Gönderen Konu: Toyota Auris Hoparlör Değiştirme  (Okunma sayısı 14731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Auris Hoparlör Değiştirme
« Yanıtla #20 : Ocak 22, 2019, 23:21:14 »
mutlu yaptığın işlem sonucu ses iyileşmesinin tek nedeni yalıtım yüzde 50 den fazla ses ee bass yüksekliği +daha tok ses +dışarıdan gelen titreşim azalması sonucu sesin berraklaşması olayı oluyor.keşke eski hoparlörü takıp ses sistemini bu şekildeyken deneseydin. Çok daha iyi ses alırdın.denedim biliyorum. :)

Ben mi yanlış hatırlıyorum diye bir daha denedim. Bitüself işlemi sesin berraklaşmasını sağlamıyor sadece bassların etkisini artırıyor. Bugün sadece önleri (Sony 3 yollu) ve sadece arkaları (orjinal) denedim. Evet orjinalde ses daha yüksek basslı çıkıyor ama 3 yolludaki kalitenin yanından geçemiyor, çamur gibi ses geliyor. Orjinallerin daha kaliteli olduğu fikrine katılmıyorum kendi deneyimlerim sonucunda. :)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 22, 2019, 23:21:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 22, 2019, 23:28:12 »
Mutlu Bey, aracınız Auris mi? 16 cm lik hoparlörün olduğu yerlere oval hoparlörleri nasıl taktınız acaba merak ettim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 22, 2019, 23:43:11 »
Mutlu Bey, aracınız Auris mi? 16 cm lik hoparlörün olduğu yerlere oval hoparlörleri nasıl taktınız acaba merak ettim?

Değil.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 23, 2019, 08:50:53 »
Turgut Bey, biraz araştırma daha yaptım ve Focal Auditor R-165C nin iyi bir seçim olabileceğini düşündüm. 60 watt rms mevcut. Twitter olmayan modeli 450 lira civarına geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Auristeki Touch 2 (gerçek hoparlör çıkış gücünü bilmiyorum) için yine de bir amfi ye ihtiyaç var mıdır yoksa bu şekilde de yeterince ses alınabilir mi? Bazı 80watt rms gücündeki hoparlörlerin amfisiz olarak kullanıp memnun olduklarını yazanların yorumlarını da okuyunca amfi olayına hiç girmesem mi diye düşünür oldum...
Eser bey ,aurisin ön kapıları 16 cm compenent , eğer ön kapılara oval ya da coax (sizin değiminizle tweeter olmayan modeli) takmayı düşünürseniz bu, meyveli pasta dururken bayat ekmek yemek olur. focal r-165c giriş seviyesi olmasına rağmen güzel tiz verir ama bass konusu yarım kalacaktır. r-165c in compenent takımı 60 watt rms ile çalışır. ön kapılara coax almayı kesinlikle düşünmeyin bence, mesela tiz sesler kulağınızın yakınında çalacakken ayağınızın altında çalıyor, ne kadar başarılı olabilirki sizce ? bakın home theater larda bile bass yerde tweeter lar kulak hizasında olur.
bende dahil bu işlere bulaşan herkes başlangıçta, iki tane iyi hoparlör alayım ( mesela 200-300 tl lik ) işimi çözeyim diye yola çıkıyor. bu iş tamamen kişisel beklentinizle alakalı. arbanızın ünitesi yaklaşık 40 watt rms verir, ki onu bile çoğu zaman bulamazsınız. dün biraz kuracaladım hiç bir bilindik compenent takımı 60-70 watt ın altında rms e sahip değil. yani teyibiniz onları ya çaldıramaz ya da çaldıracam derken çıkışlarını yakar. yine de aklınızda kalmaması için bulunduğunuz şehirde tavsiye edilen bir car hifi dükkanına ya da tuningçiye gidin ve kendiniz sesini dinleyin. sadece rakamlara bakarak sipariş vermeyin derim ben.
kişisel tavsiyem bütçeniz dahilinde 4 kanallı köprülenebilir stereo bir amfi ve en az 80 watt rms li giriş seviyesi ama iyi bir marka olan compenent (bunların hepsi temiz ikinci el de olabilir), ayrıca bunları bağlayacak aklı başında iyi bir usta bulmanız olacaktır. diğer türlü çözümler büyük bir fark yaratmayacaktır düşüncesindeyim.
