Gönderen Konu: sunroof opsiyon olmalı  (Okunma sayısı 5251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 700
  • Model Yılı: '19
  • 3 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Ynt: sunroof opsiyon olmalı
« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2019, 12:12:51 »
Dokunmatik ekran bir çok araçta var evet ve hepsi estetik olarak güzel duruyor.Hatta audi de sanırım ekran katlanıp açılabiliyor.Bu gibi birşey yapılabilirdi mesela. Ayrıca dediğim gibi safety sens de en üst donanıma eklemişler sadece flame donanımında opsiyonel olarak alabiliyorsunuz.Anladığım kadarı ile bu ve benzeri özellikleri opsiyonel yaparak fiyatları düşük tutmaya çalışmışlar.Ama ben müşteri gözüyle bakmalıyım çünkü müşteriyim yahu  ::)
Sanırım sizin araç yeni kasa o nedenle sizi soğutmuş olmayayım.
araç firmasına verdiğiniz  para 120 bin audi en ucuz arabası ki ondada ekran yok 250 300 arası bu aracı fiat ile skoda ile kıyaslayın onların ekranıyla mukayese edin oyüzden dedğiniz gibi bişiyi kimse yapmaz

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2019, 12:12:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 1000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 03, 2019, 10:23:49 »
Arkadaşlar 2019 passion x pack aldım gayet memnunum, sadece kaportada kullanılan sac biraz ince geldi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 03, 2019, 11:17:46 »
Flame X Pack modeli var ben de 89 model toros geldi çarptı benim sol çamurluk komple gitti torosun çiziği bile yok bence de çok ince  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 700
  • 3 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 03, 2019, 11:49:17 »
Flame X Pack modeli var ben de 89 model toros geldi çarptı benim sol çamurluk komple gitti torosun çiziği bile yok bence de çok ince  :(

bu yediğiniz darbenin konumu şiddeti ile alakalı fiat marka araca çarpıpta önü dağılan mersedes var bu tamamen şans ile alakalı ama günün sonunda 70 80 ile kafa kafaya çarpıştığınızda hangi arabanın sağlam olduğunu daha iyi anlıyor insanlar türkiyede klasiktir bu cumleler daciasına bile bmw den saglam diyen insanlar var ülkede böyle basit kazaları gösteriyorlar referans olarak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 03, 2019, 11:56:00 »
Yeni nesil araçlarda ön kısımda kaporta malzemesi darbeyi emmesi ve çarpma anında yayaya minimum zarar vermesi için daha esnek ve zayıf malzemeden yapılıyor. Yaya korumada Euro n-cap den yüksek puan almak istemenin getirdiği bir zorunluluk bu. Asıl bakılması gereken yer kaportanın altıdır. Kapı içlerindeki çelik barlar, şasede kullanılan güçlendirilmiş çelik gibi.Şu ankini bilmiyorum bir önceki nesil corolla en yüksek puanlardan birini aldı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Temmuz 03, 2019, 16:23:34 »
bu yediğiniz darbenin konumu şiddeti ile alakalı fiat marka araca çarpıpta önü dağılan mersedes var bu tamamen şans ile alakalı ama günün sonunda 70 80 ile kafa kafaya çarpıştığınızda hangi arabanın sağlam olduğunu daha iyi anlıyor insanlar türkiyede klasiktir bu cumleler daciasına bile bmw den saglam diyen insanlar var ülkede böyle basit kazaları gösteriyorlar referans olarak

benim araca vurma hızı yaklaşık 8 km; benim aracın sol çamurluğuna vurduğu yer ise torosun sağ ön farı üst köşesi. Torosta çizik dahi yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Temmuz 03, 2019, 17:16:02 »
Uzun zamandır corollaada neden sunroof yok derdik şimdi buldunuz cam tavan mı istiyorsunuz derler adama.  Sonuçta corolla c segment bir araba ve kendi rakipleri ile karşılaştırmak lazım. Kişisel tercihler elbette önemlidir. Mesela ben sıfır corolla yerine 3 el camry tercih ediyorum ve yayla gibi arabaya tanımını tam karşılıyor. Eeeeee aslan besleyen yemine katlanır o da ayrı konu. Asya kökenli araçlar tasarlanırken bizim boy ortalamamız değil hedef kitlenin boy ölçüsüne bakılır. Bizdeki standart boy onlarda uzun boylu sayılıyor ve kabine sıgma gibi dertleri yok. Haaa Türkiye de satacaksan ona göre tasarla diyecekseniz sizde boyunuza göre toyota bakacaksınız o halde ....
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Temmuz 03, 2019, 17:39:40 »
Uzun zamandır corollaada neden sunroof yok derdik şimdi buldunuz cam tavan mı istiyorsunuz derler adama.  Sonuçta corolla c segment bir araba ve kendi rakipleri ile karşılaştırmak lazım. Kişisel tercihler elbette önemlidir. Mesela ben sıfır corolla yerine 3 el camry tercih ediyorum ve yayla gibi arabaya tanımını tam karşılıyor. Eeeeee aslan besleyen yemine katlanır o da ayrı konu. Asya kökenli araçlar tasarlanırken bizim boy ortalamamız değil hedef kitlenin boy ölçüsüne bakılır. Bizdeki standart boy onlarda uzun boylu sayılıyor ve kabine sıgma gibi dertleri yok. Haaa Türkiye de satacaksan ona göre tasarla diyecekseniz sizde boyunuza göre toyota bakacaksınız o halde ....
Yorumlarını özledik.. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Temmuz 03, 2019, 17:41:30 »
Yorumlarını özledik.. :D
Eyvallah Mustafa ciddi sağlık sorunlarım vardı birde yurt dışı olunca biraz uzak kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 572 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Temmuz 03, 2019, 17:55:28 »
Geçmiş olsun abi,buluşma yapsak iyi olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Temmuz 04, 2019, 10:38:44 »
Aynen Mustafa gerçekten iyi olur. Hafiften biz kıpırdatalım konuyu o halde. Bu arada sunroofsuz araba ile geleceğim:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 572 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Temmuz 05, 2019, 02:43:58 »
Aynen Mustafa gerçekten iyi olur. Hafiften biz kıpırdatalım konuyu o halde. Bu arada sunroofsuz araba ile geleceğim:)
Olmadı  şimdi,benimki sunrooflu..  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Temmuz 05, 2019, 11:13:28 »
Toyota araçlarını sadece kendi ülkesi için üretse tamam ama ab ve abd'de de aynı aracı satıyor. Almanlar mesela uzun boylular onları da mı düşünmediler acaba 🙂  Ayrıca corolla arka diz mesafesi emsallerine göre daha fazladır. Eee şimdi kısa boylu olan japonların ayak boylarının da kısa olması gerekmez mi 🤗

Aşağıya honda, mazda ve subaru fotoları koydum. Onlarda da sunroof var ve tavanları gayet başarılı. Yani boyu sorun etmemişler.

Beni yanlış anlamayın. Yorumunuzu eleştirel yaklaşmıyorum. Sizin latife yaptığınızı tahmin edip bende latife yapıyorum.

Kabul edelim ki toyota sunroof konusunu becerememiş. Amerika kıtasını yeniden keşfetmeye gerek yoktu. Zaten sunrooflu üretilen farklı markaları inceleselerdi kendileri de ona göre mekanizma yapabilirdi.

Burada kötü durum. Full versiyon araç alıyorum ancak sunroofu çıkartamıyorum. Üst versiyon araçta sunroof opsiyonel olmalı li sunroof istemeyen full donanıma sahip olabilsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Temmuz 05, 2019, 13:34:39 »
Toyota araçlarını sadece kendi ülkesi için üretse tamam ama ab ve abd'de de aynı aracı satıyor. Almanlar mesela uzun boylular onları da mı düşünmediler acaba 🙂  Ayrıca corolla arka diz mesafesi emsallerine göre daha fazladır. Eee şimdi kısa boylu olan japonların ayak boylarının da kısa olması gerekmez mi 🤗

Aşağıya honda, mazda ve subaru fotoları koydum. Onlarda da sunroof var ve tavanları gayet başarılı. Yani boyu sorun etmemişler.

Beni yanlış anlamayın. Yorumunuzu eleştirel yaklaşmıyorum. Sizin latife yaptığınızı tahmin edip bende latife yapıyorum.

Kabul edelim ki toyota sunroof konusunu becerememiş. Amerika kıtasını yeniden keşfetmeye gerek yoktu. Zaten sunrooflu üretilen farklı markaları inceleselerdi kendileri de ona göre mekanizma yapabilirdi.

