Gönderen Konu: Hangisi daha sorunsuzCarina mı Corolla mı?  (Okunma sayısı 6094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Hangisi daha sorunsuzCarina mı Corolla mı?
« : Eylül 27, 2009, 12:36:28 »
kasa agırlıgı 970 ila 1060 kg arasında oldugu icin 1.6lt lerin hepsi cok iyi yuruyen makinalar olmakla beraber kasa hafifligi ve yumusak amortisorleriyle birer yol tutus faciası olmuslardır.

100-0 km fren mesafesi 93 yılında bile 52 m olması kabul edilemezdi.

Ancak yapilan bazı iyilestirmelerle senelerce kullanılacak keyif dolu bir aractir..

Bu arada 1.3 lt de üretilmiş olup 74 hp civarında guc vermekteydi..

Kasa kodu ae101 olarak bu nesil corolla milyonları gecen satıs rakkamları yakalamıs buyuk basarılara imza atmıstır.

ALman ADAC grubunun en sorunsuz 3.arabası sectigi bu kasa corollalar klasik toyota dayanıklıginin temsilcisi olmustur.Aynı yıl:
1.l TOYOTA CARİNA
2.MERCEDES 190E
3.TOYOTA COROLLA

sıralama bu sekildeydi ve ADAC bu istatislikleri yolda kalan araclardan ve almanya capindaki servis istatistiklerinden elde etmektedir.
Söylesem tesiri yok.sussam gönül razı değil,
                                                          FUZULİ

Toyota Club Türkiye

Hangisi daha sorunsuzCarina mı Corolla mı?
« : Eylül 27, 2009, 12:36:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangisi daha sorunsuzCarina mı Corolla mı?
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2009, 12:38:32 »
yol tutuş orjinalde gerçekten de çok kötü ama ben 195 taban lastik taktıktan sonra yol tutuş çok çok iyileşti, aslında yay ve kule gergisi ile tamamlasam go-kart olcak mübarek :) fren konusu çok sakat ama, gerçekten de durmuyor bu araçlar..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2009, 12:46:49 »
Tek sıkıntı o zaten ya ASD var bunlarda valla :( Tamam seri hızlanıyoun ama bide seri dur be çoçugum ama yok nerde :(  Geniş taban lastiklerin fren meseafesinede olumlu etkileri var değilmi sonuçta tutuna alan daha fazla ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2009, 12:50:04 »
ahmedim var var olmasına da kuru zeminde var, ıslakta soğuk ter döktürüyor, beynimin içinde şarkılar çalmaya başlıyor (now playing : i believe i can fly )
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2009, 12:52:50 »
bu kış stock lasitklere dönücem ben geçen kış hiç sökmedim ama zaten süspansiyonumuda öldürdü saolsun bu lastik jant :D süspansiyon yenileyip stock janta dönünce heralde bi 10 kat artıcak konfor tabi bide güvenlik...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2009, 12:55:49 »
niye dönüyorsun ahmedim hayırdır ya?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 27, 2009, 13:01:56 »
Sadece kış için bro, bi kaç ay hem yeni süspansiyon direk zorlanmasın arabada biraz rahatlasın kastı baya aracı 15 tatil verdim :D sevinsin gariban... şimdi bi saglam bakım bekli cocugu triger bujıler yeni değişti bu hafta yağ değişce shell 15\40 lpg cıkarmıs ondan koyuca üstüne bide bor power ;) diğer haftada inşallah 4 amörtisör ohh ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2009, 13:04:14 »
Valla fren mesafesini bilmem ama bende Peugeot 205 1.9 GTI varken modifiyesi hakkında bilgim olmayan 1.6 XEi bir efsane kasa Corolla ile kalkmıştım. Zor bela geçmiştim herifi rezil olacaktım neredeyse, çok sıkı kalkmıştı:))))
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2009, 13:05:40 »
Valla fren mesafesini bilmem ama bende Peugeot 205 1.9 GTI varken modifiyesi hakkında bilgim olmayan 1.6 XEi bir efsane kasa Corolla ile kalkmıştım. Zor bela geçmiştim herifi rezil olacaktım neredeyse, çok sıkı kalkmıştı:))))

Abi zaten ona şüphe yok kalkış süperde duruş ... ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 27, 2009, 13:38:32 »
ae101 in yol tutuşu orjinalde iyi denmez bu bir gerçek.benimde lastik tabanlar 185 yol tutuşum iyi.orj tabanlı ae101 de sürdüğüm için iyileşmeyi bir nebje gördüm.türkay abi aslında kule gergisi vs yerine paraya kıyıp sarı seri koni amörtisör 3.5cm yay alıcaksın yerlen bir yol tutuşta fena olurdu değil mi abi ^^
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Eylül 27, 2009, 13:53:24 »
aslında bu arabaya binmeyi düşünsem koni de alırım 3.5 yay da alırım hatta 5cm yay da alırım :) binmeyi düşünsem paraya kıycam ama çıldırcak gibiyim, derinlerde gizli olan amerikan muscle hayranlığım coştu..bu corollayı satcam gibi görünüyor burak..67' camaro istiyorum, 70' 'cuda istiyorum, 69' charger istiyorum..amerikan istiyorum burak be, lastik yakayım direksiyona hakim olamayım, yakıt belimi büksün, sorunlarla uğraşayım sürekli liftte olsun garaja girip uğraşayım yağ içinde kalayım..dur saçmaladım ya, corolla iyidir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '94
  • 18 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 27, 2009, 14:05:40 »
ben de bu duruş meselesine katılıyorum. Ae101 kullanıcılarının en dikkat etmesi gereken husus durmak, bir kaç kez kılpayı durabildim bende. Ama bir de lastik hususu var, ebadından ziyade lastiğin kendisi çok önemli örneğin yumuşak hamurlu dar bir yokohama veya toyo 210 taban bir dunloptan ya da başka bir dandik lastikten daha güzel durur bence.
cressida, camry, ae101 , RAV4 , E120, E140 , corona

