Gönderen Konu: 2007 model rav4 için tavsiyeler  (Okunma sayısı 4130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: 2007 model rav4 için tavsiyeler
« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2019, 19:36:42 »
evet arkadaşlar aracı tesil aldım :)

aracın kapı içleri ve çamurluk içleri taban ve tavan komple yalıtıldı

tek aksilik şu oldu aksilik denirse artık benzin depo açma kolunu altta unutmuşlar :D onuda hafta içinde halledecekler

ilk izlenimlerim şu şekilde evde misafirim vardı babamın halası onu çağlayana bıraktım önde halam oturuyor 80 yaşında arkada babam oturuyor ikisin ortak özelliği kısık sesle konuşuyorlar genelde ben duymak için zorlarım kendimi :)

otobanda 100 120 aralığında hava ciddi yağışlı idi ve o hız aralığında gayet rahat iletişim kurabildik teyp kapalı kullandım genelde kulağa basınç yapar ancak ne giderken nede dönerken gece yağmurlu otoban kullanımında en ufak rahatsızlık hissetmedim , otobanların bazı asfalt kesimleri çok bozuktur bilindiği gibi o bölüme girdiğinizde ciddi bir uğultu başlar arabada bozuk yollarda bile rahatsız etmedi ses araçta yapılan izalasyon sesi ciddi absore etti ,  yağmurun sesi sadece camdan duyabildiğimiz kadar geliyordu kasadan su ve yağmur sesi hiç yok

araca önceki halini binen ve bilen 3 arkadaşımı bindirdim :)  aracı kullanan arkadaşım 2019 focusu var arkada oturan arkadaş japon kullanır sürekli kullanan arkadaş benim focustan daha sessiz dedi :D  arkada oturan arkadaş araçta uğultu namına bir şey kalmamış dedi bu arabaların davlumbazları içerde olduğu için uğultu genelde daha çok hissedilir sedan kasalardan dedi

son yorum şu oldu 50,000 tl ye japonu alıcaksın 5000 yalıtım yapacaksın mercedes konforu yaşayacaksın :)

yağmurdan sonra kuru hava testinide yapacağım bakalım birde o tarafını göreceğim şimdilik çok memenunum

memnun kalmanız güzel olmuş mutlu sürüşler, lpg ne zaman kısmetse. rav4 şu aralar aklımı kurcalayan araçlar arasın da 2. sırada ( 1. sıra e200 var  :nija: )

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2019, 19:36:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2019, 19:47:06 »
Hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 91000
  • Model Yılı: '07
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 30, 2019, 09:27:59 »
memnun kalmanız güzel olmuş mutlu sürüşler, lpg ne zaman kısmetse. rav4 şu aralar aklımı kurcalayan araçlar arasın da 2. sırada ( 1. sıra e200 var  :nija: )
ben ilk defa yüksek araç kullanıyorum şimdilik aracı tanımaya çalışıyorum ilk yüksek aracım ve ilk toyota aracım bakalım nasip kısmet

bu hafta içinde aracın ateşleme ve ön takım kontrolünü yaptıracağım varsa eksikleri giderip sonrasında lpg montajına geçeceğiz nasipse

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 30, 2019, 11:55:28 »

son yorum şu oldu 50,000 tl ye japonu alıcaksın 5000 yalıtım yapacaksın mercedes konforu yaşayacaksın :)
[/quote]  .Yorumu yapan arkadaş 50 bine japon bulursa haber versin   :)...  Güle güle kullanın.. İyi işçilik .Motor sesi nasıl yüksek devirde ,kaç tl verdiniz...?

Mesaj Birleştirildi: Aralık 30, 2019, 11:58:11
Lpg de Prins ve vb.. tercih edin satarken farkı görürsünüz..Ucuza kaçmayın sorun yaşayıp Lpg den nefret etmeyin..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 30, 2019, 12:38:13 »
prins konusu netleşti artık başka seçenek yok bende uğraşmak istemiyorum ve satarkende aracın üzerine koyacağına inanıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ocak 03, 2020, 16:03:39 »

.Yorumu yapan arkadaş 50 bine japon bulursa haber versin   :)...  Güle güle kullanın.. İyi işçilik .Motor sesi nasıl yüksek devirde ,kaç tl verdiniz...?

Mesaj Birleştirildi: Aralık 30, 2019, 11:58:11
Lpg de Prins ve vb.. tercih edin satarken farkı görürsünüz..Ucuza kaçmayın sorun yaşayıp Lpg den nefret etmeyin..

evet mustafa bey detayları biraz yazayım

evet 50.000 e araba devri kapandı sadece japon değil :)

yalıtımı 4000 tl ye yaptırdım normalde 5500 tl istiyorlar fiyat olarak , dediğim gibi yapan benim yakın arkadaşım , yapılmadan önce bunun gereksiz olduğunu ve ücretin yüksek olduğunu düşünüyordum ancak 2 kişi 5 gün uğraştı bu iş için + detaylı temizlik kuaför vs şimdi düşününce bence gayet makul bir ücret

aracımı bu gün kıyaslama şansım oldu 2016 model 97000 km de nissan qashgai kullandım ortalama 70 km hızın üzerine çıkmadım ancak araba hoşuma gitmedi 150.000 tl ederinde olan bir araba için yalıtım denen bir şey yok araçta  toyotaya bir kez daha hayran kaldım benim aracım ona göre inanılmaz sessiz , zaten diğer konuları karşılaştırmak bile hata olur

