Gönderen Konu: nokian diye bir lastik  (Okunma sayısı 24517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: nokian diye bir lastik
« Yanıtla #40 : Nisan 18, 2011, 19:18:59 »
mıchelin le başka bi lastiği bir tutuyorsanız mercedes ile murat 124 ü bir tutuyorsunuz demektir

Nerden bu kanıya vardınız ? bridgestone micheline formula 1de sildi attı iki sene zor dayndı üstelik daha çok takım michelini tercih edip geliştirmeye dahada açıkken

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 18, 2011, 19:18:59 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #41 : Nisan 18, 2011, 19:37:38 »
Nerden bu kanıya vardınız ? bridgestone micheline formula 1de sildi attı iki sene zor dayndı üstelik daha çok takım michelini tercih edip geliştirmeye dahada açıkken
         aga petlas nasıl bi lastik dandikkkkk emme ve lakin adamlar jet uçağı lastiği yapıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 18, 2011, 20:12:58 »
o zaman ben size nokian hakkında biraz bilgi vereyim dandikmi değilmi  karar verin finlandiya markası ve dünyada fabrika çıkışı çivili lastik üretme patentini elinde bulunduran marka diğer markalar çivili lastik deseniyle üretiliyor ve dışarıda lastikçide takılıyor çivileri. petlas da teknoloji alanında aşırı ilerlemiş durumda kombasson holdingden Türkiyenin en büyük lastik dağıtıcısı Abdülkadir Özcan a geçince ar ge ye müthiş yatırım yapıp pazardaki payınıda epey arttırmaya başladı ürettiği lastikler gayet kaliteli avrupa birliği ve dünya normlarına uygun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
« Yanıtla #43 : Nisan 18, 2011, 20:25:11 »
o zaman ben size nokian hakkında biraz bilgi vereyim dandikmi değilmi  karar verin finlandiya markası ve dünyada fabrika çıkışı çivili lastik üretme patentini elinde bulunduran marka diğer markalar çivili lastik deseniyle üretiliyor ve dışarıda lastikçide takılıyor çivileri. petlas da teknoloji alanında aşırı ilerlemiş durumda kombasson holdingden Türkiyenin en büyük lastik dağıtıcısı Abdülkadir Özcan a geçince ar ge ye müthiş yatırım yapıp pazardaki payınıda epey arttırmaya başladı ürettiği lastikler gayet kaliteli avrupa birliği ve dünya normlarına uygun
  kıymetli bilgilerinize teşekkür ederim fakat sizde taktir edersinizki henüz marka imajı yaratmamış bir firma olması tr de pek duyulmamış olması kullanıcı kitlesinin az olması bu markanın en büyük handy cup ı dır.
        lakin mıchelin dünya çapında bir lastik markasıdır fakat tr yolları biraz dandirik olduğu için yapısı itibariyle çabuk ufalanır birazda bu ufalanma lastiğin kalitesinden kaynaklanmaktadır.ben mıchelin prımace saver hp energy lastiğini kullanıyorum modeli bu şekilde aklımda yanlış yazarsam kusura bakma fakat lastik ama inanki lastik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Nisan 18, 2011, 20:32:07 »
  kıymetli bilgilerinize teşekkür ederim fakat sizde taktir edersinizki henüz marka imajı yaratmamış bir firma olması tr de pek duyulmamış olması kullanıcı kitlesinin az olması bu markanın en büyük handy cup ı dır.
        lakin mıchelin dünya çapında bir lastik markasıdır fakat tr yolları biraz dandirik olduğu için yapısı itibariyle çabuk ufalanır birazda bu ufalanma lastiğin kalitesinden kaynaklanmaktadır.ben mıchelin prımace saver hp energy lastiğini kullanıyorum modeli bu şekilde aklımda yanlış yazarsam kusura bakma fakat lastik ama inanki lastik
rica ederim lastiğinizin modeli energy saver muhtemelen güle güle kullanın ayrıca bir bilgi daha vereyim size michelinin en iyi performans lastiği brigestone potenza s001 karşısında bağımsız test kuruluşlarının yaptığı testte daha düşük not aldı brigestonun üstünlüğü virajlar ve ıslak zeminde daha iyi yol tutuşu sunmasıyla ortaya çıktı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
« Yanıtla #45 : Nisan 18, 2011, 20:42:09 »
lastikte mchelin arabada corolla dan başkasını tanımam :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Nisan 18, 2011, 21:09:54 »
Konuyu hortlatmışsınız madem ben de ekleyeyim ;
Nokian eski aracımda kullanmıştım, sessiz ve dayanıklı lastıktır.

