Gönderen Konu: Evrim konusundaki bilgi ve düşünceleriniz  (Okunma sayısı 7329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
Ynt: Evrim konusundaki bilgi ve düşünceleriniz
« Yanıtla #20 : Kasım 29, 2018, 10:14:29 »
birde kaç bin yıldan beri madem evrimleşiyoruz ihtiyaç olmadığı halde erkeklerde meme uçları neden var?
Evrim olayını çok anlamamışsınız, meme ucu gibi hayatı sürdürmek üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisi olmayan bir konuda evrim zorlama yapmaz, sadece ortama uyum kabiliyeti daha fazla olan türler diğer türleri yok eder, bu da belli konuları öne çıkarır, zeka, güç, çeviklik, uçma, suda yüzme yetenekleri vs. Gerisi önemsiz ve evrim konusu değil.
Günümüzden örnek verirsek : Zengin insanlar güzel kadınlarla evlenir, çocukları da güzel olur, onlar da zengin veya zekileri seçerler, böylece bu süreç aynı kurallarla devam ederse bir süre sonra 2 tür insan olur : Zeki ve güzel olanlar, Çirkin - aptal olanlar.
Örnek olsun diye verdim  :D

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 29, 2018, 10:14:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 29, 2018, 10:16:25 »
Kusura bakmayınız, mesleki olarak araya girmem gerekiyor, insan vücudu mükemmel falan değildir, bir sürü kusur ve hatası vardır, bu yüzden de Tıp bilimi en çok para kazanılan branşlardan biridir ve Doktorların önündeki kuyruklar uzadıkça uzar, hiç bitmez. Ortaçağ insanı için belki geçerli olabilir ama şu an teknoloji doğal hayatın pek çok alanına açık fark atmış durumda. Şu yazdığınız alet en basit örneğidir. Günümüzde düşünebilen ve sonuç çıkartabilen programlar yazılıyor, ABD'de ki bir avukatlık yazılımı şu an insanlardan çok daha başarılı sonuçlar alıyor, keza röntgen ve tomografi sonuçlarını değerlendiren bir yazılım var, en başarılı uzmandan çok daha iyi teşhis koyuyor, ki bunlar daha başlangıç. Yavaş yavaş insanların 2. sınıf olacağı bir çağa yaklaşıyoruz ve bazı bilim adamları bunun iyi olmadığını düşünmeye başladı bile. Sizin söyledikleriniz de zaman içinde çözülecek ve daha iyisi yapılacak, ısmarlama canlılar üretilecek, çok ileri zamanlarda belki de yeni gezegenler - yıldızlar üretebileceğiz , bu hızla bunlar mümkün artık.
[/quote

