva ta  bi usta bana lpg takamayacağı hiç bir araç olmadığını fsi taktığı gibi d 4 de de takabileceğğini söledi bilmiyorum bu bira beni tedirgin ediyo sona dönüşü olmayan bi yola girmeyelim :)

Sivastaki usta biraz sallamış eminim avensis görse tanımaz bile. Benim bahsettiğim firma takarız demiyor taktık (7-8 tane) diyor. Marka olarak bir tane zavoli taktıklarını biliyorum ama marka farketmez önemli olan kullandığımız sistem dedi. Firma bilgileri aşağıda, cevap veren kişi (Ercan bey) çok ilgili ve her sorunuza sıkılmadan cevap veriyor. Ben ikna olmuştum ama eşimi ikna edemedim maalesef :( Belki siz taktırıp olumlu sonuç alırsanız fikrimiz de değişir.
 Delta Otogaz
3. Sanayi Sitesi 419 Sok. No:9
Bornova Merkez, Bornova, Izmir
Tel:     
+90 232-4626792
Ercan bey gsm :0534 2623421

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Nisan 18, 2010, 23:14:40 »
durumum gereği çok fazla seyahat imkanım yok ama bi telefonla görüşmem gerek eğer beni ikna ederse bi kaç gün izin alıp izmir yolunu arşınlaya biliriz
 daha önce maraşta galiba bi ustanın  bu işi becerebildiği konusunda bi gazetede yazı görmüştüm maraşta bi arkadaş sayesinde konu hakkında bilgi alma  imkanım oldu taktıklarını fakat sonrasında motorda çalışma problemlleri olduğu hatta bu krank mili ile ilgili sorun yarattığını taktıranbi kaç kişinin söktürdüğünü ve sadece %10 gibi bi tasarruf elde edebildiklerini söledi bide  burda sanırım bi link vardı  orda birini aramıştım oda takarız deerler takarlar ama sonası ne olur bunun garantisi yok dediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Nisan 18, 2010, 23:48:52 »
Biraz daha fazla yazarsam sanki o firmanın elemanıyımışım gibi bir hava oluşacak. Bence siz yarın cepten Caner beye bir ulaşın uzun uzun konuşun beni ikna etti ama benim teknik bilgim zayıftır bu konularda belki siz daha farklı sorular sorabilirsiniz.
tel görüşmesi sonrası fikirlerinizi buraya yazarsınız umarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #46 : Mayıs 04, 2010, 16:29:02 »
Merhaba..ben bugün Ercan Bey ile görüştüm.D4 motorlu toyotalara LPG dönüşümüne devam ettiklerini söyledi.
Benim endişem motora herhangi bir zararı olup olmayacağı konusuydu.Kendisiyle bu endişemi paylaştığımda bana keşke 3 yıl önce fırsat varken yapabilseydim dedi.Enjektörlerin durumuyla ilgili nası bir sonuç vereceği konusunda tam bir netlik yok.Sonucu zaman gösterecek gibi görünüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 04, 2010, 20:36:54 »
Hadi bakalım hayırlısı biraz daha beklemekte hayır var galiba  :-[

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mayıs 04, 2010, 23:40:41 »
Valla hanımı ikna etsem yarın gider taktırırım ama karadenizli işte inatçı tabi bende karadenizliyim.  :-[ Birde ankarada ki firma vardı her ay erteleyp duruyorlardı lpg dönüşüm işini. Gelecek ay bir de onları arayıp hal hatır sormak lazım bakalım yeni erteleme varmıymış.  :D Ah toyota ah nerden buldun bu d4 motorları ne vardı yani sende normal bir motor kullansan da dünyanın en pahalı benzinini kulllanan bizlere Avensis zevkini yaşatsaydın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mayıs 04, 2010, 23:42:46 »
Cemal Bey keşke sizde arasaydınız, sizin bilgi ve fikrinizi de duymak isterim Ercan beyin söylecekleri karşısında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #50 : Mayıs 05, 2010, 17:20:16 »
   Ankaradaki Tunalı otogaz isimli firma ile konuştum.Dönüşüm kitlerinin Hollanda'dan alınacağını ve bunun yıl sonunu bulacağını söylüyor.Ayrıca Hollandanın bu işi sıkı tuttuğunu ve sertifika yoluyla bu sistemi uygulatacağını iletti.Sanırım bir müddet daha bekleyeceğiz.Ya da İzmir yollarına düşeceğiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #51 : Mayıs 12, 2010, 14:06:36 »
Tartarini avensis 2.0 4-5  arabaya taktıklarını söylediler bana telefonda ben balıkesir de olduğumdan ilgilenemedim. istanbul isen görüşebilirmisin. eger olumlu yanıt alırsan beni de bilgilendirirsen sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mayıs 12, 2010, 19:16:39 »
yılan hikayesine dönddü bu iş yahu
birzaman gelsin ve  bu günleri hatırlayıp güleyim  istiyorum aracımda lpg kullanırken  :(    :) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mayıs 30, 2010, 02:19:47 »
   Ankaradaki Tunalı otogaz isimli firma ile konuştum.Dönüşüm kitlerinin Hollanda'dan alınacağını ve bunun yıl sonunu bulacağını söylüyor.Ayrıca Hollandanın bu işi sıkı tuttuğunu ve sertifika yoluyla bu sistemi uygulatacağını iletti.Sanırım bir müddet daha bekleyeceğiz.Ya da İzmir yollarına düşeceğiz.

