Gönderen Konu: 2017-2018 Dizel Corolla Alınır mı ?  (Okunma sayısı 7578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla hibrit dream
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '20
  • 16 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017-2018 Dizel Corolla Alınır mı ?
« Yanıtla #20 : Kasım 26, 2019, 08:53:09 »
Bende 2016 dizel otomatik focus vardı 3 sene kullandım sattım 1.6 corolla vision manuel aldım. Pişman mısın dersen kesinlikle hayır. Dizel araç yokuşlarda istediğin hıza ulaşıyor tamam ama çok değeceğini düşünmüyorum. Eğer ilk defa dizele bineceksen bir de bunun tadına bakayım diyorsan senin kararın. Kendi fikrim al 2019 corolla 1.6 benzinli, LPG taktır dizelden daha ekonomik binersin..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 26, 2019, 08:53:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 27, 2019, 04:30:57 »
mmt şanzımanı seven memnun olan bi ben varım herhalde forumda... :D

Siz nesinden memnunsunuz mesela ? Isınma problemi sizde oldu mu ? ya da başkasının şikayet ettiği sizin başınıza gelmeyen bir şeyi ?

Mesaj Birleştirildi: Kasım 27, 2019, 04:33:18
Bende 2016 dizel otomatik focus vardı 3 sene kullandım sattım 1.6 corolla vision manuel aldım. Pişman mısın dersen kesinlikle hayır. Dizel araç yokuşlarda istediğin hıza ulaşıyor tamam ama çok değeceğini düşünmüyorum. Eğer ilk defa dizele bineceksen bir de bunun tadına bakayım diyorsan senin kararın. Kendi fikrim al 2019 corolla 1.6 benzinli, LPG taktır dizelden daha ekonomik binersin..

Dizele 6 yıl kadar önce sürücü kursunda eğitim ve sınavda binmiştim, onun dışında net olarak hatırladığım bir performans ya da deneyim yaşamadım. 1.4 yerine 1.6 dizel olsaydı belki daha çok isterdim ama 1.4 dizelin yetersiz olduğunu hele ki 0-100'ünün 14.5 saniye olduğunu söylediklerinden dolayı soğuk bakıyorum artık. Tabi kendim kullanmam lazım önce orası da ayrı. Benim aklımdan da bütçem yeterli olursa 2019 1.6 corolla alıp lpg taktırmak en mantıklısı gibi duruyor.
Toyota Corolla XL 1.6 1993 (Satıldı İlk göz ağrım) 2016-2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 27, 2019, 05:45:59 »
Sorguladığınız araştırdığınız 1.4 dizel Corolla üretim amacına yönelik kullanıldığında gayette yeterli bir araçtır, önemli olan sizin araçtan ne beklediğiniz,aracın size ne vereceğidir,
Almak için araştırma yaptığınız araç hem dizel hemde otomatik tercih etmek isteyenler için vede düşük emisyon için üretilmiş hem manuel hem otomatik kullanım imkanı sunan yarı otomatik bir araçtır eğerki araçtan yüksek performans bekliyorsanız malesef bu araçta o yok motor anlamında sorumsuzluk arıyorsanız cevap evet olur ama aynı cevabı şanzıman için vermek biraz zorluyor,çünkü sorun şanzımanda değil millet olarak bizlerde biz millet olarak bir ürünün nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek yerine kendimizi çok bilgili prof. Olarak görürüz ve hemen işin başına geçeriz sanayideki ustalarımız çok bilgilidir üretici tarafından yapılan hiç bir uyarıya kulak asmazlar şanzıman yağı,fren hidroliği onlara göre sınırsız km'ye sahiptir hâl böyle olunca araçlarda erken arıza vermekte yine bunların içerisinde bizim millete en dayanıklısı Toyota dır baksanıza DSG şanzıman lar patır patır dökülüyor çünkü o şanzıman da yarı otomatiktir MMT şanzıman biraz sabır işidir manuel şanzımanın robotize halidir sıkışık trafikte manuel modda kullanmanız gerekir aksi halde ısınan balata yüzünden kendini korumaya alır araç Harekat etmez,eğer bakımları yapılmış düzgün kullanılmış şanzıman yağı değişimi ve kalibrasyonu zamanında yapılmış km'si az bulursanız alınabilir,
Unutmamanız gereken ne kadar dkkatli kullanılsada 100 binden sonra baskı balata değişim vakti yaklaşıyor eğer dikkat edilmezse bu aralık daha aşağılara düşer 40 binde 70 80 binlerde balata değiştirenler oluyor,bunlardan sonra alıp almamak size kalmış birşey ama gücünüz yeterse 1.6 benzin+lpg en mantıklısı hem cvt şanzıman hemde emisyon değerleri çok daha iyi şanzımandan yanada hiç bir sıkıntı yaşatmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 27, 2019, 16:24:22 »
Siz nesinden memnunsunuz mesela ? Isınma problemi sizde oldu mu ? ya da başkasının şikayet ettiği sizin başınıza gelmeyen bir şeyi ?

