Gönderen Konu: 2003 1,6 terra hb corollamda uğultu  (Okunma sayısı 952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
2003 1,6 terra hb corollamda uğultu
« : Ağustos 21, 2009, 08:51:41 »
merhaba arkadaşlar araç muayeneme 2 hafta kala arabamı bi kontrol ettireyim dedim bikaç aydır 100 km sürate eriştiğinde hafif bir uğultu geliyordu .rot balanscı arkadaşıma göstereyim dedim bakalım bişey diyecekmi diye sadece sağ amortisor kule takozu bozulmuş dedi .ondan sonra yıllardır tanıdığım ve bildiğim toyota ustama gittim .yaptığı test sürüşünde takoz harici uğultuyu hissetmiş sol aks bilyasından geldiğini söyledi hem takozu hemde bilyayı değiştirdim .toplam 290 tl tuttu.işçilik dahil .aracı aldıktan sonra uğultunun hala devam ettiğini gördüm.yarın tekrar götüreceğim yoksa bilyayı boşa mı değiştirdi anlamadım .böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı acaba yardım ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim.saygılarımla.

Toyota Club Türkiye

2003 1,6 terra hb corollamda uğultu
« : Ağustos 21, 2009, 08:51:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Ynt: 2003 1,6 terra hb corollamda uğultu
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2009, 09:02:19 »
Geçmiş olsun, eski arabmada benimde başıma gelmişti aynı şey. Arba trene benzemişti sanki demir ray üzerinde gidiyor gibi. Aksarayda bir arkadaş vardı oan götürdüm ve aks biyesini değiştirdi. Parçayıda beraber almıştık kaç para hatırlamıyorum. Meğerse orjinal parça değilmiş yan sanayi bilyaymış bir süre sonra tekrar ses yapmaya başladı. Bende kendi toyota servisime götürdüm orada tekrar orjinalini taktırdım ve yıllarca bir sorun olmadı. Sizde de yan sanyi parça kullanılmış olabilir. Yada yanlış taraftaki aks bilyası değiştirilmiş olabilir.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2009, 09:30:08 »
merhaba yok parçayı ben derindereden aldım .takmadan önce krikoyla iki tarafı da kaldırıp tekrar dinledi .ama ses hala var .usta sesin lastik sesi olduğunu söylüyor bilya sesini kestik diyor ..yarın tekrar götürücem bidaha dinlesin.bakalım ne çıkacak bu arada lastiklerim goodyear exelans..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2009, 11:41:27 »
arkadaşlar bahsettiğim uğultu için c.tesi tekrar ustaya gittim tekrar test etti ses var diyor ama bilyadan değil lastiklerden geldiğini söyledi.tabii beni tatmin etmedi çünkü geçen ay izmire giderken çocuklar uyuyordu bende müziğin sesini açmadım olsa ses muhakkak duyardım.neyse lafı uzatmayayım usta çıkışında sonkara gittim test sürüşü istedim beraber yaptık test sürüşünü evet ses vardı usta diğer bilyaların da kontrol edeceğini söyledi.sonuç yine lastiklere çıktı kafam iyice karışık .yardım ederseniz sevinim.başka tanıdığınız iyi bir usta varmı acaba istanbulda.
bu arada yıllardır sonkara giderim hiç bu kadar kötü görmemiştim.hizmeti..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2009, 11:45:38 »
Gecmiş olsun .

Etiketler: