Gönderen Konu: Kaza yaptık Pert olma durumu nedir acaba ?  (Okunma sayısı 10126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
Ynt: Kaza yaptık Pert olma durumu nedir acaba ?
« Yanıtla #40 : Eylül 20, 2016, 20:50:24 »
Hocam ikinci elde degisen den ziyade dikkat edilen nokta hava yastiklarinin acilip acilmadiginin yaninda sase ve direklerde islem olup olmadigi. Her nekadar yuksek fiyat istensede fiyat cok uygun yazilmadikca satilmasi zor. Surekli oluculerle muhattap olmak zorunda kalirsiniz. Bir ara 17 bin hasar kayitli 1 parca degisenli 2010 model 40 binde golf almaya niyetlendik. Hasar kaydi sisirilmistir sikinti olmaz bineriz diye. Sahibi 39 istiyor biz 36 verelim dedik vermedi en son 37 olur ben bu paraya ayni arabayi tekrar bulamam didi. Bizde Vazgectik almadik almadik arabayi. 1 hafta sonra aradi 35 e vereyim diye. Bizde sogudugumuz icin almadik. Ilan 2 - 3 defa yenilenerek ilana kondu ama ilan sureleri bitene kadar satilmadi.
Bir diger konu gozle gorunir birsey olmasada o arabanin bundan sonraki sigorta ve kaskosu yuksek olur. Daha sonraki kazalarda pert dahi olsa kasko bu arac daha once zaten islem gormus dert aracin ederinden daha az para oder. Arkadasimin basina geldigi icin soyluyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vay anasını ya,  Allah korusun.  Öyle bir anlattın ki kafamda bir sürü şimşek çaktı Mehmet  :asikadam:

Allah muhafaza,  kazasız belasız günlerimiz olsun hep beraber de,  demek ki böyle bir kaza yapsan çaktırmadan molotofu atıp yakacan arabayı.  Bu nasıl bir mağduriyettir yahu.  :wacko:
THE END

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 20, 2016, 20:50:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 20, 2016, 20:59:10 »
Vay anasını ya,  Allah korusun.  Öyle bir anlattın ki kafamda bir sürü şimşek çaktı Mehmet  :asikadam:

Allah muhafaza,  kazasız belasız günlerimiz olsun hep beraber de,  demek ki böyle bir kaza yapsan çaktırmadan molotofu atıp yakacan arabayı.  Bu nasıl bir mağduriyettir yahu.  :wacko:
Sorma abi. Benim bi kuzen var bana surekli bu sekil hasar gorup onarilan arac ilanlari gonderiyo. Piyasa bedelinin yari fiyatina alalim mi diye. Bende hic cevap vermiyorum.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 20, 2016, 21:37:20 »
Geçmiş olsun. Bu benim arkadaşın aracıydı ters şeride giren biri çarptı yetkili servise gitti 15500 masraf çıkınca perte ayırdı. Fakat ne ücret ödendi bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '08
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 21, 2016, 10:06:25 »
Çok geçmiş olsun muhtemelen pert olacak aracınız. Hava yastiklarınin patlaması pert olacağı anlamına gelmez. Sigorta firması tamir yoluna gidildiğinde yada perte çıkardığında  hangisinde daha karlı olacaksa onu yapacaktır. Fakat % 70 gibi bir hasar oluşmuşsa zaten kesin olmamakla birlikte perte cıkaracaklardır.  Bence kaskonuzu yaptırdığınız firmayla iletişime geçip onları devreye sokun. Bir firma sadece kasko yada sigorta yapmakla yetinmemeli bu tarz durumlarda müşterisi lehine  mutlaka taraf olarak size yardımcı olmalıdır.  Bu hizmeti alın mutlaka.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 140000
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Eylül 21, 2016, 10:43:40 »
Hava yastıkları açıldıysa genellikle şasede de yamukluk oluyor ve aracı perte ayırıyorlar diye biliyorum ben.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '08
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Eylül 21, 2016, 11:47:06 »
Hava yastıkları açıldıysa genellikle şasede de yamukluk oluyor ve aracı perte ayırıyorlar diye biliyorum ben.
Hava yastığı sensörleri şaselerde fakat basit bi malzeme az bi darbe bile çalışmasını sağlayabilir. Şasenin eğilmesi gerekmez.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Eylül 21, 2016, 12:50:16 »
aracımda sadece 2 kapı değişimi olacak ve hava yastıkları. gösterdiğiniz ilanda 37 binde olanın 29 bin hasarı var . gümüş gri olanın ise 2 3 parçasında boya 2 parçasında değişen var bide 12 adet kazaya karışmış 12 bin hasar kaydı var.  ve benim aracımın kkm si belli 2 parça değişeni oluyor bilmiyorum ama komple boyalı arabaya bile 44 isteyen var

