Gönderen Konu: Vurup Kaçan Taksiciyi Yakaladık Ama Ne Dese Beğenirsin!!!  (Okunma sayısı 6967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Vurup Kaçan Taksiciyi Yakaladık Ama Ne Dese Beğenirsin!!!
« Yanıtla #20 : Temmuz 07, 2016, 21:20:15 »
Adam direk arabaya geliyor. Herhalde kapı açıktıda kapatmak için sürttürdü.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 07, 2016, 21:20:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '18
  • 67 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 07, 2016, 22:02:07 »
Gecmis olsun Bekir abi ne desek ne soylesek bos bu insanlara.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 07, 2016, 22:14:43 »
Videoyu şimdi izledim, :argh: :argh: vay anasını ya, Allah islah etsin. Zaten adamın gelişinde bir tuhaflık var ki oradaki vatandaş daha aynaya çarpmadan taksiciye doğru dönüp bakıyor. Korna çala çala mı geldi nedir  :olu: Takdiri ilahi, sanki adam kapıyı kapamak için çarpmış gibi olmuş,  :olu:

Ayrıca oradaki vatandaşın bile umursamaması içler acısı bir durum, böyle bir durum da kendime sordum da gidip parçaları toplardım herhalde. :wacko:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 07, 2016, 22:23:59 »
Videoyu şimdi izledim, :argh: :argh: vay anasını ya, Allah islah etsin. Zaten adamın gelişinde bir tuhaflık var ki oradaki vatandaş daha aynaya çarpmadan taksiciye doğru dönüp bakıyor. Korna çala çala mı geldi nedir  :olu: Takdiri ilahi, sanki adam kapıyı kapamak için çarpmış gibi olmuş,  :olu:

Ayrıca oradaki vatandaşın bile umursamaması içler acısı bir durum, böyle bir durum da kendime sordum da gidip parçaları toplardım herhalde. :wacko:
Abi herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda.

iPhone cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 07, 2016, 22:44:58 »
Gecmis olsun. Izlerken bile sinirlendim artik basima gelse ne yapardim Allah bilir. Neyse oyle serefsiz haysiyetsizler cok malesef. Haysiyet yoksunu picler. Neyse kusura bakmayin sinirlendim baya. Cok gecmis olsun.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Temmuz 07, 2016, 23:26:17 »
Geçmiş olsun en büyük kazanız bu olsun abi.
Sinir bozucu bir olay ama Allah'tan kamera ile adamı tespit edip yaptığını yanına bırakmamışşsınız!
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Temmuz 07, 2016, 23:56:05 »
Eksik olmayın arkadaşlar herkese teşekkür ederim.
Kamera kaydından da görüldüğü gibi çarpan adamın zaten umrunda değil.
Sanki dediğiniz gibi kapısını kapatmak için benim aynayı gözüne kestirmiş :argh:
İşin kötü tarafı iç ve dış aynaları trafikte çok sık kullanan birisiyim ve şu anda sol tarafımı doğru düzgün kontrol edemiyorum.Çünkü aynanın açısı devamlı bozuluyor.
Aksi gibi resmi tatil haftasına denk geldik,bakalım ayna motoru ve ayna seti varmı ellerinde  :islik:

Sizce 1000 tl yi bulurmu bu işin yapılışı arkadaşlar yoksa dahamı fazla olur?
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Temmuz 08, 2016, 00:02:28 »
ortalama 1000 tl bekir bey.Benim 2006 versonun aynasi 600 tl idi 100 tl iscili aliyorlar.
onda katlanır değildi.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #28 : Temmuz 08, 2016, 00:06:19 »
Eksik olmayın arkadaşlar herkese teşekkür ederim.
Kamera kaydından da görüldüğü gibi çarpan adamın zaten umrunda değil.
Sanki dediğiniz gibi kapısını kapatmak için benim aynayı gözüne kestirmiş :argh:
İşin kötü tarafı iç ve dış aynaları trafikte çok sık kullanan birisiyim ve şu anda sol tarafımı doğru düzgün kontrol edemiyorum.Çünkü aynanın açısı devamlı bozuluyor.
Aksi gibi resmi tatil haftasına denk geldik,bakalım ayna motoru ve ayna seti varmı ellerinde  :islik:

Sizce 1000 tl yi bulurmu bu işin yapılışı arkadaşlar yoksa dahamı fazla olur?