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ocak 23, 2019, 09:29:52 »
Turgut Bey, araçtaki ses sisteminin toplam çıkış gücü mü 45watt rms yoksa her bir kanal için mi? Bir önceki sayfadaki sony amfinin çıkış gücü de 4x45 watt rms olarak görünüyor. Bu amfi 80 watt rms ye sahip hoparlörlere gereken beslemeyi yapabilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Ocak 23, 2019, 09:42:53 »
açıkçası ana ünitenin toplam ne kadar ürettiğini günlerce araştırmıştım ama net olarak bir bilgiye ulaşamamıştım. forumlardan edindiğim kadar 4*40 watt maksimum deniliyor ama ben onada kesinlikle inanmıyorum ,morel leri direk bağladığımda resmen yerinden oynatamadı. focal nasıl tepki verir bilmiyorum ama direk bağladığınızda ünitenin çıkışlarına zararı olup olmayacağını bir elektrikçiye sorsanız iyi olur bence.
4*45 köprülenebilir bir amfi çalıştırabilir tabiki (kabaca 90*2 olur) . sony nin köprülenebilir olup olmadığını göremedim ama muadili küçük ve köprülenebilir amfiler vardır mutlaka.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ocak 30, 2019, 23:23:50 »
Ön tarafa Focal Rcx 165 60w rms hoparlör taktırdım. Koaksiyel olan. Fakat umduğumu bulamadım. Yani orijinal hoparlörlerden biraz daha ayrıntılı ses veriyor ama bass sesi çok daha az ve amfi olmadığı için de gerçek gücünü gösteremiyor tabi. Fakat büyük amfi de almak istemiyorum.
Focal Rse 165 komponent hoparlörden alıp öne taksam aldığım koaksiyel leri arkaya taksam ve 4x45w rms gücünde sony amfiyi teyp altına direkt bağlatsam iyi ses alır mıyım yoksa sony amfi ile birlikte 45w rms gücünde Jbl gt7-6ch komponent ve koaksiyel olanı alıp tümden değiştirsem mi diye düşünüyorum. Denemeden de anlamak imkansız. Dediğim gibi amfi olayına gireceksem sadece sony ile girmek istiyorum. Açıkta duran bir amfi beni çok huzursuz eder. Yoksa çok daha iyi hoparlörler alma imkanı var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ocak 31, 2019, 09:15:25 »
Eser bey , daha önce de konuştuğumuz gibi, ne yazık ki ana üniteniz o hoparlörü hakkıyla çaldıramaz, bir amfiyle deneme şansınız olsaydı aradaki farkı görünce zaten hemen bir amfi edinme yoluna giderdiniz. yine daha önce konuştuğumuz gibi ön tarafta hazır yeri varken compenent değil de coax kullanmak mersedes ten inip şahin e binmeye benziyor (şahinci arkadaşlar lütfen alınmasın).
sonuç olarak size tavsiyem, eğer coax ları iade etme şansınız varsa iade edip focal rse165 le değiştirmeniz hatta aldığınız yerde eğer varsa morel maximo ulra 602 ile değiştirmeniz. çünkü subwoofer kullanmayacaksanız focallerin tek başına verdiği bass yetmeyebilir. ama bu konu tamamen kişisel zevk meselesi , siz o sesi sevmezsiniz ben severim gibi.
eğer coax ları iade edemiyorsanız ve önlere de takım olması için focal alacaksanız rse 165 alabilirsiniz. bu durumda 4 takımı da çaldırayım dediğinizde ,şöyle bir ürün var
https://shop.baykalelektronik.com.tr/markalarimiz/VibeAudio/VIBE-POWERBOX-65.4M 
buda kullanılmış hali
https://www.youtube.com/watch?v=uJhl7tk0QLo
galiba aynı büyüklükte massive in de bir amfisi var ama bu ürünler torpidoda konumlandırılabilrmi bilmiyorum.
