Gönderen Konu: Corolla 2019 MirrorDrive Uygulaması  (Okunma sayısı 13294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 700
  • Model Yılı: '19
  • 3 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2019 MirrorDrive Uygulaması
« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2019, 10:12:11 »
ilk mesajdaki videoda dikkat ederseniz telefonun touch ekrana yansıtma hızı geri kaldığı için sürüşte biraz geriden gelme görülmekte, ben mirrorlink ile sygic car navi kullanıyorum (lisanslı) usb ile bağlantı yaptığınızda touch ekranda uygulamalar kısmında sygic car navi  (mirrorlink onaylı olduğu için çalışıyor) seçilerek navi hizmeti alabiliyorsunuz ayrıca touch ın tüm hizmetleri de aynen devam ediyor, ancak sygic te de navi 3 - 4 saniye gecikmeli geliyor sokak aralarında sapak kaçırmak mümkün bu şekilde ancak hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

car play ve android auto ise 2020 şubat ayında corolla hatchback satışının başlaması ile gelecek ve yazılım olarak istenirse serviste yüklenecek

google maps ve yandex navi gibi uygulamalar mirrorlink tarafından desteklenmiyor lisanlı değil bu nedenle araç Park modunda iken ekranda görüp çalıştırabilirsiniz ancak Drive moduna aldığınızda ekran kapanır

avrupada hb satılmasına rağmen hala carplay yok araçlarda ben şubattada  geleceğini düşünmüyorum zaten resmi bir açıklamada yok

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2019, 10:12:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 28, 2019, 16:40:28 »
ilk mesajdaki videoda dikkat ederseniz telefonun touch ekrana yansıtma hızı geri kaldığı için sürüşte biraz geriden gelme görülmekte, ben mirrorlink ile sygic car navi kullanıyorum (lisanslı) usb ile bağlantı yaptığınızda touch ekranda uygulamalar kısmında sygic car navi  (mirrorlink onaylı olduğu için çalışıyor) seçilerek navi hizmeti alabiliyorsunuz ayrıca touch ın tüm hizmetleri de aynen devam ediyor, ancak sygic te de navi 3 - 4 saniye gecikmeli geliyor sokak aralarında sapak kaçırmak mümkün bu şekilde ancak hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

car play ve android auto ise 2020 şubat ayında corolla hatchback satışının başlaması ile gelecek ve yazılım olarak istenirse serviste yüklenecek

google maps ve yandex navi gibi uygulamalar mirrorlink tarafından desteklenmiyor lisanlı değil bu nedenle araç Park modunda iken ekranda görüp çalıştırabilirsiniz ancak Drive moduna aldığınızda ekran kapanır

videoyu ben yüklemiştim.
açıkcası videoda da kullanımda da gayet akıcı.
bence bi denemelisiniz.
ben de sygic i deneyeceğim akşam.
teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 28, 2019, 19:47:13 »
avrupada hb satılmasına rağmen hala carplay yok araçlarda ben şubattada  geleceğini düşünmüyorum zaten resmi bir açıklamada yok

şubat / 2020 bilgisi bana içeriden geldi ama tabi japonun işine akıl sır ermez

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2019, 19:50:25
videoyu ben yüklemiştim.
açıkcası videoda da kullanımda da gayet akıcı.
bence bi denemelisiniz.
ben de sygic i deneyeceğim akşam.
teşekkürler.

videoda ben şuna baktım siz döndüğünüzde navi gecikmeli dönüyor, ben önceki aracımta orjinal touch 2 navi kullandığımdan araç ekranı sizle aynı anda dönüşü verirdi, usb ile bağlı telefonda bu usb aktarım ve telefon gps ile gecikmeli bunu önleyemiyorsunuz, youtube tada bu yönde çok video var, ama bir yolu olacaktır sonuçta aramaya devam
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9500
  • 16 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 29, 2019, 20:16:04 »
Sadece navigasyon uygulamasını denedim.
HERE WeGo navigasyon görüntü anlık ancak ses kesik kesik oluyor.
Google Navi de ise hem görüntü ve ses olarak gecikme olmuyor. Gayet stabil.