Biri benzinli biri dizel olmak üzere 2 farklı Auriste yaklaşık 6 yıldır mmt şanzıman kullanıyorum.Benim en memnun olduğum yönü ekonomisi..Hiç ısınma problemi olmadı, ilk auriste bir ara vites geçişlerinde vuruntu oluyordu yetkili serviste ücretsiz kalibrasyon yaptılar düzeldi. Bunun haricinde hiç ısınma problemi yaşamadım, kaldı ki istanbulda şehiriçi kullanıyorum. Vites geçişlerini hissettirmesi beni hiç rahatsız etmiyor mesela..evet çok hantal ama ekonomisini buradan aldığını bildiğimden beni rahatsız etmiyor.  beklentim performans olmadığından beni ziyadesi ile memnun ediyor.
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 28, 2019, 02:52:10 »
Sorguladığınız araştırdığınız 1.4 dizel Corolla üretim amacına yönelik kullanıldığında gayette yeterli bir araçtır, önemli olan sizin araçtan ne beklediğiniz,aracın size ne vereceğidir,
Almak için araştırma yaptığınız araç hem dizel hemde otomatik tercih etmek isteyenler için vede düşük emisyon için üretilmiş hem manuel hem otomatik kullanım imkanı sunan yarı otomatik bir araçtır eğerki araçtan yüksek performans bekliyorsanız malesef bu araçta o yok motor anlamında sorumsuzluk arıyorsanız cevap evet olur ama aynı cevabı şanzıman için vermek biraz zorluyor,çünkü sorun şanzımanda değil millet olarak bizlerde biz millet olarak bir ürünün nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek yerine kendimizi çok bilgili prof. Olarak görürüz ve hemen işin başına geçeriz sanayideki ustalarımız çok bilgilidir üretici tarafından yapılan hiç bir uyarıya kulak asmazlar şanzıman yağı,fren hidroliği onlara göre sınırsız km'ye sahiptir hâl böyle olunca araçlarda erken arıza vermekte yine bunların içerisinde bizim millete en dayanıklısı Toyota dır baksanıza DSG şanzıman lar patır patır dökülüyor çünkü o şanzıman da yarı otomatiktir MMT şanzıman biraz sabır işidir manuel şanzımanın robotize halidir sıkışık trafikte manuel modda kullanmanız gerekir aksi halde ısınan balata yüzünden kendini korumaya alır araç Harekat etmez,eğer bakımları yapılmış düzgün kullanılmış şanzıman yağı değişimi ve kalibrasyonu zamanında yapılmış km'si az bulursanız alınabilir,
Unutmamanız gereken ne kadar dkkatli kullanılsada 100 binden sonra baskı balata değişim vakti yaklaşıyor eğer dikkat edilmezse bu aralık daha aşağılara düşer 40 binde 70 80 binlerde balata değiştirenler oluyor,bunlardan sonra alıp almamak size kalmış birşey ama gücünüz yeterse 1.6 benzin+lpg en mantıklısı hem cvt şanzıman hemde emisyon değerleri çok daha iyi şanzımandan yanada hiç bir sıkıntı yaşatmaz.