Eser bey , sound system işinde aldığınız her bileşeni iyi düşünerek almalısınız. bakın yok yere coax sahibi oldunuz. şimdi compenentte alınca hepsini bağlayacak bir amfi arıyorsunuz. oysa araçlarda sahne düzeni hep önde olur. yani arka kapıla bence bir yatırım yapmanız gerekmezdi , tabiki kötü olmayacaktır ama gereksiz yere maliyet ayağını şiriyor.
yine aynı şekilde yarın ertesi gün sistemin verdiği bass tan tatmin olmayacaksınız ve ufak ta olsa bir subwoofer bağlamak isteyeceksiniz. o nokta da yine sub la beraber bir mono amfi ihityacınız doğacak . oysaki baştan toplamda bir stereo bir compenent ve bir bass la çözebilecektiniz işi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ocak 31, 2019, 13:38:36 »
Böyle bir amfinin olması güzel olmuş. Bu da aynı sony mantığı ile çalışıyor değil mi? Yani aküden kablo çekmeden ve dijital dönüştürücü takmadan direkt teyp çıkışına bağlanabiliyor?
Sonuçta dediğiniz gibi arka hoparlöre yatırım yapmak mantıklı değildi ama böyle bir amfi kullanırken de aracın üstündeki orijinal hoparlörleri de kullansam muhtemelen patlatırdı. Artık focal leri arkaya takarım.
Morel de 90w rms olduğu için bu amfi yine ihtiyacımı karşılamayacak sanırım. O yüzden almışken öne yine 60w rms gücünde bass sesleri düzgün verebilen bir komponent alayım. Focal Rse 165 fiyatlarında onun yerine önerebileceğiniz sesleri daha doygun ve bass kuvveti daha iyi bir komponent var mı? Artık sub ihtiyacı olursa da ileride kendinden amfisi olan küçük bir hoparlör alabilirim. Tabi şu aşamada almak istemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ocak 31, 2019, 16:42:39 »
şöyle alternatifler var,
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-helix-made-in-germany-p206-625286229/detay
eleman ismini yanlış yazmış , helix p236 precision olacaktı. bütçeniz elverirse tavsiye ederim ama o kadar para vermeye gerek yok bence.
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-doch-power-16-cm-mid-takimi-643524480/detay
denemedim ama sonuçta doch power iyidir mutlaka
https://www.hepsiburada.com/alpine-spg-17cs-16cm-komponent-2-yollu-280w-hoparlor70-watt-rms-pm-otalpspg17cs
öyle tahmin ediyorum ki alpine da çalıştırabilir.
bu arada vibe amfi nin baya detaylı incelemesi var , ingilizce biliyorsanız aklınızdaki soru işaretlerini giderecektir.
https://www.youtube.com/watch?v=Jwqdl0bWTow&t=1151s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ocak 31, 2019, 21:24:57 »
Sevgili Toyotacı abilerim, uzun zamandır aracıma güzel ama çok da tuzlu olmayan bir ses sistemi düşünüyordum. Önce Subigarage’dan fiyat aldım ama tabiki fiyatlar ateş pahası malesef. @Turgut özgül (42407) abime çok teşekkür ederim özellikle. Tüm süreçte yanımda oldu ve tüm sorularımı cevapladı. Bütçem biraz kısıtlıydı. Tabiki imkanlar sonsuz :)
Kendimce toplamda şunları aldım:
*JBL Mid takımı. 290TL(Nakit)( @Mutlu Tekir (30216)  abimin Sony hoperlörlerini düşünüyordum ama uymuyormuş yassı olduğu için)
*JBL-HEI HAA-504 4 Kanallı 3000 watt amfi. 300TL.(Nakit)
*Candence Amfi Montaj kablosu ve montaj ücreti-200TL
Toplamda bana 790TL’ye mal oldu. Ses fazlasıyla tatminkar eskisine göre. Subwoofer almadım çünkü bagajım malesef oldukça küçük. Az yer kaplayan Subwoofer’lar da biraz el yakıyordu. Onun dışında zaten hep ön kapılarda dinlediğim için arkalara herhangi bir hoperlör almadım. İlerde bana yetmemeye başlarsa o zaman almayı düşünüyorum. Ancak önlerdeki bas ve tiz beni gayet tatmin etti. Uzun bir süre Sub almam sanıyorum :)
İstanbul Çağlayan’da Next Oto’dan aldım ürünleri ve nakit kullanırsanız gerçekten dişe dokunur indirimler yapıyorlar.Zaten internet fiyatlarıyla toplamda bi 150TL fark var olumlu anlamda. Ürünler 2 yıl garantili. Eğer JBL-Sefa dersiniz ufak daha indirim yaparlar. İnşallah uzun zaman sorunsuz kullanacağıma inanıyorum. Gönül isterdi ki , Morel , Focal alayım ama çapım belli malesef... :))) İleride alırım İnşallah :) Herkese çok sevgiler.
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 01, 2019, 03:51:53 »
Sefa kardeşim hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle,ama dikkat et araba ve ev dipsiz kuyudur taş atmayla dolmaz,şuda olsun buda olsun diyerek fazla açılma ipin ucu bir kez kaçarsa tekrar doğrulmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Şubat 01, 2019, 08:48:43 »
sefa kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan ,iyi müzikler bulup dinlemeyi ihmal etme ;)
eser bey den de bir atılım bekliyorum bu aralar ;) 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Şubat 01, 2019, 08:51:19 »
Sefa kardeşim hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle,ama dikkat et araba ve ev dipsiz kuyudur taş atmayla dolmaz,şuda olsun buda olsun diyerek fazla açılma ipin ucu bir kez kaçarsa tekrar doğrulmaz.
teşekkür ederim Ümit abi , gerçekten çok çok haklısın. Sonu gelmiyor... Çok da açılmaya gerek yok dediğin gibi zaten araç belli. Daha çok uzun zaman bir şey yapmam sanıyorum. Yaza doğru bir tek aklımda ses yalıtımı olayı var. O da malzemeleri alıp kendim yaparım diyorum :)

Mesaj Birleştirildi: Şubat 01, 2019, 09:02:36
sefa kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan ,iyi müzikler bulup dinlemeyi ihmal etme ;)
eser bey den de bir atılım bekliyorum bu aralar ;)
@Turgut özgül (42407) abi çok teşekkür ederim tekrar , her sorumu cevapladın :) Müzik kalitesi önemli demiştin abi,ben de genelde zaten Sporify’dan orjinal müzik dinliyorum. :) Valla değişim beni çok şaşırttı,uzun zaman beni tatmin eder bu diye düşünüyorum :))
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Şubat 01, 2019, 22:38:24 »
Sefa Bey hayırlı olsun.
Turgut Bey aslında evde ses sistemleri ile eskiden beri uğraşırım. Her zamanda kaliteli bir ses sistemini arabada kullanmak isterdim. Fakat araçta amfi ve sub bağlantıları yapmak ve koyacak yer bulmak sorun bu nedenle onlardan hep uzak durmaya çalıştım. Benim araçta sol ön hoparlör ve tweeter kısmından gelen patlamış hoparlör sesi de beni tekrar bu maceraya itti. Orijinal tek hoparlöre servis 640 lira deyince ben de madem değiştireceğim en azından adam akılı bir hoparlör takımı alayım dedim fakat düşük rms lerde kaliteli hoparlör yok mecburen amfi takmak gerekiyor vs. Şimdi işin içine daha çok girdikçe masraflarda beklenti de büyüyor.