Bekir hocam ben sağ aynayı değiştirecektim bir zamanlar kırık diye  fiyat sormuştum 850 artı 250 tl işçilik mi ne istemişlerdi 3 yıl önce. O zaman euro dolar daha ucuzdu şimdikine göre. Öyle hatırlıyorum. Motor kısmında aslında çok çetrefilli parçalar yok parçaların fotosunu çekerseniz bakarız belki kırık parça yoktur. Ben kendim tamir etmiştim
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Temmuz 08, 2016, 00:08:06 »
Bekir abi çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Abi aynen katılıyorum videoyu izleyince adam kiralık katil gibi hedefi belliymiş de oraya vurmaya gelmiş gibi duruyor. Diğer eleman da insanlığımızın son halini gözler önüne seriyor. Hemen plakayı yazsana be adam  :o KPSS ye girdiğimde yokuş üzeri bir yerdeydi okul ve arabayı park ettim içinde bekliyorum hemen aynamdan görebileceğim bir yerde adamın birisi ailesiyle beraber olduğu arabayı yokuşta kaldıramayıp arkasındaki park halindeki araca çarptı hala kaldırmaya çalışıyor kalkmıyor arabada aşağı doğru sürükleniyor çıktım gittim ki ne göreyim adam kaçtı. Hemen plakayı aldım arabadan kağıt kalem alıp yazdım hasarınız olmasa bile şikayet edin lütfen diye de not yazdım koydum sileceğin altına inşallah şikayet etmişlerdir ama kim uğraşacak deyip bıraktıklarına eminim  !!! Velhasılı kelam Bekir abi de çok şükür bununla atlatmış, yaşım daha 22 ilerde 50lere dayanınca ülkemiz ne olacak diye korkmuyor değilim  :(
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 08, 2016, 00:13:12 »
Bekir hocam geçmiş olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #31 : Temmuz 08, 2016, 00:13:35 »
Abi herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda.

Malesef abim malesef  :argh:

Velhasılı kelam Bekir abi de çok şükür bununla atlatmış, yaşım daha 22 ilerde 50lere dayanınca ülkemiz ne olacak diye korkmuyor değilim  :(

Valla bu gidişle işimiz çok zor görünüyor, iyilik çok zor yayılırken kötülük çok hızlı salgın gibi yayılıyor, ve kimsede umursamıyor, umursayanlarda bir zaman sonra diğerleri gibi olmaya başlıyor, alemin enayisi benmiyim deyip  :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Temmuz 08, 2016, 00:20:32 »
Bekir hocam ben sağ aynayı değiştirecektim bir zamanlar kırık diye  fiyat sormuştum 850 artı 250 tl işçilik mi ne istemişlerdi 3 yıl önce. O zaman euro dolar daha ucuzdu şimdikine göre. Öyle hatırlıyorum. Motor kısmında aslında çok çetrefilli parçalar yok parçaların fotosunu çekerseniz bakarız belki kırık parça yoktur. Ben kendim tamir etmiştim