Evet haklısınız biz millet olarak neyi istediğimizi bilmiyoruz bildiğimizi sandığımız işlere giriştiğimizde karşımıza çıkan sorunda hemen bir başkasını ya da o giriştiğimiz şeydeki kullandığımız aletlere suç atıyoruz. Açıkçası benim araçtan beklentim şu; ben 93 model 1.6 efsane kasa kullandım benim istediğim biraz daha atik olsun, yokuşlarda üzmesin ve yığılma yapmasın. 24 yaşındayım yaşıtlarıma oranla hız yapmayı seven biri değilim otoyolda 120’yi geçmem. 110 idealdir bana göre ve 110’a ulaşmam düşük devirlerde gerçekleşsin (2000-2500) ve tabi ekonomik olsun o bana yeterli.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2019, 02:54:20
Biri benzinli biri dizel olmak üzere 2 farklı Auriste yaklaşık 6 yıldır mmt şanzıman kullanıyorum.Benim en memnun olduğum yönü ekonomisi..Hiç ısınma problemi olmadı, ilk auriste bir ara vites geçişlerinde vuruntu oluyordu yetkili serviste ücretsiz kalibrasyon yaptılar düzeldi. Bunun haricinde hiç ısınma problemi yaşamadım, kaldı ki istanbulda şehiriçi kullanıyorum. Vites geçişlerini hissettirmesi beni hiç rahatsız etmiyor mesela..evet çok hantal ama ekonomisini buradan aldığını bildiğimden beni rahatsız etmiyor.  beklentim performans olmadığından beni ziyadesi ile memnun ediyor.

Peki bir şey soracağım en çok merak ettiklerim arasında. Kullandığınız dizel araçta partikül tıkanma sorunu yaşadınız mı ? Ya da tıkanmaya başladığını nasıl anlıyorsunuz ? Temizliği bildiğim kadarıyla uzun yolda yüksek devirlerde bir süre kullanmak diye biliyorum kısmen de olsa. Turbo sıkıntı çıkarttı mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 55000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 28, 2019, 09:20:09 »
Peki bir şey soracağım en çok merak ettiklerim arasında. Kullandığınız dizel araçta partikül tıkanma sorunu yaşadınız mı ? Ya da tıkanmaya başladığını nasıl anlıyorsunuz ? Temizliği bildiğim kadarıyla uzun yolda yüksek devirlerde bir süre kullanmak diye biliyorum kısmen de olsa. Turbo sıkıntı çıkarttı mı ?

Günaydın, şehiriçinde yüksek devire çıkmıyorum. ( Yokuş aşağı giderken motor freni veya ani vites düşüşlerinde mmt şanzımanın kararsızlığından :D zaman zaman oluyor ama çok kısa süreli olduğu için bunları saymıyorum) Yılda 2 kere şehirler arası yolculukta yüksek devirlerde kullanıyorum.. Bugüne kadar hiç partikül filtresi tıkanma sorunu yaşamadım.  Tıkanmaya başladığını çekişten anlarım diye düşünüyorum, sürekli aynı yolu kullandığım için araçta fazladan 2 kişi olduğunda bile çekiş farkını hissedebiliyorum çünkü.. 

