Gönderen Konu: ae 101 hava filtresi temizlik  (Okunma sayısı 1917 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sen dost olursan sayısız dost görürsün(hz.mevlana)
  • Kan Grubu: 0+
ae 101 hava filtresi temizlik
« : Ağustos 16, 2009, 14:57:00 »
selam  arkadaşlar geçen gün sanayide dükkanımızın önünde tuttum :)kendi aracımın hava filtresini söktüm hava tutup yerine taktım sonra duydum ki hava filtresin de hava akıs ayarımı sensörümü ne varmıs onun ayarının bozulacagını söylediler böyle bi şey varmıdır.. ayar bozulmuşmudur sizce aracım 96 model corolla (ae101)
96 corolla 1.6 16valve GLİ a/c(beyaz güvercin)

Toyota Club Türkiye

ae 101 hava filtresi temizlik
« : Ağustos 16, 2009, 14:57:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: ae 101 hava filtresi temizlik
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2009, 15:15:57 »
yok ali bey sorun olmaz, bozulsa kirlenince ve yerine temiz takınca da bozulur..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sen dost olursan sayısız dost görürsün(hz.mevlana)
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2009, 15:19:32 »
ya ne biliyim türkay sen degil tamirci sökmeli onun ayarı var falan dediler kafam karıstı  :wacko:
96 corolla 1.6 16valve GLİ a/c(beyaz güvercin)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2009, 15:29:56 »
  Sensör zaten hava filtre kutusunun yan tarafından monteli. Yerinde olduğundan emin olun yeter bence. Zaten vidalı falan da değil, çevresindeki lastik contaya sıkışıyor diye hatırlıyorum.
 Türkay'ın dediği gibi bencede sorun olmaz. Hangi tamirci ne ayar yapıyormuş onuda merak ettim? :) Zaten o sensörün kendisi Ecu 'nun ayar yapmasını sağlayan aparattan başka birşey değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2009, 16:01:24 »
ya ne biliyim türkay sen degil tamirci sökmeli onun ayarı var falan dediler kafam karıstı  :wacko:
yok ali abi ayar falan ben her gün söküp takıyorum :D hatta kutuyu söküyorum ben, açık tip filtre takıyorum ara sıra, kit bulamadım o yüzden arada takıyorum sonra yine kutu içine dönüyorum sensörü kullanabilmek için..hiç bir ayarı yok, hakan abinin dediği gibi sensörü çevreleyen lastik conta var oraya sıkışıyor aracın önünden bakınca hava filtre kutusunun sol tarafına denk geliyor, üst kapağına takılan bir parça kablosu gözüküyor sensör kutunun içinde sakince çekerek çıkıyor sensör
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli