Gönderen Konu: Toyota Yaris V kayışı bulamadık. Başka kayış takıldı. Yardım  (Okunma sayısı 4402 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Yaris V kayışı bulamadık. Başka kayış takıldı. Yardım
« Yanıtla #20 : Aralık 05, 2019, 21:31:39 »
Arkadaş sorununu halletmiş ancak daha sora belki başkalarına yardımcı olur diye yazıyorum.aşağıda arkadaşın aracı ve aynı model 1.0  yarislerde kullanılan v kayışlarının toyota parça kodları mevcut.Bu kodlarla internet üzerinde arama yapıldığında muadil yan sanayi alternatifler bulunabilecektir.6pk1230 da bu altenatikler arasındadır ancak arkadaşımız değiştirmiş.hayırlısı olsun.....
16361A - BELT, V(FOR FAN & ALTERNATOR)
90916-W2019( 1 )inquiry price
FRONT AIR CONDITIONER-WITHOUT(UNIT(W/H ONLY))&AIR CONDITIONER COMPRESSOR-WITHOUT
(07/2011 - )
90916-W2033( 1 )inquiry price
(07/2011 - )
COLD SPEC & WITH(REAR HEATER DUCT)&FRONT AIR CONDITIONER-DEALER OPTION
(07/2011 - )
FRONT AIR CONDITIONER-DEALER OPTION

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 05, 2019, 21:31:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 05, 2019, 21:36:42 »
Arkadaş sorununu halletmiş ancak daha sora belki başkalarına yardımcı olur diye yazıyorum.aşağıda arkadaşın aracı ve aynı model 1.0  yarislerde kullanılan v kayışlarının toyota parça kodları mevcut.Bu kodlarla internet üzerinde arama yapıldığında muadil yan sanayi alternatifler bulunabilecektir.6pk1230 da bu altenatikler arasındadır ancak arkadaşımız değiştirmiş.hayırlısı olsun.....
16361A - BELT, V(FOR FAN & ALTERNATOR)
90916-W2019( 1 )inquiry price
FRONT AIR CONDITIONER-WITHOUT(UNIT(W/H ONLY))&AIR CONDITIONER COMPRESSOR-WITHOUT
(07/2011 - )
(07/2011 - )
COLD SPEC & WITH(REAR HEATER DUCT)&FRONT AIR CONDITIONER-DEALER OPTION
(07/2011 - )
FRONT AIR CONDITIONER-DEALER OPTION

Beyefendinin aracının şasi numarasına ait kayış bunlardan hiç biri değil, internet ortamında ki üçüncü parti kataloglar kesin sonuç vermiyor, yanıltıcı olabiliyor maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 05, 2019, 21:44:07 »
Ufuk bey doğru parça kodunu paylaşırsanız seviniriz.ileride belki aynı tereddüdü yaşayan arkadaşlara yardımcı olur.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 05, 2019, 21:48:52 »
Ufuk bey doğru parça kodunu paylaşırsanız seviniriz.ileride belki aynı tereddüdü yaşayan arkadaşlara yardımcı olur.....

Yanlış hatırlamıyorsam 90916W2021 olması gerekli, ama bu bir şeyi değiştirmez, şasi numarasına göre aynı ay içerisindeki üretimlerde bile değişiklik gösteriyor parçalar, bunun için oem kataloglarda yıl/hafta bazında ayırımlar mevcut, v kayışı için konuşmak gerekirse, en ufak kasnak, gergi vs. değişiminde v kayışı da değişiklik gösterir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 05, 2019, 22:47:09 »
Yanlış hatırlamıyorsam 90916W2021 olması gerekli, ama bu bir şeyi değiştirmez, şasi numarasına göre aynı ay içerisindeki üretimlerde bile değişiklik gösteriyor parçalar, bunun için oem kataloglarda yıl/hafta bazında ayırımlar mevcut, v kayışı için konuşmak gerekirse, en ufak kasnak, gergi vs. değişiminde v kayışı da değişiklik gösterir.
Size zahmet bende corolla için  alabilir  miyim şasiye filan gerek yok hepsi corolla işte  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yeni
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #25 : Aralık 05, 2019, 23:10:29 »
Bu yüzden okuduğum her şeye hemen cevap yazmıyorum @Mutlu Tekir (30216), insanların yaşadığı sorunlar neticesinde tepkileri, kendilerinin bile istemediği seviyeye gelebiliyor, şu an önemli olan sorunun çözülmüş olması :)

Estağfurullah, yaş olarak benden büyüksünüz, siz de bizim için cansınız :)
Biz sadece olması gerekeni yapıyoruz aslında, teveccühünüz için çok teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 05, 2019, 21:29:03
@Zeki Ak (48764) bey, arkadaşım ile telefon görüşmesi kaydınızı dinledim 6PK1221 kayış istediğinizi belirtiyorsunuz, sonra arkadaşım sizden şasi numarası talep ediyor, 6PK1221 olarak belirttiğiniz "kod" değil 6 kanallı 1221mm uzunluğunda sonsuz transmisyon kayışı anlamına geliyor, "kod" yetkili servisten aldığınız faturanın üzerinde yazan 90916xxxxx şeklinde yazan kısım.

Türkçe kullanımı uyarınız için çok teşekkür ederim, ben Türkçe kelime ve imla kuralları konusunda hassasımdır, benim incelediğim kadarı ile "chasis" kelimesinin dilimize geçişi "şasi" şeklinde, zira tdk'da bu şekilde belirtiyor.