Kayıtlara dikkat etmedim çok sen öyle yazınca girip bakayım dedim, bunlar çıktı karşıma direk koydum.
Senin araban perte ayrılmazda satmaya kalkarsan şöyle bir fark olur bunlardan, bir arabada 40 bin Tl hasar olur ama kapıları 10 sefer değişmiştir, 5 sefer çamurluk değişmiştir 10 sefer tampon değişmiştir.
Senin araçta direkler hasarlı.
Yani bir evin bir taraftaki kolonunun yıkıldığını düşün, bu mekanikle birlikte en büyük riskli hasar sebebidir.
Düzgün yapılmazsa kapılar yerine oturmaz, her türlü sıkıntıyı çekersin hemen hemen kapı açıkmış gibi ses verir büyük ihtimal içeriye.
1-Sel hasarlı
2-Takla ve direkler hasarlı

Bu 2'si araca çok değer kaybettirir ve alacağın aracın ne cıkacağını bilemezsin.

Tabi biz en kötüsünü konuşuyoruz, umuyorum ki perte ayırırlar hocam.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Eylül 21, 2016, 21:35:09 »
10 ay önce kaza yaparak aracını pert etmiş biri olarak önce geçmiş olsun diyorum zor ve sinir bozucu bir durum. Önclikle servisi tebrik ediyorum 14 binlira nasıl çıkarmışlar anlamadım. Normalde kapı boyamaya bin lira yazan servisler sizin araca göz dikmiş veya ellerinde hiç iş yok para kazanmaya çalışıyorlar.
Öncelikle belirtmek isterim ki pert işini exper yapmaz exper servis tamir teklifini onayıp kasko firmasına gönderir. Kasko firmaları da otogong gibi kazalı araç alımı yapan firmalardan anında teklif alır. Kazalı araç bedeli+tamir masrafı size ödeyeceği bedelden yüksekse araç direk pert işlemine tabi tutulur.
Örneğin sizin aracı 32bine kazalı olrak satabiliyor. Tamir masrafı 14bin toplam tutar 46 bin. Eğer aracınızın rayiç bedeli 46binden düşükse araç pert oluyor ama yüksekse onarıma gidiyor.
Olduya aracınıza tamir edilsin dediler. Hemen fotoğraflı noter tespiti yaptırın ve servisten kaşeli onaylı değişecek ve tamir işlemi görecek parçaların listesini alın.
Servisteki ustalara ve müdürlerine de deyinki bu araba da değişen veya tamir olan parçalardan dolayı sıkıntı yaşarsam mahkemede görüşeceğiz. Çünkü yetkili servisler yaptıkları işçiliğe bile garanti vermek zorundalar. O zaman nasıl fiyatı artırıyorlar bir bakın.
Bu olayları bizzat yaşadım bana 20bin masraf çıkaran servis bu konuşmamdan sonra 42bin masraf çıkardı.
Tekrar geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi neticelenir.
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Eylül 21, 2016, 21:45:26 »
Aracınızı tamir olacaksa özellikle direk onarımına dikkat edin ve direği kesmeden düzeltme yaptırın direk degisiminde tavan dahi işlem görüyor ve satarken hasar kaydı az olmasına rağmen direk değişmiş araçlar çok fiyatı düşünüyor bilginiz olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Eylül 22, 2016, 17:07:10 »
Araçla pek ilgilenmedi babam ve araç onarıma giirdi bütün işlemler yapılacak değişim olacak şimdi araba ile gardaş olduk o zaman ? :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Eylül 22, 2016, 17:58:47 »
Aynen, nüfusunuza kaydettirin bence :D
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Eylül 22, 2016, 18:09:44 »
Aynen, nüfusunuza kaydettirin bence :D

perte çıkmadı diye ne yapalım peki ? kaldırıp atayım mı kardeşim ya da 20 bine mi vereyim ? :D yapmayın Allah aşkına .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Eylül 22, 2016, 18:23:26 »
perte çıkmadı diye ne yapalım peki ? kaldırıp atayım mı kardeşim ya da 20 bine mi vereyim ? :D yapmayın Allah aşkına .

Kardeşim şaka yapıyorum tabiki kötü bi durum. Biliyorsun bizdeki durumuda. Daha 100 km de idik. Evdekiler bi soğudular sonradan serviste orjinal ürünle yapıldı diye anlattı serviste sonra sorunsuz devam ediyoruz şimdi :)
Kaldırıp atma ama eğer fırsatın oluyorsa 2 güne bi gidip kontrol et derim. Nasıl gidiyor ne yapılıyor ekstra çıkacak mı. Çünkü sökülmeden çıkarılan liste yüzeyseldir
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Eylül 22, 2016, 18:33:36 »
Direk işlem görecekse düzgün yapılmalı. Benim eski maream sol direkten darbe alıp işlem görmüştü. Hem şöför kapısından hava alıyordu hem de arabayı yıkatırken direğin oradan içeri su giriyordu. Ölçüsü falan varmış güzel yapılmayınca araba ayar tutmuyor bir türlü. Allah size sabır versin. İmkanınız varsa yaptırıp üç aşağı beş yukarı satmaya bakın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Eylül 22, 2016, 18:35:50 »
Kardeşim şaka yapıyorum tabiki kötü bi durum. Biliyorsun bizdeki durumuda. Daha 100 km de idik. Evdekiler bi soğudular sonradan serviste orjinal ürünle yapıldı diye anlattı serviste sonra sorunsuz devam ediyoruz şimdi :)
Kaldırıp atma ama eğer fırsatın oluyorsa 2 güne bi gidip kontrol et derim. Nasıl gidiyor ne yapılıyor ekstra çıkacak mı. Çünkü sökülmeden çıkarılan liste yüzeyseldir