Bu aralar sorunlu bir emlak işi ile uğraştığımdan fazlaca ilgilenemedim. Fakat araba ile sürekli bir yerlere gittiğimden dolayı inanın focal aldığıma pişman oldum. Ancak amfi ile bir düzelme olursa hoparlör çağ atlarsa bilemem. Bu nedenle dinlemeden bir şey almak gerçekten çok saçma gelmeye başladı. Hatta onları çıkarıp yerine 30w rms lik bir nakamichi komponent hoparlör takıp hiç kafamı ağrıtmayayım bir daha bu ses sistemi ile de uğraşmayayım diye bile düşünür oldum. Çünkü para veriyorsunuz ve karşılığını istediğiniz gibi kaliteli bir amfi olmadan almanız imkansız gibi. Ayrıca hoparlör taktırmaya gittiğimde oraya dünya kadar sorunlu insan geldi. Sürekli amfi problemleri vs. duydukça beni daha çok soğuttu bu olaylar. Ben aslında focalleri taktırmadan dinleme imkanımız var mı eğer beğenmezsem geri iade edeceğim dedim. O da yok abi, ama bu hoparlörler iyidir falan diyerekten beni gaza getirdi. Dün gördüm bana bu seferde o hoparlörlerin orijinal olmadığını düşünüyorum diyor. Yani esnaf milleti işte. Focalleri çıkaracağım gibi ve bu yüzden yeni bir sistem bakıyorum bir yandan virüs bulaştı sonuçta. Vibe amfi alıp sony gs1621c  hoparlör takımını öne taktırsam beni memnun eder mi? Sizin dediğiniz Morel için büyük amfi lazım onlarla uğraşmak istemiyorum. Focal Rse veya Access 165 alsam yine hayal kırıklığı yaşarım diye de bulaşmak istemiyorum. Hertz Esk için iyi demişler ama dediğim gibi dinlemeden bir karar vermek çok zor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Şubat 02, 2019, 10:22:56 »
eser bey sizi çook çok iyi anlıyorum. bakın kendi montaj maceramı anlattığımda da, daha öncede denemelerim olduğundan biraz bahsetmiştim. zaten insanların başına benim yaşadığım kötü tecrübeler gelmesin diye doğru olduğunu düşündüğüm yolları anlattım. bu demek değil ki herkes gitsin binlerce tl harcasın mutlu olsun, hayır o iş öyle olmuyor ,mesela arbasına sadece bir bass ve amfi koyup son derece mutlu olan insanlar olduğu gibi bagajında 10 bin euro luk sistem taşıyıp hala istediğini elde edemeyenler de var. kendi araba yaptığım şeyde benim için bir başlangıç ve bir alt yapı gibi. eğer biraz para bulabilirsem bir işlemci ilave edip bass ı değiştirmeyi düşünüyorum. demek istediğim şey bu işlerde nirvana ya ulaşmak diye birşey yok. hep daha iyisi oluyor ve sonuçları her zaman ne kadar ekmek o kadar köfte paralelindedir. tekrar söylüyorum tüm olay beklentinizle alakalı.
bakın başladığınız nokta da sadece speakerları değiştirmek vardı şimdi bir amfi öne compenent arkaya coax a geldik. sefa kardeşimizde aynı mantıkla yola çıktı , şimdi bir amfisi bir compenent takımı var ve tahmin ediyorum bass hissi yetersiz olduğundan sisteme ufak bir bass ekleyecek. muhtemelen sizde yapacağınız montaj sonrasında bass eksikliği hissedeceksiniz.