Burada kötü durum. Full versiyon araç alıyorum ancak sunroofu çıkartamıyorum. Üst versiyon araçta sunroof opsiyonel olmalı li sunroof istemeyen full donanıma sahip olabilsin.
Elbette kısmı latife var ancak gerçek sebep corollanın sahip olduğu sürtünme katsayısı tavan yükselirse yükseliyor.Adamlarda bu teknik sorunu çok ama çok aşabilecek teknoloji ve birikim var fakat imalat sanayinde her şey kalıplardan geçer. Diğer yanda kullanılan bazı parçalar sadece bir araç için genelde dizayn edilmez. Yoksa Toyotanın yığınla sunroof lu modeli var. Bunlar biraz da kişisel tercihle ilgili.Bu konu bir pazarlama stratejisi ve Almanlar bunu çok güzel yapıyor. Nerede ise kendine göre araç sipariş edebiliyorsun. Tabi fiyatı da ona göre yükseliyor. Toyota bu noktada tüketici tercihlerine göre plan yapıyor.
Mesela 2011 de D segment avesis alacağıma c sınıf corolla elegance At zenon almıştım. Şimdi ise düşüncem farklı  şimdi 3el camry tercihim.(neden 2 el değil 3 el derseniz ? kıllığına :)  )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 05, 2019, 14:29:06 »
Elbette kısmı latife var ancak gerçek sebep corollanın sahip olduğu sürtünme katsayısı tavan yükselirse yükseliyor.Adamlarda bu teknik sorunu çok ama çok aşabilecek teknoloji ve birikim var fakat imalat sanayinde her şey kalıplardan geçer. Diğer yanda kullanılan bazı parçalar sadece bir araç için genelde dizayn edilmez. Yoksa Toyotanın yığınla sunroof lu modeli var. Bunlar biraz da kişisel tercihle ilgili.Bu konu bir pazarlama stratejisi ve Almanlar bunu çok güzel yapıyor. Nerede ise kendine göre araç sipariş edebiliyorsun. Tabi fiyatı da ona göre yükseliyor. Toyota bu noktada tüketici tercihlerine göre plan yapıyor.
Mesela 2011 de D segment avesis alacağıma c sınıf corolla elegance At zenon almıştım. Şimdi ise düşüncem farklı  şimdi 3el camry tercihim.(neden 2 el değil 3 el derseniz ? kıllığına :)  )
Evet üretimde birçok parça ortak üretim yapılıyor. Ancak sunroof takıldı diye corolla'nın aerodinamiğini bozacak bir durumu yok. Sunroof tavana yanlış saklanmış tüm olay bu. Belkide daha hoş durur diye öyle bir dizayn yaptılar.
Corolla'nın yerden yüksekliği 1435mm iken mazda 1450mm, honda ise 1407mm görünüyor. Üçünde de sunroof var ve honda ile mazda'nın tavan döşemeleri gibi bir dizaynları yok. Almanlar satış stratejisi boş baz donanımı göster özellikleri para ile herkese kakala. Ama eklenen parçalarda eğrelti durmuyor. Bugün para m olsa ve sıfır araç düşünsem sırf sunroofundan dolayı corolla passion almam. Flame parasına verirlerse bile epey düşünürüm doğrusu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 06, 2019, 01:00:19 »
Tabi herkesin kendi fikridir saygı duyarim ama sunroofun ayrıca paket olmamasi cok daha iyi bi durum isteyenler için. Extradan 5 6 bin lira daha verme geregi kalmayacak bu durumda :). Ayrica ben istiyorum boyle bi donanım. Kullandim. Aracin içini guzel serinletiyor sunroof. Her oromobilde olmali hatta :)
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Temmuz 07, 2019, 13:02:15 »
Corolla için belirtmek gerekirse, sunroof'un taarımından dolayı,, arka yolcular için önemli bir etkisi olabilir. BU yüzden arka yolcular emniyet kemerini kullanmayı ihmal etmemeleri gerekir. Araç önden ani darbe anında, arka kolyuktaki yolcular, çoğunlukla yukarı-ileri yönlü hareket etmekte. Bu da alnın tavana teması ve vücudun kinetik enerjisinden dolayı ileri hareketine devamı ve dolayısı ile boyun zedelenmelerine neden olabilir. Bahsettiğim öznel tespitim, bu konuda özel çalışma şart.