Gönderen Konu: Bırakın şu Toyota sorunsuzluk muhabbetini  (Okunma sayısı 4551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
Ynt: Bırakın şu Toyota sorunsuzluk muhabbetini
« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2017, 11:10:28 »
2015 Kasımında 1.6 benzinli Advance aldım.Bugüne kadar forumda bahsedilen  (ses,tıkırtı vb) sorunlardan hiç birine rastlamadım.
Araba birazda şans işi.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2017, 11:10:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 28, 2017, 11:43:10 »
2014 mmt şanzıman kullanıyorum. Bu ilk toyotam. Mmt şanzımandan da memnunum. Diğerlerinin n dediği beni çok ilgilendirmediği için test edip aldım.

Mmt şanzıman sorun çıkarmadığı sürece alıp binerim. Ancak baskı balata tüm yarı otomatiklerde zaten değişiyor.

İlk toyotam bu araç altı aydır bende ve 15 km sürdüm. Dediğim gibi mmt şanzıman kronik sorun olmazsa artık toyotacı olabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 28, 2017, 15:26:26 »
6 senedir toyota kullanıcısıyım. bu 2nci toyotam ve toplamda sadece toyotalar ile 125 Bin Km yol yaptım. Allaha şükür bir kere bile sorun yaşamadım. tabi benim araçlarımın ikisi de benzin+lpg liydi. (kullanmakta olduğum hala lpg li)
ilk corollam MMT şanzımanlıydı ve çalışma prensibinden çok hazzetmesem de manuel veya tork konvertörlü otomatik şanzımanlı olandan daha iktisatlı diye 66Bin km kullandım. özellikle belirteyim fiat, kia, nissan, mitsubishi gibi markalar da kullandım ama en kaba davrandığım arabalarım bu iki corolla oldu. buna rağmen ikisi de ne arıza açtı, ne yolda bıraktı.
başımdan geçen bi olayla kapatayım konuyu. Adana' da 97 model 200bin küsür km deki ae101 corolla ya yağ filtre bakımı yaptırdık, ustanın çırağı yağ tapasını iyi kapatamamış ve otobanda Osmaniye'ye giderken tapadan  yağın neredeyse tamamı boşalmış. yağ lambası yandı fakat kullanan arkadaşım bişey olmaz diyerek yola devam etti tam 40 km boyunca ortalama 70-80 km/s süratle o halde yol yaptık ve motora hiçbirşey olmadı. Osmaniye sanayiye vardığımızda karterde 500-600 ml kadar yağ kaldığına şahit olduk.   şimdi gel de bu markayı kötüle. hangi fransız veya alman,italyan  dayanırdı bu eziyete sizce???
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 28, 2017, 18:38:57 »
 toyota'ya yapılan eziyet dediniz de aklıma bbc'nin toyota'nın sağlam ve sorunsuzluğunu belgesel yaptığı toyota top gear videosunu mutlaka izleyelim de bu sorunsuzluğa ve dayanıklılığa şapka çıkaralım alman tüv şirketi toyota'yı her yıl en sorunsuz  araç seçiyor. toyota'yı ve diğer japon araçları her türlü eleştirelim ama sağlamlık ve sorunsuzluğuna ( diğer markalara kıyasla) laf etmeyelim. elbette toyota'nın da sorunları oluyor ama o varsa sorun yok sloganını hakkeden bir araç. kuzenim amerika'da yaşıyor çalıştığı şirkette yıllardır bakımlarını yapmadıkları toyota hilux'ün tıkır tıkır çalıştığını söylüyor. arkadaşım emniyette kendi deyimiyle gavur gibi kullandıkları 500 bin km'deki 2004 corolla terra'nın tık demediğini söylüyor. ankara'da bir ticari taksiyi 900 bin km'de görünce gözlerime inanamamıştım. konforu, yalıtımı ve iç malzeme kalitesi yönünden belki eleştirilebilir toyota ama sağlam ve sorunsuzlukta eleştirilecek son markalar arasında yer alıt diye düşünüyorum. ( aracım toyota kadar olmasa da onun kadar sorunsuz civic) bbc belgeselinde her türlü eziyete meydan okuyan toyota hilux. bu sorunsuzluğa şapka çıkarılır. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2017, 08:50:28 »
Benzin+Manuel+Toyota , 130.000 Km sorun yok maaşallah.
Her markanın bazı zayıf noktaları var. Toyota da bizim serilerin dizel ve otomatik araçlarında bazı konularda çuvalladı.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2017, 11:24:19 »
Sorunsuzluk geniş kapsamlı ülkeler bazında yapılan istatistiklere dayanır. Bireysele indirgersek her marka aracın sorunu çıkabilir. Bu mantıkla dünyada satılan milyonlarca Toyota marka araçta hiç sorun çıkmaması anlamına gelir ki eşyanın tabiatına aykırıdır. Yani açılan bu başlık tam oturmuyor.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.