Kardeşim biliyorum Allah beterinden korusun can kaybı olmadı buna şükür. direğin hasar görmesi hava yastığının açılması vs. sıkıntılı durumlar tabiki satarken bariz bir şekilde sıkıntı yaşayacağız o belli bunun farkındayım. Babama kalsa aracını seviyor biner ama ben titizim ne bileyim bu aracı bu durumda gördükten sonra yapıldığı zaman alışırmıyım bilmiyorum :( Daha 2 hafta kadar oldu arabasına gözü gibi bakar benden bile sakınırdı bana da yen araba almıştı bende diyordum artık benden de çıktı tertemiz biner falan. sonra bir haber geldi kaza yaptım diye o günden beri canımı sıkıyorum . üstüne de düşmüyor yapılsın gelsin derdinde bişey desem ben suçlu oluyorum babama karşı. zararımız büyük olur mu acaba ? teş düşüncem o :)

Allah kimsenin başına vermesin gerçekten araba aşkı yaşayan arabaya sevdalı insanlar için atlatması çok zor oluyor :)

Mesaj Birleştirildi: Eylül 22, 2016, 18:36:55
Direk işlem görecekse düzgün yapılmalı. Benim eski maream sol direkten darbe alıp işlem görmüştü. Hem şöför kapısından hava alıyordu hem de arabayı yıkatırken direğin oradan içeri su giriyordu. Ölçüsü falan varmış güzel yapılmayınca araba ayar tutmuyor bir türlü. Allah size sabır versin. İmkanınız varsa yaptırıp üç aşağı beş yukarı satmaya bakın.

Yaptırdıktan sonra değer kaybınız oldu mu peki direğin değişimi çıkıyor herhalde expertiz yapılınca

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Eylül 22, 2016, 18:41:13 »
Arabanin kazasi sizde oldugu icin tamir olduktan kisa sure tekrar isinirsiniz. Cunku nasil kaza yaptigini ne gibi islemler yapildigini orjinal parcalar kullanildigindan emin olacaksiniz.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Eylül 22, 2016, 18:41:41 »
Maalesef  zararım oldu ve satarken de zorlandım. ikinci elde çok satan bir araç olmadığı için çok bekledim. Direk dışında da sol iki kapı iki kez değişmişti. Bayağı ucuza gitti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Eylül 22, 2016, 18:47:20 »
Maalesef  zararım oldu ve satarken de zorlandım. ikinci elde çok satan bir araç olmadığı için çok bekledim. Direk dışında da sol iki kapı iki kez değişmişti. Bayağı ucuza gitti.

Aldık başımıza dert ozaman . satsak satılmaz madem serviste mi almaz takasa acaba ?

Mesaj Birleştirildi: Eylül 22, 2016, 18:54:21
Arabanin kazasi sizde oldugu icin tamir olduktan kisa sure tekrar isinirsiniz. Cunku nasil kaza yaptigini ne gibi islemler yapildigini orjinal parcalar kullanildigindan emin olacaksiniz.

Abi yorumlara bakarsak kimseye satamayacağız o durumda ne yapmamız gerekiyor ? çıktıktan sonra sıfır araç almak için takasa versek kabul eder mi servis acaba  ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Eylül 22, 2016, 18:56:13 »
Aracınızın durumunu bilmiyorum. Amacım moralinizi bozmak değildi. Bu tür durumları her araç için özel olarak değerlendirmek gerekir. Benim yazma amacım direğin nasıl yapıldığına dikkat edilmesi amacıyla idi. Kendinize fazla dert etmeyin. yaşamış biri olarak hoş bir süreç olmadığını biliyorum ancak sonuçta dünya malı. en kötü ihtimalle biraz ucuza satarsınız olur biter. Her şeyden önemlisi can sağlığı. Allah kimseye dermansız dert vermesin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Eylül 22, 2016, 19:15:29 »
çok geçmiş olsun nasıl 14.000 hasar çıkarmışlar anlamadım en az 20.000 bekledim ben fiyatı şişirmemişler cidden pertte ayrılması daha iyi olurdu açınızdan çünkü kimse direğinden işlem görmüş arabaya yaklaşmıyor araçta temizmiş en sevdiğim makyajlı ve beyaz renk üzüldüm aracı sevmek sonra kaza yapmak çok kötü bişey bizde corollamızı çok seviyoruz başına bişey gelse çok üzülürüm babanızı anlayabiliyorum tekrar geçmiş olsun