Gönderen Konu: Karavan Meraklıları Ya da Benim Gibi Karavan Hayali Kuranlar  (Okunma sayısı 31387 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
Arkadaşlar,2 yıla yakındır karavanları inceliyor karavan hayaliyle yaşıyorum.Karavanla ilgili bulabildiğim tüm site ve forumları inceledim.Hala daha incelemeye devam ediyorum.Yani anlayacağınız dostlar şimdilik sanal alemde karavanla plotonik aşk yaşıyorum :-[ İlerde olursa ki illaki birgün olacak,alkovanlı bir karavan düşünüyorum.Hani belki dedim bizim TOYOTAcılarda da benim gibi karavan aşığı(platonik te olsa)vardır.Bundan dolayı bu başlığı açtım.Hani kendi aramızda,aile içinde bu konuyla ilgili konuşup,yazışıp rahatlayalım dedim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Araç: Başka Marka
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Karavan Meraklıları Ya da Benim Gibi Karavan Hayali Kuranlar
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2009, 20:40:06 »
Ergün Bey selamlar...Bende de benzer gazlar var:)))) Şimdilik offroad ve kamp ile vs gideriyorum kaşıntımı. www.gezenbilir.com sitesinde karavan kısmı da var ve çok bilgili insanlar üye. Toplam 18.000 üye varmış, bende üyeyim. Oraya göz atmanızı öneririm. Ben şahsen halen kafamda çözemedim karavan olayını. Motokaravanlar çok çok pahalı, çekme karavanlar da bir o kadar ucuz. Muhtemelen millet alıp kullanamıyor, yok pahasına satıyor.(Satmaya çalışıyor daha doğrusu) Motokaravan olayı çok güzel ama Türkiye malesef halen çok uygun değil bu ortama. Kamping alanları kısıtlı ve halkın karavancılara bakışı malesef ofsayt. Ancak paralı bir emeklilikte Türkiye ve sonrasında dünya turu için güzel bir hayal olarak ben de duruyor:))))
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2009, 21:11:21 »
Umut bey,size de merhabalar.Aslında sizden şüphelenmiştim.Böyle turlar, yol haritaları,falan.. 8-) Zaten bu konuyu açmama sebep siz oldunuz biliyormusunuz?Uzun süredir gündeme getirecektim ama sizin gezi güzergahları konusunu görünce daha fazla dayanamadım.nasip bugüneymiş.Umut bey linkini verdğiniz siteyi biliyorum ve arada sırada da olsa takip ediyorum.Gerçekten güzel bir site.Ama bu konuda acemi aşık olduğumdan üye olup yazmaya cesaret edemedim.Çünkü teknik hiç bir bilgiye sahip değilim.Onun için madara olmayayım dedim. Sadece uzaktan bakınmakla yetindim.Gelelim çekme,alkovanlı yada camper karavanlara.Benim yaptığım bilimsel araştırmalar :D,bana alkovanlı karavanı işaret etti.daha da vazgeçemedim alkovanlı düşüncesinden.Ha bu arada nüfusumda çok değil, ben, hanım ve de kızım.E kız dayarın birgün üniversiteye giderse kalacağız 2 kişi.Dedim ya bağlandım alkovanlıya.Gerçi bu düşüncem hemen olacak değil .Hanımın emekliliğini bekliycez gibi.Ama şimdilik hayali bile güzel.Türkiyedeki kamping kültürü konusuna katılıyorum. Ama sorun değil benim için.Bazı korkuların ecele faydası yok çünkü.Yani illaki kamping alanları olmasada olur diye düşünüyorum.Özgürlük gibisi var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2009, 21:24:44 »
Ergün Bey, inşallah hevesiniz geçmeden bu karavan olayına bir çözüm bulursunuz. İnsan bir şeye odaklandığı halde kararsızıktan bir şey yapamadığı zaman içinde büyük ukte kalıyor :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2009, 22:49:50 »
Ergün Bey bilmeden de olsa sizi gaza getirmek hoş olmuş:))))) Ben çok araştırmadım, alkovanlı karavan nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2009, 23:25:08 »
Ergün Bey, inşallah hevesiniz geçmeden bu karavan olayına bir çözüm bulursunuz. İnsan bir şeye odaklandığı halde kararsızıktan bir şey yapamadığı zaman içinde büyük ukte kalıyor :)
Hakkı bey kararsızlık değil de para-zaman çelişkisi. Sonuçta bu tür hobi ya da yaşam tarzı için malum bir köşede ayrıca para olması lazım.Gerçi hayalimdeki karavanın %60'ının finansı tamam diyebilirim.Geriye kalan %40'ı için ise biraz daha zaman var ::).Ama dediğim gibi kararsızlık yok.Sadece evdeki iç işleri bakanının olur yazısı yok ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2009, 23:31:24 »
Umut bey. alkovanlı karavan şöför mahalli üstünde yatağı olan karavandır.Bak ne diyeceğim,yazıver google den karavan çeşitleri,motokaravan diye bakalım sizde benim gibi pilatonik karavan aşığı olacakmısınız görün.Benim izlenimim sizin benden daha vahim durumda olacağınız.
Ergün Bey bilmeden de olsa sizi gaza getirmek hoş olmuş:))))) Ben çok araştırmadım, alkovanlı karavan nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2009, 23:54:44 »
Umut bey. alkovanlı karavan şöför mahalli üstünde yatağı olan karavandır.Bak ne diyeceğim,yazıver google den karavan çeşitleri,motokaravan diye bakalım sizde benim gibi pilatonik karavan aşığı olacakmısınız görün.Benim izlenimim sizin benden daha vahim durumda olacağınız.
Ha tamam yine bir motokaravan tipi yani...Ben çekme karavanları sevmiyorum. Ben zaten gayet vahim durumdayım Ergün Bey, bildiğin gibi değil yani:)))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 20, 2009, 08:53:55 »
  Bende çekme karavanı pek beğenmiyorum. Özellikle Fransızlar bu iş de iyi sanırım.
 Şu askeri Mercedes 4 çekerlerin kasasını karavana dönüştürmeyi isterdim ben.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • chappuler
  • 34 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2009, 14:35:10 »
http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/yok-boyle-bir-karavan-daha/