son olarak tavsiyem , söylediğiniz sony ler 110 w rms le, hertz esk 165 de yine 100 w rms le çalışıyor, ne yazık ki vibe bunları çaldıramaz, bence uyum açısından focalle devam edin , compenentlerin o kadar kötü çalacağını düşünmüyorum. bir diğer kişisel tavsiyem vibe gibi bir ürünü daha önce bağlamış ,bu konuda tecrübeli hatta mümkünse powerbass- vibe ürünleri satan bir tuningçi ya da hifi ciye montaj yaptırmanız. daha önce eklediğim vibe ın inceleme videosunda 2ohm da 100 watt enerji verince kabloların nasıl yandığını görmüşsünüzdür. bu normlade olacak bir şey değil tabiki adamlar kaç watta kadar dayanıyor görmek için yapmışlar. doğru bağlantı yapılmazsa diğer bütün ürünlerde aynı şekilde yangın çıkartma riski taşıyor. o yüzden herşeyden önce tecrübeli ve bilgili birine montaj yaptırmanız gerekmekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Şubat 04, 2019, 09:46:38 »
Benim amacım zaten nirvana değildi. :) Orijinal hoparlörden daha kaliteli ses versin yeterliydi. Fakat orijinal hoparlörden daha kötü ses veriyor şu anda. Dediğim gibi amfi takınca iyileşme olacaktır ama benim en düşük beklentimi bile karşılayamaz gibi geliyor. Sonuçta arabaya böyle bir sistemi kurup sökmesi hem masraflı hem uğraştırıcı bir süreç. Bu nedenle bu işleri tek hamlede halletmek benim için önemliydi. Fakat bu şekilde bir çözüm üretemedim. Olayın ucu ya amfi taktırmaya ya da düşük watt gücüne sahip bir komponent taktırmaya gidiyor. Şu an kaliteli bir amfi bir de komponent alsam taktırması ile en az 1500 lira tutacak. Bu paranın karşılığını ses olarak ne kadar alacağım onu da bilemiyorum. Yani bir yandan düşünüyorum aldığım hoparlörler sahte miydi yoksa ya da amfi olmadan bu hoparlörler havası inmiş top gibi zıplamıyor mu... :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 04, 2019, 11:18:47 »
keşke , bir tuningçiye gidip elinizdekini bir amfiyle deneyebilseydiniz ya da almayı düşünüdüğünüz herhangi bir compeneti amfiyle deneyip alabilseydiniz ,emin olun keyfiniz yerine gelirdi ;) .açıkçası umutsuz olacak bir durum yok diye düşünüyorum. hala geri dönebilirsiniz, elinizdekileri letgo dan ya da sahibinden den 100- 150 tl aşağısına satıp bu işi hiç bulaşmamış gibi eski hoparlörlerinizle devam edebilirsiniz. en azından 1500 tl olmadan fark olmuyormuş diyip ,eski hoparlörlerinizi daha bir sevgi ile dinleyebilirsiniz :)
ben yine de başlamışken bitirmeniz tarafındayım ,diğer türlü hep aklınızda bir soru işreti kalacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Şubat 04, 2019, 14:36:44 »
Deneme için dediğim gibi söyledim ama deneme imkanımız yok dediler.
Vibe amfi almak mantıklı mı? Yani ısınma, ses kalitesi ve gücünde problem yaşar mıyım?
Ayrıca montajı arabanın neresine yapmak lazım? Sony ye göre biraz daha büyük olduğu için teyp arkasına sığmayabilir torpido daha mı uygun olur?
Hertz in yeni nesil amfileri küçük boyutta ama yine de vibe ye göre büyük...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Şubat 04, 2019, 15:17:13 »
sony 62.6 x 37.3 x 162.8
vibe 37 X 187 x 82
ölçülerinde , görüldüğü gibi vibe en de 2 cm ve boyda 2 cm uzun , yani aralarında çok fark yok .
aşağıdaki link te sony i arkadaş güzel şekilde anlatmış, vibe da aynı mantıkla çalışıyor.

https://tvhchannel.com/video/Tjd6cKAzegs/Sony-XM-S400D-4-Kanal-Amplifikat%C3%B6r

birde bu amfileri koltuk altına da montaj yapıyorlar ,örnek bulursam eklerim.