Gönderen Konu: Bankalardan kredi kartı alamıyorum  (Okunma sayısı 3778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Bankalardan kredi kartı alamıyorum
« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2019, 09:08:09 »
Ümit bey biraz geç gördüm yazınızı.. Belki biliyorsunuz bilmiyorum ama poslar ile yazar kasalar çoğunlukla birleşti.. Dolayısı ile kredi kartı slibi ile fiş birlikte çıkıyor. Dolayısı ile kart ile alışveriş yaptığınızda otomatik fiş almış oluyorsunuz. Ha dediğiniz gibi faturasız benzin alımına %5 indirim yapan yer var mıdır bilemedim ama varsa bile çok çok nadirdir.

Üstteki yazımda belirtmiştim. Yaptığınız tüm peşin alışverişleri ortalama 15 gün sonra ödemenize imkan veren, taksit imkanı sunan ayrıca harcamalarınızın %1'ini size puan olarak hediye eden ( ve tüm bunları faizsiz yapan) bir ödeme aracının neresi kötü ben gerçekten anlayamıyorum. Bence bu önyargılardan kurtulmak gerekiyor. Bu iş insanlara gelirinin çok üzerinde limitli kartlar verilmesi ve insanımızın kullanmayı bilmemesi kaynaklı buralara geldi.  Şimdi ise bu limitler kanunlar ile sınırlandırıldı. Tekrar söylüyorum bilinçli kullanıldığında çok artısı, hiç eksisi olmayan bir ödeme yöntemidir kredi kartı.. Ama tabi ki herkesin kendi kararıdır, kullanmak istemeyene de saygı duymak gerekir..
1 ay sonrayı peşin yiyorsunuz ve asgari ücretliyseniz  bankaya herzaman borçlu kalıyorsunuz bunun neresi güzel ?
Pos cihazlarının değiştiğini yazarkasa pos olduğunu biliyorum keza eskiden de buna benzer bir uygulama vardı poslar harici yazarkasalara bağlıydı ama düzenbazlar bir şekilde onu bertaraf ediyordu şuanda otomatik olarak fiş basmak zorunda ama biliçli vatandaş zaten alışverişini yaptığı zaman fişini ister kaldıki birçok insan günümüzde büyük marketlerden alışveriş yapıyor marketlerde kasa sistemi barkod okutma olduğu için ister istemez fişi basmak zorunda baştada yazdığım gibi isterse limit maaşından az olsun yinede 1 ay sonrayı peşin yiyorsunuz ve herzaman borçlu olunuyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2019, 09:08:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 10, 2019, 15:40:12 »
Kredi kartı çıkmayan arkadaşlarımla görüştüğümde bana kullandığımız GSM hat önceden kara listede olan birisine ait olduğu için bankalar kart vermiyor demişti. Bu durumda bankayı arayıp hat güncellemesi yapmak gerekiyor.
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…