---
Samsung note 4 telefon + usb kablo

Android sürümü: 6.0.1

Gerekli program: LG mirrordrive 1.2.1.2 sürümü

Telefonu usb ile araca bağladığımızda uygulamalar kısmına geliyoruz. Burada lg mirrordrive uygulaması görünüyor. Ona tıklıyoruz ve telefon ekranı multimedyada görünüyor.

not: LG mirrordrive uygulaması lg marka cihazlar dışında çalışamaz şeklinde bi uyarı veriyor ve uygulama kapanıyor. bunun önüne geçmek için uygulama ayarlarından bildirimlere izin verme seceneğinin seçili olması lazım. bu şekilde program kapanmıyor. kullanılabilir.
Iyi akşamlar Mustafa bey yazmış olduğunuz adresten programı indirdim bildirim izinlerine önce izin vererek ve daha sonra izin vermeyerek 2 şekildede denememe rağmen uygulamayı çalıştıramadım. Daha sonra android 7.0 için 1.2.2.7 sürümünü indirdim ondada başarılı olamadım. Telefon samsung s6 android 7.0 sürümü. Yanlış yaptığım birşey mi var acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 3000
« Yanıtla #24 : Aralık 01, 2019, 13:36:53 »
Merhaba bugün ben de denedim malesef çalıştıramadım uygulamayı (lgmirrordrive)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Aralık 01, 2019, 16:41:14 »
2020 corollalara carplay ve adroid auto özelliği geldi fakat daha önce satılan araçlara güncelleme vermeleri hakkında müşteri hizmetlerini aradım ezberlenmiş cevaplar haricinde bişi öğrenemedik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Aralık 01, 2019, 16:49:02 »
Evet öyle görünüyor. Ücretsiz vermelerini geçtim makul bir ücret karşılığında bari güncelleme yapsalar. Şu araçta beni en çok üzen şey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Aralık 02, 2019, 11:21:18 »
avrupa forum sitelerinden okuduğum bilgiye göre 2020 1. çeyrekte 2019 tüm araçlara güncelleme verilecek fiyatı ise "Yükseltme, Corolla için 120 £ ve Rav4 için 150 £, rutin servis fiyatı TBC'nin 2020 Q1 sonunda bayilere lojistik ve teknik işlemlerle ilgili kesin detaylar verilecek ve daha düşük bir maliyet teklifi sunulacaktır." diye google çeviri içe aktarıyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Aralık 02, 2019, 13:41:26 »
avrupa forum sitelerinden okuduğum bilgiye göre 2020 1. çeyrekte 2019 tüm araçlara güncelleme verilecek fiyatı ise "Yükseltme, Corolla için 120 £ ve Rav4 için 150 £, rutin servis fiyatı TBC'nin 2020 Q1 sonunda bayilere lojistik ve teknik işlemlerle ilgili kesin detaylar verilecek ve daha düşük bir maliyet teklifi sunulacaktır." diye google çeviri içe aktarıyorum...

Teşekkürler Mehmet bey.  Umarım bizi es geçmezler. Makul bir ücret ile bize de sunarlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 4100
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Aralık 02, 2019, 20:56:38 »
     Arkadaşlar LG MirrorDrive ve FloatingApps programı ile Usb kablosu bağlantısıyla Telefon ekranını aracın ekranına yansıtarak Navigasyon, haricinde Youtube, Tv, Goggle sayfası uygulamalarını açatım  çalıştırdım,araç hareket halindeyken de  kesinti olmuyor,youtube de Floating APPS kullanımı ile ilgili yabancı ve yerli kullanıcıların videoları var,başlangıçta karışık gelebilir ama bir süre sonra pratik kazanılıyor. Toyota sevdalısı dostlara kolay gelsin.

