Gönderen Konu: 2014 COROLLA D4D MMT CRUİSE CONTROL  (Okunma sayısı 37223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 COROLLA D4D MMT CRUİSE CONTROL
« Yanıtla #100 : Eylül 12, 2019, 11:02:22 »
Yok Ümit bey o özellik için ekstra 2bin lira para veremem. Dizel düşünmemin sebebi belirlediğim limitte daha çok corolla vardı o yüzden. Şu benim canavar bir satılsa karşıma temiz ne çıksa alacağım. Kafam çok karıştı iyice. Dedim limitimi biraz daha artırıp makyajlı corolla alayım ama onuda 90binin altında bulmak çok zor. D segment sevdama ne yazık ki ara vereceğim, satışının ağır olması ve yedek parça fiyatı yüzünden yüksek çıkan kasko değerinden sonra piyasası olan elden çabuk çıkabilecek araçlara yöneldim. Şimdilik Fb7 civic, astra ve corolla arasında gidip geliyorum. Civic haddinden çok pahalı astranında dizel otomatiklerini düşünüyorum ama içime en çok ısınan yine corolla. Bu japonlar nasıl birşeyse vazgeçemiyorsun :)
Selman hocam sende bende bizim emektarlardan vazgeçmeyecez durum onu gösteriyor :)
Nezaman satıp tutulan 1.6 alayım desem konfor ağır basıyor ve o anda nasıl oluyorsa denkmi geliyor noluyor anlamış değilim arkadaşların 1.6 araçlarını kullanıyorum yok ya bu bana olmaz diyorum,yıllar önce Toyota ve diğer Japonlar hakkında sohbet ederken bir büyüğümüz dünyada iki tane bağımlılık yapan araç var biri Toyota diğeri Mercedes'tir bunlara değdinmi kurtuluş yok başkası kesmez demişti adamlar işin özünü yakalamış,çözmüşler.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Eylül 12, 2019, 11:02:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Eylül 12, 2019, 11:53:27 »
Selman hocam sende bende bizim emektarlardan vazgeçmeyecez durum onu gösteriyor :)
Nezaman satıp tutulan 1.6 alayım desem konfor ağır basıyor ve o anda nasıl oluyorsa denkmi geliyor noluyor anlamış değilim arkadaşların 1.6 araçlarını kullanıyorum yok ya bu bana olmaz diyorum,yıllar önce Toyota ve diğer Japonlar hakkında sohbet ederken bir büyüğümüz dünyada iki tane bağımlılık yapan araç var biri Toyota diğeri Mercedes'tir bunlara değdinmi kurtuluş yok başkası kesmez demişti adamlar işin özünü yakalamış,çözmüşler.

Valla hiç sorma bir yandan vazgeçmeyeyim diyorum ama şu 2 sene içinde limiti yükselttim yükselttim yoksa dahada araba alamam. Alacağım C segmentide en azından tutulan bir şey olsun diyorum ki 2-3 sene sonra satar yine D segmente dönerim. Şahsen 90 bine corolla alıp 3 sene sonra 100-110a satarım sonra gider 80-90a temiz bir accord alırım tadından yenmez olur işte  :lol:

Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '10
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: 2010 COROLLA D4D elegant CRUİSE CONTROL
« Yanıtla #102 : Ekim 24, 2019, 17:54:48 »
ahmet bey iyi günler bizim aracımız 2010 d4d elegant hız sabitleyci takmak istiyoruz nasıl yardımcı olursunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
    • -
  • Kilometre: 83000
  • Model Yılı: '16
« Yanıtla #103 : Şubat 03, 2020, 15:00:37 »

Ahmet bey merhaba,
2016 model dizel premium corolla aracım var. Öncesinde de yine 2008 dizel corolla ve 2002 benzinli corolla kullandım. Cruise control takmayı bende istiyorum uzun zamandır ancak benzinli versiyonlar haricinde uymadığını biliyorum. Forumda sizin dizel versiyonlara cruise control takabildiğinizi gördüm. Benim aracıma da Cruise Control takılabilir mi? Yardımcı olabilir misiniz? Eskişehir'de ikamet etmekteyim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 04, 2020, 00:22:28
Ahmet bey merhaba,
2016 model dizel premium corolla aracım var. Öncesinde de yine 2008 dizel corolla ve 2002 benzinli corolla kullandım. Cruise control takmayı bende istiyorum uzun zamandır ancak benzinli versiyonlar haricinde uymadığını biliyorum. Forumda sizin dizel versiyonlara cruise control takabildiğinizi gördüm. Benim aracıma da Cruise Control takılabilir mi? Yardımcı olabilir misiniz? Eskişehir'de ikamet etmekteyim.