Murat bey ilk fırsatta servise gidicem ancak servisin diyeceği şey direkt değişim.
Zaten aynayı toplamayı çalışırken 2-3 parçayıda yerden topladım.Ayna dışında tırnak gibi olan plastik parçalarda kırılmış.Isıtma devresi rezistans leyimleride kırılmış.
Yani pek tamir edilecek bir şey kalmamış.
Aracı şu anda her çalıştırmada ayna motoru sanki kapalıymış gibi algılayıp her seferinde ayna açık olmasına rağmen dahada öteye doğru açıyor ve her seferinde elimle aynayı malesef kendime doğru düzeltmem gerekiyor!
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 162000
  • Model Yılı: '98
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 08, 2016, 00:32:14 »
Öncelikle geçmiş olsun.bu kendini bilmez vatandaştan neden şikayetçi olmadınız elinizde kamera kaydı da var.geç kalmış sayılmazsınız bu şahıs hakkında mala zarar verme sucunu işlediği isnadiyla şikayetçi olabilirsiniz. Bişey çıkar mı bilinmez ama uğraşsın.  Ayrıca tazminat davası açarak odeyeceginiz bedeli tazmin ettirebilirsiniz.tabi ki takdiri size ait.ama şikayetçi olmazsaniz aynı vurdum duymazlik devam edecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 08, 2016, 00:41:46 »
Gecmis olsun. Utanmasa arabani oraya niye cektin diyecek. Bu sartlarda beyzbol sporuna baslamak sart oldu artik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 08, 2016, 00:53:29 »
Bekir abi geçmiş olsun. Ne denilir ki böyle vurdumduymaz insanlara... Oyuncakçının kamerası da çok net. Genlde siyah beyaz olur.Esnafa helal olsun diyorum. En azından size çok yardımcı olmuş..
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #36 : Temmuz 08, 2016, 00:54:24 »
Murat bey ilk fırsatta servise gidicem ancak servisin diyeceği şey direkt değişim.
Zaten aynayı toplamayı çalışırken 2-3 parçayıda yerden topladım.Ayna dışında tırnak gibi olan plastik parçalarda kırılmış.Isıtma devresi rezistans leyimleride kırılmış.
Yani pek tamir edilecek bir şey kalmamış.
Aracı şu anda her çalıştırmada ayna motoru sanki kapalıymış gibi algılayıp her seferinde ayna açık olmasına rağmen dahada öteye doğru açıyor ve her seferinde elimle aynayı malesef kendime doğru düzeltmem gerekiyor!
Açık pozisyonda elle olması gereken yere getirin aynayı sonra kapama tuşuna basın düzelmesi lazım. Geçmiş olsun ya, Allah beterinden korusun
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Temmuz 08, 2016, 01:17:06 »
Murat bey dediğiniz gibi ve farklı kombinasyonları denedim ancak hiç bir şekilde olmuyor!
Motorun dişlilerine birşey oldu muhtemelen.
Aynanın iç ve dış ayarını yapan sistemde çalışmıyor çünkü.
İnsan evladı gibi çarpma değil videoda görüldüğü üzere.

Adama zaten şunu dedim," Hocam sen bu açık kapı ve bu süratle bir yayaya veya çocuğa çarpsan beyin kanaması geçirip ölür o insan farkındamısın yaptığının?" dedim ama adam bu sözüm üzerine olay yerine oğlunu çağırdı,oda zaten hepten genç birşey 20-24 yaşında ancak var.Üzerlerine fazlada gitmek istemedim ama içim acıdı yani başka bir şey değil,durduk yere hasar oluştu işte :argh:

Cebimden para çıkmayacak olsada,insanların sorumsuzluğu,birde olay yerine gelmemek için direnmesi,kazayı gören kamyonetteki adamın duyarsizlığı bazen Ülkeden basıp gidesim geliyor.
2 tane oğlum var,akşamları parka çıkartırım bazen evin önünde.
Ordaki küçük çocukların birbirlerine olan davranışlarını ve anne-babalarının duyarsızlıklarını görüyorum,sonra diyorumki bu çocuklar büyücek ve işte bugünkü taksici yada bir başkası olucak ve başka insanların canını yakıcaklar ve bu hiç durmadan devam eden bir döngü olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #38 : Temmuz 08, 2016, 01:47:15 »
Aynen Bekir hocam aynen, bende bazen kendime kızıyorum bu şeref yoksunu dünyaya uygun yetiştirmiyorım çocuğumu diye. Ve bende aynen siz gibi ufakken kızımı parka götürdüğümde çocukların sıra duygusu saygı duygusu olmadan ite kaka kaydırağa çıkması kızımın da onlara saygıdan sırasını vermesi uzaktan beni işte böyle kahrediyordu. Hey Allahım ya, cidden çok kötüye gidiyoruz.  :argh: Bizim neslimizin çocukları bu durumda ise bu çocukların neslinin çocuklarını yada büyümüşlüklerini düşünemiyorum bile.içim sıkıldı yine.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Temmuz 08, 2016, 08:08:00 »
Bekir bey çok çok geçmiş olsun. Yaradan daha büyüğünden sakınsın inşaallah.
Bu hasarı siz ona vermiş olsaydınız o parayı sizden almadan sizi rahat bırakmazdı.
Abim 2013 yılında bir taksiciye çarpıyor. Adam şu kadar tutar masraf, kaç gün yatacak gibi savsatalarla abimden aklınca para koparmaya çalışacak. Abim sert mizaçlı olduğu için fazla diretemiyor. Dörtnal Toyota'ya gönderttim arabayı. Burak usta (kaporta) ve Ahmet ustanın ekspertizi ile ertesi sabaha randevu verildi aynı akşam da araba kaporta boyadan çıktı.
100 liralık bir masrafa 500 isteyecek kadar onursuz şeref yoksunu bu insanlar.
Tekrar geçmiş olsun size.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR