Gönderen Konu: yazık oldu. yol gösterir misiniz  (Okunma sayısı 2916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Ynt: yazık oldu. yol gösterir misiniz
« Yanıtla #20 : Ekim 04, 2016, 17:37:13 »
geçmiş olsun
" Less English, more bike."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 04, 2016, 17:37:13 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 04, 2016, 18:15:23 »
belediyeye gidin diyen arkadaşlar burası çeşme belediyesi. adamlar asla ikna olmazlar. ne mağlum senin kendi kendine bize oyun oynamadığın derler. olay anında sabah konteynırı yerine çektim, arabama bindim gittim. artık o belediye işi sanırım yalan oldu... buranın belediyesi bir acayip. asla üstlenmezler...

neyse artık dediğim gibi hasarlı bölge çürümeye başlamadan yaptırsam iyi olacak sanırım. önümüz kış..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ekim 04, 2016, 18:21:25 »
belediyeye gidin diyen arkadaşlar burası çeşme belediyesi. adamlar asla ikna olmazlar. ne mağlum senin kendi kendine bize oyun oynamadığın derler. olay anında sabah konteynırı yerine çektim, arabama bindim gittim. artık o belediye işi sanırım yalan oldu... buranın belediyesi bir acayip. asla üstlenmezler...

neyse artık dediğim gibi hasarlı bölge çürümeye başlamadan yaptırsam iyi olacak sanırım. önümüz kış..

Etraftaki kameraları araştırırım sonuçta birisi bedel ödemeli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ekim 04, 2016, 18:41:43 »
  Çok geçmiş olsun hocam. Kasko yaptırıp ödemeniz vicdanınıza ve kaskocunun işini iyi yapmasına kalmış bir şey ama seneye kaskonuz için ödeyeceğiniz fazladan fiyat da şu an yaptıracağınız zamanki fiyattan aşağı kalmayacaktır diye düşünüyorum. Ve masrafı kaskoya yüklerseniz bunun bir şekilde sizden çıkacağına inanıyorum o yüzden boşverin gitsin o düşünceyi.
  Ama asıl önereceğim hususa gelirsek belediyeye karşı bölge idare mahkemesinde tam yargı davası açabilirsiniz. Belediye vatandaşa kamu gücünü kullanarak tesis ettiği işlem ve fiiller dolayısıyla verdiği maddi zararlar için maddi tazminat ödemekle yükümlüdür. Belediye sizin gidip çöp kutusunun dibine aracınıza zarar geleceği aşikar bir şekilde park yaptığınızı vs. bahaneleri ileri sürüp kanıtlamazsa dava sizin lehinize sonuçlanacaktır. Burda önemli olan kamera vs. araştırmanız, resimleri iyi çekmeniz ve vakit kaybetmeden mahkemeye gitmenizdir. İdare mahkemesine 30 gün danıştaya da 60 gün başvuru süreniz vardı yanılmıyorsam. Zaten kazanıp kazanamayacağınızı avukat tanıdığınız varsa falan söyler ya da orda başvuru görevlisine sorarsınız emsal dava var mı ne oldu ne önerirsiniz diye. Aracı yaptırıp faturayı dava sonucunda tazmin edebilirsiniz.     
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 04, 2016, 19:49:46 »
Belediye elemanlarinin  yaptigi kesin bell mi? Oyle olsa bile
- Biz kilitlemistik, baskalari acmis diyebilirler.

Veya cocuklarda oynamis olabilirler.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 04, 2016, 19:58:20 »
Belediye elemanlarinin  yaptigi kesin bell mi? Oyle olsa bile
- Biz kilitlemistik, baskalari acmis diyebilirler.

Veya cocuklarda oynamis olabilirler.

Başkasının açması durumuna karşı vs. tedbirleri almak da mahalli idarelerin sorumluluğundadır abi ama uğraşmak lazım bu davalarla. Her avukat almaz küçük dava bunlar. Bir de hani tabi olayın tam gerçekleşme durumunu bilmediğimiz için falan yorumun ucu açık kalıyor. Ama ortada bir taksir varsa ve bu belediyenin sorumluluğundaysa zarar tazmin edilir. Belediyeyle uzlaşmaya çalışmaya bile gerek yok.
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 04, 2016, 23:13:13 »
Mahalli idarelerin sorumlulugunfa olan o kadar cok sey varki......ugrasmak lazim.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ekim 05, 2016, 01:22:23 »
Geçmiş olsun, eğer konteynır hızlanıp gelmediyse( yokuşluk bir yerden vs) bu iş pek rüzgar çarpmasına benzemiyor. Rüzgar ile o konteynırın yerinden hareket edip bu ölçüde zarar vermesi bana çok makul görünmedi..

@Mustafa Beysi (19806) Profil fotosunda rav4 görünce direk siz sandım, sonra yorumları okurken geçmiş olsun yazmışsınız bir an dumur oldum :)
Hepimizin başına gelebilr talihsiz bir durum.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 05, 2016, 01:25:19
doğru diyorsunuz. bence de kasko işinden vazgeçmem lazım. zaten içime de sinmez. benden başka şekilde çıkar acısı... pamuk eller cebe :) gideceği varmış... umarım güzel bir kaportacı bulabilirim.. dörtnal'a soracağım ilk iş.
Halil hocam düzgün bir kaportacı tamir eder ,ama fotoları silmeyin  belediye çalışanlarına gösterin en azından dikkatli olalım diyebilirsin.