Genel olarak maşallah diyelim araçla ilgili hiç sıkıntı / sorun yaşamadım bugüne kadar.. Sadece aracı ani ya da ara hızlanmada zorladığımda tam 2000 devirde kaputun altından bir zırıltı geliyor. Muhtemelen mekanik  bir problem değil bir parça ses yapıyor ancak bir türlü çözemedik |-\
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 28, 2019, 10:52:19 »
Evet haklısınız biz millet olarak neyi istediğimizi bilmiyoruz bildiğimizi sandığımız işlere giriştiğimizde karşımıza çıkan sorunda hemen bir başkasını ya da o giriştiğimiz şeydeki kullandığımız aletlere suç atıyoruz. Açıkçası benim araçtan beklentim şu; ben 93 model 1.6 efsane kasa kullandım benim istediğim biraz daha atik olsun, yokuşlarda üzmesin ve yığılma yapmasın. 24 yaşındayım yaşıtlarıma oranla hız yapmayı seven biri değilim otoyolda 120’yi geçmem. 110 idealdir bana göre ve 110’a ulaşmam düşük devirlerde gerçekleşsin (2000-2500) ve tabi ekonomik olsun o bana yeterli.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2019, 02:54:20
üretildiği süre boyunca yüzbinlerce satılmış bir araçtan sadece memnun olanların bilinçli kullanıcı, memnun olmayanların ya da sıkıntı yaşayanların herşeyden bihaber olduğunu düşünüyorsanız düşünce yapınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.
Sizin hesabınızla dsg alanların hepsi ya bilinçsiz ya da kullanmayı bilmiyor.
Bu doğru değil.
Eğer siz Toyota iseniz ve dünyanın en çok satan otomobilini üretiyorsanız satın alan herkesin ihtiyaç ve beklentikerini asgari seviyede dahi olsa karşılamak zorundasınız. Eğer mmt yüksek devirde acemi şöför gibi vites değiştiriyorsa mmt yi ya geliştirecek ya da kullanmayacaksınız. Siz "arabayı kullandığım sürece 2500 devirin üstüne çıkmadım,
çıkmam." diyorsanız mmt ile mutluluklar diliyorum. Alın ve yığılma nasıl oluyormuş, görün.
Aynı şekilde arabanın ortasına kocaman ekranı koyuyorsan o ekran radyo frekanslarını göstermekten fazlasını yapabilmeli. Yapmıyor, yapamıyorsa eleştirilere hak vermek gerek.
Aksi durumda wv fanatiklerinden bir farkımız kalmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 28, 2019, 22:37:40 »
Günaydın, şehiriçinde yüksek devire çıkmıyorum. ( Yokuş aşağı giderken motor freni veya ani vites düşüşlerinde mmt şanzımanın kararsızlığından :D zaman zaman oluyor ama çok kısa süreli olduğu için bunları saymıyorum) Yılda 2 kere şehirler arası yolculukta yüksek devirlerde kullanıyorum.. Bugüne kadar hiç partikül filtresi tıkanma sorunu yaşamadım.  Tıkanmaya başladığını çekişten anlarım diye düşünüyorum, sürekli aynı yolu kullandığım için araçta fazladan 2 kişi olduğunda bile çekiş farkını hissedebiliyorum çünkü.. 

Genel olarak maşallah diyelim araçla ilgili hiç sıkıntı / sorun yaşamadım bugüne kadar.. Sadece aracı ani ya da ara hızlanmada zorladığımda tam 2000 devirde kaputun altından bir zırıltı geliyor. Muhtemelen mekanik  bir problem değil bir parça ses yapıyor ancak bir türlü çözemedik |-\

