Gönderen Konu: Atatürk Köşesi...  (Okunma sayısı 222480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #80 : Eylül 13, 2007, 03:36:04 »
Yukarıda kayan yazıda Atatürk ve silah arkadaşlarıyla ilgili olan , onlara layık şekilde korumaktır olmayacak mı?

Toyota Club Türkiye

Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #80 : Eylül 13, 2007, 03:36:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #81 : Eylül 14, 2007, 02:25:22 »
Sevgili admin arkadaşlarım bence Atatürk köşesini geliştirsek ve bunu forum içinde bir başlık yapsak ne dersiniz benim ve herkesin koyacagı ve ekleyeceği çok şey var burda çok karışıyo hem herkes çok sayfa oldugu için diğer güzel anı ve resimleri kolayca göremiyor.Konu başlığı ''Atatürk Özel Köşesi yada Alanı'' Olabilir mesela.

Şimdiden Teşekkürler.
''Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 62 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #82 : Eylül 14, 2007, 02:38:30 »
aynen bencede guzel fikir.
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #83 : Eylül 18, 2007, 21:53:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #84 : Eylül 19, 2007, 02:04:44 »
Atatürk'le ilgili yazdığım bir köşe yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum...

O ATATÜRK BENİM!

Artık bir Atatürk daha doğmaz.Doğruya doğru.Zübeyde Hanım erişmiş böyle bir şerefe.Bir daha doğabilir mi Atatürk?Doğmaz…

1881’de, Selanik’te, Kocakasım Mahallesi, Islahhane Caddesi’ndeki üç katlı pembe bir evde doğdu.

O zamanlar daha okul okul değil, mektepti.12 yaşına kadar 3 farklı okulda okudu.Ardından askeri ortaokul ve lise.18 yaşından sonra da harp okulu.Yani gördüğü eğitim sisteminin çoğu askeri.

Artık bir Atatürk daha doğmaz ve böyle büyümez!

Şimdi söyleyin.

Hangimizin anası bizi evimizde doğurdu?
Ve artık ilkokuldan yabancı dil eğitimi başlıyor, yalan mı?
Okulların çoğunda bilgisayar önümüzde.Olmadı evimizde.Olmadı internet kafemizde.Dünyanın her yeri bir kutunun içinde.
İşlenen dersler o zamankiler gibi değil.
Dil Arapça.
Okumak zor, anlamak zor, yazmak zor, konuşmak zor.
Şimdi dilimiz Türkçe.
Üniversitelerle dolu ülkemiz.Yüksek eğitimlerimiz.
Tüm dünyadan haberimiz var ve eğitimimizi yurtdışında da tamamlayabiliyoruz.
Tıp, mühendislik, hukuk.Ne okumak istiyorsak okuyabiliyoruz günümüzde.

Artık bir Atatürk daha doğmaz.Doğruya doğru.
Artık bin Atatürk doğması lazım, bin!
Yeter ki o gücü yüreğimizde hissedelim…

‘Ah bir Atatürk daha çıksa da, şu ülkeyi kurtarsa…’ diye yakınanlara sözüm!

O Atatürk benim!
Sensin!
O!...

20.02.07   saat : 02.38

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #85 : Eylül 20, 2007, 18:11:17 »

M.Kemal Atatürk Anılarından....
Bursa Nutku

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir..

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Atamızın görülmemiş fotografları ve acıklamaları..

1. Atatürk fotoğraflarını renklendiren Ateş Akkor ve Engin Gökdeniz'in çalışmalarından biri. Tarih* 24 Temmuz 1927. Yer* Dolmabahçe Sarayı... Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhurbaşkanı sıfatıyla İstanbul'a ilk gelişinden 23 gün sonra. Sarayın merdivenlerinden inerken Birisi elini öpmeye çalışıyor. O ise elini öptürmemek için direniyor. Ulusu daima üstte tutmanın erdemini hatırlatıyor. Ayrıca 'o' anda kendisinden yıllar yıllar sonra elini öptürmek için uzatan politikacılarımıza ders vermeye devam ediyor. Mücadelelerin adamı 'o' anda küçücük bir başka mücadele veriyor

2. Atatürk* fotoğrafın çekildiği 29 Mayıs 1936 tarihinde İsmet İnönü ile birlikte Harp Akademileri'nin tatbikatını izlemişti. Bu olaya ait çok fotoğraf var. Ve o gün çekilen fotoğrafların çokluğu bize* o gün epey yorulduğuna dair ipuçları veriyor. Bu pek bilinmeyen fotoğrafsa günün yorgunluğu kanıtlıyor. Gömleğinin yakasından bir düğme açmış* ayaklarını uzatmış* hemen hemen her fotoğrafta olduğu gibi sigarası elinde* kasketi dizinde yorgun ve dalgın bakıyor

3. 17 Temmuz 1936'da İstanbul Florya plajında* denizin* kumun* güneşin keyfini çıkaran bir insan.. Türkiye Cumhuriyeti'nin Birinci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk. Florya'da o gün sırtüstü uzanıp güneşlenmiş* sonra ne olduysa yerinden doğrulmuş ve 'o' anda da deklanşöre basılmış. Ve elbette sırtında deniz kumuyla ve mayosuyla fotoğrafının çekilmesine hiç aldırmamış. Hatta ulusun denizden* deniz sporlarından yararlanmasını teşvik için bu fotoğrafların yayımlanmasını istemiş.

4. Atatürk* 1919'daki ayrılışından sonra İstanbul'a hiç gidememişti. Zaferden sonra 1 Temmuz 1927'de İstanbul'a gitmek nasip oldu ve bu büyük bir olaydı tabii... İstanbul* halk tarafından gelin gibi süslenmişti. Kent* Atatürk'ü Marmara Denizi'nde karşılamıştı. Denizyollarının 13 küçük* 8 büyük vapuru Şirket-i Hayriye'nin 12* Haliç Şirketi'nin 7 vapuru Marmara Denizi'ne açılmıştı. Ayrıca tamamen dolu 20'den çok özel şirket vapurları da Adalar'a doğru yol almıştı. Diğer özel motorları* sandalları* kayıkları ve benzerlerini saymak mümkün değildi. Marmara Denizi vapurlar* motorlar* sandallar tarafından adeta istila edilmişti. 1 Temmuz sabahı Adalar açıkları böyleydi. Atatürk de 'o' anlarda böylesine mutluydu...

5. Resimdeki mutluluğa bakarmısınız...

6.Ulu Önderimiz....

''Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #86 : Ekim 06, 2007, 03:23:44 »
Atatürk ilkelerini asla yıkamayacaklar, türkiye ne iran olacak nede malezya

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Mercedes CLA 180d AMG
    • Kendi Sitem
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #87 : Ekim 08, 2007, 15:24:27 »
arkadaşlar şu resim çok hoşuma gitti sizlede paylaşmak istedim

http://www.komikaze.net/enteresan.asp?gun=20071006

www.envarencok.com
Lider dediğin...
ATATÜRK gibi OLmaLı......OLdu mu VATAN....ÖLdü mü EFSANE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #88 : Ekim 26, 2007, 01:49:23 »
“GENÇLER,
VATANIN BÜTÜN ÜMİT VE İSTİKBALİ, SİZE, GENÇ NESİLLERİN ANLAYIŞI VE ENERJİSİNE BAĞLANMIŞTIR…”

M. KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #89 : Ekim 26, 2007, 21:27:50 »
keşke o isyanları bastırırken tam temizlik yapsaydı, şimdi bu kadar başımıza bela olamzlardı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #90 : Ekim 26, 2007, 22:41:50 »
İtalya devletinin o zamanki başkanı Mussolini, tüm devlet başkanlarına yanında bir büyük top ile beraber çekilmiş fotoğrafını yollamış.
E tabi Türkiye'ye de yollamış.
Atatürk ise, Florya Plajı'nda manevi kızı Ülkü ile oynarkenki fotoğraflarından, kendisinin bacak bacak üstüne atmış sırt üstü gerilmiş olanını aynen geri yollamış

Bunu 'Film Yapım' hocamız geçenlerde anlattıydı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #91 : Kasım 07, 2007, 17:45:34 »
hoş köşe dağhan insanlara bazı şeyleri tekrar anımsatan bir köşe sağol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #92 : Aralık 04, 2007, 21:19:41 »
Çok Güzel, Anlamlı ve Gerekli bir köşe. Kesinlikle çok iyi olmuş. Teşekkürler, ancak burada kalmasın derim.
 Atatürk'ün hakkında yazılacak daha o kadar çok şey varki. Onun yaptıkları, düşünceleri sanırım anlatmakla bitmez. Birde bazı insanlar kendi kişisel çıkarlarını bırakıp gerçeği kabul etseler işte o zamaqn Türkiye Atatürk'ün yolunda çok daha kolay kalkınır, gelişir. Yol belli ki o Atatürkün çizdiği yol ve asıl zor olanı zaten Atatürk ve onun yanındakiler o zamanlarda  başarmış. Bize kalan kısmı daha kolay eğer birlik olabilirsek. Ben bunların sadece Türkiye için olduğunu düşünmüyorum. Bur yolda tüm dünya ülkelerinin geleceği yatıyor. Aslında Atatürk bu ülkenin içinden bir insan ama diğer ülkelerde sanırım değeri daha iyi biliniyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #93 : Nisan 14, 2008, 22:27:33 »
İlk Cumhurbaşkanlığı Meclis Konuşması:

