Gönderen Konu: 2019 Corolla Dream Multimedia Ses Kalitesi Yeterli mi ?  (Okunma sayısı 8162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 Corolla Dream Multimedia Ses Kalitesi Yeterli mi ?
« Yanıtla #20 : Ekim 06, 2019, 12:00:11 »
Sıfır hoparlörlerde burn-in denen bir yumuşama süreci vardır. Telefonlar, televizyonlar, kulaklıklar, otomobil ses sistemleri vs. ilk kullanımlarda donuk ses verebilirler. Fabrika çıkışı hoparlörler kullandıkça yumuşarlar. Bazı çok üst kalite markaların bu yumuşatma işlemini fabrikada yaptığı söylenir hatta. Burn-in speaker diye aratırsanız fikir edinebilirsiniz. Bu işlemin şehir efsanesi olduğunu söyleyenler var, ama kulağına güvenen ve amatör olarak müzikle ilgilenen biri olarak burn-in mevzusunun alt ve orta kalite hoparlörlerde var olduğunu söyleyebilirim.

Ben de arabamı sıfır aldığımda biraz moralim bozulmuştu ses olarak. Zamanla açıldı hoparlörler. Hiç ellemedim orijinal halde duruyor.

İstediğiniz kadar çıkış birimlerini iyileştirin, kaynak birime dokunmadığınız sürece hassas ses alamazsınız. Hatta kaynak birimin en iyisini taksanız bile çözünürlüğü yüksek müzik dinlemedikten sonra bir manası yok.

Bence fabrikanın taktığı radyo cd çalara "hiç kullanmadan veya eskitmeden" yeni hoparlör takmak boşa giden para demek. Ses kalitesi istiyorsanız kaynaktan başlamanız lazım.

Ancak yüksek ses için amfi vs düşünülebilir. Bu arada, geçen sene 2 günlük duyma kaybı yaşadım yüksek ses nedeniyle. Benim corollanın fabrika çıkışı hoparlörleriyle hem de :D

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 06, 2019, 12:00:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 9900
  • Model Yılı: '21
  • 84 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 06, 2019, 16:06:01 »
 :lol:

Araçtan çıkan hoparlörleri bir görseniz , böyle bir hoparlörün o mevcut sesi nasıl oluşturduğuna insan gerçekten saygı duyuyor...
2022 Toyota Corolla Dream Multidrive S