tayfun bey, madem bu kadar tıp da ileriyiz ölüme çare bulun hadi, hastanelerde çaresizce bekleyen çaresiz hastalıklara ve hastalara çare bulun. doktorların çokça çaresiz ve aciz kaldığı anlara şahit oldum.  dünyaya gelişimiz elimizde değil dünyadan gidişimiz elimizde değil. 1 saniye sonra ne olacağımız belli değil. burada ahkam kesiyoruz.  bütün organlarımız bizden bağımsız bir şekilde mükemmel şekilde işlevini yerine getiriyor. kalbin çalışması için, midemizin yediğimiz besinleri özümsemesi için ekstra bir çaba sarf etmiyoruz. ALLAH (cc) insanın acizliğini hatırlatmak için onu çeşitli hastalıklarla sınıyor, tıp bilimi dediğin daha ALLAH'ın yarattığı dna, rna, hücre gibi mucizeleri çözemedi. sen uyduruk yazılımlardan robotlardan bahsediyorsun. o robotlar insanın yaptığı işi yapabilir ama onların ruhu, vicdanı, merhameti yok. çünkü onları ALLAH yaratmadı. onlar basit makine. ruhu olmayan mekanik cihazlar. yukarıda ateistlerin cevap veremediği sorular videosunu iyi izle. orada sözde ateist bilim adamları kendilerine sorulan tür değişimine somut örnek verin sorusuna cevap veremiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Kasım 29, 2018, 10:17:02 »
o dediğiniz teknolojiyi mükemmel oldugunu kabul etmediğiniz insan vücudundaki akıl yaptı... mükemmel olan şeylerde bozulabilir pekala..
Haklısınız. Şu an insanoğlunun elindeki tek şey zeka. Ama o da yavaş yavaş kendi elinden çıkmak üzere. O zaman ne olacak ?
Ya da insan ömrünü 50 yıl içinde 40-50 yıl uzatmış olan Tıp, ölümsüzlüğü de bulacak, o zaman ne olacak ? ( Ölüm geni diye bir gen var, çünkü canlılar ölmezse kıtlık ve açlık olur, evrim gereği ölüm ve tazelenme olmalı. O yüzden de tüm canlılarda bu gen var . Bu gen etkisiz hale getirilince yan uygulamalarla ölümsüzlük mümkün olacak)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Kasım 29, 2018, 10:18:48 »
tür değişimine somut kanıtlar bekliyoruz tayfun bey. günümüzden bilimsel somut deliller. milyonlar yıl öncesinden, sahtekarlıkla yapılan kafataslarından değil. somut delliler. ne de olsa bilimsellikten bahsediyorsunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Kasım 29, 2018, 10:21:44 »
tür değişimine somut kanıtlar bekliyoruz tayfun bey. günümüzden bilimsel somut deliller. milyonlar yıl öncesinden, sahtekarlıkla yapılan kafataslarından değil. somut delliler. ne de olsa bilimsellikten bahsediyorsunuz.
Şu an vücudunuzda bir kuyruk taşıyorsunuz. Yeterli mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 29, 2018, 10:22:26 »
kuyruk derken?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Kasım 29, 2018, 10:30:05 »
kuyruk derken?
Os Cocyx. Her insanda vardır, "kuyruk kemiği" yani. Atalarımızın kuyruğu varken bu kemik daha uzundu ve kuyruk buraya tutundu, zaman içinde işlevini kaybetti ve kuyruk kalktı, kemik kaldı. Gene de embriyo aşamaları sırasında o kuyruk gene çıkıyor ve doğuma kadar ortadan kayboluyor. Haftasını unuttum ama erken safhalardan birinde.
( Embriyo safhaları insan evriminin minik bir tiyatrosudur. Önce balık olur, sonra sürüngene döner,sonra kuyruk kaybolur vs.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Kasım 29, 2018, 10:32:07 »
Os Cocyx. Her insanda vardır, "kuyruk kemiği" yani. Atalarımızın kuyruğu varken bu kemik daha uzundu ve kuyruk buraya tutundu, zaman içinde işlevini kaybetti ve kuyruk kalktı, kemik kaldı. Gene de embriyo aşamaları sırasında o kuyruk gene çıkıyor ve doğuma kadar ortadan kayboluyor. Haftasını unuttum ama erken safhalardan birinde.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ben ikna oldum. sağ olun tayfun bey. siz de kuyruk kalmış herhalde. ben de yok.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 29, 2018, 10:33:12
sizi bilmem ama benim atalarım kuyruklu değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Kasım 29, 2018, 10:33:19 »
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ben ikna oldum. sağ olun tayfun bey. siz de kuyruk kalmış herhalde. ben de yok.
Peki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Kasım 29, 2018, 10:44:28 »
( Embriyo safhaları insan evriminin minik bir tiyatrosudur. Önce balık olur, sonra sürüngene döner,sonra kuyruk kaybolur vs.)