Araçta 2 kişi fazladan olduğunda bile çekiş farkını hissettiriyorsa benim kullandığım 1.6 efsane kasayla pek farkı yokmuş gibi duruyor, bunu anlamanın ve kendime uygun olup olmadığının en mantıklı yolu birinden bulup kullanmak olacak sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2019, 22:48:54
üretildiği süre boyunca yüzbinlerce satılmış bir araçtan sadece memnun olanların bilinçli kullanıcı, memnun olmayanların ya da sıkıntı yaşayanların herşeyden bihaber olduğunu düşünüyorsanız düşünce yapınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.
Sizin hesabınızla dsg alanların hepsi ya bilinçsiz ya da kullanmayı bilmiyor.
Bu doğru değil.
Eğer siz Toyota iseniz ve dünyanın en çok satan otomobilini üretiyorsanız satın alan herkesin ihtiyaç ve beklentikerini asgari seviyede dahi olsa karşılamak zorundasınız. Eğer mmt yüksek devirde acemi şöför gibi vites değiştiriyorsa mmt yi ya geliştirecek ya da kullanmayacaksınız. Siz "arabayı kullandığım sürece 2500 devirin üstüne çıkmadım,
çıkmam." diyorsanız mmt ile mutluluklar diliyorum. Alın ve yığılma nasıl oluyormuş, görün.
Aynı şekilde arabanın ortasına kocaman ekranı koyuyorsan o ekran radyo frekanslarını göstermekten fazlasını yapabilmeli. Yapmıyor, yapamıyorsa eleştirilere hak vermek gerek.
Aksi durumda wv fanatiklerinden bir farkımız kalmaz.

"sadece memnun olanların bilinçli kullanıcı, memnun olmayanların ya da sıkıntı yaşayanların herşeyden bihaber olduğunu" Böyle düşünmüyorum tabiki de ama dsg alanların bana göre hepsi değil bir kısmı bilinçsiz kullanıyor ya da bugüne kadar okuyup gördüğüme göre belki de otomatik vitesten beklentilerini karşılamaları için dikkatli kullanmıyolarlar. Örneğin sıkışık trafikte manuel moda almadan sürekli D pozisyonunda şanzımanı zorlamak gibi yanlış biliyorsam düzeltin. Bazıları da diyor ki ee kardeşim bu otomatik vites değil mi ben neden manuele alayım bastım mı gitsin hem performanslı da zaten bir şey olmaz gözüyle bakıyorlar ve çoğu da bu yüzden patlıyor. Bu tipler de bilinçsiz bana göre. Gelelim Toyota mevzusuna dünyada hiç bir toplumun hiç bir kesimini aynı anda memnun edemezsiniz böyle bir şey yok asgari düzeyde karşılamak zorunda dediğiniz kısım bi yere kadar haklı. 1.4 D-4D motorunun misyonu bana göre az yaksın ekonomik olsun. Ekonomi arıyorsak performans aramak biraz bizim saçmalığımıza giriyor açıkçası. Toyota da diyor ki kardeşim bak sana böyle böyle seçenekler sundum benden ekonomi istiyorsan 1.4 D-4D motorlu araçlarımı al, he eğer bastım mı gitsin yığılmasın beni mahçup etmesin diyorsan 1.6 132 bg motorlu araçlarım var onları al. Böylelikle aslında zaten asgari düzeyde kullanıcıların beklentilerini karşılamış oluyor. Gerisi bizim seçimimize kalıyor, yani biz ne istiyoruz ? Ekonomi istiyorsam fazla yakmasın, fazla hızlı gitmese de olur diyen bir karakterimiz varsa dizel motoru seçerim ha dersem ki benim gaz tepkimeme iyi yanıt versin otobanda bassın gitsin diyorsak da benzinli motoru seçerim bu seçimde Toyota'ya laf almam tamamiyle benim mantıksızlığım olur çünkü adamlar seçeneği zaten sunmuş bana tercih bana ait. Gelelim kesinlikle hak verdiğim konuya, oraya koskoca ekran koyuyorsunuz içinde navigasyon yok ve olması için de binlerce lira alınıyor ki bu özelliğin arabanın yakıt ihtiyacı gibi gerekli olması gerektiği bilinmeli. Yıl olmuş 2019 apple carplay ve android auto yok 2020'deki araçlara getirecekler bu tamamiyle büyük bir hata ve eksik. Dediğiniz gibi eksikleri eleştirmezsek vw fanatiklerinden farkımız kalmaz