Gönderen Konu: Çalıştığı an stop etme.  (Okunma sayısı 5147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '15
  • 30 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: Çalıştığı an stop etme.
« Yanıtla #20 : Mart 16, 2019, 12:18:50 »
Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de oldu. Araç marşa basınca geç alıyordu. Ustalar önce bana da benzin pompası arızalı dedi.iki ayrı benzin pompası taktırdık olmadı. En sonunda Mersin de bi Toyota ustası vardı onunla görüştüm regülatör arızası dedi. Regülatör ü oriinali ile değiştirdik sorun kalmadı. Ümit bey doğru teşhis ler koyuyor. Teşekkürler.

Mesaj Birleştirildi: Mart 16, 2019, 12:32:40
Bu arada arkadaşlar yeni Toyota mda bi sorunum var konu açıp forumdan soramıyorum. Yardımcı olur musunuz.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 16, 2019, 12:18:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 17, 2019, 01:05:04 »
boşuna uğraşmayın o tespiti yapacak LPG ustası daha görmedim tabi işinde on numara olanlar vardır,8 yıllık bir sistemden çok birşey beklemek doğru olmaz daha öncede yazmıştım Regülatör türlü zorluklara maruz kalıyor ( sıcak,soğuk,hararet) dayanması azalıyor zaten iki gündür sıkıntı yok diyorsunuz suçlu ortaya çıktı LPG sistemi iyi kontrol edilmeli enjektörmü regülatör mü valfmi bakılmalı tespit yapılmalı.

Birkaç LPG ci gezeceğim uygun bir zamanda inşallah.

Mesaj Birleştirildi: Mart 17, 2019, 01:07:08
Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de oldu. Araç marşa basınca geç alıyordu. Ustalar önce bana da benzin pompası arızalı dedi.iki ayrı benzin pompası taktırdık olmadı. En sonunda Mersin de bi Toyota ustası vardı onunla görüştüm regülatör arızası dedi. Regülatör ü oriinali ile değiştirdik sorun kalmadı. Ümit bey doğru teşhis ler koyuyor. Teşekkürler.

Mesaj Birleştirildi: Mart 16, 2019, 12:32:40
Bu arada arkadaşlar yeni Toyota mda bi sorunum var konu açıp forumdan soramıyorum. Yardımcı olur musunuz.

Ümit Bey'in verdiği fikir üzerine dediği şekilde yaptım ve kuvvetle muhtemeldir sorun teşhis edildi, bir de tedavisini yaptirirsak tamamdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Mart 23, 2019, 09:29:58 »
Arkadaşlar bendeki sorunun LPG kaynaklı olduğu kesinleşti. Geçen gittim ustaya dedim böyle böyle, usta beyinden motora giden boruyu söktü köpükle test yaptık ve beyinden motora gaz kaçağı olduğu kesinleşti. Yanlız bu aralar sabah ilk çalışmada sorun yapmıyor gün içinde 1  2 saatlik durup çalıştığında sorun oluyor. Bu durumu ben şöyle yorumladım. Beyinden gaz kaçağı sanırım son zamanlarda arttı. Çünkü geceden sabaha beklediğinde sorun olmuyor ve uzun üsre bekleyince depodan beyine kadar olan borular içindeki gaz beyinden kaçarak tamamen bitiyor ve motor içindeki gaz da uçunca araç sabahları ilk çalıştırmada sorun yaşatmıyor. Bu düşüncem sizce de mantıklı mı. Sonuçta araç çalışmazken depodan gaz çıkışı olmuyor ve sadece borularda kalan gazı kaçırıyor ve kaçak oranı artınca da bir süre sonra bitiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mart 25, 2019, 22:40:31 »
Arkadaşlar bendeki sorunun LPG kaynaklı olduğu kesinleşti. Geçen gittim ustaya dedim böyle böyle, usta beyinden motora giden boruyu söktü köpükle test yaptık ve beyinden motora gaz kaçağı olduğu kesinleşti. Yanlız bu aralar sabah ilk çalışmada sorun yapmıyor gün içinde 1  2 saatlik durup çalıştığında sorun oluyor. Bu durumu ben şöyle yorumladım. Beyinden gaz kaçağı sanırım son zamanlarda arttı. Çünkü geceden sabaha beklediğinde sorun olmuyor ve uzun üsre bekleyince depodan beyine kadar olan borular içindeki gaz beyinden kaçarak tamamen bitiyor ve motor içindeki gaz da uçunca araç sabahları ilk çalıştırmada sorun yaşatmıyor. Bu düşüncem sizce de mantıklı mı. Sonuçta araç çalışmazken depodan gaz çıkışı olmuyor ve sadece borularda kalan gazı kaçırıyor ve kaçak oranı artınca da bir süre sonra bitiyor.
Hayır yanlış.
Sizin aracın LPG regülatörü üzerindeki gaz kesici valfte sıkıntı olabilir,çünkü regülatör arızalı olsa uzun beklemede blok içerisine dolan gaz uçmaz uçamaz çıkacak yer yok araç çok zorlanır çalışmaz,tekrar söylüyorum gaz kesici valfleri iyi kontrol ettirin sadece regülatöre odaklanmayın o valfler soğuk havalarda ve zamanın getirdiği eskimeyle içindeki yaylar işlevini yştiriyor ya gazı kapatmıyor yada benzin gaz ayrımını yapan yerdeki valf benzin geçişine izin vermiyor,bunları birçok usta bilmesine rağmen uğraşmazlar zorsunurlar,tekrar söylüyorum kontrolleri iyi yaptırın sonra yanlış teşhis den dolayı boşa para harcamış olursunuz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Mart 27, 2019, 19:30:10 »
Hayır yanlış.
Sizin aracın LPG regülatörü üzerindeki gaz kesici valfte sıkıntı olabilir,çünkü regülatör arızalı olsa uzun beklemede blok içerisine dolan gaz uçmaz uçamaz çıkacak yer yok araç çok zorlanır çalışmaz,tekrar söylüyorum gaz kesici valfleri iyi kontrol ettirin sadece regülatöre odaklanmayın o valfler soğuk havalarda ve zamanın getirdiği eskimeyle içindeki yaylar işlevini yştiriyor ya gazı kapatmıyor yada benzin gaz ayrımını yapan yerdeki valf benzin geçişine izin vermiyor,bunları birçok usta bilmesine rağmen uğraşmazlar zorsunurlar,tekrar söylüyorum kontrolleri iyi yaptırın sonra yanlış teşhis den dolayı boşa para harcamış olursunuz.

Kesiciyi usta da söyledi hocam. Beyinle birlikte degistiriyoruz genelde dedi. Beni mi yedi bilemedim. Yerinde olsam degistirmem de dedi aynı zamanda. Çalıştırırken hafif gaz ver yeter bosa buna para harcamam yerinde olsam dedi. Bunu dediğinde elinde tamir ettiği başka araç da yoktu ki eli dolu da beni başından savdi diyeyim. Bende henüz hiçbir işlem yaptirmadim araca.