Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 274960 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #820 : Mart 20, 2015, 11:02:48 »
Krom candır ya, imkan olsa tüm arabayı kaplatırım  :asikadam:

Egzos arkadan bakınca görünmüyor zaten bizde . En güzeli görünmemesi, egzossuz sansınlar arabamı, şekil olsun  :asikadam:
THE END

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #820 : Mart 20, 2015, 11:02:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #821 : Mart 20, 2015, 11:08:15 »
Murat hocam 7 yıl kore arabası kullandığım için Avensis almadan önce aracın her yerinde fabrika çıkışı kromaj paket vardı sanırdın dışardan baksan.

belkide bilinç altımda böyle bir ön yargı oluşmuş olabilir. :wacko: :wacko:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat TOYOTA'lıya güzel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120
  • Model Yılı: '00
  • 78 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #822 : Mart 20, 2015, 11:39:59 »
bekir bey güzel olmuş... iyi günlerde kullanın..
1-1996 XEİ Corolla (150.000-190.000)
2-2005 1.6 Terra HB Corolla (100.000-135.000)
3-2000 1.6 Terra Corolla (120.000-Halen Kullanımda)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #823 : Mart 24, 2015, 20:06:17 »
abi güzel olmuşta eksiğin var o arkadaki siyah bölgeye krom şerit iyi gider kombinasyon güzel olur orijinali 380 tl falan ama krom şerit alırsan kaliteli olanından süper olur
Talat bey sizin dediğiniz yere yapmamış benim krom şeriti... bagaj kapağının alt dudağına yapmışlar. Servise söyledim yok diyor biz hep böyle yapıyoruz. Ben de dedim ki demek hep yanlış yapmışsınız...
Sizce söküp doğru yerine taksam yapışır mi yoksa yenisi mi almak lazım servisten...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #824 : Mart 24, 2015, 20:42:53 »
Nizam bey benim aracımdada krom aynı yerde takılı servislerin hepsi bu bölğeye takıyorlar.Çinden aldığım 25 mm enindeki kromu ben iki sis farı arasına uyguladım havalar ısınınca elimde kalanı daha güzel keserek uygulamayı düşünüyorum.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #825 : Mart 24, 2015, 20:48:37 »
Talat bey sizin dediğiniz yere yapmamış benim krom şeriti... bagaj kapağının alt dudağına yapmışlar. Servise söyledim yok diyor biz hep böyle yapıyoruz. Ben de dedim ki demek hep yanlış yapmışsınız...
Sizce söküp doğru yerine taksam yapışır mi yoksa yenisi mi almak lazım servisten...

:rofl: :rofl: hocam orasına da krom yapılır bende bagaj ucunda var. sökeyim falan demeyin :)
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #826 : Mart 24, 2015, 21:27:46 »
Nizam bey benim aracımdada krom aynı yerde takılı servislerin hepsi bu bölğeye takıyorlar.Çinden aldığım 25 mm enindeki kromu ben iki sis farı arasına uyguladım havalar ısınınca elimde kalanı daha güzel keserek uygulamayı düşünüyorum.
Cavit bey bence yanlış yapıyorlar. Çünkü toyotanın resmi internet sitesinde benim dediğim yere yapıyorlar.
:rofl: :rofl: hocam orasına da krom yapılır bende bagaj ucunda var. sökeyim falan demeyin :)
Talat bey ama yağmurdan sonr veyahut araba yıkandıktan sonra o krom şeritin üstünde birikmiş olan şu arabanın eğim durumuna göre bir ucuna doğru akarak oradan da bagajın içine damlıyor/akıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #827 : Mart 24, 2015, 21:38:40 »
Demek orjinali tamda benim bir zamanlar çizdiğim gibiymiş :) tam komedi yahu
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #828 : Mart 24, 2015, 21:47:44 »
nizam bey o sayfada bagaj kapağı kromajı yazması lazım. avensiste krom aksesuar çeşidi çok :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #829 : Mart 24, 2015, 21:51:59 »
Ben aracı teslim alınca gözüm ilk bu TUHAF duruma ilişmişti. Adamlara sordum onlar da Hayır hepsine böyle yapıyoruz diyince ben de ilk başta bir şey diyemedim. Sonra internette baktım ve servise gittiğimde bir daha söyledim. Ama adamlar hatalarında ısrar edince uğraşmadım. Fakat  bu uğraşmayacağım anlamına gelmez [emoji56]
Bir dahaki sefere düzeltin derim olumsuz cevap alırsam direk toyota genel merkezine mail atarım. O zaman VIP muameleyle düzeltirler [emoji12]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #830 : Mart 24, 2015, 22:06:18 »
nizam bey o sayfada bagaj kapağı kromajı yazması lazım. avensiste krom aksesuar çeşidi çok :)
Zaten bu Avensis te bir bu kromlar var herhalde eğleşilecek :) Müsait bir yer bulursan oraya tak hesabı  :) tersine takarsan bagaj kapağı diğer türlü reflektör arası
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #831 : Mart 24, 2015, 22:10:33 »
Zaten bu Avensis te bir bu kromlar var herhalde eğleşilecek :) Müsait bir yer bulursan oraya tak hesabı  :) tersine takarsan bagaj kapağı diğer türlü reflektör arası

