Gönderen Konu: fırçasız köpüklü oto yıkama hk  (Okunma sayısı 5038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
fırçasız köpüklü oto yıkama hk
« : Mayıs 26, 2009, 21:20:10 »
arkadaşlar bu fırçasız köpüksüz araç yıkama nasıl oluyor biz kendimize alsak illaki basınçlı su gerekiyor mu normal hortuma bağlasak olmaz mı bide nerden bulunur bu alet yardımlarınızı bekliyorum
yine toyota inadına corolla

Toyota Club Türkiye

fırçasız köpüklü oto yıkama hk
« : Mayıs 26, 2009, 21:20:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: fırçasız köpüklü oto yıkama hk
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2009, 21:24:21 »
geçen gün kipa da vardı basınçlı su püskürtücüsü bauhause da falan vardır. kapasitesine göre değişiyor. benim gördüğüm 100-150 lira arasıydı. almayı düşündüm sonra vazgeçtim.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2009, 21:32:32 »
Basınçlı su makinasıyla, köpük makinası farklı şeyler, köpük makinasını çalıştırmak için, ayrıca komrasörde gerekiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2009, 23:17:45 »

fırçasız köpüklü araba yıkamak için makinaya ne gerek var..al bir oto yıkama süngeri ve oto şampuanı sonra çıkıssssss.....ben öyle yaptım. internetten sonaxın kampanya ürünlerinden spariş verdim...birde sünger, kurulama bezi ve güderi sparişi verdim...ahenkle yıkıyorum aracı...tavsiye ederim...
2009 HONDA ACCORD EXECUTİVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ﮎ.C@NЄ®
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2009, 23:48:38 »
sonaxsın arac sampuanları gercekten guzel araba cok ii gosterıyo ozellıkle cılalı olanlar zararı varmı bılmıyorum ama boyaya

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2009, 02:32:51 »
fırçasız köpüklü araba yıkamak için makinaya ne gerek var..al bir oto yıkama süngeri ve oto şampuanı sonra çıkıssssss.....ben öyle yaptım. internetten sonaxın kampanya ürünlerinden spariş verdim...birde sünger, kurulama bezi ve güderi sparişi verdim...ahenkle yıkıyorum aracı...tavsiye ederim...

+41  :D
Aynen. 1 Liraya sunger ve bir sampuan.Sampuanlara da artik cila da katiyorlar.Ise yariyor. Normal hortum, basincli puskurtme olmazsa da olur. 100-150 Lira verilmez. 30 Liraya satiyorlar, sampuan ve filtre kartus yerleri var vs, ama pahali diye almadim.Hortumun ucundaki normal tabanca yetiyor da artiyor. Kurulama icin de pamuk ya da daha iyisi mikrofiber bezler ya da gercek/sentetik guderi. Araba gicir gicir oluyor. Sprey wax/cila urunleri de var.Kolayina kacip parlatmak isteyenler icin. Seyret, binme de yaninda yat :P 

sonaxsın arac sampuanları gercekten guzel araba cok ii gosterıyo ozellıkle cılalı olanlar zararı varmı bılmıyorum ama boyaya

Boyaya zarari olmasi muhtemel urun bulasik deterjani. Sonax isini bilen bir uretici gibi gorunuyor. Ben Armorall ya da Mothers marka sampuan kullaniyorum.. Turtlewax'in cilali sampuanini kullandim en son. Indirimdeydi, 3 liraya aldim. Cok da iyi sonuc veriyor.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2009, 17:43:53 »
arkadaşlar amaç zaten arabaya fırça  yada sünger değdirmemek.pasta cila yaptırdım ve tekrardan çizilmesini istemiyorum.Süngerlerde zamanla içinde toz kum birikiyor onun için diyorum bu aparat tan alayım mi
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2009, 18:10:43 »
   Mustafa kardeşim,boya koruma yapılan araçlara tavsiyemiz oto şampuanı ve temiz bir sünger ile yıkamak.Bir düşünün sürmeden ve ovalamadan sıkılan köpük kiri,pisliği tertemiz yapıyor.Artık bu köpüğün içinde ki kimyasalları düşünemiyorum.En iyisi bir kova,oto şampuanı ve temiz iki adet sünger (biri kaporta diğeride lastikler ve çamurluk ağızları için) ile arabanızı pırıl pırıl yapabilrsiniz...Aşağıdaki linkte ilgili ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz..
http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/aracimizi-temizleyelim/
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 30, 2009, 12:00:42 »
özcan abiye katılıyorum!! ben de dün hasta olmama rağmen iki aracı da iç dış ayrıntılı detaylı yıkadım(taban halıları, koltuklar vs, lastikler bile simsiyah şu an :) ) saatlerce cilamı aradım bulsam bir de cila yapcaktım, 3 saat kadar harcadım iki arabaya ama gerçek anlamda sıfır gibi oldular(biri zaten sıfır gerçi :P) yeni konu açıp resimleri koyarım
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 31, 2009, 01:58:05 »
  Türkay canım benim bende sana katılayım bari.Umarım yoktur bir sakıncası :)
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 31, 2009, 13:48:40 »
arkadaşlar amaç zaten arabaya fırça  yada sünger değdirmemek.pasta cila yaptırdım ve tekrardan çizilmesini istemiyorum.Süngerlerde zamanla içinde toz kum birikiyor onun için diyorum bu aparat tan alayım mi

ben hepsiburadadan sipariş ile bu süngeri aldım...diğerlerinden farkı üzerindeki gözenekleri...gözenekler tozu içeride biriktiriyor ve aracın çizilmesini engelliyor...diğer süngerlerin yüzeyinde biriktiği için boyayı çizme riski daha fazla...tavsiye ederim....

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=AREXONS%20WİZZY%20OTO%20YIKAMA%20SÜNGERİ%20090047
2009 HONDA ACCORD EXECUTİVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 31, 2009, 15:14:11 »
Umut, ben de bu tip sungerlerden kullaniyorum, 1 Liraya aldim. Yunanistan'dan ithal edilmis, hakiki deniz sungeri degil, sentetik.

Cizikler icin Meguiars ScratchX 2 bire bir. Pasta ciladan once iyi uygulanan kil, aracin yuzeyini aynaya ceviriyor.

Fe... :-)