Michelin severlere de şunu söyleyeyim ;
Michelin 7 değişik ülkede üretiliyor ve aralarında çok kalite farkları vardır. Orjinal Michelin'e diyecek lafımız yok.
Ama diğerleri için aynı şey söylenemez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
« Yanıtla #47 : Nisan 18, 2011, 21:12:06 »
yahu  bu forum çok enteresan yahu  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Nisan 18, 2011, 21:39:28 »
mıchelin le başka bi lastiği bir tutuyorsanız mercedes ile murat 124 ü bir tutuyorsunuz demektir

Fazla abartmışsınız.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
« Yanıtla #49 : Nisan 18, 2011, 21:40:48 »
evet çok abartmışım :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Nisan 18, 2011, 21:42:36 »
Bu arada dünya buz üzerinde hız rekoru sırasında Nokian lastiği kullanılmıştır.Ek bilgi olarak markanın ciddiyeti hakkında fikir verir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAMURAY artık yok.Yeni gözde 2006 e12 sol granit g
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Nisan 19, 2011, 09:20:48 »
dikkatimi çeken husus şu oldu
sahibinden de efsane ilanlarına bakıyorum,nokian lastik kullanılan araç sayısı baya bi fazla,yaygınlaşıyor nokian :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Nisan 19, 2011, 09:36:02 »
Kormetal getirmeye başladı bu lastiği de ondan, daha önce getiren sağlam bi firma yoktu. Bir de son derece sessiz olduğu için AE101 ve diğe Japonlara iyi gidiyor.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Nisan 19, 2011, 09:52:36 »
Kormetal getirmeye başladı bu lastiği de ondan, daha önce getiren sağlam bi firma yoktu. Bir de son derece sessiz olduğu için AE101 ve diğe Japonlara iyi gidiyor.

hakikaten bayağı bi sessiz yahu,aracımın içine hiç lastik sesi gelmiyor,aracı ilk aldıgımda pek tuhaf gelmişti bana
yahu dedim adam nerden bulmuş bu markayı diye,çünkü ilk defa duymuştum o markayı.
ama tecrübe edindikçe şimdi serkan bilgin abime hak veriyorum :D :D (kulakları cınlasın)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Nisan 19, 2011, 09:59:59 »
h serisi lastik 210 km hıza kadar kullanılan lastiktir 1600 cc araç için en ideali h serisidir.ama ben 200 kmden aşağı düşmem katlanın sonunu görerek dolaşıyorum dersen w serisi al kardeşim.nokian bence michelinden daha sessiz kalite olarakta aynı kalitede lastik. fiyatlarıda michelinle aynı. şimdiki aracıma michelin aldım bozuk yollarda nokiana göre çok çok fazla ses alıyor içeri. japon arabanız varsa kesinlikle nokian derim.ön yargılı olmayalım. bostancıda akın lastik var hem michelin hem nokian satıyo özxellikle nokianı tavsiye etti japon otomobillerine.lastik gayet yumuşak ve dayanıklı .
Bize Her Yer Trabzon

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Nisan 19, 2011, 10:14:14 »
 :alkis: :alkis: ahada geldi serkan abi  :alkis:
peki abi hazır lafı edilmişken h serisiyle w serisinin arasındaki farkları sıralarmısın?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Nisan 19, 2011, 11:18:22 »
Lastiğin Yanağında bulunan T, H, V ,W, Y, ZR Harfleri hız guruplarını ifade etmektedir. Lastiğin yumuşaklığı da Q dan başlayarak Z ye doğru yumuşaktan serte doğru ilerlemektedir.
T serisi 190km’ye kadar, H serisi 210km’ye kadar, V Serisi 240km’ye kadar, W 270km’ye kadar, Y 300km’ye kadar, ZR 240km ve üstü hızlara çıkar.

nokian h serisi 1600 cc araçlar için ideal. diğer lastik serisleri git gide hamuru sertleştiği için konforu olumsuz etkiliyor
Bize Her Yer Trabzon

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Nisan 19, 2011, 11:22:57 »
Lastiğin Yanağında bulunan T, H, V ,W, Y, ZR Harfleri hız guruplarını ifade etmektedir. Lastiğin yumuşaklığı da Q dan başlayarak Z ye doğru yumuşaktan serte doğru ilerlemektedir.
T serisi 190km’ye kadar, H serisi 210km’ye kadar, V Serisi 240km’ye kadar, W 270km’ye kadar, Y 300km’ye kadar, ZR 240km ve üstü hızlara çıkar.

nokian h serisi 1600 cc araçlar için ideal. diğer lastik serisleri git gide hamuru sertleştiği için konforu olumsuz etkiliyor

abi çok teşekkür ediyorum engin bilgilendirmelerin için  :alkis: :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Nisan 19, 2011, 11:34:25 »
kısmetse bende ileride nokian H serisi düşünüyorum.