Gönderen Konu: SUBARU Forester SG 2007  (Okunma sayısı 9612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Ynt: SUBARU Forester SG 2007
« Yanıtla #20 : Eylül 06, 2018, 18:16:49 »
aracınız hayırlı uğurlu olsun. Rabbim kazasız, belasız binmeyi nasip etsin. mazda gibi subaru da maalesef ülkemizde kıymeti bilinmeyen kaliteli araçlardan

biri. tartışmasız suv ve arazi sınıfının kralı subarudur. özellikle yatay boxer motoru, sınıfının en güzel yol tutuşu, iihs güvenlik testlerinde her yıl vovo ile

birlikte en güvenilir araç seçilmesi, amerika ve kanada gibi ülkelerde çok tutulması, herkeste olmaması subaru'yu sıra dışı yapan ayrıntılar. tekrardan hayırlı

olsun güle güle sağlıkla kullanın.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 06, 2018, 18:16:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '05
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 07, 2018, 16:10:04 »
doğru görmüşsün kardeşim. gökçeada'daydık ailecek. keşke gelseydin yüz yüze tanışmış olurduk.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 06, 2018, 17:38:48
tokay bey çok doğru dediniz işte bu lafı. gençlik bir kere helede imkan varken almak lazım.
Valla trafik kalabalıktı durdurmak istemedim merkezin ortasından geçiyordunuz.birde plakadan emin olamadım ondan rahatsızlık vermek istemedim umarım ailecek güzel vakit geçirmişsinizdir 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 07, 2018, 18:33:30 »
aracınız hayırlı uğurlu olsun. Rabbim kazasız, belasız binmeyi nasip etsin. mazda gibi subaru da maalesef ülkemizde kıymeti bilinmeyen kaliteli araçlardan

biri. tartışmasız suv ve arazi sınıfının kralı subarudur. özellikle yatay boxer motoru, sınıfının en güzel yol tutuşu, iihs güvenlik testlerinde her yıl vovo ile

birlikte en güvenilir araç seçilmesi, amerika ve kanada gibi ülkelerde çok tutulması, herkeste olmaması subaru'yu sıra dışı yapan ayrıntılar. tekrardan hayırlı

olsun güle güle sağlıkla kullanın.

allah razı olsun çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Ekim 08, 2018, 15:16:50 »
evet arkadaşlar. uzun süredir bir türlü vakit bulup yaptıramadığım direksiyon ve vites komple deri değişimi; şoför koltuğu yıpranmış-sökülmüş deri kısımları da hallettik. ayrıca yılların verdiği pislikle ve kullanımdan kaynaklı deformasyonla ön emniyet kemerlerini de değiştirdim. salınca gitmiyordu kapıya falan sıkışıyordu. şimdi yağ gibi kayıyor. ve direksiyon-vites dikiş iplikleriyle kombine olmaları için mavi renk oldular. aracın içini baya değiştirdi. girer girmez dikkat çekiyor bu kadarını beklemiyordum.

eski halleri;

Mesaj Birleştirildi: Ekim 08, 2018, 15:20:44
yeni halleri;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 08, 2018, 15:36:52 »
evet arkadaşlar. uzun süredir bir türlü vakit bulup yaptıramadığım direksiyon ve vites komple deri değişimi; şoför koltuğu yıpranmış-sökülmüş deri kısımları da hallettik. ayrıca yılların verdiği pislikle ve kullanımdan kaynaklı deformasyonla ön emniyet kemerlerini de değiştirdim. salınca gitmiyordu kapıya falan sıkışıyordu. şimdi yağ gibi kayıyor. ve direksiyon-vites dikiş iplikleriyle kombine olmaları için mavi renk oldular. aracın içini baya değiştirdi. girer girmez dikkat çekiyor bu kadarını beklemiyordum.

Çok güzel olmuş, elinize, cebinize sağlık :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 08, 2018, 19:21:04 »
bende çok beğendim,renk uyumları yönünden fevkalade olmuş,güle güle sağlıkla iyi günlerde kullanın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Şubat 01, 2019, 12:43:43 »
öne dört arkaya tek şekliyle sepet sislerim hazır. yollarda orta şerit kullanıcısı olarak orta şeritteyken arkadan selektör yapanlara artık cevabım var. önce arkadan tekliyle karşılık veriyorum, önüme geçtiğinde ise far + sislerle son noktayı koyuyorum. bir dahada kimseye yapmaz her halde :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 01, 2019, 13:22:24 »
öne dört arkaya tek şekliyle sepet sislerim hazır. yollarda orta şerit kullanıcısı olarak orta şeritteyken arkadan selektör yapanlara artık cevabım var. önce arkadan tekliyle karşılık veriyorum, önüme geçtiğinde ise far + sislerle son noktayı koyuyorum. bir dahada kimseye yapmaz her halde :)

ahahah lütfen benim yerime de yapın :) hele merceksiz ve bilinçsiz xenon far çakar vs kullananlara özellikle yapın :)
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 01, 2019, 15:40:38 »
Hayırlı olsun. Karşıdan gelen başka araç yoksa merceksiz ve ayarsız far kullananlarda geçici körlüğe sebep olmanızı özellikle rica ediyorum. Mümkünse siz geçtikten sonra bile bir süre beyninde flaş çaksın. 😉

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 01, 2019, 17:56:03 »
Bu uygulamalar trafik güvenliği açısından çok tehlikeli hareketler,bende çin malı güvenliği tehdit eden yönetmeliğe uymayan far kullananları çok seviyorum ama böyle birşey yapana kadar o kişinin araç plakasını gerekli birimlere bildirmek daha doğru olur,ama kurduğunuz sistem karanlık köy ve dağ yollarında,kamp yerlerinde çok iyi iş çıkarır.

EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Nisan 28, 2019, 12:58:04 »

iki fotoğraf arasındaki farkı bulunuz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Nisan 28, 2019, 13:44:44 »
Jantlar daha koyu renk,projektörler yok.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Nisan 28, 2019, 13:59:26 »
kesinlikle doğru tokay amcam lakin son işlemimiz yükseltme oldu. araç 4cm yükseldi ve 2,5cm spacer ile açıldı. tabi yandan spacerlar fark edilmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Nisan 28, 2019, 14:06:53 »
Siz söyleyince tekrar baktım,yükseklik gerçekten fark edilebilir düzeyde,çok daha dikkatli bakılınca spacer da belirlenebilir.Yükseltme işlemi nasıl yapıldı? yol tutuşla ilgili bir azalma söz konusu mu? hem spacer,hem yükseltme işlemi birbirini dengeliyecek şekilde mühendislik hesapları ile yapıldı ise ise avantajlı olur şeklinde düşünüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Nisan 28, 2019, 14:46:39 »
Siz söyleyince tekrar baktım,yükseklik gerçekten fark edilebilir düzeyde,çok daha dikkatli bakılınca spacer da belirlenebilir.Yükseltme işlemi nasıl yapıldı? yol tutuşla ilgili bir azalma söz konusu mu? hem spacer,hem yükseltme işlemi birbirini dengeliyecek şekilde mühendislik hesapları ile yapıldı ise ise avantajlı olur şeklinde düşünüyorum.

yani öyle tabi çok ciddi mühendislik hesaplamalarına girmedim tokay amca ama en azından çamurluk-davlumbaz-aks-rot vs gibi sıkıntı çıkarabilecek parçalara göre hesaplarımızı yaptık. araç get dediğimiz amortisör başlarına konan kaba tabirle takozlarla 4cm kadar yükseltildi. bu get'leri yazılımcı bir arkadaşım tarafından bizzat kendi çizimleriyle orijinal ürüne sadık kalınarak çizildi ve üretildi. sonra monte edildi. spacerlar ise cnc'de sıfır hata ile orijinal bir şekilde, tam uyum sağlanacak şekilde sağlam ve hafif malzemeden üretildi. teker başı ekstra bir kilo fark ediyor. ve spacerlar beş adet kilitli somun ile yerlerine sabitlendi. bu ayrıntı çok önemli. sonrasında aracın rot balans ayarları yapıldı ve şuanda sürüşe hazır. allah'ın izniyle bir sıkıntı çıkmayacaktır. son işlem jant+lastik. fabrikasyon jant+lastik 215/60/16 olarak geliyor ben ise 225/70/15 yapmak istiyorum. sahibinden de ilanları kovalıyorum bakalım istediğim gibi bir şey bulursam onları da alacağım inşallah. araştırma aşamasındayım.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 28, 2019, 14:51:03

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Mayıs 09, 2019, 18:24:50 »
eveeet. spacer, yükseltme, paçalık derken çok şükür jant+lastik olayını da tamamladım ve sonucu ben çok beğendim. yemin ederim arabayı yıkatasım gelmiyor :) sizlerinde görüşlerini-tepkilerini çok merak ediyorum. hamdolsun tam kafamdaki gibi bir görüntü oluştu. aracın arkasında şuanda dört adet jant+lastik var o yüzden biraz basık çıkmış. bu arada jantlarım 15" oem audi. lastikler 215/75/15 bf goodrich.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Mayıs 09, 2019, 19:22:52 »
Ben çok beğendim,arabanın delikanlı bir duruşu var,lastiklerde çok uygun olmuş ve yakışmış,güle güle iyi günlerde kullanın.(Lastikler 2018 üretimi galiba,usd ile mi satılıyor?geçenlerde suzuki vitara satan kişi lastik fiyatını dolarla ifade ediyordu,bf goodrich off road lastiği gibi desenli,çıkamayacağı yokuş engel yok)
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2019, 07:57:01 »
Ben çok beğendim,arabanın delikanlı bir duruşu var,lastiklerde çok uygun olmuş ve yakışmış,güle güle iyi günlerde kullanın.(Lastikler 2018 üretimi galiba,usd ile mi satılıyor?geçenlerde suzuki vitara satan kişi lastik fiyatını dolarla ifade ediyordu,bf goodrich off road lastiği gibi desenli,çıkamayacağı yokuş engel yok)

çok teşekkür ederim tokay amcam. dolar ile satılmıyor. normal türk lirası lakin kurdan çabuk etkileniyor. o yüzden ithal ürünlerde alacaklar ona göre düşünmesi lazım. general markası da aynı şekilde. 215/75/15 lastik ebatları. bg goodrich ko2 ta diye geçiyor. jantlarımda oem audi jantı. piyasada audi tenekesi olarak bilinir :) ama inanılmaz hafif jantlar ben şahsen şok oldum. bir tanesini çok rahat serçe parmağınızla kaldırabiliyorsunuz. hem kaliteden ödün vermedim hemde off road görünüm elde ettim. tam istediğim gibi oldu çok şükür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2019, 11:06:02 »
abdulkadir bey sakın yanlış anlamayın eminim sizin gönlünüze göre olmuştur ancak ben lada niva gördüm orda forester değil gibi sanki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Mayıs 10, 2019, 11:23:41 »
abdulkadir bey sakın yanlış anlamayın eminim sizin gönlünüze göre olmuştur ancak ben lada niva gördüm orda forester değil gibi sanki.

sen gene iyi dedin samed hocam. lada gene dağ keçisidir çile çeker ama geçen arabayı siliyorum adamın biri uzun uzun bakıp "bu hangi kartal yaa" dedi. orada zaten yıkıldım :) daha dip olmaz herhalde. yok arkasında yazı ile "subaru" yazıyor :D