Saygıdeğer arkadaşlar, dünya çapında önemli ve olağanüstü olaylar karşısında, saygıdeğer milletimizin gerçek uyanıklığına ve şuurluluğuna değerli bir belge olan Teşkilat-ı Esasiye Kanunu'nun bazı maddelerini açıklığa kavuşturmak için kurulmuş olan özel komisyon tarafından yüksek heyetinize teklif edilen kanun tasarısının kabulü dolayısıyla, Türkiye Devleti'nin zaten bütün dünyaca bilinen, bilinmesi gereken mahiyeti, milletlerarası adıyla adlandırıldı. Bunun tabii bir gereği olmak üzere bugüne kadar doğrudan doğruya Meclis Başkanlığı'nda bulundurduğunuz arkadaşınıza, yaptırdığınız bu görevi, Cumhurbaşkanı unvanıyla yine aynı arkadaşınız, bu aciz arkadaşınıza tevcih ediyorsunuz. Bu münasebetle, şimdiye kadar hakkımda gösterdiğiniz sevgi, samimiyet ve güveni bir defa daha göstermekle, yüksek değerbilirliğinizi ispat etmiş oluyorsunuz. Bundan dolayı yüce heyetinize gönlümün bütün samimiyeti ile teşekkürlerimi arz ederim."

"Efendiler, asırlardan beri Doğuda haksızlığa ve zulme uğramış olan milletimiz, Türk milleti, gerçekte soydan sahip bulunduğu yüksek kabiliyetlerden yoksun zannediliyordu."

"Son yıllarda milletimizin fiili olarak gösterdiği kabiliyet, istidat ve kavrayış kendi hakkında kötü düşünenlerin ne kadar gafil ve ne kadar gerçeği görmekten uzak, görünüşe aldanan insanlar olduğunu pek güzel ispat etti. Milletimiz kendisinde var olan vasıfları ve değeri, hükümetin yeni adıyla, medeniyet dünyasına çok daha kolaylıkla gösterebilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında tuttuğu yere layık olduğunu eserleriyle ispat edecektir."

"Arkadaşlar, bu yüksek rejimi yaratan Türk milletinin son dört yıl içinde kazandığı zafer, bundan sonra da birkaç misli olmak üzere kendini gösterecektir. Bendeniz, kazandığım bu güven ve itimada layık olmak için, pek önemli gördüğüm bir noktadaki ihtiyacı arz etmek mecburiyetindeyim. O ihtiyaç, yüce heyetinizin şahsıma karşı gösterdiği sevgi, güven ve desteğin devamıdır. Ancak bu sayede ve Tanrı'nın yardımıyla, bana verdiğiniz ve vereceğiniz görevlei en iyi şekilde yapabileceğimi ümit ediyorum."

"Daima sayın arkadaşlarımın ellerine çok samimi ve sıkı bir şekilde yapışarak, kendimi onların şahıslarından bir an bile uzak görmeyerek çalışacağım. Daima milletin sevgi ve güvenine dayanarak hep birlikte ileri gideceğiz. Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Ynt: Atatürk Köşesi...
« Yanıtla #94 : Temmuz 07, 2008, 09:08:16 »
  Herkes Büyük Önder Atatürk'ün yapyıklarının farkında ancak bunu hazmedemeyenlerde var. Onlarda her yolu deniyorlar. Önemli olan yere sağlam basmak. Sonuçta her zaman Doğru ve Haklı olan kazanır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #95 : Temmuz 07, 2008, 11:50:37 »
    Kendilerini çağdaş medeniyet seviyesine yakıştıramıyanlar, modern toplum kültürüne ayak uyduramayanlar, ruhları ve gözleri kararmış aydınlığı göremiyenler, Atatürk ilke ve inkılaplarını değiştirmek isteyenler,büyük Türk Milletinin sabrını ve gücünü unutanlar,
     Bir gün gelecek, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN YAPTIKLARINI ÇOK İYİ HAZMEDECEKLERDİR.
98 Corolla 1.6 GLI Special

Düşüncelerle karşılaşınca,zayıflar korkar,aptallar karşı gelir,akıllılar karar verir,ustalar da yönetir.
''Mme Jeanne Roland''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1.6 Avensis Comfort
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #96 : Temmuz 15, 2008, 18:37:14 »
Bence Atatürk Köşemizi; Sohbet (Bildiğin boynuzlu geyik :) ) konu başlığından çıkarıp anasayfaya koyalım. Yöneticilerimize duyurulur.
Avensis 1.6 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #97 : Temmuz 15, 2008, 18:51:26 »
Hepimiz askerligimizi yaptik mi arkadaslar? Orada gosterelim yurtseverligimizi. Lafta degil.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #98 : Temmuz 16, 2008, 07:49:18 »
 :polis: bunun asker olanı yoktu. :) ama sanırım cevaplamışımdır. :) Adem beyin fikri bana da mantıklı geldi. Bu konu üzerinde fikir alış verişinde bulunulabilir bence burada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #99 : Temmuz 16, 2008, 21:01:50 »
:) Guzel. Ben de 12 ay askerlik yaptim. Herkes kendi payina duseni yaparsa guzel guzel gecinir gideriz, degil mi?..
Fe... :-)