yalnız fiyat farkı maşallahı var. ters dönünce 2 ye katlanıyor :D

bagajda iken 200 küsür ters dönüp reflektör arasına gelince 400 küsür :D
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #832 : Mart 24, 2015, 22:20:12 »
yahu  arkadaşlar ben hala anlamıyorum.

bu krom paket denen aksesuarın birincisi fiyatları niye böyle pahalı?

ikincisi ise @Kaan Kara (29002) nın dediği gibi bagaj civarı olursa 200,refraktör arası olursa 400 tl noluyor kardeşim :kötü:

kromaj denen olayın  çok göz önünde olan yerlerde olması kanımca şu açıdan kötü oluyor!Zamanla bu kromajlar yıkamada kullanılan bezlerin etkisi ile

çizilmeye başlıyor ve kötü görünüme sebep oluyor.

Ben şöyle bir şey yapmıştım-->Aracımın kaput bölümüne tam boy kaput koruma filmi çektirirken rica ettim toyota logosunun olduğu yerdeki ızgara

üzerindeki ince kromlarada folyo kaplatmıştım.özellikle toyota logosunun üzerinde kalınca bir krom var.eğer  buraya taş gelirse yada çizilirse  benim çok

gözüme batacaktı.neyseki şimdilik bir sorun yok.ancak arka bagajın ordaki hiç aklıma gelmemişti.bir ara onuda halledeyim  :asikadam: :asikadam: :asikadam:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #833 : Mart 24, 2015, 22:21:55 »
Sahibinden satılık bir araçta reflektör arasına uyğulanmış orjinal halini görmüştüm.Reflektör arası daha güzel gözüküyordu. :)

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #834 : Mart 24, 2015, 22:28:23 »

Murat bey aslında ellenicek bir kaç bölge var.

Mesela Direksiyon ve vites topuzu.Toyota Motor Sportsun kendi orjinal ürünleri var avensis için.

Geçen hafta bakımdayken Çavdarlıdaki showroomda Yaris Hybrid Vardı.Direksiyonu Toyota Motor Sportsun direksiyonu ile değiştirilmiş opsiyon olarak.

Bende ilk defa çıplak gözle orda gördüm.Yanal bölgeleri direksiyonun dokusu ve dokunusu gerçekten çok hoş bir his veriyor ancak üst ve alt bölmeleri yine

bildiğiniz deri direksiyon.

ebay üzerinde yan aynalardaki led sinyallerin alttan beyaz led aydınlatma ile satıldığı modelleride var.

sizin yaptığınız gibi arka sis farını led ile hatta sağ tarafıda aktifleştirerek çift taraflı yapma şansımız var aslında ama kafa yormak gerekiyor işte :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #835 : Mart 24, 2015, 23:02:04 »

abi eyleşecek iş bulayım sana.
ön tampona arka kedigözleri arkasına krom
tampon koruyucu bantlar
kapı içlerini ve kapı basamaklarını korumak için film ya da karbon kaplama
plakalara beyaz led.
sislere -hem sis hem de gündüz ledi görevi gören ampuller/passat gibi.
.
.

daha sayım mı
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #836 : Mart 26, 2015, 18:38:34 »
iyi akşmlar herkese.

yarın kısmetse havaların ısınmasıyla Avensise komple Ziberttan Seramik(Termal) Cam Filmi uygulaması yaptırıcam.

