Gönderen Konu: Pasta Cila Yardım  (Okunma sayısı 11627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
Pasta Cila Yardım
« : Ağustos 31, 2009, 11:40:23 »
Arkadaşlar aracıma pasta cila yaptırmayı düşünüyorum 5 senedir hiç yaptırmadım ufak tefek çizik ve nerden geldiğini anlamadığım arka tampona nokta nokta boya sıçramış. İyi ve fiyatı uygun bi yer var mı daha önce yaptırdığınız. Güvendiğim bi yer var ama 150 tl istiyorlar bana biraz pahalı geldi. Yeni dörtnala götüreyim diyorum. Ne dersiniz ortalama bi fiyat bilgisi verebilir misiniz? Teşekkürler
96 corolla xei

Toyota Club Türkiye

Pasta Cila Yardım
« : Ağustos 31, 2009, 11:40:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: Pasta Cila Yardım
« Yanıtla #1 : Ağustos 31, 2009, 12:00:34 »
güveniyorsanız 150 tl abartı degil..Adam akıllı  baştan savma bir iş olmaktansa 50 tl fazla verin içinize sinsinn..Bende 2 kere yaptırdım serviste..içimede sinmedi 150 tl yi de bayıldık
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2009, 12:08:47 »
geçtiğimiz citesi günü 3-5 yerden fiyat aldım,ortalama 80-130 arası oynuyor,bazıları kendin yap dedi ama sonuç itibariyle işin ehlinin yapması daha sağlıklı olarak düşünüyorum... iş yapayım derken c-iş yapmayalım derim... :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2009, 12:17:30 »
Dörtnal 120 tl fiyat verdi herhalde 100 e bağlarım işi Özcanın da karizmasını kullanırsak  :D eski müşterisiyim zaten tavsiye eder misiniz?
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Avensis 1.6 Comfort
  • Araç: Avensis
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2009, 12:27:12 »
sanatcar var batıkent metrosunun orda, babam götürmüştü arabayı çok memnun kaldık biz.

www.sanatcar.com   buradan bakabilirsiniz, kampanyalara göz atın çok uygun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "ne alırsan al japondan vazgeçme"
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 31, 2009, 13:40:01 »
güveniyorsanız 150 tl abartı degil..Adam akıllı  baştan savma bir iş olmaktansa 50 tl fazla verin içinize sinsinn..Bende 2 kere yaptırdım serviste..içimede sinmedi 150 tl yi de bayıldık
deme ya tuncay hemde iki kere yaptırdın he. bende mi yaptırsam ama biraz boyayı da inceltiyormuş.
şuanki aracım "tabanvay"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #6 : Ağustos 31, 2009, 13:59:42 »
Teşekkür ederim arkadaşlar
sanatcar var batıkent metrosunun orda, babam götürmüştü arabayı çok memnun kaldık biz.
www.sanatcar.com   buradan bakabilirsiniz, kampanyalara göz atın çok uygun.
Burası iyi bi yer gibi geldi fiyatı da çok uygun işçiliği de iyi ise burada yaptırmayı düşünüyorum
deme ya tuncay hemde iki kere yaptırdın he. bende mi yaptırsam ama biraz boyayı da inceltiyormuş.
Ceyhun zaten aracım da güneş yanığı çizik ve boya atmalar var ne kadar işe yarayacak bu pasta cila merak ediyorum bu da olmazsa komple boya yada satmaktan başka çarem kalmıyor çünkü hiç hevesim kalmadı araçta ilk aldığım zamanlar aklıma geldikçe çok üzülüyorum yoldan geçenler resimlerini çekerlerdi

Tavanda da güneş yanıkları var bakalım ne kadar işe yarayacak
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 31, 2009, 14:33:15 »
ali, onların güneş yanığı olduğundan eminmisin, hani kaporta boyanırken zımpara yapmadan boya üstüne boya atarlar ve o da zamanla atmaya,kalkmaya başlar, onun gibi birşey olmasın...

daha yakın fotoları varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 55000
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 31, 2009, 14:41:16 »
Haftasonu kendim yapacagim.

Sonax'dan premium serisi lack cleaner aldim.
Üstüne de Clay cleaner (killi moya temizleyici) aldim.
Bunlarla boyayi temizleyip, üstüne nano cila atacagim.
En son kat olarak da carnuba cilasi düsünüyorum.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #9 : Ağustos 31, 2009, 14:45:28 »
ali, onların güneş yanığı olduğundan eminmisin, hani kaporta boyanırken zımpara yapmadan boya üstüne boya atarlar ve o da zamanla atmaya,kalkmaya başlar, onun gibi birşey olmasın...

daha yakın fotoları varmı?
Onlar zaten güneş yanığı değil güneş yanığı sadece tavanda var senin dediğinden yola çıkarsak oraların daha önceden boyanmış olduğu anlamı çıkar mı?

Az biraz bilsem bende denerim ama hiç tecrübem olmadı nasıl yapıldığını dahi bilmem kesin boyayı mahvederim
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 31, 2009, 15:03:56 »
o dökülmeler ve güneş yanıkları pasta cila ile çıkmaz bir kaybolur gibi olur bir müddet sonra çıkar pasta cila abartılacak bir şey değildir 100 ytl kadar dışarda yaptırın çünkü yorucu ve uğraştırıcı bir iştir  öyle boyayayıda çok inceltmez bir iki denemeden sonra kendinizde yapabilirsiniz ben devamlı şekilde kendi cila yapıyorum hatta ayda 1 cila yapıyorum yılda birde pasta yaparım oda çizik olursa yoksa cila yaptığım için pasta yapmama gerek yok bence;birde farları stopları ve camlarıda pasta yaptır faydasını görürsün kendi yaparım dersen zevk alıyorsan bu işlerden yap yoksa yorucu iştir o döküntülerlerden pasta cila ile kurtulamazsın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #11 : Ağustos 31, 2009, 15:14:38 »
Gökhan bey zaten gideceğini bilsem hemen yaptırırdım 1 senedir böyle kullanıyorum amacım biraz daha az göze batsın istiyorum satarken taklalı muamelesi görmese acımam hemen komple boyaya sokarım bi ton para ver sonrada taklalı güvercin muamelesi gör oh ne ala
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • bugün toyota'n için ne yaptın?
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 31, 2009, 15:30:44 »
daha on gün olmadı sonax'ın pasta cilasını aldım ve  bir buçuk saat kadar uğraştım kendim yaptım. 15 lira cilaya verdim ve müziği açıp eğlene eğlene arabamı cilaladım.  ben de senin gibi ustası daha iyi yapar diye düşünüyordum ve o paraları vermeyi planlıyordum. ama dedim ki nasrettin hoca gibi: ya tutarsa! ve tuttu. sonuç mu? sonucu görmen lazım. sana bir iki tavsiyem olabilir haddim olmayarak. 1- pasta cilanın içinde kendi süngeri varsa onunla iyice cilayı yedirmelisin. 2- en az iki bez kullan. süngerle yedirdiğin cilayı, şu benzinliklerde verilen sarı, tüylü bezler var ya onlarla ilk önce yedire yedire temizle. biraz kalırsa endişe etme. ikinci bezle bastırarak parlat. göreceksin ilkparlattığın santimetrekareden sonra coşacaksın. (tecrübeyle sabittir) 3-bölge bölge yaparsan kolay oluyor. arabanın tamamını cilalayıp uğraşma. bir kapı, iki kapı, kaput, bagaj, tavan  derken bakmışsın araban pırıl pırıl... şimdiden kolay gelsin
94 corona 2.0 GLİ 3SFE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 31, 2009, 17:58:32 »
tacettin bey ankarada sonax'ın cilasını nerden aldınız bende arıyorum ama bulamadım
daha on gün olmadı sonax'ın pasta cilasını aldım ve  bir buçuk saat kadar uğraştım kendim yaptım. 15 lira cilaya verdim ve müziği açıp eğlene eğlene arabamı cilaladım.  ben de senin gibi ustası daha iyi yapar diye düşünüyordum ve o paraları vermeyi planlıyordum. ama dedim ki nasrettin hoca gibi: ya tutarsa! ve tuttu. sonuç mu? sonucu görmen lazım. sana bir iki tavsiyem olabilir haddim olmayarak. 1- pasta cilanın içinde kendi süngeri varsa onunla iyice cilayı yedirmelisin. 2- en az iki bez kullan. süngerle yedirdiğin cilayı, şu benzinliklerde verilen sarı, tüylü bezler var ya onlarla ilk önce yedire yedire temizle. biraz kalırsa endişe etme. ikinci bezle bastırarak parlat. göreceksin ilkparlattığın santimetrekareden sonra coşacaksın. (tecrübeyle sabittir) 3-bölge bölge yaparsan kolay oluyor. arabanın tamamını cilalayıp uğraşma. bir kapı, iki kapı, kaput, bagaj, tavan  derken bakmışsın araban pırıl pırıl... şimdiden kolay gelsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 31, 2009, 18:06:39 »
Yunus bey bauhaus koçtaş ve praktikerden bulabilirsiniz ama benim tavsiyem praktikerden almayın orası biraz pahalı :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 55000
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 31, 2009, 18:52:46 »
Günes yaniklari pasta ile düzelmez.

Olani söyleyim. Boyada 2 tabaka vardir:
- Renkli pigmentli tabaka
- Seffaf tabaka (lak diye bilinir).

Sizdeki lak tabakasi boyadan ayrilmis ve kalkmis. Bunun tek caresi boyatmak.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 31, 2009, 19:31:53 »
ali abi boyat bence de..1000 liraya boyayan yerler mevcut..bu forumda 2 kişi 1000 liraya halletti boya işini.
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 31, 2009, 20:07:07 »

En iyisi.
Gökhan bey zaten gideceğini bilsem hemen yaptırırdım 1 senedir böyle kullanıyorum amacım biraz daha az göze batsın istiyorum satarken taklalı muamelesi görmese acımam hemen komple boyaya sokarım bi ton para ver sonrada taklalı güvercin muamelesi gör oh ne ala

Ali, boyatilan yerden bir belge alsan, boyadan once resim cekip eklesen, satarken guvence olmaz mi?
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #18 : Eylül 01, 2009, 10:50:09 »
Ahmet haklısın ama pratik te pek işe yarayacağını zannetmiyorum komple boyalı deyince insanlar çekinerek yaklaşıyorlar.
ali abi boyat bence de..1000 liraya boyayan yerler mevcut..bu forumda 2 kişi 1000 liraya halletti boya işini.
Türkay sordum bi kaç yere içine sinsin istiyorsan 1500-2000 arası olur diyorlar.Bi kaç yerini rütüşlayıp pasta cila yaptırcam bakalım sonuç ne olacak duruma göre istemeyerek de olsa satıp boyaya vereceğim paraya biraz daha bişeyler ekleyip yuvarlak farlılardan yada biraz zorlayıp 1,6 civic ies almayı düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar? Bütçem şimdilik bunlara yetiyor
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • bugün toyota'n için ne yaptın?
  • Araç: Corona
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Eylül 01, 2009, 14:09:32 »
tacettin bey ankarada sonax'ın cilasını nerden aldınız bende arıyorum ama bulamadım
internetten aldım hepsiburda dan: http://www.hepsiburada.com/search.aspx?catID=16&sText=sonax
94 corona 2.0 GLİ 3SFE