şimdilik aracı çok sevdim ufak kontrollerini ( ateşleme , bujiler , boğaz kelebeği  vs ) yaptıktan sonra prins lpg montajını yapıp muayne yaptırıp tadını alma vakti benim için .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ocak 04, 2020, 15:42:14 »
evet mustafa bey detayları biraz yazayım

evet 50.000 e araba devri kapandı sadece japon değil :)

yalıtımı 4000 tl ye yaptırdım normalde 5500 tl istiyorlar fiyat olarak , dediğim gibi yapan benim yakın arkadaşım , yapılmadan önce bunun gereksiz olduğunu ve ücretin yüksek olduğunu düşünüyordum ancak 2 kişi 5 gün uğraştı bu iş için + detaylı temizlik kuaför vs şimdi düşününce bence gayet makul bir ücret

aracımı bu gün kıyaslama şansım oldu 2016 model 97000 km de nissan qashgai kullandım ortalama 70 km hızın üzerine çıkmadım ancak araba hoşuma gitmedi 150.000 tl ederinde olan bir araba için yalıtım denen bir şey yok araçta  toyotaya bir kez daha hayran kaldım benim aracım ona göre inanılmaz sessiz , zaten diğer konuları karşılaştırmak bile hata olur

şimdilik aracı çok sevdim ufak kontrollerini ( ateşleme , bujiler , boğaz kelebeği  vs ) yaptıktan sonra prins lpg montajını yapıp muayne yaptırıp tadını alma vakti benim için .
Nissan Qashqai ile sizin aracın adının yan yana telaffuz edilmesi bile yanlış olur o çok beğendikleri markalar ve modelleri sizin aracın km'sine geldiği zaman dünyanın masrafını açar konfor olarakta RAV4 e yaklaşmaz bile.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ocak 04, 2020, 19:23:38 »
Nissan Qashqai ile sizin aracın adının yan yana telaffuz edilmesi bile yanlış olur o çok beğendikleri markalar ve modelleri sizin aracın km'sine geldiği zaman dünyanın masrafını açar konfor olarakta RAV4 e yaklaşmaz bile.

abi ne bileyim birisi gelip bu araba 150.000 tl dediğinde bir şey bekliyorsun araçtan normaldede karşılaştırılmaz ancak genede o heybetli görüntüden bir şey bekleniyor çok talep gördüklerinden sebep ben bu araçların en azından konforlu olacaklarını düşünmüştüm ancak piyasadaki bir çok araçtan geriler bu konuda

ülkemde bu kalitesizliğe neden prim verilir onuda anlamış değilim bu araçların rakamları korkunç verilen bu paralara yazık , araçlarda yetenek yok , sorunsuzluk desen oda yok , konfor yok , ancak rakamlar korkunç

şaşkınım sadece

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Ocak 04, 2020, 19:41:17 »
O araçların piyasada tutunmasının tek sebebi ülkedeki vergi politikası sizin araç 2.0 olduğu için yüksek vergi diliminden vergileniyor o araç ise makul vergi dilimi içerisinde kalıyor,bide millette 2.0 çok yakar mantığı hakim olduğu için bilgisizlikten gidip 1,2 1,3 1,4 1,6 araçlara sarılıyorlar bazı araç konusunda bilgili olan kişiler ise sistem zoruyla o mecralara itiliyor yoksa 2.0 ve üstü motorların ne kadar tatlı sorunsuz motor olduğunu bilseler o para tuzağı 100 150 bin km'lerde cortlayan motorlara turbo arızasıyla elde patlayan arabalara bakmazlar.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 04, 2020, 19:43:49
Yoksa şuan Mazda 6 2.0 lt Toyota Camry gibi araçlar eskimeyecek evladiyelik araçlar daha sayılacak bir sürü araç var.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ocak 28, 2020, 15:06:49 »
an itibari ile prins lpg montajlandı :)

tek problem 60 litre tank kullandım biraz yüksek attı onuda edrafına ahşap çerçeve ile yükseltip çerçeveyi aynı renk kumaşla kaplayıp , orjinal kapakları takacağım şu an montajda ayar için atılan 50 tl lik lpg ile kullanıyorum bittikten sonra depoyu fulleyeceğim yakıt tüketimi vs ölçümlerini yapacağım

ilk izlenimim sanki bu araç lpg için üretilmiş gayet stabil bir çalışma motor bloğunun erken ısınmasından dolayı sabahları lpg ye geçiş gayet hızlı

şimdilik küçük işleri kaldı boya rütuşları , bagaj kapağı ayarı , bir kaç bakalit ayarı vs

en son yapacaklarım şanzıman yağ ve filtresi bunu iyice araştırdıktan sonra yapacağım hata yapmamak için

ve son olarak multimedya müzik sistemine el atıp nasitse sadece bakım yapıp bineceğim artık ne kadar binersem :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Haziran 19, 2020, 16:41:09 »
Konuya sonradan bakacak olanlar için bir öneride bulunayım, 2007 rav4 sahibiyim lpg markası olarak atiker gold u öneririm, 2016 yılından beri toplamda 85000 km sorunsuz olarak hala kullanmaya devam ediyorum, lpg taktıracak olanlar değerlendirebilir, istanbulda candan mühendislikte taktırmıştım.