Gönderen Konu: Hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Sistemi  (Okunma sayısı 15743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Ynt: Hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Sistemi
« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2011, 17:05:28 »
 :alkis: ergün eyvallah söylediğin için bakıma gittiğimde taktırayım bari....

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2011, 17:05:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 01, 2011, 17:10:21 »
:alkis: ergün eyvallah söylediğin için bakıma gittiğimde taktırayım bari....

Emre tabi Ergünün bu haberi neredeyse 1 yıl önce payalştıgını hatırlatmak isterim ::)  Umarım fazla artmamıştır fiyatı :(

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2011, 15:51:24 »
Merkezi kilit sistemi olan bütün Toyota araçlarımıza uygulanabilen aracımız 20 km/sa'ya ulaşınca kapıları otomatik kilitleyen ve kontak kapatıldığında tekrar açan bu sistemin 34 TL fiyatı olduğunu biliyor muydunuz?
 Tabi bu ürünün orijinal Toyota ekipmanı olduğunu ve servislerde satılıdğını..?
 Sanki sigaranın bilmem kaç küsür zararı olduğunu biliyor muydunuz diye sormak gibi oldu ama... Neyse... :)

arkadaşlar toyan ankara servisini aradım ve hıza duyarlı merkezi kilitleme sisteminin olmadığını söylediler. verilen cevap şu şekilde elimize böyle bir parça veya aksesuar geçmedi. bilgilerinin olmadıklarını söylediler. ergün hangi toyota servisinden bu bilgiye ulaştığını bize açıklarmısın lütfen... veya kargo ödemeli parçayı yolla alalım.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Şubat 02, 2011, 15:58:13 »
Emre tabi Ergünün bu haberi neredeyse 1 yıl önce payalştıgını hatırlatmak isterim ::)  Umarım fazla artmamıştır fiyatı :(

ahmetçim akota ankara servisiylede konuştum parçanın mevcut olduğunu fakat alarmla beraber takıldığını söylediler. tek başına uygulanmamış bu sistem... :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #24 : Şubat 02, 2011, 20:07:55 »
Toyota'dan böyle bir şey beklemezdim açıkçası.
Eski bir Fordçu olarak şöyle söyliyim, fordçular hep şikayet ederler arabalarından ama bazı konularda yiğidi öldür hakkını yeme.

Mesela Fordlarda bu kilit olayını kendiniz programlıyorsunuz. Kontak aç- 3 kere kitle aç-kontak kapa-3 kere kitle aç vs gibi tam hatırlamıyorum. Daha sonra belirttiğiniz şekilde araç belirli bir hıza ulaşınca otomatik kapıları kitliyor ve kontağı kapatana kadar kilitli kalıyor.
Boynuma sürterek göğüslerimin arasından aşagıya, kalçamın yanına kadar getirip, yuvasına oturttum. çıkan şlaak sesi bana güven veriyordu. EMNİYET KEMERİNİ TAKMAYI UNUTMA...!

2006 Corolla Hb Sol D4-D MMT (2011-...)
2005 Fiesta TDCI Comfort (2005-2010)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • İlan ve Alışverişin Yeni Adı!
« Yanıtla #25 : Şubat 03, 2011, 13:45:46 »
Toyota'dan böyle bir şey beklemezdim açıkçası.
Eski bir Fordçu olarak şöyle söyliyim, fordçular hep şikayet ederler arabalarından ama bazı konularda yiğidi öldür hakkını yeme.

Mesela Fordlarda bu kilit olayını kendiniz programlıyorsunuz. Kontak aç- 3 kere kitle aç-kontak kapa-3 kere kitle aç vs gibi tam hatırlamıyorum. Daha sonra belirttiğiniz şekilde araç belirli bir hıza ulaşınca otomatik kapıları kitliyor ve kontağı kapatana kadar kilitli kalıyor.

hocam zaten Ford un donanımı toyotalara göre çok fazla. fordun en alt modelinde bile hız sabitleme sistemi var ama arka camler manuel buda bir çelişki :)
İlan ve Alışverişin Yeni Adı! http://www.bazarlik.com

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 03, 2011, 14:22:29 »
2001 Meganda da var. Merkezi kilit düğmesine 10 sn. kadar basılı tutunca, 15-20km hızlandığında kapılar kitleniyor. Aynı işlemi gerçekleştirince, kilit devre dışı.
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 03, 2011, 18:03:25 »
1985 model şahin marka araca binince kapıları kapatıyorsun ve ne kadar hızlı gidersen git açılmıyor.Araba durunca kontağı kapatıyorsun kapıya bir tane koyuyorsun açılıyor  :D :D :D
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #28 : Şubat 03, 2011, 21:24:58 »
hocam zaten Ford un donanımı toyotalara göre çok fazla. fordun en alt modelinde bile hız sabitleme sistemi var ama arka camler manuel buda bir çelişki :)

Ford sahipleride tam tersini söylüyorlar çok enteresan :D Ben zaten üreticilere akıl sır erdiremiyorum :) 2007'den beri Aurisin en boşunda bile mercek standart iken neden sedanında yok mesela :D sanırım yenilerde var ama ondada donanım farkında :)
Boynuma sürterek göğüslerimin arasından aşagıya, kalçamın yanına kadar getirip, yuvasına oturttum. çıkan şlaak sesi bana güven veriyordu. EMNİYET KEMERİNİ TAKMAYI UNUTMA...!

