Gönderen Konu: uzak durulması gereken 2. el araç klişeleri  (Okunma sayısı 2089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Ynt: uzak durulması gereken 2. el araç klişeleri
« Yanıtla #20 : Ağustos 05, 2019, 12:22:49 »
@Mehmet Ali Yıldız (13227), geçmiş olsun.  Allah korumuş bu durumda airbag açılsa daha kötü durumlar olabilirdi. Kemer konusunda kusıra bakmayın ama kardeşiniz kadar sizde de kusur var gibi. Kızımız araca bindiğinde hele ki ön koltukta kemer takması konusunda ısrarcı olabilirdiniz. Artık geç kalınmış bir öneri oldu benimkisi. Kusura bakmayın. Ancak sizin nezdinizde okuyan diğer arkadaşlara bir hatırlatma olsun.

Servislerde sanayi de eğer eksperlerle ortak hareket ediyorlarsa masrafları şişiriyorlar. Hele ki araç sahiplerinin çoğu işi bilmediğinden usta değişecek dediği zaman ya bu çekiçle düzeltilir veya göçük tamiri ile hallolur diyemiyor. Hele birde  nasıl olsa karşı taraftan alacak veya kasko ödeyecek mantığı varsa araç sahibinin o an hiç umrunda olmuyor. Tabii hasar kaydını tramerde görene kadar. Çıkan parçaları da muhtemelen düzeltip sanayi de başkalarına orijinal parça diye kakalıyorlar.
evet @Erhan o haklısın ancak tüm yolculuk boyunca kemeri normal takılı idi. yolun sonlarına doğru çapraz kısmı arkasına almış yoksa görsem hiç izin verirmiyim. Ki ben kemer takmadan hareket etmeyen biriyim.Yanımdaki de takacak kemerin.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 05, 2019, 12:22:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 05, 2019, 13:05:08 »
evet @Erhan o haklısın ancak tüm yolculuk boyunca kemeri normal takılı idi. yolun sonlarına doğru çapraz kısmı arkasına almış yoksa görsem hiç izin verirmiyim. Ki ben kemer takmadan hareket etmeyen biriyim.Yanımdaki de takacak kemerin.
Malasef ki olacak ile olmuşun önüne geçilmiyor. Allah başka kaza bela vermesin inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 05, 2019, 16:04:04 »
Malasef ki olacak ile olmuşun önüne geçilmiyor. Allah başka kaza bela vermesin inşallah.

arka koltukrta da olsa kemeri mutlaka taktirin.
Basimdan kaza gecti kemerlerin onemini anladim.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ağustos 05, 2019, 16:51:44 »
Ben şuna hayranım triger değişti balatalar diskler değişti şanzıman yağı debriyaj balatası motor yağı filitreler ne gerekiyorsa değiştirildi muayneden dün geçti bunları uzun uzun yazanlar var. Madem satıcan kardeşim neden bunların hepsini değiştirdin de satıyorsun diye soruyorum ev alıcam evlenicem vs vs diyorlar.Bir de bir kişi aracı alıp 6 ay sonra satıyorsa o arabadan uzak durmak şart bunu kazıklamışlar buda kazıklamaya çalışıyor.