Gönderen Konu: Garanti kapsamında parça değişimi  (Okunma sayısı 9159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Garanti kapsamında parça değişimi
« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2019, 18:27:40 »
Hava ysstıgı orjınalden olmayan araclar gecıyor da hava yastıgı daha onceden patlamıs ve yerınde olmayan araclar gecmıyor mu?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2019, 18:27:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 15, 2019, 20:15:26 »
Hava ysstıgı orjınalden olmayan araclar gecıyor da hava yastıgı daha onceden patlamıs ve yerınde olmayan araclar gecmıyor mu?
muayene hava yastığı na bakmaz sıkıntı olmaz ama havayastığı lambası yanıyorsa ağır kusur yazar
Hava yastıkları parlakmış dedikleri büyük ihtimal ile araç kaza geçirmiş ve onarım değişim yapılmadan geri yerine mı tıkılmış?  Eğer değişim yapılmaz ise aracınız muayeneden geçmez
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 15, 2019, 20:50:12 »
muayene hava yastığı na bakmaz sıkıntı olmaz ama havayastığı lambası yanıyorsa ağır kusur yazar

ben de bunu anlamıyorum. lamba yanıyorsa hava yastığı acılmayacak demektir. ve muayenede ağır kusur. madem yastığın çalışmaması ağır kusur ise yastık olmayan araçlar niye geçiyor....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 15, 2019, 21:09:48 »
Benim bildiğim airbag fişeği değişimi gereken araçlar değişime gitmediginde muayeneden geçirilemiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 35
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 15, 2019, 23:28:15 »
ben de bunu anlamıyorum. lamba yanıyorsa hava yastığı acılmayacak demektir. ve muayenede ağır kusur. madem yastığın çalışmaması ağır kusur ise yastık olmayan araçlar niye geçiyor....

Zamanın şartları  ve gelişen teknoloji . Eskiden airbag,klima vs vs lükstü şimdi her araçta var. Ha eskiden olan ve hala daha kullandığımız  sinyal lambaları ve emniyet kemerleri önceden kusur sayılıyordu şimdide kusur sayılıyor ki ileri de de kusur sayılacak . Ama önümüzdeki yıllar da belki  acil (SOS) düğmesi yaygınlaştıkça o da muayene standartlarına girecek ve çalışmadığı zaman ağır kusur sayılacak.Ayrıca her araç kendi başına üzerinde olan özellik ve donanıma göre değerlediriliyor.Olmayan bir şeye göre  aracı nasıl puanlayabilirsiniz.
-KARABÜK ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULAR-
-CEVAP YAZARKEN ALINTI YAPINIZ-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 15, 2019, 23:43:24 »
lamba yanmadığı için muayeneden daha yeni geçti.açıp bakacak halleri yok sonuçta. en iyisi arabayı hurdaya çıkarmak. ben bu arabayı aldıım adamı mahkemeye veremez miyim? ıoyota gerçekten bildirir mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Haziran 15, 2019, 23:44:01 »
Tevfik bey'inde belirttiği gibi olan özelliğe göre değerlendirilir mesala absli bir araçta fren kontrolünde ABS devreye girmezse yine ağır kusur yazılır.
Benim bildiğim airbag fişeği değişimi gereken araçlar değişime gitmediginde muayeneden geçirilemiyor
Alakası yok geri çağırmayı devlet veya tüv istasyonu yapmıyor ki bilgisi olsun aynı şekilde olan kayınbabamın e120 kasa Toyota geri çağırma listesinde olduğu halde muayeneden geçti.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 15, 2019, 23:45:42
lamba yanmadığı için muayeneden daha yeni geçti.açıp bakacak halleri yok sonuçta. en iyisi arabayı hurdaya çıkarmak. ben bu arabayı aldıım adamı mahkemeye veremez miyim?
Alırken expertiz yaptırdınız mı veya aracı sahibinden com gibi diye üzerinden mi aldınız eğer yazdıklarını ekran görüntüsü vs aldıysanız mahkemeye vermeniz mümkün.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 15, 2019, 23:48:37 »
expertiz yaptırdım. letgodan bulmuştum arabayı.muhtemelen aldığım kişi de bilmiyordu. servis ne kadar çıkarır acaba masraf

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 16, 2019, 00:06:41 »
Bu nasıl bi vicdan? Hava yastığı açılmış araba perte çıkar ordada bi güzel yaptırılır.Ama hava yastığı açmış bi arabayı hava yastığı olmadan satmak.Söyleyecek kelime bulamıyorum.Geçmiş olsun bu arada.Hakkınızı sonuna kadar arayın mahkeme vs ne gerekiyorsa.Böyle önemli bi konuda bunun yapılmış olması.Sorumlular kimse gerektiği cezayı almalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Haziran 16, 2019, 00:35:32 »
expertiz yaptırdım. letgodan bulmuştum arabayı.muhtemelen aldığım kişi de bilmiyordu. servis ne kadar çıkarır acaba masraf
Expertizde size havayastıklarının patlak olduğu söylenmedimi?
Çıkma havayastığı bulursanız servisten daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz sırf bu iş ile uğraşan sektör var servis zannedersem sadece havayastığı nı değiştirmez tüm ekipmanları birlikte değiştirebilir o zamanda daha yüksek meblağlar çıkar,yinede servisten bir fiyat alın derim.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Haziran 16, 2019, 13:43:13 »
Expertizde size havayastıklarının patlak olduğu söylenmedimi?
Çıkma havayastığı bulursanız servisten daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz sırf bu iş ile uğraşan sektör var servis zannedersem sadece havayastığı nı değiştirmez tüm ekipmanları birlikte değiştirebilir o zamanda daha yüksek meblağlar çıkar,yinede servisten bir fiyat alın derim.
Expertiz soylemedi.motora ve disina bakti. disarida cikma bulmaya calisayim. Ama servisin haberi var bu durumdan kabul eder mi bilmem. Daha cagirilmadan keyfi gitmistim degistirmeye.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Haziran 16, 2019, 15:36:41 »
toyota servis bültenine göre dünya üzerindeki en problemsiz araç benimki sanırım hiçbir geri çagırma paketine girmedi :)
2009 Corolla D4D/MMT Elegant Metalik gri