2006 Corolla Hb Sol D4-D MMT (2011-...)
2005 Fiesta TDCI Comfort (2005-2010)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 08, 2011, 00:01:30 »
ya bu otomatik kapı kilitlemeyle ilgili kaza anında sıkıntı olabilecegini duydum kapıları falan acmazsa yanarız valla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Şubat 08, 2011, 08:34:34 »
Kaza anında kapı zarar görmüşse, kilitli değilse bile açılmayabilir. Zarar görmemişse, cam kırılarak kapılar açılabilir. Sağımdan solumdan geçen dilenci, satıcıları gördükçe kilitlerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 08, 2011, 10:32:21 »
bende kilitlerim nolur nolmaz.... onumdeki arabayı sehir içinde 10 tane cocuk onune atlayıp gasp etmişlerdi ...ama kapı acılacagı halde kilitleme sistemi zarar görüp acmıyorsa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Şubat 08, 2011, 17:55:23 »
Camdan çıkıcaz :).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Şubat 08, 2011, 20:34:06 »
evet evet discovery de gormustum camı kırmak için koltukların kafalarını kullanın diyordu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 22 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 12, 2011, 00:45:38 »
 Herkesin bildiği gibi diğer markalarda standart olarak sunulan hıza duyarlı kilitleme sistemini biz toyota sahipleri malesef 60 tl gibi bir rakkamla araçlarımıza taktırmak zorunda kalıyoruz. 20 KM hızı geçtikten sonra kapıları kilitleyen bu sistem malesef yine ticari bir hile ile benzinli araçlarımıza alarm takılmadan takılamıyor neticesinde bu işlem bizlere en son aldığım fiyatlarla 300 ila 350 TL arası bir fiyata maloluyor. Dahada acı olanı servisler bunun alarmla beraber takılması gerektiğini bilmeden insanları önce 50 TL lik bir rakamla sevindiriyor sonra malesef bu modelde alarmsız takamıyoruz diyerek hüsrana uğratıyolar......                                 FORUM ÜYELERİNİN BİLGİLERİNE..... !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2011 Auris 1.6 Comfort Extra
  • Araç: Auris
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Nisan 12, 2011, 00:48:53 »
teşekkürler bilgilendirme için :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Nisan 12, 2011, 14:20:13 »
Ben bu işin modüle bile gerek olmadan sadece yazılımla yapılabileceğini düşünüyorum.

Araç 20km/h hıza ulaştığında sürücü emniyet kemeri takılmamışsa (sağ koltuk ağırlık sensörü 1 konumundaysa yani biri oturuyorsa) kemer uyarı sinyali veriyor.

Demekki bu arçta hızın değerini kontrol eden ve 20km/h olduğunda beyine 1 çıkışı gönderen bir sistem mevcut.

Kapıyı açıp kapatan kontrol da aynı beyine bağlı. O zaman "hız kontrol bilgisi 1 olduğunda kapılara kapatma sinyali gönder" ve "kontak sinyali 0 olduğunda kapılara açma sinyali gönder" komutları programa girilse bu iş olabilir.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Balık ve Toyota"
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Nisan 12, 2011, 15:23:20 »
Merhabalar...
Merak edip az önce bu konu hakkında aracı aldığım yetkili servis ile görüştüm. Hıza duyarlı kapı kilitleme sisteminin alarm sistemil ebirlikte takıldığını, bağımsız takılamayacağını söylediler. alarm ve kapı kilitleme sisteminin fiyatı işçilik dahil 280 TL imiş. Alarm sisteminin özelliklerini sorduğumda ise; akıllı açma ve çalıştırma sistemine sahip araçlarda ilave anahtara gerek kalmadan orjinal toyota anahtarı ile çalıştığını, aracı açtığınızda otomatik devreden çıktığını, kapatıncada oto devreye girdiğini, araçta orjinalliğini bozacak hiçbir girişimde bulunmadıklarını söylediler...
Bilgilerinize. Mutlu sürüşler...
.............."Önce can güvenliği".................
         2011 Corolla 1.6 M/T Elegant
     .........Toyotayı çok sevdi:-)........

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Taksim-Harput hattı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #38 : Nisan 12, 2011, 21:43:01 »
kankalar hıza duyarlı merkezi kilit zımbırtısı için bi önerim var az önce cen max alarm sitesine baktım sürüş güvenlik modülü diye bi parça var bütün araçlara takılır diyo daha doğrusu siz bi bakarsınız cenmax.com ürün ismi tam olarak şöyle ILM007 sürüş güvenlik modülü.bende 942 b serisi cen max alarm var yarın kısmet olursa bi görüşüp taktırıcam deneyimlerimi anlatırım ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Nisan 13, 2011, 14:04:13 »
tam
Ben bu işin modüle bile gerek olmadan sadece yazılımla yapılabileceğini düşünüyorum.

Araç 20km/h hıza ulaştığında sürücü emniyet kemeri takılmamışsa (sağ koltuk ağırlık sensörü 1 konumundaysa yani biri oturuyorsa) kemer uyarı sinyali veriyor.

Demekki bu arçta hızın değerini kontrol eden ve 20km/h olduğunda beyine 1 çıkışı gönderen bir sistem mevcut.

Kapıyı açıp kapatan kontrol da aynı beyine bağlı. O zaman "hız kontrol bilgisi 1 olduğunda kapılara kapatma sinyali gönder" ve "kontak sinyali 0 olduğunda kapılara açma sinyali gönder" komutları programa girilse bu iş olabilir.

tamamen sana katılıyorum.Hatta ben bir nokta ileri gidip aracın tüm mesajlarını sesli ve turkçe olarak verilebileceğini düşünüyorum.Aracım 2011 olduğu için elektronige fazla müdahale edemiyorum ama ilerleyen dönemlerde bu işe biraz kafa yoracağım.yapabilirsem söz isteyen herkese sorumluluğu knedisine ait olamak üzere bedava yazılımı veririm.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...