darwin tür değişimini insanın embiriyo safhalarında açıklamamıştır ki siz bunu nereden çıkardınız? ayrıca balıktan sürüngene dönüp sonra da kuyruğu kaybolan tür değişimi demişsiniz de  yeryüzünde bu tür değişimine örnek kanıtlayabileceğiniz böyle bir canlı var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Kasım 29, 2018, 10:55:24 »
Haklısınız. Şu an insanoğlunun elindeki tek şey zeka. Ama o da yavaş yavaş kendi elinden çıkmak üzere. O zaman ne olacak ?
Ya da insan ömrünü 50 yıl içinde 40-50 yıl uzatmış olan Tıp, ölümsüzlüğü de bulacak, o zaman ne olacak ? ( Ölüm geni diye bir gen var, çünkü canlılar ölmezse kıtlık ve açlık olur, evrim gereği ölüm ve tazelenme olmalı. O yüzden de tüm canlılarda bu gen var . Bu gen etkisiz hale getirilince yan uygulamalarla ölümsüzlük mümkün olacak)
ölüm ve tazelenme evrim gereği değil yaratılış gereği.. hiç öyle 50 yıl içinde 40-50 yıl uzamadı ömrümüz. Ölümsüzlük bulunamaz bundan emin olabilirsiniz.. tek kalan şey deDiğiniz ZEKAm bunu biliyor.. öyle kuyruk muyeuk safsatalarına inanmayın bence. Bilim bunların olmadıgını ispat etti sizde bırakın bence..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Kasım 29, 2018, 10:56:22 »
ölüm ve tazelenme evrim gereği değil yaratılış gereği.. hiç öyle 50 yıl içinde 40-50 yıl uzamadı ömrümüz. Ölümsüzlük bulunamaz bundan emin olabilirsiniz.. tek kalan şey deDiğiniz ZEKAm bunu biliyor.. öyle kuyruk muyeuk safsatalarına inanmayın bence. Bilim bunların olmadıgını ispat etti sizde bırakın bence..
Size de peki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 29, 2018, 15:07:19 »
Şahsi fikrim, "Evrim" konusunda "maymundan mı geldik ?" gibi sorular, bana "sığlaştırma" olarak geliyor, asimilasyon bile bir evrimdir ki genlerin bilgi ve yetenek aktarımını kimse inkar edemez, burada önemli olan "Evrim" terimine hangi açıdan bakıldığı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Kasım 29, 2018, 15:33:34 »
Şahsi fikrim, "Evrim" konusunda "maymundan mı geldik ?" gibi sorular, bana "sığlaştırma" olarak geliyor, asimilasyon bile bir evrimdir ki genlerin bilgi ve yetenek aktarımını kimse inkar edemez, burada önemli olan "Evrim" terimine hangi açıdan bakıldığı.

ufuk bey, maymundan geldiğini iddia edenler işi sulandırıyor zaten ama sizin iddia ettiğiniz gibi sana göre  bana göre evrim teorisi diye bir şey yok. bir tane evrim teorisi var o da darwin'in türlerin değişimi üzerine iddia ettiği evrim. yani maymunların insana dönüşmesi, balıkların sürüngene dönüşmesi gibi ancak bu türlerin değişimine ilişkin somut kanıt istenildiğinde evrimciler türü değişmiş bir kanıt sunamıyor. ( ya da insan ve maymun kafatasını yapıştırıp sahtekarlık yapıyorlar)  darwin'in tür değişimine uğradığını iddia ettiği ispinoz kuşunun türü değişmemiş kuş aynı kuş. yani evrimciler ortaya attıkları tezi bile kanıtlayamıyorlar sonra da bilimsellikten bahsediyorlar. yukarıda ateistlerin cevap veremediği sorular videosu var, izleyin, evrimcilere kanıt soruluyor, kanıtım yok ama inanıyorum diyorlar. iyi de evrim din mi ki inanıyorlar.  inancı reddeden inançla alay eden evrimciler din gibi evrime inandıklarını söylüyorlar. kanıt yok, bilimsellik yok. o  halde evrim teorisi adı üstünde kanıtlanmadığı sürece  teoridir, teori olarak kalacaktır. bu arada ufuk bey; asimilasyon, genlerin, bilgi ve yetenek aktarımını evrim olarak adlandırırsanız kavram kargaşası olur. asimilasyon, bilgi ve yetenek genlerle ilgili konulardır. evrim ise söylediklerinizden çok farklı bir konudur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Kasım 29, 2018, 15:59:09 »
ufuk bey, maymundan geldiğini iddia edenler işi sulandırıyor zaten ama sizin iddia ettiğiniz gibi sana göre  bana göre evrim teorisi diye bir şey yok. bir tane evrim teorisi var o da darwin'in türlerin değişimi üzerine iddia ettiği evrim. yani maymunların insana dönüşmesi, balıkların sürüngene dönüşmesi gibi ancak bu türlerin değişimine ilişkin somut kanıt istenildiğinde evrimciler türü değişmiş bir kanıt sunamıyor. ( ya da insan ve maymun kafatasını yapıştırıp sahtekarlık yapıyorlar)  darwin'in tür değişimine uğradığını iddia ettiği ispinoz kuşunun türü değişmemiş kuş aynı kuş. yani evrimciler ortaya attıkları tezi bile kanıtlayamıyorlar sonra da bilimsellikten bahsediyorlar. yukarıda ateistlerin cevap veremediği sorular videosu var, izleyin, evrimcilere kanıt soruluyor, kanıtım yok ama inanıyorum diyorlar. iyi de evrim din mi ki inanıyorlar.  inancı reddeden inançla alay eden evrimciler din gibi evrime inandıklarını söylüyorlar. kanıt yok, bilimsellik yok. o  halde evrim teorisi adı üstünde kanıtlanmadığı sürece  teoridir, teori olarak kalacaktır. bu arada ufuk bey; asimilasyon, genlerin, bilgi ve yetenek aktarımını evrim olarak adlandırırsanız kavram kargaşası olur. evrim, söylediklerinizden farklı bir teoridir.

