Gönderen Konu: Webasto klima baglantisi icin yardim rica ediyorum  (Okunma sayısı 4328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 5500
  • Model Yılı: '18
  • 35 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: Webasto klima baglantisi icin yardim rica ediyorum
« Yanıtla #20 : Mayıs 09, 2019, 19:41:33 »
 2000 yılında sürdüğüm Volvo Tırda sulu Webasto vardı   
saat ayarını yapınca misal sabah 07:00 da arabaya bineceğim 06:30 a ayarlardim ben 07 de araca geldiğimde su sıcaklığı 70-80 civarı oluyordu calistirip havaları dolunca hemen yürüyordum nasıl olsa hararet 80😉 yalnız kuru Webasto ya göre yakıt tüketimi çok fazla şu anki tırlarda  yüzde 95 inde artık kuru sistem Webasto kullanılıyor, bilgilendirme amaçlı yazdım 👍

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 09, 2019, 19:41:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 39650
  • Model Yılı: '12
  • 96 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 09, 2019, 19:54:00 »
2000 yılında sürdüğüm Volvo Tırda sulu Webasto vardı   
saat ayarını yapınca misal sabah 07:00 da arabaya bineceğim 06:30 a ayarlardim ben 07 de araca geldiğimde su sıcaklığı 70-80 civarı oluyordu calistirip havaları dolunca hemen yürüyordum nasıl olsa hararet 80😉 yalnız kuru Webasto ya göre yakıt tüketimi çok fazla şu anki tırlarda  yüzde 95 inde artık kuru sistem Webasto kullanılıyor, bilgilendirme amaçlı yazdım 👍
balikesirde 20 dakika yetiyor tabi motor 1.4. Yakitta sanki hic yok gibi. 5 kw yaziyor uzerinde. Saatte 100 ml yaziyor katalogunda. Ama dediginiz gibi kapiyi acinca araba icinden gelen sicaklik kis gunlerinde cok guzel. Camdaki donmaninda coktan erimis olmasi cabasi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 09, 2019, 20:47:59 »
Olcay bey hayırlı olsun. çok soğuk havada arabaya binmek hele o soğuk koltuğa oturmamak için bazen yayan gidiyorum.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 96 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Mayıs 09, 2019, 20:53:17 »
Olcay bey hayırlı olsun. çok soğuk havada arabaya binmek hele o soğuk koltuğa oturmamak için bazen yayan gidiyorum.  :)
Tesekkur ederim. Sevgili ustalar montaj icin 200 dolar isteyince kendi kendime sona ermek biraz uzun surdu 😁

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mayıs 09, 2019, 21:04:36 »
Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen olursa paylaşırım. Araba çalışmaz ve hatta kapıları kilitli iken dışarıdan akım vererek kalorifer fanı istenilen hızda çalıştırılabiliyor. Yazın araç içini havalandırmak kışın ise webasto ile ısınan motor suyunu kullanarak arabayı ısıtmak amaçlı kullanıyorum. Dediğim gibi merak eden olursa yardımcı olabilirim.
Çok faydalı bir konu0, eminim çok kişi yararlanacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 5500
  • Model Yılı: '18
  • 35 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mayıs 09, 2019, 21:44:29 »
1.4 motor için zaten önemli bir yakıt tüketimi pek olmaz sonuçta 6-7 litre antifrizli suyu ısıtacak ve motor sağlığı açısından bence faydalı bir uygulama olacak,ama büyük araçlarda şu anda genelde vazgeçtiler bu uygulamadan otobüsler hariç,onlarda olmaz ise olmaz yolcu için gerekli ama tırlarda kalmadı gibi birşey12000- 16000 litre hacmindeki motor suyunu ısıtmak biraz pahalı oldu 😎👍.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mayıs 09, 2019, 21:57:13 »
Tesekkur ederim. Sevgili ustalar montaj icin 200 dolar isteyince kendi kendime sona ermek biraz uzun surdu 😁
Türk parasına ne olmuş dolar istiyorlar? İmkansız diye bir şey yok sadece zaman alır sözü bir daha tescillenmiş oldu.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 96 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Mayıs 09, 2019, 22:54:33 »

Türk parasına ne olmuş dolar istiyorlar? İmkansız diye bir şey yok sadece zaman alır sözü bir daha tescillenmiş oldu.  :) Ruslar iklim itibari ile bu konuda cok ilerideler. Neredeyse her araclarinda var. Butun teknik bilgiyi webastoyu aldigim rus saticidan aldim. Ama dediginiz gibi zaman aldi. Ama sulu tip kuracaklara kumanda uygulayacaklara ayrintili bilgi ve dokuman verebilirim   :rofl: :rofl: :rofl: