Gönderen Konu: yaris debriyaj seti  (Okunma sayısı 4496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
yaris debriyaj seti
« : Eylül 12, 2009, 22:51:35 »
   arkadaşlar merhaba 2004 1.3 sol yarisim var.bu arabaların fransız üretimi olduğunu öğrendim.arabada bir çok parça valeo marka.Acaba debriyaj setini orijinal fransız valeomu almalıyım yoksa japon markası asko aisin mı almalıyım tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Toyota Club Türkiye

yaris debriyaj seti
« : Eylül 12, 2009, 22:51:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
Ynt: yaris debriyaj seti
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2009, 02:02:59 »
kore valeo alma. bunun dışında aisin kullanıma bağlı olarak 200 bin görüyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2009, 02:21:04 »
ben de bir kaç hafta sonra alacağım..
orjinali LUK marka; ama çok pahalı(270 fln)
valeo ya da aisin markası arasında ben de kararsızım..

benden önce tecrübe eder de paylaşırsanız sevinirim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2009, 17:45:39 »
orijinalinin luk olduğunu nerden öğrendiniz.fransız valeo ve japon aisin da çok ucuz değil 250tl.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2009, 17:46:56 »
arkadaşlar hiç yarisi olan ya da debriyaj seti değiştiren yok mu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 134500
  • Model Yılı: '10
  • 99 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2019, 02:44:04 »
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yaris'imin debriyaj balatası bitmek üzere. araç 2010 yaris 1,33 mmt. balata 67.000' deyken zorunlu olarak yetkili serviste değişti. şimdi 174.500 km' de ve vites geçişleri sert, sabah soğukken kalkışta titreyerek kalkıyor.
netten arama yaptığımda çok çeşitli fiyat seçenekleri çıkıyor. aisın' ın 500 liraya olanı da var 1000 liralık olanı da var. bu modellerde kullanılan ürün kodunu biliyor musunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2019, 02:58:02 »
Merçin geçmiş olsun. Forum orjinal parça tedarikcimiz @Ufuk Sönmez (16363)  beyle irtibata geçersen o sana gerekli bilgiyi verecektir.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2019, 05:30:42 »
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yaris'imin debriyaj balatası bitmek üzere. araç 2010 yaris 1,33 mmt. balata 67.000' deyken zorunlu olarak yetkili serviste değişti. şimdi 174.500 km' de ve vites geçişleri sert, sabah soğukken kalkışta titreyerek kalkıyor.
netten arama yaptığımda çok çeşitli fiyat seçenekleri çıkıyor. aisın' ın 500 liraya olanı da var 1000 liralık olanı da var. bu modellerde kullanılan ürün kodunu biliyor musunuz
Merçin bey geçmiş olsun sadece balata ile olacak iş değil,eğer şanzıman yağı hiç değişmediyse veya değişim km'si yaklaştıysa beraberinde değiştirmek sistem sağlığı açısından daha iyi olur, aynı zamanda aküalötör kömürleri de kontrol edilmeli,ayriyeten debriyaj balatası gibi önemli parçalar netten alınmamalı piyasa çakma çin malı ürünler ile dolu Osman Bey'in de bahsettiği gibi form üyesi tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden orjinalini alabilirsiniz bir silgi lastiğinin bile serviste farklı versiyonları çıkıyor ve orijinal adı altında veriliyor geçenlerde ufuk bey o konudada parça numarası ile gerekli açıklamayı yapmıştı aynı şekilde kendi aracım için serviste baskı balata sorduğumda orjinal kutusu içerisinde farklı bir marka çıktığına gözümle şahit oldum tabiki dönem dönem üreticiler parça tedariği konusunda değişik firmalara sipariş verebiliyor ama bizler araçlarımız için ve kendi kesemiz için işi tek seferde yaptırıp uzun süre kullanım yapmamız gerekiyor diğer türlü iki sefer sökülüp takılan durumlar veya değişim yapıldığı anda değişmesi gereken bir parça yı idare eder diyerek değiştirilemeyen durumlarda iki defa işçilik ödeniyor hem zaman kaybı hem nakit kaybı olarak bizlere daha yüksek meblağ olarak geri dönüyor ve yine ufuk bey debriyaj balatasında bazı serilerin kaçırma yaptığını ve koku yaptığını yazmıştı siz en doğru cevabı kendilerinden alabilirsiniz biraz uzun oldu ama kusura bakmayın tekrardan geçmiş olsun iyi forumlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 134500
  • Model Yılı: '10
  • 99 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2019, 10:39:44 »
@OSMAN KAPLAN (12451) ve @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) beyler ilginizden dolayı teşekkür ederim. Tem’ den şase numarasıyla fiyat almıştım geçen hafta, büyük ihtimalle parçayı ordan alıp burda taktırırım. Aslında istanbul’ a bi gidişimde tem’ de değiştiririm diyordum ama bu aralar istanbul yolu görünmüyor.
Olası acil bir durumda, yani balatanın beklenmedik yerde bitmesiyle burdan almak zorunda kalırsam hangi kodlu ürünü takalım diye öğrenmek istemiştim.
Balatayla beraber lastik masrafım da olacak. Kışlıkları sökünce yeni yaz lastiği almam gerekiyor. 4 adet falken ziex ze914 ec baktım. Onlar da 1000-1100₺ arası. Bu sebepten dolayı maddi anlamda pozisyon almam kazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 155
  • Model Yılı: '04
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 08, 2019, 11:30:22 »
merhaba aynı aractan bende kulanıyorum yaklasık 3 sene once debriyaj setini ankara dörtnal toyota  değiştirdim parçayı onceden almanızı önermem bu serilerden anladım kadarıyla 3 farklı baskı balata cıkabiliyormuş parça söküldü gidip şaşmazda k, yedek parçacılarından araştırdım ve çokta uygun bir fiyata temin ettim . aisin marka aldım ve taktırdım  ve sorun yaşamadım.