Gönderen Konu: Corona motor arıza ışığı  (Okunma sayısı 11191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corona apex
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 250000
  • Model Yılı: '94
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Corona motor arıza ışığı
« Yanıtla #40 : Şubat 23, 2019, 14:17:16 »
marş yapınca ateşleme yok, ustanın biri immobilizer varmı diye sordu ondan da calışmayabilir dedi aklıma parkederken uzaktankumandanin sessiz alarm kısmına basarak kilitlediğim geldi tekrar kontak açıkken uzaktankuman tuşuna basınca motor ariza ışığı 3 4 kez yandı söndü torpito altindan ışıkla senkronize röle sesi duydum ama birdaha yanmadı ışık bir alakası varımdır bilmiyorum bilgi olsun diye yazayim dedim röle arızası motor arıza lambası arasında ilişki olabilirmi hala sonuç yok.
1994 toyota corona apex

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 23, 2019, 14:17:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 23, 2019, 14:34:13 »
marş yapınca ateşleme yok, ustanın biri immobilizer varmı diye sordu ondan da calışmayabilir dedi aklıma parkederken uzaktankumandanin sessiz alarm kısmına basarak kilitlediğim geldi tekrar kontak açıkken uzaktankuman tuşuna basınca motor ariza ışığı 3 4 kez yandı söndü torpito altindan ışıkla senkronize röle sesi duydum ama birdaha yanmadı ışık bir alakası varımdır bilmiyorum bilgi olsun diye yazayim dedim röle arızası motor arıza lambası arasında ilişki olabilirmi hala sonuç yok.
Erhan bey araçta normalde immobilizer varmı bilmiyorum ama alarm varsa veya cam kaldırma modülü vs değişik elektronik eklemeler bazen sıkıntı çıkarabiliyor,mesela Carina kullanıcı el kitabında immobilizer olduğu yazıyor bizim coronalarda varmıdır bilmiyorum,aynı araç bende var defalarca pil değiştirme için kumandayı söktüm ama denk gelmedim

Mesaj Birleştirildi: Şubat 23, 2019, 14:46:21
Bakınız Carina kullanıcı el kitabı anahtar ile ilgili bölüm.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corona apex
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 23, 2019, 17:19:04 »
İlginize çok teşekkür ederim Allah razı olsun yardımcı olmaya çalıştınız ama sorun çözülemedi elektrikçinin birine bıraktım eve geldim, çalışırsa çalışır, çalışmazsa bir bidon benzin masrafım daha olur. Sizi de meşgul ettim hakkınızı helal edin iyiki varsınız.
1994 toyota corona apex

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 23, 2019, 20:07:27 »
Marsta bujide kivilcim yok ise, beynin sigortasi ilk kontrol edilmeli.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 23, 2019, 20:34:45 »
İlginize çok teşekkür ederim Allah razı olsun yardımcı olmaya çalıştınız ama sorun çözülemedi elektrikçinin birine bıraktım eve geldim, çalışırsa çalışır, çalışmazsa bir bidon benzin masrafım daha olur. Sizi de meşgul ettim hakkınızı helal edin iyiki varsınız.
Erhan bey bu kadar karamsar olmayın çözülmeyecek bir durum yok,ölümden gayrı herşeyin çaresi vardır en kötü ihtimal distiribitör değişir,veya başka bir işlem yapılır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 265000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Şubat 24, 2019, 17:29:29 »
Erhan bey umit beyin dedigi gibi caninizi çok sıkmayın.bende sizinle ayni şeyleri yaşadım.dedigi gibi ya distribitorden degilse beyindendir.bende fazadan bir beyin var.boşta duruyor.isterseniz deneme yapmak için gönderebilirim.yani bir şekilde sorun çözülür.tekrar geçmiş olsun

Mesaj Birleştirildi: Şubat 24, 2019, 17:31:46
Ayrıca benim gittiğim elektrikci araçta immobilizer olmadıgını soylemişti
Corona 2.0 gli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 24, 2019, 17:51:03 »
Erhan bey umit beyin dedigi gibi caninizi çok sıkmayın.bende sizinle ayni şeyleri yaşadım.dedigi gibi ya distribitorden degilse beyindendir.bende fazadan bir beyin var.boşta duruyor.isterseniz deneme yapmak için gönderebilirim.yani bir şekilde sorun çözülür.tekrar geçmiş olsun

Bu forumun yardimlasma kültürünü seviyorum ya :)
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corona apex
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Şubat 27, 2019, 16:21:42 »

Aydın bey dediğiniz gibi elektrikci beyinden supheleniyor içi oksitleniş daha önce tamor görmüş diyor, sizdeki beyini deneme amaçlı gonderebilirseniz beni çok mutlu edersiniz telefonumu ve adresimi özel mesaj olarak gönderiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 28, 2019, 12:23:46
Malesef Aydın beyin beyni yanmış, kısa devre yapmış,bi kaç yerinde lehim varmış, arabasını çalıştırmamış, benim sağlam beyin temin etmem gerekirmişşş. Beyin temin edebileceğim ya da benim aracınkini tamir ettirebileceğim yönlendirebileceğiniz bir yer varsa bilgi bekliyorum teşekkürler.
1994 toyota corona apex

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corona apex
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mart 02, 2019, 15:20:53 »
Sorun beyindeymiş arkadaşlar bir arkadaşımın coronasının beynini taktık kontağı açınca motor arıza ışığı yandı ve marş yapınca çalıştı, bir televizyon tamircisi beyne baktı ne yaptı bilmiyorum beyni düzeltti şu an sorun yok sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkürler.
1994 toyota corona apex