Merhaba Kutay bey, öncelikle İmam Hatip Lisesi mezunu olduğumu belirterek söze başlamak istiyorum, zira benim bahsettiğim konu Darwin efendinin "Evrim Teorisi" değil, "Evrim" teriminin yaşam üzerindeki yeridir, bu terimin ismine ister evrim denilsin ister başka bir şey, zaman içerisinde yaşanan ve yaşanabilecek değişiklikleri reddetmek, geçmişe bakıldığında pek akla yatkın bir iddia değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Kasım 29, 2018, 16:37:45 »
Merhaba Kutay bey, öncelikle İmam Hatip Lisesi mezunu olduğumu belirterek söze başlamak istiyorum, zira benim bahsettiğim konu Darwin efendinin "Evrim Teorisi" değil, "Evrim" teriminin yaşam üzerindeki yeridir, bu terimin ismine ister evrim denilsin ister başka bir şey, zaman içerisinde yaşanan ve yaşanabilecek değişiklikleri reddetmek, geçmişe bakıldığında pek akla yatkın bir iddia değildir.

ufuk bey, söylemek istediğinizi anlıyorum ama ona evrim derseniz kavram kargaşası olur. biz ona değişim diyelim. evrim çok farklı bir konu. kavram kargaşası tartışmayı kısır döngüye sokar, başka mecralara sürükler. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis.. babam gibi araba:))
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 68453
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Kasım 29, 2018, 17:04:45 »
Bir şeyler de ben karalamak isterim. "Evrim" terimi genelde ateistlik, inançsızlık söylemidir. En azından ben farklı bir yapıda kullanana denk gelmedim. Yani temelde geçmişin bir kesiti alınarak atomların bir araya gelip amino asitlerin, hücrelerin yapı taşı kabul edilen proteinlerin de hücrelerin oluşumuna zemin hazırladıkları kabul edilir. Bu ortamı oluşturana bakılmaz! Tek hücreli canlı da olsa, herhangi bir canlı ya da kendi vücudumuzdan bir hücre de olsa biliyoruz ki bu atom ve moleküllerden oluşan, üstelik çok karmaşık yapının bir de canı var. Vücudumuzdaki her bir hücre hem kendi başına canlı, hayatını belli bir zamana kadar sürdürüyor ve görevini yapıyor, hem de sistemin bir parçası. Çok uzatmak istemiyorum. Darvin'in Brezilya gezisi mektuplarında, gördüğü müthiş yeşillik ve rengarenk manzaradan sonra insan gözüne atfen "gözün yapısı beni bu teoriden tamamen soğuttu" dediği söylenir. Aslında burada çok daha sonraları keşfedilen gözün görmediği sadece gelen ışığa göre ürettiği sinyalleri beyne gönderime aracı olduğu ve görüntüyü işleyen beyin olduğu anlaşıldı.

Günümüzde uzun zamandan beri büyük patlama (Bing Bang/ol dedi oldu!) ile varoluşun başladığı kabul edilir. Henüz aksine bir teori kanıt bulunamamıştır. Bu teoriyi fosil fon ışıma (büyük patlamadan kalan radyasyon izleri) ve kırmızıya kayma, yani bütün uzaydaki cisimlerin birbirinden uzaklaşması ile sürekli genişleyen bir evren yapısı kanıt olarak ileri sürülmektedir. Birbirine yaklaşan bazen çarpışan galaksiler bu durumu engellemiyor. Yani ilk saniyesi değil saniyenin milyarlarca kere milyarlarca küçük dilimleri bile senaryoda hesaba katılıyor. Sıfır hacimden bir anda bir şey fışkırdı. Nedir belli değil; enerji. Uzay, madde yok sadece bu, artık plazma mı ne diye adlandırılacaksa.. Sonra patlamanın gücü ile genişlemeye devam ederken atomların ilk parçacıkları, fotonlar, m-brainler, quarklar, bozonlar vesair.. sonunda maddenin yapı taşı elektron, proton ve nötronlar, bir de antileri ve de genişledikçe uzay oluştu. Hepsi aynı zamanda oluştuğuna göre (uzay halen luşmaya genişlemeye devam ediyor) tüm evrendeki atomlar 14 milyar yaşında. Burada bazıları, "yoktan yaratıldı" derken, bazıları da zaten "var olan bir varlıktan var olduğunu" söylüyor. Çünkü yoktan var olduysa akla "yok neredeydi" sorusu geliyor! O yüzden vardan var oldu. Dikkat edilirse milat kabul ettiğimiz büyük patlamadan günümüze kadar hep bir değişim olmuştur. Bilim insanları şöyle demiş; "evrende değişmeyen bir şey varsa o da değişimin ta kendisidir". İşte bu değişim kelime anlamıyla evrimdir! Bilim patlamayı bile zor tasavvur ederken öncesi hakkında acizdir. Ayrıca bu sadece evrenin gözlemleyebildiğimiz tarafıdır. Yani, anti madde, karanlık taraf?

Evrimciler olaya bütünsel bakmak yerine sadece kafalarında oluşturdukları bir şablona hayatı sığdırmaya çalışırlar. Aslında kraldan çok kralcılık yaparlar, Darwin'i bile beğenmezler!

Atomlardan başlarsak, belli ölçü ve oranlarda, müthiş bir düzende bir araya gelmiş, hücreleri oluşturmuş olabilirler. Onlara bu ortamı birinin sağlamış olması gerekmez mi? Merhum Prof.Dr. Oktay Sinanoğlu'nun, "önce sayılar yaratıldı" sözü çok anlamlıdır. Hadi bir araya geldiler kusursuz bir hücre (dikkat edin daha hücredeyiz!) oluştu, ona bir can nasıl geldi. Bir motor kuvvet mi oluştu, bir şeyler mi tetiklendi? Kainatta evrimleşme sürekli devam ediyor! Enerji atoma, uzaya, maddeye, zamana dönüştü. Bunu yapan maydanoz fidesinden çınar ağacı yapamaz mı?

İlk atom hidrojen oldu, yıldızlarda helyum ve daha ağır yapılı atomlara dönüştü, etrafına açığa çıkan enerji ile hayat saçtı. Bu dönüşüm tüm atomların enerjilerini kaybedene dek devam edecek. Dünya, insan ve canlı hayatı bunca büyük bir senaryonun ancak çok küçük bir dilimini işgal ediyor. Dini inanışlarda insanın çamurdan yaratıldığı söylenir. Biraz avam gelse de, canlılarda toprakta olan atomlardan farklı bir madde yoktur. Hikayede Allah ilk insan Adem aleyküm selam 'ı yaratmış, şeytana secde etmesini söylemiş ya, başka bir yerde de şeytan Allah'a olayı basite alıp ne "var ki onda, onu ben de yaparım" deyip toprağa yönelince, Allah, "yok kendi toprağınla" der! Yani iş maddenin yaratılmasıyla, ya da enerjinin madde görünümüne dönüşüyle başladı. Bilebildiklerim, kapasitem çerçevesinde evrim diye adlandırılan atomlarla birlikte başlasa da, ya da bu dünya bu düzen ezelden beri var kabul edilerek başlasa ve atomdan, hücreye, organlara çeşit çeşit canlılara ve en nihayetinde mükemmel bir canlı olan  insana (insanda halen defolar var gibi söylendi) bu hale gelmede bir kudret eli olmaması akla ve bilime uygun değildir! O kudret, kendisini inkar etmeyi bazılarına vermişse ne diyebilirim! Belki de onun kudretimi görmeyi herkese nasip etmemiştir?

Uzatmak istemeden epey uzadı, kusura bakmayın.
9. 2011 Skoda Yeti 1.2 TSI DSG (capondan almana ;) )
8. Terfi: Avensis 2001 Sol/AT D4.. Bilenler bilir:) (yeni sahibinde)
7. Arabam 6 yıl kullandığım Corolla 1997 GLi
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Kasım 29, 2018, 17:53:40 »
Evrim degisim midir, mukemmellige yolculuk mudur, evrim anlik degisim midir, uzun suredeki degisim midir, emriyodan olum anina kadar olusan gelisim buyume bilgi deneyim evrim midir, ilk tarihten buyana atomdan hucreye hucreden cok hucreye, cok hucreden cesitli canlilara, ...
 Once evrim ne diye sormak istiyorum.
 Herkesin kafasinda farkli bir kavram var.
Evrim nedir, evrim teosrisi nedir, darvin den baska evrimci varmidir.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Kasım 29, 2018, 18:21:08 »
sevgili kardeşlerim vaktiyle çalıştığım iş yerinde çok sevdiğim bir mühendis abimiz vardı ateistti, onun arabası yoktu benim arabamla onu her akşam iş çıkışı bakırköye bırakırdım bende orada oturuyordum. bana sen okumuş yazmış adamsın nasıl inanıyorsun diyordu bende ona hocam beni ikna et bende inanmıyayım diyordum, hayat nasıl başladı diye sorunca yüksek basınç altında elektrik arkıyla hücre meydana geldi sonrada evrile evrile canlı hayat oluştu cevabını verdi, benim cevabım hocam yüksek basınç elektrik akımı nerden meydana geldi? biliyorsun hiç bir şey yoktan varolmaz varolan da yok olmaz cevabını vermiştim sonuçta beni inanmamaya ikna edememişti. şimdi esas meseleye gelelim evrimciler yani ateistler insanın maymundan ,kedi köpeğin bilmem nereden evrile evrile bugünkü ırk ve hayvan ırklarına gelindiğini söylüyorlar, tamam istanbuldaki veya londradaki canlılarda böyle birşey olduğunu varsaysak, koca avrupa, asya, afrika, amerikadaki insanların hayvanların birbirlerini görme şansı olmadan nası aynı şekilde evrildiğini, elmanın dünyanın her yerinde aynı olduğunu insanların hayvanların iki hücreden nasıl üreyip bütün atalarının özelliklerini taşıdığını ve bütün bitkilerin koca koca ağaçların her yerde aynı şekilde bir tohumdan ürediğini açıklayabilecek bir ilim adamı veya ilim varmıdır? akşamları bulutsuz bir havada gök yüzüne baktığımız zaman görebildiğimiz kadarıyla o uçsuz bucaksız kainatın nasıl varolduğunu düşünebilecek veya izah edebilecek bir beyin varmıdır? hangi dine hangi inanca sahip olursak olalım bütün bu varoluşu yaratan bir yaratıcı olduğunu ister istemez kabul etmek zorundayız zaten insanoğlunun beyin kapasitesi daha fazlasını düşünebilme kapasitesinde değildir, fazla düşünmekte insana mutluluk getirmez hayatı stres ve kaygılarla geçer. floryada bir polisi arabama almıştım Atatürk hava alanında g.doğu şehit ve gazilerini karşılama görevindeymiş bana hiç unutmam inançlı olanlar sapasağlam inançlı olmayanlar kafayı yiyip geliyorlar demişti, sapasağlam dediği ruh sağlığı açısındandı tabiki yaralıydı ama huzurlu ve aklı yerindeydi manasındaydı.düşünebiliyormusunuz dağın başında nöbet tutan bir asker her an bir kahpe kurşun gelebilir diye tabiki korkabilir ama Cenabı Allaha bütün kalbiyle inanıyorsa yaradanının onu koruyacağına olan inancıyla aslanlar gibi görevini yapar. çocuklar kusuruma bakmayın başınızı çok ağrıttım.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Kasım 29, 2018, 19:47:59 »
Neden 5 er parmakliyiz, 4,7,9 olsa daha iyi olmazmiydi.
2 ayakla yurumek zor zahmetli ve fazla enerji gerektiren bi sey.
2 goz yeterli degil, 5 8 goz daha hakim gorus alani saglar
2 kol ihtiyaclari karsilamada yetersiz,
Ureme irganlarinin tekil olmasi canliligin devami icin riskli. Her canli cift ureme organli olmali.
 Burun, insan burnu vucuttaki en zayif bolum, en cabuk kirilan kemik. Neden disarda. Duz olsa ve hasarlara dayanikli olsa.
 Insan derisi cok hassas ve zayif, gunesten soguktan etkileniyor, oysaki ilk insansinin derisinin daha saglam oldugu kanisi var. Evrim hatami yapti ?
  Guzellik ?   Evrim guzellikci olamaz, kullanislilik uzere ilerler(kendi kuramlari oyle soyluyor). Evrimle estetik yanyana gelemez.

yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.