Ben 6pk1221 numarasınin kod olduğunu biliyorum. Detaya inip rakamlar uzunluğu gösterebilir. Ben size size santimetre veya metre hesabı bişey istemedim. Israrla koda göre istedim.. elimizde yok dediniz. Şase numarası istediniz verdim ve bana 190 TL dediniz. Kod uyar mı bilmem dediniz . Şase den çıkan ürün yollanır dediniz. Bende böyle bir durumda size gerek duymadım. Zira orjinal kayış alacak olsam sizi aramaz servisten alırdım ki piyasada olmadığı için öyle de oldu.

Ruhsatın iç bölümünde Şase numarası diye yazar. Tdk ya iletin de emniyete söylesinler emniyet ruhsatları şasi diye bassın.

Hayırlı işler.. bu tartışma/konuşma benim için bitmiştir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 06, 2019, 00:58:24 »
Ben 6pk1221 numarasınin kod olduğunu biliyorum. Detaya inip rakamlar uzunluğu gösterebilir. Ben size size santimetre veya metre hesabı bişey istemedim. Israrla koda göre istedim.. elimizde yok dediniz. Şase numarası istediniz verdim ve bana 190 TL dediniz. Kod uyar mı bilmem dediniz . Şase den çıkan ürün yollanır dediniz. Bende böyle bir durumda size gerek duymadım. Zira orjinal kayış alacak olsam sizi aramaz servisten alırdım ki piyasada olmadığı için öyle de oldu.

Ruhsatın iç bölümünde Şase numarası diye yazar. Tdk ya iletin de emniyete söylesinler emniyet ruhsatları şasi diye bassın.

şase
isim, Fransızca sachet
İçine mendil, gecelik vb. şeyleri koymaya yarayan, çeşitli büyüklükte, kumaştan koruncak.

https://sozluk.gov.tr/?kelime=şaşi

Ruhsatta yazması doğru olduğu anlamına gelmiyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
Anlamadığım konu burası türkçe dilbilgisi formumu yoksa toyota forumu mu?
Sizi nezaket kurallarına uymaya davet ediyorum. Ben ufuk beyi şahsen hiç tanımadım ama çok alışverişim oldu belkide bu forumda ters yapacağınız son insan. Size bir örnek vereyim daha geçen hafta kendisinden filtre seti alışverişim oldu (he bide bando marka kayış aldım ama fazla ortamı germeyelim) karter tapa contası vardı elimde özellikle sipariş vermedim ama kendisi tapa contasını kutu içine koymuş ve hiçbir ücret talep etmeden. Sebebini sorduğumda unutmuş olabileceğimi düşündüğünü contanın mutlaka değişmesi gerektiğini bu nedenle gönderdiğini söyledi. Para hiç mühim değil şu inceliğe bakarmısınız. Bu forumda ufuk sönmezi sevmeyen ondan kazık yemiş veya başı sıkışıp danıştığında dahi yardım edilmemiş kimse çıkmaz. Bence siz ufuk beye tavır ve davranışlarınız yüzünden bir özür borçlusunuz. Herkese iyi geceler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Anlamadığım konu burası türkçe dilbilgisi formumu yoksa toyota forumu mu?
Sizi nezaket kurallarına uymaya davet ediyorum. Ben ufuk beyi şahsen hiç tanımadım ama çok alışverişim oldu belkide bu forumda ters yapacağınız son insan. Size bir örnek vereyim daha geçen hafta kendisinden filtre seti alışverişim oldu (he bide bando marka kayış aldım ama fazla ortamı germeyelim) karter tapa contası vardı elimde özellikle sipariş vermedim ama kendisi tapa contasını kutu içine koymuş ve hiçbir ücret talep etmeden. Sebebini sorduğumda unutmuş olabileceğimi düşündüğünü contanın mutlaka değişmesi gerektiğini bu nedenle gönderdiğini söyledi. Para hiç mühim değil şu inceliğe bakarmısınız. Bu forumda ufuk sönmezi sevmeyen ondan kazık yemiş veya başı sıkışıp danıştığında dahi yardım edilmemiş kimse çıkmaz. Bence siz ufuk beye tavır ve davranışlarınız yüzünden bir özür borçlusunuz. Herkese iyi geceler.

Hani bazen deriz ya nerde o eski dürüst ve efendi esnaflar.. Sağolsun kendisi tam da böyledir..

Birkaç yıl önce telefonda başka marka bir araç için ekspertiz yapıp yapamayacaklarını sordum. Yaparız tabi ki ama karşımızda o markanın servisi var oraya yönlendirelim daha iyi bakarlar dedi.. Buraya kadar herşey normal.. Aracı ekspertize soktuk,bilgisayara bağlayıp bakıyolardı. Bu sırada "bizim yakınımızdır üstün körü bakılmasın" diye dükkandan birini yollattı. Bunun üzerine kaportaya daha iyi baksınlar diye başka 3. bir dükkandan usta getirttiler. Üstelik tüm bunları kendisiyle ilk konuşmamın sonrasında ve hiç tanışmadığımız halde yaptı.. Alın size başka bir incelik...

2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ufuk bey kişilik olarak bir insanda olabilecek en iyi meziyetleri barındıran tanıdık tanımadık herkese yardımcı olmaya çalışan biridir sağolsun km'lerce uzakta olmama rağmen her sorununda özel ilgilenmiştir hiçbir zaman banane dememiştir, daha geçen gün aracımda oluşan ve ustaların net şuradandır diyemediği bir sorun için danıştım adam benim için bu araçların tüm servis geçmişini inceledi sorunu bulmaya çalıştı daha ne olsun çok teşekkür ederim kendisine,Hayırlı işler dilerim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Efsaneler ölmez şekil değiştirir...
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür edildi
.
1998 COROLLA 1.6 XEİ SPECİAL A.C GÜMÜŞ GRİ 114hp
2000 YARİS LUNA 1.3 VVT-İ AC LACİVERT