cihaz Samsung Galaxy A7 2016 Android 7.0

Konu ile ilgili forumda daha çok arkadaş görsün diye ayrı başlik ile konu açtım ve youtube videosu yükledim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #30 : Ocak 17, 2020, 11:04:54 »
Teşekkürler Mehmet bey.  Umarım bizi es geçmezler. Makul bir ücret ile bize de sunarlar.

geçtim makul ücretini versinlerde güncellemeyi ne kadar olursa olsun :) kaldı ki 2020 model ile ekran arasında hiç bi fark yok güncelleme ile sanırım gelmez yüksek ihtimal paralı da olsa gelmez bu zamana kadar gelseydi gelirdi zaten aynı ekranlı 2020 versiyonuna veriyorsun ama 2019 a vermiyorsun yazık gerçekten tek eleştireceğim nokta budur...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ocak 17, 2020, 14:58:31 »
Arkadaşlar ben de lg mirrordrive ile telefonu tt2 de kullanmayı başardım. Gayet de güzel oldu.

Navigasyon olarak da çok güzel kullanılabiliyor.

Navigasyon kullanımına ilişkin kendi yukledigim videoyu aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Telefon samsung note 4 android sürüm 6.0.1

Çok güzel bence. Telefona bende şimdi SYGI CAUTO CONNECTED uygulamasını yüklemek istedim  (Samsung C8), fakat 7 GB civarı boş alan istedği için vaz geçtim. Bence benim için uygun olanı cepten NAVI yi açıp, direk yansıtmak. Bunun için de sadece FULL MIRROR LINK' i yüklesem olur değil mi herhalde?
Çok selamlar

Mesaj Birleştirildi: Ocak 17, 2020, 15:03:49
Ayrıca benim Samsung C8' de "Smart View" özelliği var. Sanırım bunu aktif hale getirdiğimde, ekranımı yansıtır diye düşünüyorum. :)
Adnan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ocak 20, 2020, 16:49:36 »
Aynı sorun. D ye takınca ekran gitti. Önceki mesajlardan tam anlamadım. hangi uygulamayı yüklemek gerekiyor cep telefona? Birden fazla uygulama yazdığı için çok net anlamadım. Çok merci

Mesaj Birleştirildi: Ocak 20, 2020, 16:56:42
38,99 TL ye bir uygulama var. O mu yüklenmesi gerek acaba?
Adnan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #33 : Mart 14, 2020, 19:14:17 »
merhaba,

bugün dream mds teslim aldım. yandex navigasyonu multimedya ekrana nasıl yansıtabiliriz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '20
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mart 15, 2020, 21:33:52 »
merhaba,

bugün dream mds teslim aldım. yandex navigasyonu multimedya ekrana nasıl yansıtabiliriz ?

Araştırdığım ve denediğim kadarıyla yandex şu anda Android auto da çalışmıyor.
2020 Toyota Corolla Flame X-Pack Multisdrive
2011 Toyota Auris Comfort Extra otomatik 1.6 VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: '20
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Mayıs 08, 2020, 15:13:50 »
Araştırdığım ve denediğim kadarıyla yandex şu anda Android auto da çalışmıyor.

2020 modellerde Android auto ile neler yapabiliriz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 31000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Haziran 06, 2020, 09:41:38 »
Merhaba Arkdaşlar,

LG mirrordrive uygulamasının 1.2.1.1 versiyonunu, 1.2.1.2 versiyonunu ve 1.2.2.7 versiyonu Samsung Galxy S7 edge  telefona yükledim. Multimedya ekranında sadece 1.2.2.7 versiyonunda LG mirrodrive uygulamsı gözüktü 1 saniyeden daha az bir süre telefonun ekran görüntüsü yansıdı telefona onun dışında LG mirrordirive uygun LG modellerinde kullanılabilir yazısı çıkıyor. Bununla birlikte Foloating apss (google store) yüklediğimde ufak bir hareketlenme oldu. Youtube açabildim telefondan ama çok kullanılabilir değil :( malesef. Denemelerim devam edecek umarım halledebilirim.

İyi günler.