Uygulamayı ön cam dahil bütün camlara yaptırıcam.Aynı mekanda yapılan Audi A3 inceledim.Zaten açık renkli olduğu için camlarda film varmı yokmu belli

değil sadece çok hafif flu denebilecek kadar mavimsi bir ton veriyor aydınlık havada o kadar.ön camda zaten görüşü engellemiyor bile.

Resimleri buradan paylaşmayı düşünüyorum belki yaptırmak isteyen olursa fikir sahibi olması amacıyla.

Siyah renk açıkçası istemedim çünkü benim amacım Güneş Işığını mümkün olduğunca kesmek hem gözlerimi yoruyor yazın hemde bulunduğum bölge

güneş ışınlarını çok dik açı ile aldığından arabayı yazın ağaç altına bile bıraksan pişmiş şekilde oluyor.özellikle uzun yolculuklarda çocuklar için dahada ciddi bir

sıkıntı oluşturuyor çünkü klimayı her daim açamıyorum.

Seramik filmlerde bu olay en azından %40-45 oranında azaltıyor.firma %79 desede Amerikada yapılan uygulamalarda ölçüm yapmış kullanıcılar en fazla

%45 bulmuşlar ki aslında bu oran bile yeterde artar bana.

http://ziebart.com.tr/icerik/ziebart-seramik-termal-cam-filmi.html#.VRQ1JfmsXV8

Aslında http://dupontsu.com.tr/dupontsu_insaat_teknoloji_cozumleri_ankara_seramik_cam_filmi.html  gibi profosyonel ve ürünleri gerçekten standartlar

üzerinde olan bir kurum var ancak Bursa da tek bir bayisi var ve otomobil uygulaması yapmıyorlar.İstanbula götürecek zamanda yok zaten bende  :islik: :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #837 : Mart 26, 2015, 18:54:39 »
Resimleri bekliyoruz bu yaz bende cam filmi uygulatmak istiyorum. Fiyat olarak ne kadar istiyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #838 : Mart 26, 2015, 19:16:23 »
Resimleri bekliyoruz bu yaz bende cam filmi uygulatmak istiyorum. Fiyat olarak ne kadar istiyorlar

Cavit bey Seramik filmler normal filmlere göre biraz daha pahalı.

Şöyleki; Ziebart bayilerinden herhangi birisini ararsanız liste fiyatı ön cam dahil 1750 tl fiyatı var ancak Mart ayı sonuna kadar %25 indirim uygulaması

nedeniyle 1250 tl ye yapıyoruz diyorlar.

Peşin olursa en son 1200 tl derler.(Bursada iki tane bayisi olduğu için bu bayilerin dediğini söyledim.Nilüfer ve Osmangazi bayileri.(Yalova Yolu Üzeri)

Fiyat için İstanbuldaki iki bayiyi arayıp sorduğumda onlarda peşinde en son 1100 tl dediler.Taksit olursa vade farkı biniyor.

Ancak reklama girmemesi için nerden ve nasıl yaptıracağımı özelden mesaj atıyorum size.Kolay Gelsin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #839 : Mart 26, 2015, 20:00:41 »
fiyat çok fazlaymış yaa. ziebart harici başka bir yere aynı 3m llumar gibi markalara yaptırsanız en az yüzde 40 daha ucuza yapılır sonuçta llumar 3m solar master gibi ürünlerde en kalitelilerinden.
ama tabi kafam rahat olsun derseniz mantıklı.