heh bu başlığı arıyordum.... bir de buna baksanıza....
Tüm üye ve üye olacakların dikkatine! lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz....
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=3.0
"Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır..."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2009, 14:55:07 »
  Bu da teknolojik karavan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2009, 18:48:35 »
Hande hanım,gösterdiğiniz karavanı samimiyetle söyleyebilirim ki bedava verseler almazdım.Çünkü benim için karavan=özgürlüktür.Bu arada Bursa ya da Adapazarı çevresinden forumdan arkadaşlar yok mu?Çünkü karavan yapım firmaları oralarda.Tavsiyelerini,gözlemlerini bekliyorum.Ayrıca forumda karavana meraklı,ilgili arkadaşlar nerdesiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 22, 2009, 20:34:58 »
Bunlar ne böyle ya, cumbalı karavanlar :D
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 22, 2009, 20:46:55 »
Ahmet Hocam aşmış bunlar ya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Temmuz 22, 2009, 21:06:46 »
Otobus hepsi de :) Agir vasita ehliyeti lazim surebilmek icin :P
Hakki, Emre, fiyatlari da biraz ucuk geldi bana.
Ama tatile ya da memlekete bunlardan biriyle giderken hayal etmemize bir engel yok :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 25, 2009, 12:06:01 »

bi ara ben de takmıştım karavan olayına...ama iyi bir karavan almak için sıkı bir bütçe gerek. bir de işin gücün olmayacak, atlıyacaksın karavana nerde akşam orda sabah, dolaşacaksın...zevkli bir olay..kaplumbağa misali...
2009 HONDA ACCORD EXECUTİVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Temmuz 25, 2009, 14:17:04 »

Hande hanım,gösterdiğiniz karavanı samimiyetle söyleyebilirim ki bedava verseler almazdım.Çünkü benim için
karavan=özgürlüktür.Bu arada Bursa ya da Adapazarı çevresinden forumdan arkadaşlar yok mu?Çünkü karavan yapım firmaları oralarda.Tavsiyelerini,gözlemlerini bekliyorum.Ayrıca forumda karavana meraklı,ilgili arkadaşlar nerdesiniz?

Benim bildiğim en köklü karavan firması Başoğlu Karavan Sakarya -Pamukovada  yalnız son yıllarda klasik yurdum bölünmesi yaşandı onlarda da baba ölür ve evlatlar geçinemez kimsede işten vazgeçmez, ortaya iki farklı firma çıkararak müşteriler zora düşürülür !!! Bunlarda da aynı hikaye... İki firmada 1975 Erdal BAŞOĞLU'nun kurduğu şirket olarak devam ediyolara ticaret hayatlarına...  Başoğlu ve Sally Karavan...   Çoçukluğumda Başoğlunun çekme karavanını çok uzun yıllar kullanmıştık gayet başarılılar bu işte, biz anneannemin hastalığı dolayısı ile özellkle deniz kenarında kullanmamıza rağmen (tüm sezon kumda kalırdı araç) gayet dayanıklı idi...

Buyrun linkler;

http://www.basoglucaravan.com.tr/

http://www.saly.com.tr/

Yeni dizaynlarda pick-up üstü karavanlar dikkatimi çekti ilginç ama kullanışlı tasarımlar bence... Umut abi hiluxu vermesen koyardın sırtına devam :dans3:  :D :D :D

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 23, 2015, 16:48:31
Olay budur umut abi al sana karavan tam senlik valla senin karakterini bu kadar mı yansıtır :D :D :D

http://www.sahibinden.com/dunyada_tek_6x6_tam_arazi_araci_karavan-77WQQaXQQ10546225WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_hpva

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 26, 2009, 05:50:34 »
ooooo olmaz mı?
bir gün mutlaka benimde olmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Temmuz 27, 2009, 16:36:32 »
Karavan değil de, benim ilgimi daha çok tekneler çekiyor. İki kamaralı, yaklaşık 10m. boyunda bir tekne karavana göre daha çok konfor sağlıyor. Bir de yelkenli olursa da bedavadan gitmek gibi bir avantajı oluyor. Hem dünyanın çoğu deniz, görülecek güzel yerlerin hepsine de karadan ulaşmak kolay değil, en iyisi emekli olunca 10m'lik yelkenli bir tekne edinip dünya turuna çıkmak.
All I ask is a tall ship and a star to steer her by...