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 27, 2009, 19:09:14 »
Bence Carina daha sorunsuz

Bir Yıl 98 model Carina kullandım tek kelimeyle harikaydı. Kar yağışından dolayı yollar kapandı, 24 saat stop etmedim, aracım otomatik vites idi snow tuşu vardı kullandım, motor frenini kullandım şükür hiç bir sıkıntı çekmedim.

98 corolla special kullandım oyuncak gibi geldi bir ay sonra hemen sattım.

Şu an 2000 model Avensis kullanıyorum çok da memnunum.
1990 Corolla 1.6 XL  1998 Otm. Carina 2.0 GLİ
      1998 Avensis - 1999 Avensis
    1998 Corolla Special GLI- 1998 Touring Wagon
2000 Avensis - 1997 Otomatik Carina 2.0 GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '94
  • 18 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 06, 2009, 22:38:53 »
Ekrem beyin bu yorumu bana yine aynı soruyu hatırlattı; niye carino ve corona modelleri ülkemizde çok az, aslında onlarda efsane. Keşke onlarda corolla gibi yaygın olsalardı da alıp binseydik.
cressida, camry, ae101 , RAV4 , E120, E140 , corona

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 07, 2009, 01:52:05 »
D segmenti her zaman daha az üretilir ve satılır. Corolla'nın yerli üretim oluşu da muhtemelen satış rakamları konusunda aranın açılmasına katkıda bulunmuştur.

Arabamı çok sevdiğimi zaten biliyorsunuz. :)
Corona/Carina 'yı,   ae101 Corolla'nın dayanıklılığından ve sorunsuzluğundan vazgeçemeyen fakat daha fazla rahatlık ve performans isteyen herkese tavsiye ederim. Aynı "baş ağrıtmayan toyota" karakterine ek olarak daha iyi hızlanma, daha iyi yol tutuş, daha iyi fren, daha iyi konfor, daha iyi klima, daha çok aksesuvar ve daha agresif görüntü.. Daha ne olsun.. :)

Satın alırken yaptığım araştırmaya göre:
Sınıfında sadece 97 sonrası Mondeo'ların  ekonomi açısından biraz daha iyi olduğunu tespit ettim. Diğer 2.0 arabaların hepsini (ve pekçok 1.6 arabayı) ekonomi konusunda geride bırakıyor.

Corona/Carina ayrıca sınıfındaki en hızlı aile arabası. 0-100km/s  8.8 sn 'de ulaşıyor.
İkisini aynı anda yakalamak kolay değildir..
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 07, 2009, 06:45:35 »
aslında bu arabaya binmeyi düşünsem koni de alırım 3.5 yay da alırım hatta 5cm yay da alırım :) binmeyi düşünsem paraya kıycam ama çıldırcak gibiyim, derinlerde gizli olan amerikan muscle hayranlığım coştu..bu corollayı satcam gibi görünüyor burak..67' camaro istiyorum, 70' 'cuda istiyorum, 69' charger istiyorum..amerikan istiyorum burak be, lastik yakayım direksiyona hakim olamayım, yakıt belimi büksün, sorunlarla uğraşayım sürekli liftte olsun garaja girip uğraşayım yağ içinde kalayım..dur saçmaladım ya, corolla iyidir :)

christi alalım abi duyguları olan amerikan ^^
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • gülerek kaybettiklerini ağlayarak kazanamazsın..
« Yanıtla #16 : Kasım 07, 2009, 06:48:00 »
Arkadaşlar ben sol ayak ile frene basıyorum bazen sağ ayağa göre daha sert tutuyor nedenki?
COROLLA 97 GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bir Toyota Aşığı...
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 10, 2009, 12:57:43 »
:) tabiki daha sert duracak cunku buyuk ıhtımalle saglaksın sol elınle yazı yazmayı denedıgınde nasıl duzgun yazamıyorsan beyın el kordınasyonun sol ayakla frene basmanı sag ayakla frene basmandan daha zor kılıyor cunku saglak oldugun ıcın beynın sol tarafı daha kontrolu calısıyor:)
All For You COROLLA!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Kasım 10, 2009, 17:01:37 »
bu sağlak-solak olayından çok alışmayla ilgili, sol ayak debriyaja basa basa hissisleşirken sağ ayak da fren ve gaza basarak daha çok hassaslaşıyor..biraz çalışmayla sol ayağı da hassaslaştırmak mümkün

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 10, 2009, 17:19:42 »
bu sağlak-solak olayından çok alışmayla ilgili, sol ayak debriyaja basa basa hissisleşirken sağ ayak da fren ve gaza basarak daha çok hassaslaşıyor..biraz çalışmayla sol ayağı da hassaslaştırmak mümkün

katılıyorum..
Sevgi nefiste  yaşanırsa  ihtiras, kalpte yaşanırsa Aşk olur.