Bu arada şu anda sahip olduğum corolla dizel aracım mmt otomatik vites. Umarım CC takılabiliyordur.
TNRGNR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
    • -
« Yanıtla #104 : Şubat 10, 2020, 11:16:36 »
Ahmet bey,
bu 3 üncü toyotam olduğunda cruise ile ilgili çok müzdarip durumdayım. Toyota da olmamasından dolayı cruise ile ilgili ihtiyaçım olup olmadığından haberim yoktu ancak Cruise olan bir araç kullandıktan sonra aşırı derecede ihtiyacım olduğunu anladım. Hatta aracımda Cruise olmadığı için mutsuz oldum. Cruise ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevineceğim gerçekten.
Yeni üye olduğum için PM atmama izin verilmiyor sanırım. Mail adresim taguner@hotmail.com mailden yazabilirseniz görüşebiliriz.
TNRGNR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Şubat 10, 2020, 12:16:38 »
Ahmet bey,
bu 3 üncü toyotam olduğunda cruise ile ilgili çok müzdarip durumdayım. Toyota da olmamasından dolayı cruise ile ilgili ihtiyaçım olup olmadığından haberim yoktu ancak Cruise olan bir araç kullandıktan sonra aşırı derecede ihtiyacım olduğunu anladım. Hatta aracımda Cruise olmadığı için mutsuz oldum. Cruise ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevineceğim gerçekten.
Yeni üye olduğum için PM atmama izin verilmiyor sanırım. Mail adresim taguner@hotmail.com mailden yazabilirseniz görüşebiliriz.

3800 tl maliyeti var.
Fiyati duyan pek ilgilenmiyor.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #106 : Haziran 14, 2020, 12:57:20 »
Şeref bey,
Çok uğraşmak istediğim bir konu değil.
Ancak illaki istiyor iseniz araç bana gelmek zorunda.
ahmet bey merhabalar 2015 d4d manuel touch paket corolla var hız sabitleyiciyle ilgi Bilgi almak istiyorum size nasıl ulaşabilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
    • -
« Yanıtla #107 : Temmuz 06, 2020, 15:08:51 »
Merhaba,
2016 makyajlı kasa D-4D MMT Premium aracıma (bu 3. corolla aracım) cruise control + pedal commander modlarını aynı anda uygulama yapabildik. bu süreçte önce AP900 modülünü takmayı düşünüyordum ancak fiyatı çok pahalı olduğundan ve yurt dışından geleceğinden soru işaretlerim vardı açıkcası, ek olarak sadece cruise control olarak kullanılabiliyordu bu modül. Soru işaretleri ile ilgili araştırma yaparken aşağıdaki adreste AP900 modülünün uygulamasının yapıldığını görmüştüm ilk önce.
https://hizsabitleyici.com/kontak
Bunun üzerine iletişime geçtiğimde orijinal kol ile D-4D MMT Corolla ya uygun (AP900 modülü gibi gaz pedalı elektronik olan her araca uygun bir modül) cruise control modülünün olduğunu ve ek olarak cruise control kolunun üzerindeki on/off düğmesi üzerinden pedal commander modları da eklenmiş bir modül olduğunu öğrendim. fiyatının da alınabilecek seviyelerdeydi. ancak pandemi süreci boyunca malzeme tedariğinde sorun yaşandığı için beklemek zorunda kaldım ama süreç tamamlandıktan sonra benimle irtibata geçildi ve cruise control+pedal commander olan modül aracıma uygulandı (bu süreçte her türlü desteği sağlayan ve yardımcı olan Mehmet bey'e çok teşekkür etmek istiyorum). youtube videosunu da aşağıda bulabilirsiniz.
aracım ile uygulama sonrası uzun yola çıktım ve çok rahat ederek bir sorun yaşamadım. zaten geri bildirim olarak uygulama yapılmış diğer kullanıcılardan herhangi bir problem yaşandığı ile ilgili bir geri dönüş alınmadığı da belirtilmişti.
Son olarak AP900 modülüne ödeyeceğim ücretin yurtdışına gitmesi yerine paramın yurt içinden alınabilecek bir modüle gittiği için çok memnun kaldım. Tekrar Elinize sağlık Mehmet bey  :alkis:.
Sizlerin de bu durumdan haberdar olmanızı istediğim için paylaşmak istedim.
TNRGNR