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Mart 02, 2019, 15:26:30 »
Sorun beyindeymiş arkadaşlar bir arkadaşımın coronasının beynini taktık kontağı açınca motor arıza ışığı yandı ve marş yapınca çalıştı, bir televizyon tamircisi beyne baktı ne yaptı bilmiyorum beyni düzeltti şu an sorun yok sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkürler.
geçmiş olsun sorun çözülmüş güle güle kullanın.
Televizyon tamircisi kendini iyi geliştirmiş demekki,zaten bizim ülkemizde okumamış mucitler var.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mart 02, 2019, 17:06:22 »
merak ettiğim bir konu idi çözüldüğüne sevindim.tadilat tamiratta izledim,beynin içinde küçük bir parça değişti,yeniden lehimleme yapıldı ve 1500 usd lik beyin 80 usd ye onarıldı,herhalde basit bir değişim ve temassızlık vardı, tv tamircisi anladı ve çözdü,kocaman aferin..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 336000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ekim 15, 2020, 09:58:01 »
İyi günler. 1994 toyota corona gli aracım düz yolda giderken sorun olmuyor. Ancak yokuş yukarı giderken veya biraz motoru zorladığımda aniden motor ışığı yanıyor. Araç gitmeye devam ediyor ancak güçten düşüyor. Birkaç elektrik ustasına götürdüm sorunun distribütör veya beyinde olabileceğini söylediler. LPG ile ilgili olabileceği söylendi. Her defasında farkı firmalardan aldım, değişen birşey olmadı. Distribütör bobinini değiştirdim, fakat sorun hala devam ediyor. Özellikle uzun yokuşlarda 2. vitese kadar düşüyorum. Motor sanki 4 yerine 2 silindirle çalışıyormuş gibi gidiyor. lütfen yardım edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Ekim 15, 2020, 11:34:27 »
İyi günler. 1994 toyota corona gli aracım düz yolda giderken sorun olmuyor. Ancak yokuş yukarı giderken veya biraz motoru zorladığımda aniden motor ışığı yanıyor. Araç gitmeye devam ediyor ancak güçten düşüyor. Birkaç elektrik ustasına götürdüm sorunun distribütör veya beyinde olabileceğini söylediler. LPG ile ilgili olabileceği söylendi. Her defasında farkı firmalardan aldım, değişen birşey olmadı. Distribütör bobinini değiştirdim, fakat sorun hala devam ediyor. Özellikle uzun yokuşlarda 2. vitese kadar düşüyorum. Motor sanki 4 yerine 2 silindirle çalışıyormuş gibi gidiyor. lütfen yardım edin.
Değiştirdiğiniz bobin muhtemelen yan sanayidir ilk önce doğru bobini tevzi makarasını Distribütör kapağını ve sinyal kablosunu değiştirin (yalnız japon menşei olanlar çok pahalıdır) daha sonra deneme yapın buji kabloları yıpranmışsa yine aynısını yapar,araçta tekleme vs oluyormu ve benzinde de auiynı sorunu yapıyormu.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 245000
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Kasım 10, 2020, 14:34:21 »
Merhabalar, benim aracımda da motor arza ışığı yanmıyor. Elektrik tesisatını kontrol ettirdim, arza lambasını kontrol ettirdim bir sorun olmadığı söylendi. Şunu öğrenmek istiyorum bu lamba kontak çevrildiğinde yanıp sonra sönüyor mu, yoksa sadece arza durumlarında mı yanıyor?

Mesaj Birleştirildi: Kasım 10, 2020, 14:43:56

Erhan bey, bu tv tamircisinin adı ve yerini paylaşabilmeniz mümkün mü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Kasım 12, 2020, 09:06:47 »
Merhabalar, benim aracımda da motor arza ışığı yanmıyor. Elektrik tesisatını kontrol ettirdim, arza lambasını kontrol ettirdim bir sorun olmadığı söylendi. Şunu öğrenmek istiyorum bu lamba kontak çevrildiğinde yanıp sonra sönüyor mu, yoksa sadece arza durumlarında mı yanıyor?

Mesaj Birleştirildi: Kasım 10, 2020, 14:43:56
Erhan bey, bu tv tamircisinin adı ve yerini paylaşabilmeniz mümkün mü
Merhabalar Ömer bey,
Sağlıklı çalışan sorun olmayan bütün sistemlerde motor arıza lambası kontağı ilk açtığınızda diğer lambalarla birlikte yanar marş yaptıktan motor çalıştıktan sonra söner,kendi içinde kısa bir test yapar arıza varsa veya yolda anlık oluşan arızaları bildirmek için yanar,ekrandaki ampulü kontrol edin patlamış olabilir eğer sağlamsa başka bir nedenden lamba deaktif edilmiş olabilir.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 245000
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Şubat 24, 2021, 21:43:20 »

Bu konuyu tekrar açmak istiyorum. Daha önce Erhan Bey'in mesajını alıntılayıp kendisine aynı soruyu yöneltmiştim ancak cevap alamadım. Büyük ihtimal iletiyi görmedi. Hem konuyu güncel tutmak hem de değerli forum üyelerinin bilgilerine sunmak adına soruyu tekrarlıyorum. Erhan Bey, aracınızın beyin tamirini gerçekleştiren tv tamircisinin bilgisini paylaşabilmeniz mümkün mü? Ek olarak değerli forum üyelerinin bu konuya ilişkin bilgileri var mı?