Tunalı bence reklam amaçlı böyle konuşuyor ve insanları beklenti içine sokuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Haziran 01, 2010, 22:12:30 »
Yav bide şöyle bi durum var eğer fsi gibi olursa lpg olayı
çok büyük bi avantaj sağlamayacak gibide geliyor?????

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Haziran 11, 2010, 15:13:34 »
Ercan Beyle görüştüm forumda denildiği gibi 7-8 araca taktıklarını ilk uygulamayı 6 ay falan önce Manisa ilçe belediye başkanının aracına taktıklarını şu ana kadar 20,000 km.yaptığını söyledi telefonunu istedim ve kendisi ilede görüştüm
her hangi bir sorun olmadığını ve gayet memnun olduğunu söyledi kendisinde 2005 model D4 avensis varmış.
LPG uygulamasını hüseyin usta diye biri ile beraber yapıyorlarmış Yalnız LPG uygulamasını sıralı sistem uygun değilmiş ,diğer sistemi takıyorlarmış ve kendilerinin geliştirdikleri ilave aparat takıyorlarmış. sahibinden com dada ayrıca ilanı var bende ciddi olarak taktırmayı düşünüyorum.Gelişmelerden forumdaki arkadaşları bilgilendiririm.En azından uygulama örnekleri sevindirici.

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-bakim-onarim-tamir-arac-servis-bakim-ve-onarim-toyota-avensis-d4-motor-lpg-montaji-yapilir/detay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Haziran 11, 2010, 15:17:49 »
İnşallah uygulama örnekleri çoğalırda bizde LPG uygulamasının rahatlığını yaşarız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Haziran 11, 2010, 15:44:48 »
bilmiyorum ama bu lpg de mühendis proje çiziyomu yatki onay  tuv ???
6-7 değilde  yüzlere binlre ulaşmadan güven kazanma zor :)

ayrıca izmirde olması yakın illere belki faydalı olur ama uzak bi ilden oraya gidip taktırmak uyumsuzlık durumda yada garati kapsamına giren durumlarda oraya git  gel astarı yüzünden pahalıya gelir gibi geliyor. bide aparata 1400 tl demişler peki komple takmayı kaça yapıyorlarmış???

inşallah yaygıınlaşır :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #58 : Haziran 15, 2010, 16:46:45 »
Belirtilen fiyat LPG ye dönüşümün total fiyatıdır diye biliyorum.Anahtar teslimi.Sabah gir,akşam çık.1400 tl öde
LPG hazır..... yola devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #59 : Haziran 22, 2010, 22:31:12 »
Arkadaşlar Teleflex GFI'nın sitesinde birisi sormuş ve şöyle cevap vermişler:
"Gönderen: GÖKMEN AKAR Tarih: 16-05-2010 10:53
Soru:
2003 MODEL 2.0 D-4 MOTOR TOYATA AVENSİS İLE PAZARLIK AŞAMASINDA SATIN ALMAK ÜZEREYIM. BU ARACA LPG TAKILAMADIGINI DUYDUM. DOGRUMU? TAKILABİLİYORSA HANGİ BAYİNİZ VE YAKLASIK FİYATI HAKKINDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVINIRM. SİZDEN GELECEK CEVABA GÖRE ARACI SATIN ALICAM "

"Cevap Veren Şube: Tunalı Motorlu Araçlar / Türkiye Distribütörü
Tarih: 21-05-2010 13:42
Cevap:
Merhaba,
Şu an için D4 motorlara montaj uygulanamamakta, mevcut kitler halihazırda bekletilmekte, sertifika ve belgelendirme işlemleri tamamlanmaktadır. Sene sonu itibari ile veya 2011 yılı başlarında takılacaktır.

İyi günler dileriz"

İşte bu da linki : http://www.teleflexgfiturkiye.com/Teleflex-Sorular.html