Gönderen Konu: auris ilk çalıştırma sorunu  (Okunma sayısı 5104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
auris ilk çalıştırma sorunu
« : Ağustos 14, 2009, 23:53:52 »
Arkadaşlar, 2009 model auris dizel comfort aldım. Ancak aracı çalıştırırken sıkıntı yaşıyorum. Kontak anahtarını çeviriyorum ancak zaman zaman araç çalışmıyor. Aynı olayı aracın debriyaj pedalına, fren pedalına basarak da tekrarlıyorum ama faydası olmuyor. Birkaç kez denedikten sonra aracı çalıştırabiliyorum. Bu sorun ile ilgili bilgisi olan veya başına gelen varsa cevaplarsa sevinirim.

Toyota Club Türkiye

auris ilk çalıştırma sorunu
« : Ağustos 14, 2009, 23:53:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.4 D4D Comfort
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: auris ilk çalıştırma sorunu
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2009, 23:58:13 »
motor dönüyormu peki eğer hiç dönmüyorsa paspasın debriyaj pedalının altına girmediğinden emin ol öyle bas marşa.ama dönüyorda çalışmıyorsa en doğrusu servise göster derim.
Amatörler ekipmanları için endişelenir, profesyoneller para için endişelenir, ustalar ışık hangi açıdan geliyor diye endişelenir.
http://www.resimupload.com/ds913095222_dscf0904.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2009, 01:09:48 »
debriaja sonuna kadar basıldığından emin olun olmuyosa servise gidin.düzse debriaj sonuna kadar mm se bilmem :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2009, 01:18:04 »
Murat Bey, mesajınızı Mekanik Sohbet bölümüne taşıdım. Lütfen Tanışma bölümü altında açacağınız ayrı bir başlıkta kendinizi tanıtıp profil bilgilerinizi de tamamlayabilir misiniz?
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 22, 2009, 14:23:46 »
Aynı sorun bende de oldu bikaç defa.Özellikle fazla yolculuk yapınca başıma geliyor.Anahtarı çeviriyorum cıt diye bi ses geliyor ve çalışmıyor.Daha sonra tekrar deniyorum ve marşa basmadan önce yol bilgisayarında ok
yazısını gördükten sonra deniyorum ve çalışıyor.Ama herzaman yapmıyor.Benim özellikle uzun yolculuklarda başıma geliyor.Mesela dün çalıştırdım ve daha anahtarı takar takmaz çevirdim ve çalıştı.Bide kendi kendime bulduğum başka bi yöntem anahtarı basarak çevirdiğimde de herzaman çalışıyor..Tabi kesin bi tanı koyamadım daha servise gidince sormayı düşünüyorum..Eğer bilginiz olursa haber verirseniz sevinirim murat bey...Sizde  aynı sorun sürekli mi oluyor peki?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 22, 2009, 14:29:29 »
debriyaja basmadan çalışmaz düz viteslerde, benim de ilgimi çekti çok, vites boşta bile ola debriyaja basmamışsanız çalışmaz..bence bununla ilgilidir sorun
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2009, 14:56:19 »
sürekli debriyaja basılı çalışıtırıyorum ama acaba aşınma falanmı oldu yada temassızlık mı var diye düşünüyorum?araç 2009 ama aşınma olacağını sanmıyorum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2009, 15:14:57 »
Arac zaten debriyaja basılmadan calısmıyomus. Bi asınma fln olmaz zannetmem tabi tam basıyorsanız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • auris d-4d elegant....
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2009, 15:17:38 »
yinede bi servise gitmenizi tavsiye ederim, hiç duymadım böyle birşey, debriyaja sonuna kadar basıldıktan sonra sorun yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2009, 03:06:53 »
bende debriyajın altına pas pas girdiğinde oluyo aynı sorun , derinderenin verdiği pas pas zemine sabitlenmiyor , sürekli öne kayıyor